Jump to content

Huawei IDEOS X3


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου τελικα σκευτηκα να κανω αντιγραφο ασφαλειας των επαφων στην καρτα sd, και μετα με την νεα ρομ εκανα εισαγωγη επαφων και ολα μια χαρα. Το κινητο πεταει τωρα, εχει και πιο ωραιο interface.

Καθαρισμα εκανα, μονο το wipe dalvik cache δεν εκανα, θα εχω κανενα προβλημα;

Τον επεξεργαστη αξιζει να το κλοκαρω παραπανω τωρα που ειναι ξεκλειδωτος ή δεν αξιζει; Αν ναι μεχρι ποσο μπορω να το ανεβασω.

 

Οχι δεν θα εχεις προβλημα, προληπτικο ειναι . Δεν χρειαζεται να πειραξεις τον επεξεργαστη, η rom ειναι πολυ γρηγορη αλλωστε.Αν θελεις να γρηγορεψει ακομα περισοτερο ,

1. πηγαινε στις ρυθμισεις -->εμφανιση, και επελεξε χωρις κινηση.

2.Στην ταπετσαρια βαλε εικονα οχι ζωντανη ταπετσαρια

3. Στις ρυθμισεις-->αλλα -->ρυθμισεις cm--->display-->βαλε off το "screen off animation"

Και να ξαναπω για τα κρυμμενα κολπακια της rom :

1. με διπλο κλικ στο κεντρικο κουμπι οταν ειμαστε στην lockscreen μας εμφανιζει και το εικονιδιο της καμερα

2. με παρατεταμενο πατημα του κεντρικου κουμπιου εμφανιζει στο κατω μερος τις προσφατες εφαρμογες αλλα και επιλογή για να γινει καθαρισμος της μνημης απο τις προσφατες εφαρμογες

3. Αν επιλεξουμε ενα εικονιδιο και το κρατησουμε για λιγο πανω σε ενα αλλο και μετα το αφησουμε φτιαχνει ενα νεο φακελλο με αυτα τα εικονιδια μεσα (και μπορουμε να ριξουμε και αλλα μεσα μετα)

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα και αυτα τα κολπακια που ειπες και το κινητο ειναι σουπερ. Να φανταστεις σκευτομουν να το αλλαξω γιατι ειχε αρχισει να κολλαει, τωρα ολα μια χαρα.

Ασχετο, εχετε δει πουθενα αξεσουαρ για το κινητο, εστω κανενα αυτοκολλητο για την οθονη. Εγω βρηκα μονο στο ebay και επειδη δεν εχω καρτα δεν εχω παρει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ειμαι νεο μελος και ενιωσα την αναγκη να πω ευχαριστω σε ολους για τις αναλυτικες οδηγιες που δωσατε σε ολα τα προηγουμενα ποστ,Σωσατε ενα κινητο απο στενη επαφη με το πατωμα και εμενα απο την αναγκη αγορας καινουργιου ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει Link για το automatic root enabler for the x3?? Στα Link που δίνετε σε αυτό το Post λέει οτι το αρχείο δεν υπάρχει...θέλω να κάνω και γω root το Χ3 μου και δεν ξέρω πως να αρχίσω..:( Ευχαριστώ.

 

Επίσης μια ερώτηση.Για να βάλω ένα καινούργιο Launcher όπως π.χ. τον goLauncher πρέπει η συσκευή να είναι root??

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

JELLY BEAN 4.1.2 για το Ideos X3

Τρέχει καλά αλλά με κανά δυο ελλείψεις.

Δεν υποστηρίζεται η κάμερα λόγω ασυμβατότητας driver και ένα άλλο θέμα που έχω τουλάχιστον εγώ είναι ότι δε παίζουνε τα hands free.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

 

έχω δώσει το κινητό αυτό στη γυναίκα μου αλλά σέρνεται. Επίσης δεν μπορεί να μπει στο google play και δεν κάνει log in με τον google λογαριασμό. Επειδή δεν γνωρίζω σχεδόν τίποτα από κινητά θα ήθελα να ξέρω εάν υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει ή κάποιο κατάστημα που μπορεί να με βοηθήσει. Έχει μέσα την έκδοση 2.3.4 (60501015)

Θα ήθελα να ξέρω εάν υπάρχει κάποιο πιο ελαφρύ λειτουργικό που να μπορούμε να περάσουμε για να μην κολλάει και εάν υπάρχει η δυνατότητα να βλέπει Google.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει ακόμη εγγύηση 2 μήνες ελληνικής αντιπροσωπίας!

 

Λεπτομέρειες εδω:

 

http://www.aggeliopolis.gr/athina/Huawei_X3_me_egguisi__se_polu_kalh_katastasi_11610604.htm?ca=9_s&last=1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

JELLY BEAN 4.1.2 για το Ideos X3

Τρέχει καλά αλλά με κανά δυο ελλείψεις.

Δεν υποστηρίζεται η κάμερα λόγω ασυμβατότητας driver και ένα άλλο θέμα που έχω τουλάχιστον εγώ είναι ότι δε παίζουνε τα hands free.

 

 

εισαι σιγουρος οτι αυτη ειναι για το Huawei ideos X3?? στο δικο μου ενω εχω βαλει πολλες Rom αυτην βγαζει error στο install

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Να κάνω μια ερώτηση στην παρέα,

γίνεται με επανεγκατάσταση του firmware του τηλεφώνου να ξεμπλοκάρει η πρόσβαση στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Μου ζητάει "SIM network unlock PIN" κάτι που δεν το γνωρίζω.

Από ότι έψαξα στο internet υπάρχουν διάφοροι που επι πληρωμή κάνουν αυτό το ξεμπλοκάρισμα αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστοι ή κρύβεται καμιά απάτη πίσω από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνωριζει καποιος απο που μπορω να κατεβασω την γνησια ρομ, την ειχα σε αντιγραφο, αλλα μεο φορματ την εσβησα. Θελω να την δοκιμασω γιατι κανει κατι σκαλωματα το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei IDEOS X3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...