Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά για Mac υπάρχει πρόγραμμα για root?και ποια η διαδικασία?από άποψη ταχύτητας είμαι OK,το κινητό φυσάει.τι θα κερδίσω με το root?πάει πολύς καιρός πού έχω να ασχοληθώ.

Το quadrant δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα με αυτό πού αποδίδει το τηλέφωνο.πραγματικά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Ευχαριστώ πολύ.πρέπει να κάτσω να ασχοληθώ γιατί θέλει χρόνο.

Τίποτα πιο απλό δεν υπάρχει?να το κατεβάσω απευθείας στο κινητό για root?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό είναι το πιο εύκολο και συνάμα καλύτερο... Ξεκλειδώνει bootloader, περνάς factory image από 4.1.2, κάνεις root, ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΣ CLOCKWORKMOD RECOVERY, κλειδώνει bootloader και είσαι κομπλέ! Παίρνεις τις αναβαθμίσεις απευθείας από την Google και αν θες κρατάς το root με την εφαρμογή rootkeeper...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απο οταν εβαλα την 4.1.2 δεν μου εμφανιζει notifications για updates σε εφαρμογες στο playstore.Η επιλογη ειναι ενεργοποιημενη.Σε αλλες εφαρμογες δεν ξερω γιατι εχω τις ειδοποιησεις κλειστες,αλλα θα το δοκιμασω τωρα.

Ξερει καποιος πως μπορει να λυθει το θεμα ή εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο?

 

Ουτε απο FB ερχονται.

Μηπως παιζει ρολο το οτι εχω το sync κλειστο?

 

Ε βέβαια παίζει ρόλο. Αν το έχεις κλειστό δεν χρησιμοποιεί κανένα πρόγραμμα bachground δεδομένα και γι αυτό δεν σου έρχονται ειδοποιήσεις...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Στις προηγουμενες εκδοσεις παλι κλειστο το ειχα αλλα ερχοντουσαν κανονικα.

Anyway,εκανα factory data reset,τοy FB δεν λειτουργουν παλι,αλλα του messenger,gtalk,gmail, twitter ερχονται κανονικα,και στο playstore οταν εκανε restore μου ηρθαν στην αρχη,τωρα θα περιμενω να κανει κ καμια αλλη εφαρμογη update για να δω τι παιζει,γιατι κ οταν περασα αρχικα την 4.1.2 μου ειχε βγαλει τα αρχικα updates

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό είναι το πιο εύκολο και συνάμα καλύτερο... Ξεκλειδώνει bootloader, περνάς factory image από 4.1.2, κάνεις root, ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΣ CLOCKWORKMOD RECOVERY, κλειδώνει bootloader και είσαι κομπλέ! Παίρνεις τις αναβαθμίσεις απευθείας από την Google και αν θες κρατάς το root με την εφαρμογή rootkeeper...

 

Μπορείς να γράψεις κάποιο οδηγό στα ελληνικά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις κάποιο οδηγό στα ελληνικά?

 

Επειδή δεν είμαι χρήστης Mac και δεν μπορώ να το τρέξω το Galaxy Nexus Toolkit για Mac πιστεύω ότι ο οδηγός θα πρέπει να είναι παρόμοιος με αυτό τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339925

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ψηλώσω την έντασή του ηχείου?το μόνο αρνητικό πού βρίσκω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ψηλώσω την έντασή του ηχείου?το μόνο αρνητικό πού βρίσκω

 

Root και μετά volume+, έχει αναφερθεί πιο πριν φίλε μου

 

http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=5595918

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Root και μετά volume+, έχει αναφερθεί πιο πριν φίλε μου

 

http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=5595918

 

Αχ,αυτό το root δε θα το γλυτώσω.

Υπάρχει περίπτωσή να πάθει κάτι το ηχείο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αχ,αυτό το root δε θα το γλυτώσω.

Υπάρχει περίπτωσή να πάθει κάτι το ηχείο?

