Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθώ να στείλω 20φωτό με το gmail (την εφαρμογή) σε άλλο gmail (που το παίρνω από pc) τις επιλέγω όλες μαζί από το gallery και πατάω share με το gmail(Εφαρμογή).μου βγάζει ότι το στέλνει αλλά μετά από κάποια ώρα δεν δείχνει τπτ. πάω στα drafts (που παλιότερα εκεί το έβγαζε μέχρι να φύγει) αλλά δεν δείχνει τπτ. Ξαναέστελνα και παλιότερα με τον ίδιο τρόπο αλλά τώρα τπτ. γνωρίζει κανείς αν έχει κανένα πρόβλημα η εφαρμογή ή κάτι άλλο;

 

Sendspace απο το play και είσαι κομπλε για μεγαλα αρχεία.Το χρησιμοποιώ στη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

από την συλλογή επιλεγείς την εικόνα που θέλεις και απάνω δεξιά σου βγάζει ένα εικονίδιο πατά εκεί και κοινοποίησε οπού θέλεις..

 

δεν μου εμφανιζει επιλογη για facebook.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα ψάξε στον υπολογιστή σου αν έχεις ένα φάκελο που ονομάζεται fastboot . Ή ψάξε αν υπάρχουν κάπου τα αρχεία adb.exe και fastboot.exe μιας και το toolkit τα χρησιμοποιεί οπότε υπάρχει πιθανότητα να τα έχει εγκαταστήσει κάπου.

 

Φάκελος δεν υπάρχει (ή δεν βρήκα), βρήκα τα adb-toolkit.exe και fastboot-toolkit.exe. Η έκδοση είναι στοκ 4.2.1, είναι root και ξεκλείδωτος ο bootloader

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Φάκελος δεν υπάρχει (ή δεν βρήκα), βρήκα τα adb-toolkit.exe και fastboot-toolkit.exe. Η έκδοση είναι στοκ 4.2.1, είναι root και ξεκλείδωτος ο bootloader

 

Ωραία. Κατέβασε την factory image από εδώ https://developers.google.com/android/nexus/images την yakju ή takju ανάλογα τι έχεις. Αποσυμπίεσέ τη όλα τα αρχεία που θα βρεις μέσα με το 7zip μέχρι να σου εμφανιστεί και το αρχείο system.img. Αντέγραψε το στον φάκελο που βρήκες τα 2 exe αρχεία που είπες και ενημέρωσε. Την έκδοση yakju ή takju την βλέπεις αν πας χάρτες ρυθμίσεις about

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

δεν μου εμφανιζει επιλογη για facebook.

πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή Facebook.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή Facebook.

 

 

Ισχυει οτι ειναι κακογραμμένη εφαρμογή και πως ξεσκιζει την μπαταρία...?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Κατέβασε την factory image από εδώ https://developers.google.com/android/nexus/images την yakju ή takju ανάλογα τι έχεις. Αποσυμπίεσέ τη όλα τα αρχεία που θα βρεις μέσα με το 7zip μέχρι να σου εμφανιστεί και το αρχείο system.img. Αντέγραψε το στον φάκελο που βρήκες τα 2 exe αρχεία που είπες και ενημέρωσε. Την έκδοση yakju ή takju την βλέπεις αν πας χάρτες ρυθμίσεις about

 

yakju έχω. η εντολή ποια ακριβως είναι? Σε σένα έφτιαξε το ΒΤ?

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι ειναι κακογραμμένη εφαρμογή και πως ξεσκιζει την μπαταρία...?

γενικα δεν ειναι η καλυτερα γραμμενη εφαρμογη, εγω οποτε τη βαζω τουλαχιστον απενεργοποιω τα refresh και τις ειδοποιησεις, και οποτε θελω απλα μπαινω. θα σου ελεγα να τη δοκιμασεις πρωτα για 2-3 μερες, να μεινει και ενα βραδυ με wifi πχ και να συγκρινεις σε σχεση με πριν πως ειναι η μπαταρια. με τις ειδοποιησεις καιει παντως περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

yakju έχω. η εντολή ποια ακριβως είναι? Σε σένα έφτιαξε το ΒΤ?

