Jump to content

Huawei IDEOS X3


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα κυκλοφορήσει σύντομα (από την Wind) το μικρό αδελφάκι του Χ5, με το ονομα Χ3 σε τιμή 140€ (στην Γερμανία κυκλοφόρησε με 100€)

 

http://cdn.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/articleimage/9274/2011/02/Huawei-Ideos-X3_thumb.jpg

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά

 

Display

Type TFT Capacitive Touch Screen

Size 3.2 inches

Colors & Resolution 262 144 Colors & 320×480 Pixels

Input/ User Interface Multi Touch

Accelerometer sensor for UI auto-rotate

Light-Sensor(Ambient)

Gyroscope, Magnetometer

System Properties

Operating System Android 2.3 Gingerbread OS

CPU Qualcomm Snapdragon 600MHz Processor

256MB RAM

Storage Capacity

Internal Memory 512MB on-board memory

Expandable Memory microSD card slot for expansion up to 32GB

Browser & Messaging HTML, Flash

MMS, SMS, IM, Email, RSS

Camera

- 3.2 Megapixels

- Auto Focus, Geo tagging

Secondary yes (videocalls)

Video Recording Capable (VGA 30fps)

Connectivity

Headset 3.5mm stereo headset jack

Radio FM radio (76-108MHz) with RDS

WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n

GPS A-GPS

3G HSDPA – Up to 7.2 Mbps

Standard battery, Li-Po 1200 mAh

Stand-by Up to 250 h (2G) / Up to 300 h (3G)

Talk time Up to 4 h (2G) / Up to 4 h 10 min (3G)

 

SAR: 0.848

 

Καλη περίπτωση μου φαίνεται, και συμπαθώ ιδιαιτερα το γεγονός οτι εχει και μπροστά κάμερα και FM (που ΔΕΝ εχει το Χ5). Λενε πάει γρήγορα ας ειναι 600άρι. Μονο μειον που βλέπω η μικρή ισως RAM (256mb) και θα προτιμούσα καλύτερη αυτονομία. Αν είναι και να πέσει λιγο ακόμα (από τα 140) νομίζω θα είναι άψογη αγορά!

 

 

Περισσότερα και ένα μικρό preview

ROM: X3 ICS CM7

Edited by navi55
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πουλούσε το Lidl Γερμανίας στα 100 ευρώ.

http://www.discounter-archiv.de/de/archiv/LIDL/2011-09-01/Huawei-Ideos-X3/787861/

 

επίσης σχετικά με το SAR αντιγράφω απο το αγγλικό manual

The SAR limit adopted by USA and Canada is 1.6 watts/kilogram (W/kg) averaged

over one gram of tissue. The Highest SAR value reported to the FCC and IC for this

device when tested for use at the ear is 0.508 W/kg, when properly worn on body is

0.848 W/kg, and when using Wi-Fi hotspot function is 1.050 W/Kg.

The SAR limit also adopted by Europe is 2.0 W/kg averaged over 10 grams of tissue.

The highest SAR value for this device type when tested at the ear is 0.650 W/kg, and

when properly worn on the body is 0.712 W/kg.

 

οπότε φαίνεται καλούτσικη πρόταση. στα 120 θα ήταν ακόμα καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρώτησα πριν μια εβδομάδα σε κατάστημα wind και δεν ήξεραν ούτε το μοντέλο! Ξέρει κανείς για πιθανή ημερομηνία άφιξης;
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο φαινεται για αυτα τα χαρακτηριστικα που εχει αλλα πολυ πανω η τιμη απο γερμανια που εχει λιγοτερα θα δειξει στην πορεια παντως εγω εχω huawei joy 845 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος .....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν λίγο 149 ευρώ σε 12 άτοκες από Wind. Οι εντυπώσεις μου από αύριο.
Link to comment
Share on other sites

Σαν χαρακτηριστικα το ΖΤΕ Blade ειναι καλυτερο.Εχουν την ιδια τιμη κι ομως το ZTE εχει μεγαλυτερη οθονη και 800*480 αναλυση.Κατα τα αλλα συμπαθητικο ειναι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Σαν χαρακτηριστικα το ΖΤΕ Blade ειναι καλυτερο.Εχουν την ιδια τιμη κι ομως το ZTE εχει μεγαλυτερη οθονη και 800*480 αναλυση.Κατα τα αλλα συμπαθητικο ειναι.

