Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχω για ενα neo v την χρυση 2450 μπαταρια και είμαι ευχαριστημένος

Μπορω να πω οτι είναι εφάμιλλη της μαμας

Δεν ειναι βέβαια 2450 ...αλλα δεν με ενδιαφερει γιατι είναι τουλαχιστον ισάξια της μαμάς και το δουλευω μονο με αυτήν

Απλά μην την αγοράσετε απο οποιονδήποτε αλλα απο τον echell στο ebay (αν θυμάμαι καλα) η απο το αντίστοιχο κατάστημα στο amazon

Θα το καταλάβετε απο της χιλιάδες πωλήσεις

Για το Nexus να ρωτήσω αν υποστηρίζει της κλασικές gsm βιντεοκλησεις η αυτό ειναι γνώρισμα των galaxy

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το συγκεκριμένο κινητό υποστηρίζει της κλασικές gsm βιντεοκλησεις?

 

Προσωπικά δεν τις χρησιμοποιώ, αλλά δεν έχω δει κάποια σχετική επιλογή τόσο καιρό που το έχω.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Για το Nexus να ρωτήσω αν υποστηρίζει της κλασικές gsm βιντεοκλησεις η αυτό ειναι γνώρισμα των galaxy

το μαμα android δυστυχως δεν εχει 3G βιντεοκληση.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, ή την genuine 2000mah της Samsung ή καποιο θηριο της Mugen (που εχουν 100 ευρω...).

 

αυτη της samsung θελει αλλο καπακι πισω;

Link to comment
Share on other sites

αυτη της samsung θελει αλλο καπακι πισω;

 

Ναι, θέλει άλλο καπάκι αλλά η διαφορά στο πάχος με την 1750 είναι πολύ μικρή.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν δεν κάνω λάθος όταν ξεκλειδώνεις το κινητο σου λέει πανω δεξιά charged όταν έχει τελειώσει η φόρτιση.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα (nexus s) το δείχνει άλλα ίσως είναι λειτουργια της cm9 οπότε μη σε πάρω στο λαιμό μου.

Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος φίλος με Galaxy nexus ότι δεν το δείχνει σε stock rom που υποθέτω ότι έχεις.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μολις εβγαλα στη bwin ενα 40ευρω και θελω να παρω μια καλη θηκουλα για το nexus μου :-P χαχχα

βρηκα αυτη εδω.. που μοιαζει αρκετα με το flipcover που ειχα στo Note το οποιο μ'ειχε βολεψει πολυ! (ΛΙΝΚ) ξερετε καποια θηκουλα απο ebay εκει ως 15 ευρω που να αξιζει? το nexus μολις το πηρα και εχω παραγγειλει μονο sc.protectors (τα οποια ελπιζω να ρθουν συντομα!)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Eμένα κανονικά φθάνει στο 100% και όταν το αποσυνδέσω το κρατάει έως και 2-3 ώρες ανάλογα την χρήση.

Τώρα τί προστασία λέτε???:shock:

Αυτό που ξέρω είναι πως κ στο SGS που είχα προηγουμένως με κάποιες Rom εμφανιζόταν το προβλημα να μην φορτίζει έως το 100% σε κάποιες άλλες όχι.

Με το Nexus με 4.0.4 όλα καλά!

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις "περίεργα" θέματα με μπαταρία, δεν είναι κακή ιδέα να την αφήσεις να τελειώσει μέχρι να κλείσει το τηλέφωνο και να την ξαναγεμίσεις. Αυτό βοηθάει στη βαθμονόμηση. Υπάρχει και λογισμικό γι' αυτό, αλλά δεν κάνει κακό 1 φορά το μήνα να την αδειάζεις κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις "περίεργα" θέματα με μπαταρία, δεν είναι κακή ιδέα να την αφήσεις να τελειώσει μέχρι να κλείσει το τηλέφωνο και να την ξαναγεμίσεις. Αυτό βοηθάει στη βαθμονόμηση. Υπάρχει και λογισμικό γι' αυτό, αλλά δεν κάνει κακό 1 φορά το μήνα να την αδειάζεις κιόλας.

εισαι σιγουρος γι'αυτο? εγω εχω ακουσει για τις li-ion οτι δεν πρεπει ποτε να τις αφησεις μεχρι τελος.