 

Έφτιαξε. Ήμουν 4.2.1 από OTA. Αφού έχεις βάλει το system.img στο ίδιο σημείο με το adb-toolkit.exe και fastboot και olkit.exe κλείνειςτο τηλέφωνο και το ενεργοποιείς πατώντας το volume + και volume- ταυτόχρονα καιτο power button μέχρι να βγεις στην οθόνη που λέει start και έχει το ρομπότ ξάπλα με ανοιγμένο την κοιλιά. Πας στο φάκελο που είναιτα exe που, είπαμε και πατάς shift και δεξί κλικ στον υπολογιστή σου και επιλέγεις άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ. Συνδεεις το τηλέφωνο και γράφεις fastboot-toolkit.exe devices. Κανονικά θα σου γράψει τον σειριακό αριθμό της συσκευής. Αν ναι δώσε fastboot-toolkit.exe flash system system.img. Περίμενε να τελειώσει και δώσε fastboot-toolkit.exe reboot. Αν δεν σου γράψει το serial number πρέπει να κάνεις αλλά βήματα. Προσοχή θα χάσεις το root

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε. Ήμουν 4.2.1 από OTA. Αφού έχεις βάλει το system.img στο ίδιο σημείο με το adb-toolkit.exe και fastboot και olkit.exe κλείνειςτο τηλέφωνο και το ενεργοποιείς πατώντας το volume + και volume- ταυτόχρονα καιτο power button μέχρι να βγεις στην οθόνη που λέει start και έχει το ρομπότ ξάπλα με ανοιγμένο την κοιλιά. Πας στο φάκελο που είναιτα exe που, είπαμε και πατάς shift και δεξί κλικ στον υπολογιστή σου και επιλέγεις άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ. Συνδεεις το τηλέφωνο και γράφεις fastboot-toolkit.exe devices. Κανονικά θα σου γράψει τον σειριακό αριθμό της συσκευής. Αν ναι δώσε fastboot-toolkit.exe flash system system.img. Περίμενε να τελειώσει και δώσε fastboot-toolkit.exe reboot. Αν δεν σου γράψει το serial number πρέπει να κάνεις αλλά βήματα. Προσοχή θα χάσεις το root

 

thanxs, αυριο που θα έχω χρόνο το απόγευμα θα το κάνω. Με το voodoo ota root keeper μπορώ να το επαναφέρω?

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

thanxs, αυριο που θα έχω χρόνο το απόγευμα θα το κάνω. Με το voodoo ota root keeper μπορώ να το επαναφέρω?

 

Οχι γιατι θα σβηστει και αυτο.Αν θες το κανεις με αντιστοιχο τροπο χωρις toolkit.οποτε θες ρωτα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι θα σβηστει και αυτο.Αν θες το κανεις με αντιστοιχο τροπο χωρις toolkit.οποτε θες ρωτα.

 

Η εντολή ποιά ακριβώς είναι?

 

Ωραία. Κατέβασε την factory image από εδώ https://developers.google....d/nexus/images την yakju ή takju ανάλογα τι έχεις. Αποσυμπίεσέ τη όλα τα αρχεία που θα βρεις μέσα με το 7zip μέχρι να σου εμφανιστεί και το αρχείο system.img. Αντέγραψε το στον φάκελο που βρήκες τα 2 exe αρχεία που είπες και ενημέρωσε. Την έκδοση yakju ή takju την βλέπεις αν πας χάρτες ρυθμίσεις about

 

Η εντολή ποιά ακριβώς είναι?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εξηγηστε μoυ κατι σας παρακαλω γιατι εδω στην ελλαδα θα καταφερoυμε τελικα να τετραγωνισoυμε τoν κυκλo. Ενω μεχρι εχθες στo σκρoυτζ τo πλαισιo τα public και τα μoυλτιραμα ειχαν τo Gnex στα 349 € σημερα ξαφνικα και τα 3 καταστηματα τo εχoυν 369 €.Τηλεφωνo ενoς ετoυς αντι να μειωνεται η τιμη τoυ αυξανεται?Θα χαζεψoυμε τελειoς.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή αυτή ίσχυε μόνο για online παραγγελίες. Πολύ πιθανό να ήταν κάποια προσωρινή προσφορά από τα συγκεκριμένα καταστήματα, μιας κ κινούνται στις ίδιες τιμές.
Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή αυτή ίσχυε μόνο για online παραγγελίες. Πολύ πιθανό να ήταν κάποια προσωρινή προσφορά από τα συγκεκριμένα καταστήματα, μιας κ κινούνται στις ίδιες τιμές.

 

Online πρoσφoρα ειχε μoνo τo πλαισιo στα 349€.Μoλις εχθες τo πηγε στα 369€ σημερα τo πηγαν και τα αλλα δυo καταστηματα.Απλα πιστευω oτι ετoιμαζoυν πρoσφoρα για τις γιoρτες.Τo αυξησαν τωρα και στις γιoρτες θα τo πανε παλι 349€ και θα πoυν χριστoυγενιατικη πρoσφoρα.Kακoμoιρηδες.Τρατζικ.....

