Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το swype για το nexus που υπάρχει?? το έχει κανεις? αυτό που είχα από το galaxy s δεν ταιριάζει η αναλυση....
Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το navigon είναι κλειστό...δεν τρέχει καν.πως γίνεται να τρώει μπαταρία; Δεν νομίζω να είναι πραγματικό αυτό.

 

Τεσπα, θα το απεγκαταστήσω να τελειώνουμε και θα κοιτάξω σε κάτι άλλο...

μπορει να τρεχουν διεργασιες. βγαλ' το καλυτερα :p

Το swype για το nexus που υπάρχει?? το έχει κανεις? αυτό που είχα από το galaxy s δεν ταιριάζει η αναλυση....

στο section του Android εδω στο myphone εχει θεμα για τα πληκτρολογια, υπαρχουν οδηγιες. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η ερώτησή μου ή καλύτερα η παρατήρησή μου να θεωρηθεί χαζή...

 

Σήμερα παρέλαβα το Galaxy Nexus (από ελληνικό online κατάστημα) και όπως θα δείτε στην παρακάτω φωτογραφία έχει δύο ταινίες ασφαλείας, μία άσπρη η οποία φαίνεται κομμένη και μια μαύρη άθικτη (κολλημένη πάνω από την άσπρη). Πρέπει ν' ανησυχήσω ή είναι κάτι φυσιολογικό; Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο;

 

Κατά τα άλλα το κουτί φαίνεται άθικτο, σαν καινούργιο!

 

[ATTACH]25240[/ATTACH]

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η ερώτησή μου ή καλύτερα η παρατήρησή μου να θεωρηθεί χαζή...

 

Σήμερα παρέλαβα το Galaxy Nexus (από ελληνικό online κατάστημα) και όπως θα δείτε στην παρακάτω φωτογραφία έχει δύο ταινίες ασφαλείας, μία άσπρη η οποία φαίνεται κομμένη και μια μαύρη άθικτη (κολλημένη πάνω από την άσπρη). Πρέπει ν' ανησυχήσω ή είναι κάτι φυσιολογικό; Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο;

 

Κατά τα άλλα το κουτί φαίνεται άθικτο, σαν καινούργιο!

 

[ATTACH]25240[/ATTACH]

 

do not accept if seal is broken

λέει το άσπρο!!!

και επίσης, διακρίνω ζελατίνα σε στυλ iphone;;;

 

υ.γ

λογικά θα σου το άνοιξαν ή για να βάλουν το Ελληνικό εγχειρίδιο ή το φορτιστή ή δε ξέρω εγώ τι.

Edited by agligoros
Link to comment
Share on other sites

λογικα κατι τετοιο θα εγινε γιατι μαλλον το τηλεφωνο ηρθε απο αλλου και δε προοριζοταν για την ελληνικη αγορα
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η ερώτησή μου ή καλύτερα η παρατήρησή μου να θεωρηθεί χαζή...

 

Σήμερα παρέλαβα το Galaxy Nexus (από ελληνικό online κατάστημα) και όπως θα δείτε στην παρακάτω φωτογραφία έχει δύο ταινίες ασφαλείας, μία άσπρη η οποία φαίνεται κομμένη και μια μαύρη άθικτη (κολλημένη πάνω από την άσπρη). Πρέπει ν' ανησυχήσω ή είναι κάτι φυσιολογικό; Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο;

 

Κατά τα άλλα το κουτί φαίνεται άθικτο, σαν καινούργιο!

 

[ATTACH]25240[/ATTACH]

 

 

 

 

Αποψη μου,γυρνα το πισω.

 

 

do not accept if seal is broken

λέει το άσπρο!!!

και επίσης, διακρίνω ζελατίνα σε στυλ iphone;;;

 

υ.γ

λογικά θα σου το άνοιξαν ή για να βάλουν το Ελληνικό εγχειρίδιο ή το φορτιστή ή δε ξέρω εγώ τι.