 

Το Χ3 όμως έχει android 2.3.4, είναι πιο μικρό σε μέγεθος και δίνει την εντύπωση πιο καλής ποιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό αυτό αξίζει τα λεφτά του. Έχω δοκιμάσει τα htc legend, desire, desire s, lg p350 & samsung 550. Η οθόνη είναι μεταξύ των ακριβών και των φτηνών μοντέλων. Η ταχύτητά του είναι πολύ καλή (θυμίζει desire), εντυπωσιακά πιο γρήγορο από p350 & 550 ιδιαίτερα στο άνοιγμα. Δεν τρίζει και έχεις την αίσθηση ότι είναι ένα κομμάτι. Αν λάβουμε υπ' όψη ότι έχει όσο το samsung 550 αλλά είναι πιο μικρό, με μεγαλύτερη οθόνη διπλής ανάλυσης και νεότερο λειτουργικό (2.3.4) είναι σίγουρα η καλύτερη επιλογή. :)
Link to comment
Share on other sites

όπως βλέπω ειναι στα 150€.. ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ και για οικονομική εταιρία και καλα.. :mad:

Στη Γερμανία εχει 100€, θα μας τρελάνει η wind? Οσα της λοίπουν ζητάει. Μεχρι 120€

Ελπίζω να δω παραεισαγωγες με ξενες ROM.. στα 100€ αλλιώς πάμε για αλλα..

 

Πάμε Μπούμπη... :ninja:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

στην γερμανια το εδεινε στα lidl 100 ευρο αλλα ητανε λιγα τα κοματια και εξαντληθηκαν ειπα σε εναν ξαδελφο που μενει στο αμβουργο να παει να το παρει και ειχαν τελειωσει τα τηλεφωνα αλλα το βρηκε αλλου στην ιδια τιμη απο την fonic και θα το στειλει με το ταχυδρομειο το σαιτ της fonic γερμανιας εδω http://www.fonic.de/html/mobilfunk-tarif-vorteile-billig-telefonieren.html?utm_campaign=Online_Affiliate_AF και εδω το δεινει ο αρμαος 141 ευρο γλυτωσα 40 ευρο..:) και εδω στην fonic αναλυτικα το τηλεφωνο... http://www.fonic.de/html/android_smartphone_huawei_ideos_x3.html

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

όπως βλέπω ειναι στα 150€.. ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ και για οικονομική εταιρία και καλα.. :mad:

Στη Γερμανία εχει 100€, θα μας τρελάνει η wind? Οσα της λοίπουν ζητάει. Μεχρι 120€

Ελπίζω να δω παραεισαγωγες με ξενες ROM.. στα 100€ αλλιώς πάμε για αλλα..

 

Πάμε Μπούμπη... :ninja:

 

Δεν έχει να κάνει με τη Wind. Την τιμή την καθορίζει η τοπική αντιπροσωπεία της Huawei. Εξάλλου για ποιο λόγο να θέλει να ανεβάσει το δίκτυο την τιμή της συσκευής; Αυτό που την ενδιαφέρει είναι κατά βάση να δημιουργεί νέες συνδέσεις...

