Jump to content

All about Audi


kostakis_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξει και εγω τα ξεχωριζω ανετα...δεν μπορω να πω...στο προηγουμενο Α3 και Α4 ισως μερικες φορες να με μπερδευε η μουρη οταν τα εβλεπα απο μπροστα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 541
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παντως τη διαφορα τη καταλαβαινεις.εγω δε μπερδευομαι καθολου,το Α3 ειναι πιο στενο αμαξι το Α4 πιο φαρδυ και το Α5 ακομα πιο φαρδυ,τα λεντ ειναι διαφορετικα στο καθε αμαξι,εννοω στο σχεδιασμο τους.την ιδια μασκα εχουν οπως αλλωστε και αλλες εταιρειες

 

 

Ακριβως τα ιδια και απο μενα!Το Α5 ειναι τεραστια η μουρη του σε σχεση με τα υπολοιπα!Το οτι μοιαζουν (οπως και ολες οι εταιρειες)εχει να κανει με το family Look!

Και χωρις να θελω να ρθω σε αντιπαραθεση με τους φιλους Alfisti αλλα ποσο ΤΡΑΓΙΚΑ μοιαζει η GT με την 147?!!!Εξω αλλα δυστηχως και μεσα....:wacko:

 

Ποσο μοιαζουν τα αμαξια της BMW?!!

 

Τελος στην επιλογη μου με βοηθησαν 2 πραγματα αρκετα....ενα το τεστ drive της 320.......το αμαξι εχει ελλειψη δυναμης και επιβαλλεται (για μενα)να το παρεις με το αμεσως μεγαλυτερο μοτορι για να λες οτι εχεις πραγματικα αυτοκινητο!

Και δευτερον το γεγονος οτι η GT ειναι πραγματικα ενα βημα πριν την αλλαγη της(χωρια να ειμαι βεβαιως για το ποσο συντομα θα γινει αυτο)!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ιδια και απο μενα!Το Α5 ειναι τεραστια η μουρη του σε σχεση με τα υπολοιπα!Το οτι μοιαζουν (οπως και ολες οι εταιρειες)εχει να κανει με το family Look!

Και χωρις να θελω να ρθω σε αντιπαραθεση με τους φιλους Alfisti αλλα ποσο ΤΡΑΓΙΚΑ μοιαζει η GT με την 147?!!!Εξω αλλα δυστηχως και μεσα....:wacko:

 

Ποσο μοιαζουν τα αμαξια της BMW?!!

 

Τελος στην επιλογη μου με βοηθησαν 2 πραγματα αρκετα....ενα το τεστ drive της 320.......το αμαξι εχει ελλειψη δυναμης και επιβαλλεται (για μενα)να το παρεις με το αμεσως μεγαλυτερο μοτορι για να λες οτι εχεις πραγματικα αυτοκινητο!

Και δευτερον το γεγονος οτι η GT ειναι πραγματικα ενα βημα πριν την αλλαγη της(χωρια να ειμαι βεβαιως για το ποσο συντομα θα γινει αυτο)!

Μα και φυσικα θα μοιαζουν η 147 με την GT μιας και η δευτερη ειναι ουσιαστικα η κουπε εκδοση της 147! Οσο για τα υπολοιπα, οι αποψεις ειναι σαν τους κωλους... ολοι εχουν και απο μια!

Εγω παντως προσωπικα (μιας και προς τα εμενα παει πανε ολα τα σχολια για την Alfa -και οχι Alpha που εγραψε καποιος- χωρις βεβαια να καταλαβαινω τι σχεση εχει η Μιλανεζικη φιρμα σε ενα τετοιο θεμα) εχω ηδη στο κοντερ μου 76.000χλμ και το μονο που αλλαξα στο αυτοκινητο περα απο τα σερβις του ηταν ενας θερμοστατης!

Στο τι βλαβες εχουν αντιμετωπισει γνωστοι και φιλοι με τα Audi τους δεν προκειται να αναφερθω γιατι ειναι ηλιθιο οπως τονισε και ενας αλλος φιλος λιγο πιο επανω! Δημιουργια εντυπωσεων και τιποτα αλλο...

Για την ωρα λοιπον θα σας αφησω να σχολιασετε το Α5 και εγω απλα θα κατσω να παρακολουθησω το υπολοιπο της "ενδιαφερουσας" συζητησης σας! Αλλωστε εγω ποτε δεν προσπαθησα να πεισω κανενα για την μαρκα του αυτοκινητου μου... Εγω ξερω οτι καθε φορα που μπανω μεσα της χαμογελαω οπως την πρωτη φορα που μπηκα! Αλλοι προσπαθουν να μας πεισουν με το ζορι...