 

Γιατι δεν μπορουσαν να τα βαλουν σε ξεχωριστο πακετο?Την εχω ακουσει αυτη τη δικαιολογια και απο αλλη εταιρεια,αλλα τελικα τους το ειχα στειλει πισω το κινητο.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

 

 

Γιατι δεν μπορουσαν να τα βαλου σε ξεχωριστο πακετο?Την εχω ακουσει αυτη τη δικαιολογια και απο αλλη εταιρεια,αλλα τελικα τους το ειχα στειλει πισω το κινητο.

ελα μου ντε:mad:;;;και γω απορω.

Link to comment
Share on other sites

do not accept if seal is broken

λέει το άσπρο!!!

και επίσης, διακρίνω ζελατίνα σε στυλ iphone;;;

υ.γ

λογικά θα σου το άνοιξαν ή για να βάλουν το Ελληνικό εγχειρίδιο ή το φορτιστή ή δε ξέρω εγώ τι.

 

λογικα κατι τετοιο θα εγινε γιατι μαλλον το τηλεφωνο ηρθε απο αλλου και δε προοριζοταν για την ελληνικη αγορα

 

Αποψη μου,γυρνα το πισω.

 

Γιατι δεν μπορουσαν να τα βαλουν σε ξεχωριστο πακετο?Την εχω ακουσει αυτη τη δικαιολογια και απο αλλη εταιρεια,αλλα τελικα τους το ειχα στειλει πισω το κινητο.

 

ελα μου ντε:mad:;;;και γω απορω.

 

Αδικα ταλαιπωρείστε γιατί:

1. To κινητό ήταν προφανώς εισαγωγής αλλά από χώρα της ΕΕ και μάλλον άλλαξαν τον φορτιστή. Πρέπει να είχε εκείνη την γκουμούτσα της Αγγλίας.

2. Η εγγύηση ισχύει κανονικότατα, αλλά...

3. ...δε θα χαλάσει.

 

Αν το μαύρο αυτοκόλλητο είναι γνήσιο πχ το έβαλε η ελληνική Samsung γιατί πρόσθεσε ελληνικό εγχειρίδιο ή φορτιστή δεν έχω πρόβλημα. Το θέμα είναι πώς θα μπορέσω να αποδείξω ότι όντως αυτό το μαύρο αυτοκόλλητο είναι γνήσιο και όχι κάποια αντιγραφή. Ψάχνοντας εδώ στο forum διάβασα ότι κάποιος πήρε Samsung Γαλαχυ S και η συσκευασία είχα μαύρη ταινία ασφαλείας.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Αν το μαύρο αυτοκόλλητο είναι γνήσιο πχ το έβαλε η ελληνική Samsung γιατί πρόσθεσε ελληνικό εγχειρίδιο ή φορτιστή δεν έχω πρόβλημα. Το θέμα είναι πώς θα μπορέσω να αποδείξω ότι όντως αυτό το μαύρο αυτοκόλλητο είναι γνήσιο και όχι κάποια αντιγραφή. Ψάχνοντας εδώ στο forum διάβασα ότι κάποιος πήρε Samsung Γαλαχυ S και η συσκευασία είχα μαύρη ταινία ασφαλείας.

 

άσπρη έχει το δικό μου, αλλά είναι από expansys.

να το άνοιξε η αντιπροσωπεία ούτε 1στο1.000.000.

 

Αδικα ταλαιπωρείστε γιατί:

1. To κινητό ήταν προφανώς εισαγωγής αλλά από χώρα της ΕΕ και μάλλον άλλαξαν τον φορτιστή. Πρέπει να είχε εκείνη την γκουμούτσα της Αγγλίας.

2. Η εγγύηση ισχύει κανονικότατα, αλλά...

3. ...δε θα χαλάσει.

σύμφωνοι.. αλλά, γιατί να το ανοίξουν;

ας το βάλουν σε ένα άλλο κουτί!

 

 

do not accept if seal is broken!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

παντως κι εμενα με ασπρη ταινια ηρθε. αν εχεις θεμα παρε τηλεφωνο απ οπου το πηρες και ρωτησε τους
Link to comment
Share on other sites

Αδικα ταλαιπωρείστε γιατί:

1. To κινητό ήταν προφανώς εισαγωγής αλλά από χώρα της ΕΕ και μάλλον άλλαξαν τον φορτιστή. Πρέπει να είχε εκείνη την γκουμούτσα της Αγγλίας.