 

Παρόλα αυτά επειδή έχω δει από κοντά το Χ3, ακόμη και στα 150 ευρώ πιστεύω πως αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα για αλλαγή και μου άρεσε πολύ ο σχεδιασμός, οι περιορισμένες διαστάσεις και η ποιότητα του. Για τα λεφτά που κάνει νομίζω πως δεν έχει ανταγωνισμό. Περιμένω να δω πως θα τα πάει και με την αυτονομία του. Το έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει ενδεικτικά;
Link to comment
Share on other sites

το αγορασα και γω απο εδω τελικα στα 141 ευρω το περιμενω αυριο με κουριερ ειχα ανθρωπο στην γερμανια να το παρει στα 100 ευρω αλλα τελικα τα εξαφανισαν δεν ειναι πλεον διαθεσιμα στα lidll και στη fonic και ετσι το πηρα απο εδω θα δουμε τι ψαρια πιανει ???μολις το παρω στα χερια μου .....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω σημερα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Ειναι η πρωτη επαφη με Android.Ειναι πολυ ομορφο μαζεμενο με ωραια οθονη και ωραια χρωματα γρηγορο στο ανοιγμα και νομιζω αξιζει τα λεφτα του.Τωρα για αυτονομια θα δειξει τις επομενες μερες.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω σημερα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Ειναι η πρωτη επαφη με Android.Ειναι πολυ ομορφο μαζεμενο με ωραια οθονη και ωραια χρωματα γρηγορο στο ανοιγμα και νομιζω αξιζει τα λεφτα του.Τωρα για αυτονομια θα δειξει τις επομενες μερες.

 

η αυτονομια σε ολα τα android λιγο πολυ ειναι περιπου 1 με 2 ημερες αναλογα με τη χρηση που κανει ο καθε ενας .....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια αλλα με 44 ευρω ακομη παιρνει κανεις το Χ5 (185 ευρω το πωλουν το Χ5 σε ονλινε καταστημα με 2 χρονια εγγυηση της wind!)δεν υπαρχει λογος κανεις να προτιμησει ενα πολυ υποδιεστερο κινητο!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, αλλα ειναι εντελως διαφορετικες συσκευες και απευθυνονται σε διαφορετικες κατηγοριες αγοραστων

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, αλλα ειναι εντελως διαφορετικες συσκευες και απευθυνονται σε διαφορετικες κατηγοριες αγοραστων

 

Συμφωνω απολυτα.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι οι καιροι ειναι δυσκολοι,και γω εψαχνα για φθηνο και καλο smartphone και εαν ειχε 99 ευρω οπως στην Γερμανια ισως το επαιρνα αλλα 141 μου φαινονται πολλα,ενταξει εχει fm Radio και μπροστινη καμερα σε συγκριση με το Χ5 αλλα απο εκει και περα ειναι υποδιεστερο σε ολα,το Χ5 σε Γερμανια και Αγγλια και γενικα σε ολη την ευρωπη εχει τιμη 250 ευρω,στην Ελλαδα ειναι πιο φθηνο απο παντου,το Χ3 στην Γερμανια εχει 99 και εδω 141 αρα με διαφορα best value for money to X5!

Εγω εχει μια βδομαδα που πηρα το Χ5 και ξετρελαμενως με το κινητο αλλα αμα κυκλοφορησει το Huawei Honor τα χριστουγενα που λενε με τιμη κοντα στα 250(300$ η τιμη του στην Αμερικη!!!!!!!)θα το σπρωξω το Χ5 για να παρω το Honor γιατι οπως και να το κανουμε ειναι κινηταρα και ακομη καλυτερο value for money στα 250 ευρω απο το Χ5!

Link to comment
Share on other sites

Οντως το χ5 ειναι vfm, αλλα δε χρειαζονται ολοι μεγαλη οθονη και τρελα σπεκς! Αν ηταν ετσι, καθε εταιρια θα εβγαζε 3 συσκευες. Μια με χαμηλη, μια με μεσαια και μια υψηλη. Ομως δεν ειναι ετσι!

Θα το επαιρνα το χ3(θα το προτιμουσα δηλαδη) αλλα τα 256μβ της ραμ με απωθουν

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei IDEOS X3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...