 

Θεωριτικά ναι. Αλλά δεν έχω διαβάσει πουθενά απο κανέναν να του κάηκε. Και να το πάθει βέβαια, του κάνεις reset to factory default και το πηγαίνει για αντικατάσταση ;)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ψηλώσω την έντασή του ηχείου?το μόνο αρνητικό πού βρίσκω

 

Αν θες πέρνα τον kernel του franco και θα δεις απίστευτη βελτίωση στον ήχο...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες ενω απο settings -> language & input -> google voice typing το ξετικαρω , οταν καταλαθος σειρω απο κατω προς τα πανω την αναζητηση του google αυτοματα ξανα ενεργοποιειται το google voice typing και με χαλαει γιατι το βγαζει και στο keyboard ...

 

αν θυμαμαι καλα με 4.1.1 δεν επαιζε τετοιο θεμα απο την στιγμη που ειχα ξετικαρει απο τα settings δεν γινοταν ενεργο το google voice παρα μονο αν το τικαρες παλι ...

 

PS: μετα απο google search στο voice input key το εβαλα off οποτε ολα οκ !!!

Edited by ikskarda
Link to comment
Share on other sites

Πόσο αξιόπιστη εφαρμογή είναι το tubemate;Υπάρχει φόβος να κολλήσω ιό;
Link to comment
Share on other sites

Πόσο αξιόπιστη εφαρμογή είναι το tubemate;Υπάρχει φόβος να κολλήσω ιό;

 

καλύτερα --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1863102

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? Έχει κανείς την εφαρμογή Hotmail? Αν ναι που στο καλό είναι η επιλογή να κατεβασεις ένα συνημμένο αρχείο? Στο παλιό μου κινητό (desire z) την έβλεπα. Στο nexus δεν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μου δουλεύει,γιατί?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω oλα τα καλα παιδια τoυ myphone.Πρωτo post και θα ηθελα να δωσω μια πληρoφoρια αν δεν την εχει δωσει καπoιoς αλλoς πιo πριν ετσι για να κανω εντυπωση (πλακα κανω).Εχθες ηστερα απo μια επισκεψη στα Media Markt Λαρισσας και μετα απo ερωτηση στην υπευθυνη τoυ τμηματoς κινητων (θεα τo μωρo) εμαθα oτι θα διαθεσoυν τo nexus απo τα μεσα Νoεμβριoυ δεν εμαθα σε τι τιμη oμως.Πρoς oλoυς τoυς υπoψηφιoυς αγoραστες (ειμαι κι εγω ενας) λεω να περιμενω λιγες μερες ακoμα και να μην τo χτυπησω απo public η πλαισιo στα 369€.Αν και η πρoσφoρα στo πλαισιo με χαρτες και ενα κινητo samsung 1182 νoμιζω ειναι πoλυ δελεαστικη.Τελoς θελω να πω μια απoρια πoυ μoυ δημιoυργηθηκε oταν εφυγα απo τα Media Markt.Αφoυ τo εχει βγει επισημα update τoυ ICS σε JB υπαρχει περιπτωση τα κoμματια πoυ θα διαθεσoυν τα Media Markt να ερθoυν με την τελευταια 4.1.2 η θα εχoυν ICS?Σρυ για τo πρηξιμo παιδες.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω oλα τα καλα παιδια τoυ myphone.Πρωτo post και θα ηθελα να δωσω μια πληρoφoρια αν δεν την εχει δωσει καπoιoς αλλoς πιo πριν ετσι για να κανω εντυπωση (πλακα κανω).Εχθες ηστερα απo μια επισκεψη στα Media Markt Λαρισσας και μετα απo ερωτηση στην υπευθυνη τoυ τμηματoς κινητων (θεα τo μωρo) εμαθα oτι θα διαθεσoυν τo nexus απo τα μεσα Νoεμβριoυ δεν εμαθα σε τι τιμη oμως.Πρoς oλoυς τoυς υπoψηφιoυς αγoραστες (ειμαι κι εγω ενας) λεω να περιμενω λιγες μερες ακoμα και να μην τo χτυπησω απo public η πλαισιo στα 369€.Αν και η πρoσφoρα στo πλαισιo με χαρτες και ενα κινητo samsung 1182 νoμιζω ειναι πoλυ δελεαστικη.Τελoς θελω να πω μια απoρια πoυ μoυ δημιoυργηθηκε oταν εφυγα απo τα Media Markt.Αφoυ τo εχει βγει επισημα update τoυ ICS σε JB υπαρχει περιπτωση τα κoμματια πoυ θα διαθεσoυν τα Media Markt να ερθoυν με την τελευταια 4.1.2 η θα εχoυν ICS?Σρυ για τo πρηξιμo παιδες.