Τα σεβη μου λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

 

Λογω αδυναμιας στα καμπριο μου αρεσει.

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε κανα τρια χρονια θα το παρω σε μεταχειρισμενο με χαλαει μονο που ειναι μονο

για τεσσερα μονο ατομα!!:cry: ξερετε αν γινετε καμια μετατροπη για πεντε?;)

Link to comment
Share on other sites

σε κανα τρια χρονια θα το παρω σε μεταχειρισμενο με χαλαει μονο που ειναι μονο

για τεσσερα μονο ατομα!!:cry: ξερετε αν γινετε καμια μετατροπη για πεντε?;)

σε 3 χρονια φιλε μου πολλα αλλαζουν,εχεις πολυ καιρο μπροστα ακομα.ποιος ξερει τι θα χει βγει τοτε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σε 3 χρονια φιλε μου πολλα αλλαζουν,εχεις πολυ καιρο μπροστα ακομα.ποιος ξερει τι θα χει βγει τοτε

 

πιθανοτατα να του αρεσε παρα πολυ και να περιμενει να πεσει η τιμη του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει ανετα.....δεν αλλαζουν καθε λιγο αυτα τα αμαξια ;)Οποτε υπομονη και βλεπεις!

 

Ερχεται ΑΥΡΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Μπορει ανετα.....δεν αλλαζουν καθε λιγο αυτα τα αμαξια ;)Οποτε υπομονη και βλεπεις!

 

Ερχεται ΑΥΡΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!

 

θα χει συμπληρωσει ομως την πενταετια του και μετα δε ξερουμε τι θα δουμε.

 

μεγαλη νυχτα η σημερινη ε?:)καλοταξιδο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει ανετα.....δεν αλλαζουν καθε λιγο αυτα τα αμαξια ;)Οποτε υπομονη και βλεπεις!

 

Ερχεται ΑΥΡΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!

 

Καλοταξιδο και καλοριζικο το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο και καλοριζικο το αμαξι.

 

αυτος αυριο η μαλλον σημερα θα πεταει στα συννεφα μιλαμε:lol:

τον καταλαβαινω απολυτα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως οχι!Η μεταβηβαση δε μπορεσε να γινει.....κολλησε το συστημα στα κεντρικα στην Καβαλα και το αμαξακι μου σκονιζεται τσαμπα στην αποθηκη!!!!ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Σαββατο απογευμα θα μου το φερουν μου ειπαν πριν απο λιγο!ΘΑ ΣΚΑΣΩ!!!!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

πιθανοτατα να του αρεσε παρα πολυ και να περιμενει να πεσει η τιμη του.

 

αυτο ακριβος δεν το φτανω σε καινουριο ασε που τα μεταχειρισμενα εχουν πολλα

extra που για να τα βαλεις σε καινουριο θελει μια περιουσια. Εκτος απο αυτο τα

μοντελα τις audi δεν παλιονουν γρηγορα και με το ποιο παλιο α4 να βγεις τσαρκα

ακομη θα εισαι ενας τρεντουλας κιριλες

Link to comment
Share on other sites

Και ομως οχι!Η μεταβηβαση δε μπορεσε να γινει.....κολλησε το συστημα στα κεντρικα στην Καβαλα και το αμαξακι μου σκονιζεται τσαμπα στην αποθηκη!!!!ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Σαββατο απογευμα θα μου το φερουν μου ειπαν πριν απο λιγο!ΘΑ ΣΚΑΣΩ!!!!

 

Υπομονη το ιδιο συναισθημα ειχα και γω πιο μικρος οταν περιμενα το μηχανακι μου και μου το καθυστερουσαν.Δεν ειναι ακριβως το ιδιο αλλα σε καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως οχι!Η μεταβηβαση δε μπορεσε να γινει.....κολλησε το συστημα στα κεντρικα στην Καβαλα και το αμαξακι μου σκονιζεται τσαμπα στην αποθηκη!!!!ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Σαββατο απογευμα θα μου το φερουν μου ειπαν πριν απο λιγο!ΘΑ ΣΚΑΣΩ!!!!

 

ε οχι...:)

υπομονη φιλε,εχεις φαι το γαιδαρο και σχεδον ολη την ουρα...

για να νιωσεις καλυτερα,πες μας με τι εξτρα και τι χρωμα το παρηγγειλες...

γειτονας μου απεκτησε τις προαλλες ενα ασημι,1,8...:X

Link to comment
Share on other sites

Mauro,ekdosh High hill holder alles 17ares kai sport anarthsh!!!