2. Η εγγύηση ισχύει κανονικότατα, αλλά...

3. ...δε θα χαλάσει.

 

Απο expansys που ειχα παρει το nexus ο φορτιστης ηρθε εκτος κουτιου.Καμια ταινια ασφαλειας παραβιασμενη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Όταν δεν δουλεύω το κινητό και μετά από 5 λεπτά σβήνει η οθόνη του.... τι συμβαίνει τότε;

Συνεχίζουν να δουλεύουν από πίσω οι εφαρμογές και παραμένει συνδεδεμένο το κινητό στο δίχτυο και στο wifi κανονικά;

ή πέφτει εντελώς για ύπνο όπως γινόταν παλιά στα windows mobile pda;

Link to comment
Share on other sites

do not accept if seal is broken...

 

...το τηλεφωνο ηρθε απο αλλου και δε προοριζοταν για την ελληνικη αγορα

 

...Αποψη μου,γυρνα το πισω.

 

Eπιμένω να συνηθίσετε στο καθεστώς των παράλληλων εισαγωγών γιατί είμαστε στο 2012 και πρέπει να τιμωρηθούν παραδειγματικά όλοι όσοι κερδοσκοπούν ζητώντας 50% επιπλέον για κάθε συσκευή. Το GN, για παράδειγμα, όλοι οι "κερδοσκόποι λιανικής" το έχουν στα 599 ευρώ!!! Πάρτε το από ελληνικό διαδικτυακό μαγαζί στα 400 και ας το έχουν ανοίξει για κάποιο λόγο. Διακόσια ευρώ διαφορά είναι τεράστιο ποσό! Επιπλέον δε νομίζω να το άνοιξαν για να πουλήσουν μούρη το Σαβββατοκύριακο στην καφετέρια του μαχαλά τους!

 

Δεν άντεξα στον πειρασμό και άνοιξα το κουτί... Τελικά η συσκευή είναι ολοκαίνουργια, με τις ζελατίνες της και όλα τα παρελκόμενα σε άριστη κατάσταση. Λογικά το άνοιξαν για να τοποθετήσουν τον ελληνικό οδηγό γρήγορης εκκίνησης, ο οποίος και είχε τοποθετηθεί πάνω από το κινητό. :lol:

 

Το κινητό ήταν yakjuxw με την 4.0.1 (ITL41F) :( και εδώ και λίγα λεπτά είναι yakju και "τρέχει" την 4.0.4 (ΙΜΜ76Ι). :D

 

Μπορώ να πω ότι είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ κινητό που είχα ποτέ... Τρέξτε να προλάβετε!!!

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Eπιμένω να συνηθίσετε στο καθεστώς των παράλληλων εισαγωγών γιατί είμαστε στο 2012 και πρέπει να τιμωρηθούν παραδειγματικά όλοι όσοι κερδοσκοπούν ζητώντας 50% επιπλέον για κάθε συσκευή. Το GN, για παράδειγμα, όλοι οι "κερδοσκόποι λιανικής" το έχουν στα 599 ευρώ!!! Πάρτε το από ελληνικό διαδικτυακό μαγαζί στα 400 και ας το έχουν ανοίξει για κάποιο λόγο. Διακόσια ευρώ διαφορά είναι τεράστιο ποσό! Επιπλέον δε νομίζω να το άνοιξαν για να πουλήσουν μούρη το Σαβββατοκύριακο στην καφετέρια του μαχαλά τους! :p

- Συμφωνώ σε όλα εκτός των προτάσεων που επισημαίνω!!

 

- Ένα μαγαζί στην Αθήνα το κάνει αυτό και δεν υπάρχει κανένας λόγος. Δέν είναι δικαιολογία το ότι ανοίγουμε τις συσκευασίες για να βάλουμε ελληνικό εγχειρίδιο !!! :ninja: την στιγμή που είναι διεθνώς γνωστό ότι παραβιασμένη ταινία ασφαλείας θέτει υπο αμφισβήτηση την κατάσταση της συσκευής!!