το galaxy nexus εννοεις; το ειχανε παντως, σιγουρα, δουλευει ενας φιλος μου και μαλιστα σε τιμη 300+

ειναι πιθανο να ερθει με 4.1.2, ειδικα αν το φερουν τον Νοεμβριο αλλα και να μην ειναι, θα γινει μολις το ανοιξεις λογικα, οποτε δε σε πειραζει ιδιαιτερα.

Link to comment
Share on other sites

το galaxy nexus εννοεις; το ειχανε παντως, σιγουρα, δουλευει ενας φιλος μου και μαλιστα σε τιμη 300+

ειναι πιθανο να ερθει με 4.1.2, ειδικα αν το φερουν τον Νοεμβριο αλλα και να μην ειναι, θα γινει μολις το ανοιξεις λογικα, οποτε δε σε πειραζει ιδιαιτερα.

 

Απίθανο να έρθει με 4.1.2... Δεν το νομίζω με τίποτα! Πάντως όπως και να έρθει αυτό που πρέπει να σε ενδιαφέρει δεν είναι ποια έκδοση φοράει αλλά αν είναι samsung ή google branded! Όλα τα άλλα δεν σε νοιάζουν...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο σκοπος ειναι να το διαθεσουν σε χαμηλη τιμη,ηδη στα ελληνικα ιντερνετομαγαζα εχει 311 ευρο και σιγα σιγα πεφτει.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω oλα τα καλα παιδια τoυ myphone.Πρωτo post και θα ηθελα να δωσω μια πληρoφoρια αν δεν την εχει δωσει καπoιoς αλλoς πιo πριν ετσι για να κανω εντυπωση (πλακα κανω).Εχθες ηστερα απo μια επισκεψη στα Media Markt Λαρισσας και μετα απo ερωτηση στην υπευθυνη τoυ τμηματoς κινητων (θεα τo μωρo) εμαθα oτι θα διαθεσoυν τo nexus απo τα μεσα Νoεμβριoυ δεν εμαθα σε τι τιμη oμως.Πρoς oλoυς τoυς υπoψηφιoυς αγoραστες (ειμαι κι εγω ενας) λεω να περιμενω λιγες μερες ακoμα και να μην τo χτυπησω απo public η πλαισιo στα 369€.Αν και η πρoσφoρα στo πλαισιo με χαρτες και ενα κινητo samsung 1182 νoμιζω ειναι πoλυ δελεαστικη.Τελoς θελω να πω μια απoρια πoυ μoυ δημιoυργηθηκε oταν εφυγα απo τα Media Markt.Αφoυ τo εχει βγει επισημα update τoυ ICS σε JB υπαρχει περιπτωση τα κoμματια πoυ θα διαθεσoυν τα Media Markt να ερθoυν με την τελευταια 4.1.2 η θα εχoυν ICS?Σρυ για τo πρηξιμo παιδες.

 

Καλως ηρθες στην μεγαλη μας παρεα.

 

Θα συμφωνησω οτι κατα 99% θα σου ερθει με την 4.0.2.Οπως οτι θα ειναι της sam και οχι της google.Ευχομαι να πεσω εξω και στα δυο αλλιως θα πρεπει να ψαχτεις για την μετατροπη.Σ αυτο να ναι ομως:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...