 

Lesson 1: Don't Fall into the Fully Discharge and Recharge Routine

This is perhaps the most prevalent myth carried over from the Nickel-Cadmium battery days. For those batteries, fully discharging and recharging helped because they experienced 'memory effect' — a phenomenon when the battery remembers a charge capacity for better or worse. This memory effect is not experienced by Li-ion batteries and a routine of fully discharging and recharging them is actually detrimental to their longevity.

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο την ημερα που το πηρα,η μπαταρια του φτανει σε καθε φορτιση στο 100%.

 

Η μπαταρία πάντα φαίνεται να πάει μέχρι το 100% αλλά αυτό είναι εικονικό. Για αυτό και πολλές φορές από το maximum πέφτει σχετικά γρήγορα στο 95%μόλις το βγάλεις από το φορτιστή και μετά πέφτει με πιο φυσιολογικούς ρυθμούς. Υπάρχουν ορισμένοι kernels που προσφέρουν την επιλογή να βγάλεις αυτό το όριο και να φορτίζεται η μπαταρία μέχρι το πραγματικό 100%.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος γι'αυτο? εγω εχω ακουσει για τις li-ion οτι δεν πρεπει ποτε να τις αφησεις μεχρι τελος.

 

Lesson 1: Don't Fall into the Fully Discharge and Recharge Routine

This is perhaps the most prevalent myth carried over from the Nickel-Cadmium battery days. For those batteries, fully discharging and recharging helped because they experienced 'memory effect' — a phenomenon when the battery remembers a charge capacity for better or worse. This memory effect is not experienced by Li-ion batteries and a routine of fully discharging and recharging them is actually detrimental to their longevity.

 

Δεν ξέρω πόσο πιο απλά να το πω. Πάμε άλλη μια (το ίδιο, με προσθήκη έμφασης):

ΑΝ έχεις "περίεργα" θέματα με μπαταρία, δεν είναι κακή ιδέα να την αφήσεις να τελειώσει μέχρι να κλείσει το τηλέφωνο και να την ξαναγεμίσεις. Αυτό βοηθάει στη βαθμονόμηση. Υπάρχει και λογισμικό γι' αυτό, αλλά δεν κάνει κακό 1 φορά το μήνα να την αδειάζεις κιόλας.

 

1 φορά το μήνα ΔΕΝ είναι ρουτίνα, και κερδίζεις σε πραγματικό χρόνο χρήσης γιατί το κινητό "ξέρει" καλύτερα τη μπαταρία. Επίσης, μεγαλύτερο κακό κάνεις όταν την ξεχνάς άδεια ή 100% γεμάτη, παρά να την αποφορτίσεις 1 φορά κάθε τόσο και να την ξαναγεμίσεις. Για καθημερινή χρήση, ρηχές φορτίσεις/αποφορτίσεις είναι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες ξαφνικά πέθανε το κινητό ύστερα από 2-3 μήνες από την αγορά του. Το άφησα το βράδυ σε flight mode με 14% μπαταρίας και σήμερα όταν πήγα να το ανοίξω τίποτα. Το άφησα να φορτίσει για πόση ώρα, έβγαλα και ξαναέβαλα τη μπαταρία 2-3 φορές αλλά και πάλι τίποτα. Έχει ξανασυμβεί σε κανέναν; Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

αν εισαι στοκ μπορεις παντως να το πας στο service της samsung

ποση ωρα το αφησες να φορτισει?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από ώρα. Μίλησα με το κατάστημα που το πήρα (public), θα το πάω εκεί. Stock είμαι αλλά root με ξεκλείδωτο bootloader.
stock εννοούσα με κλειδωμένο bootloader.. Ελπίζω να μην εχεις καποιο θεμα και να το δεχτούν κανονικά
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο αποδοση τα στατιστικα της μπαταριας μου τι λενε? (link)

μολις ολοκληρωθηκαν 5 ολοκληρωμενες φορτισεις οποτε αρχιζω να μπορω να εχω μια πολυ καλη

προσεγγιση του πως θα τα πηγαινει απο θεμα αυτονομιας στο μελλον.. ειμαι σε custom rom με franco kernel

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...