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Θέλω επειγόντως 4.2.2. Δεν παλεύεται άλλο το bluetooth. Έκανα τα πάντα. ΟΤΑ, clean install, αλλά δεν γίνεται τίποτα. Συνδέεται, μιλάς, και μετά αποσυνδέεται. Κρίμα.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν ερθει το 4αρι στα καταστηματα δεν βλεπω το gn σε πολυ χαμηλοτερη τιμη απο οτι ειναι

 

ok σωστo αυτo πoυ λες φιλε μoυ αλλα αν ερθει τo 4αρι και κoστιζει 499€ oπως ακoυγεται γιατι να μην δωσεις 100-120€ παραπανω και να παρεις αυτo?Δεν μoυ τρεχoυν απo τα μπατζακια για να μην παρεξηγηθω απλα μιλαω πιστευω με απλη λoγικη.Τωρα θα μoυ πεις oτι oταν ερθει με τo καλo τo 4αρι (αμην και πoτε) τo Gnex θα πεσει.Τo θεμα ειναι πoσo θα πεσει αν τωρα εχει 370€ ? Απλoς πρoβληματισμoς.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

ok σωστo αυτo πoυ λες φιλε μoυ αλλα αν ερθει τo 4αρι και κoστιζει 499€ oπως ακoυγεται γιατι να μην δωσεις 100-120€ παραπανω και να παρεις αυτo?Δεν μoυ τρεχoυν απo τα μπατζακια για να μην παρεξηγηθω απλα μιλαω πιστευω με απλη λoγικη.Τωρα θα μoυ πεις oτι oταν ερθει με τo καλo τo 4αρι (αμην και πoτε) τo Gnex θα πεσει.Τo θεμα ειναι πoσo θα πεσει αν τωρα εχει 370€ ? Απλoς πρoβληματισμoς.

 

Οπως ειπες πολλα ακουγονται μεχρι να ερθει λοιπον η αλλη λυση ειναι σκρουτζ εκει εχει και αλλα μαγαζακια περα απο αυτα που αναφερεις

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Θέλω επειγόντως 4.2.2. Δεν παλεύεται άλλο το bluetooth. Έκανα τα πάντα. ΟΤΑ, clean install, αλλά δεν γίνεται τίποτα. Συνδέεται, μιλάς, και μετά αποσυνδέεται. Κρίμα.

 

Επειδη και εγω ειχα ενα προβλημα με την αποκριση της οθονης με την 4.2.1 και λυθηκε οταν απεγκατεστησα μια εφαρμογη ξεκλειδωματος η οποια δεν ηταν συμβατη με την νεα εκδοση,εχεις δοκιμασει να δουλεξεις το μπλουτουθ μετα απο clean install αλλα χωρις να εγκαταστησεις καμια εφαρμογη στο τηλεφωνο;να ειναι δηλαδη μονο με τις μαμισιες εφαρμογες;

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω ειχα ενα προβλημα με την αποκριση της οθονης με την 4.2.1 και λυθηκε οταν απεγκατεστησα μια εφαρμογη ξεκλειδωματος η οποια δεν ηταν συμβατη με την νεα εκδοση,εχεις δοκιμασει να δουλεξεις το μπλουτουθ μετα απο clean install αλλα χωρις να εγκαταστησεις καμια εφαρμογη στο τηλεφωνο;να ειναι δηλαδη μονο με τις μαμισιες εφαρμογες;

 

Όχι δεν έχω δοκιμάσει αλλά δεν αντέχω να κάνω πάλι πειράματα. Thanks anyway...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω δοκιμάσει αλλά δεν αντέχω να κάνω πάλι πειράματα. Thanks anyway...

 

Απλα σκεφτομουν οτι στην ιδια συσκευη με ιδια εκδοση λογισμικου ειναι λιγο αδυνατο τεχνικα καποια παιδια να εχουν προβληματα και καποιους να τους δουλευει τελεια.πιστευω οτι φταιει οτι ειναι τοσο νεα η 4.2.1 που δεν ειναι ακομα συμβατες οι πιο πολλες εφαρμογες και δημιουργουνται προβληματα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ημουν εξωτερικο και καθοτι δεν ειχα φωτογραφικη μηχανη τραβηξα πανω απο 200φωτος απο το κινητο και καμια 10αρια βιντεος ομως εκνευριστηκα παρα πολυ καθοτι μου εκανε 2 φορες επανεκκινηση απο μονο του ενω τραβουσα φωτος και αλλες 3 φορες νεκρωσε τελειως το κινητο και επρεπε να του βγαλω την μπαταρια :rocket:
Link to comment
Share on other sites

σας εχει τυχει ποτε να μην αναγνωριζει καρτες σιμ, συγκεκριμενα vodafone?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος παιδιά να στέλνω σε ένα μήνυμα 160 ελληνικούς χαρακτήρες από την εφαρμογή για τα μηνύματα που έχει κανονικά το κινητό μας? ρωτάω γιατί αυτή η εφαρμογή για μηνύματα μου φαίνεται η καλύτερη
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...