- Δεν νομίζω να έχει κάποιος πρόβλημα να πάρει το ελληνικό εγχειρίδιο στο χέρι ή και τον φορτιστή ,αλλά την συσκευασία σφραγισμένη εργοστασιακά!!!! ;)

 

- Όλοι γνωρίζουμε πλέον ότι οι συσκευές αυτών το καταστημάτων είναι παραεισαγωγής ,όταν όμως είναι ευρωπαικές δεν υπάρχει κανένα προβλημα κατα την άποψή μου.

- Πίσω και κάτω στο κουτί της συσκευασίας έχει ένα κουτάκι με τις χώρες προορισμού, στις οποίες είναι συμβατή η συσκευή να λειτουργήσει, εκεί βρίσκεται και η Ελλάδα παράλληλα με άλλες 31 ευρωπαικές, έτσι είναι και η δική μου. Η διαφοροποίηση βρίσκεται στα manuals ή και σε κάποια από τα παρελκόμενα( φορτιστές) τα οποία συμβαδίζουν με την αρχική χώρα προορισμού π.χ. Αγγλία. Κατά τα άλλα οι συσκευές που διατίθενται από τις εδώ αντιπροσωπείες ,αυτής της παρτίδας είναι και διαφέρουν μόνο στα παραπάνω παρελκόμενα!

 

- Όμως όπως και να 'χει, δεν επιτρέπεται για κανένα λόγο να κοπεί η ταινία ασφαλείας η οποία στο GNex είναι λευκή !!! ... γιατί μετά η συσκευή χαρακτηρίζεται μεταχειρισμένη ή ειδικής προσφοράς ( συσκευές επίδειξης ). Ας λέει ο πωλητής ότι θέλει. Για μένα σημαίνει από τίποτα ,μέχρι να έχει επιστραφει μετά από χρήση ( περίοδος DOA ) και να ξαναπωληθεί για καινούρια :O !!!!

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

 

Το κινητό ήταν yakjuxw με την 4.0.1 (ITL41F) :( και εδώ και λίγα λεπτά είναι yakju και "τρέχει" την 4.0.4 (ΙΜΜ76Ι). :D

 

 

Φίλε μπορείς να μου πεις τι κερδίζεις έτσι;

Μόλις χθες πήρα το πρώτο μου android κινητό, Samsung Galaxy Nexus. Μπορείς να μου πεις αν αξίζει να το κάνω κι εγώ και γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπορείς να μου πεις τι κερδίζεις έτσι;

Μόλις χθες πήρα το πρώτο μου android κινητό, Samsung Galaxy Nexus. Μπορείς να μου πεις αν αξίζει να το κάνω κι εγώ και γιατί;

 

Διαβάζοντας το παρακάτω post του μέλους hitech

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4081338#post4081338

 

πιστεύω θα πάρεις τις απαντήσεις που θέλεις... Εμένα μ' έπεισε!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι μια καταπληκτικη τιμη...και πιστευω σε εναν μηνα θα ειναι κριμα καποιος να μην το αγορασει οταν θα ακουμπαει τα 300Ε...

 

Πολυ πιο κατω απο τα αλλα κινητα και ενω θα παρει και το επομενο android...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ραδιοφωνικο δεκτη εχουν βαλει στο nexus? Σκεφτομαι να ανταλλαξω το s2 μου γι αυτο ρωταω...

 

Οχι

 

10chrs

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ραδιοφωνικο δεκτη εχουν βαλει στο nexus? Σκεφτομαι να ανταλλαξω το s2 μου γι αυτο ρωταω...

 

To chip υποστηρίζει & FM πέραν του Wifi-BT αλλα η Google δεν το έχει ενεργοποιήσει μέσω της συνδεσμολογίας που πρέπει να γινει. Οποτε θα πρέπει να στραφείς σε κάποια streaming εφαρμογή.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει μερικες θηκες που ταιριαζουν σιγουρα στην extended battery του Nexus?

Εχω την Barely There της CaseMate αλλα απο ενα review στο site της ειδα οτι δεν ταιριαζει.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...