Ola auta apo Sabbato,den eimai anupomonos apelpismenos apo to twrino mou amaksi eimai(opel astra tou 98 se polu xalia katastash X W R I S kalorifer,kahke to rimadiiii)aaaaa kai apo shmera me ena kammeno toulaxiston mpouzi!kai 175000 km!!!!

kalhnuxta se olous!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ξεχωριστο πραγματι το Α5.Μια απαραιτητη προσθηκη στη γκαμα της εταιρειας-κι απορω γιατι τοσο καιρο αφηνε τον (γερμανικο) ανταγωνισμο να αλωνιζει ελευθερος

 

Αισθητικα ειτε σας αφηνει παγερα αδιαφορους,ειτε σας κραταει ξυπνιους τη νυχτα πρεπει να παραδεχτουμε οτι αποτελει ενα καλαισθητο & ισορροπημενο συνολο,κομψο αλλα και με τις γνωστες "γοτθικες" σχεδιαστικες αναφορες της φιρμας.Σε καθε περιπτωση ειναι μια επιτυχημενη μεταφορα του Nuvolari στην πεζη (και τροχηλατη) πραγματικοτητα

 

http://img214.imageshack.us/img214/9845/audinuvolariconcept1102bs3.jpg

 

Οσον αφορα τη δυναμικη συμπεριφορα ομως,συμφωνα με οσα διαβαζω-δεν το χω οδηγησει ακομα,η Audi εχασε την ευκαιρια να κατασκευασει ενα καθαροαιμο παικτη που θα εκθρονισει την bmw στην κατηγορια.Αντ'αυτου αρκεστηκε σε ενα GT αξιωσεων.Και φυσικα δεν ειναι θεμα μονο πισω κινησης.Παρα το νεο πλαισιο,τα καλα μετατροχια για την κατηγορια ,και τους κινητηρες,παραμενει ενα "βαρυ",υποστροφικο με τιμονι χωρις αισθηση(παντα σε σχεση με τη BMW)Βεβαια οι δοκιμες και τα περιοδικα ποτε δε θα ναι ο απολυτος κριτης αλλα για το A5 υπαρχει σχετικη ομοφωνια.Γιατι ομως.Να ισχυει αυτο που λενε στο channel4?

 

Why the dull dynamics? And why waste all that effort in developing the new platform? Audi's chief chassis engineer agrees with our assessment and would like things to be different, but Audi's marketing department insisted that the A5 must feel familiar to existing Audi owners. Which suggests that a) those owners would be unable to appreciate an improvement, which is an odd stance to take, and b) that Audi isn't interested in attracting buyers from BMW. The marketeers have shot themselves in the foot, then.

 

Εγω παντως το λιγουρευομαι το 18ρι.Με s line...

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Μοσχοπουλάει το Audi A4

 

Μπορεί το τέλος του 2008 να ήταν ζορισμένο από οικονομικής απόψεως, αλλά αυτό δεν πτόησε καθόλου τους αγοραστές που είχαν βάλει στο μάτι το πολυτελές οικογενειακό από την φίρμα που εδράζει στο Ingolstadt. Φυσικά μιλάμε για την Audi και για το Α4, το οποίο κατάφερε εντός του 2008 να πουλήσει 98.714 αυτοκίνητα, νούμερο που οι ανταγωνιστές του δεν πλησίασαν καν.

 

Στην γερμανική αγορά η Audi επέκτεινε το αγοραστικό της μερίδιο κατά 0,8% φτάνοντας της 8,1%. Στην δυτική Ευρώπη το μερίδιο έφτασε το 4,8%, νούμερο που ισούται με αύξηση της τάξεως του 0,4%. Αξιοσημείωτο είναι ότι κανένα άλλο αυτοκίνητο της κατηγορίας δεν κατάφερε να έχει την επιτυχία που απολαμβάνει τώρα το A4. Όπως δήλωσε άλλωστε και ο Rupert Stadler, πρόεδρος του διοικητικού συμβουλίου της φίρμας: «Η Audi έχει μια συνεχή ανάπτυξη, που καμία άλλη πολυτελής φίρμα δεν το έχει καταφέρει αυτό. Αυτή η επιτυχία οφείλεται στα ολοένα και δυναμικότερα οχήματα που κατασκευάζουμε. Σε ένα τόσο δύσκολο οικονομικό περιβάλλον εμείς θα θελήσουμε να επεκτείνουμε ακόμα περισσότερο το αγοραστικό μας μερίδιο τόσο στην Γερμανία, όσο και στην δυτική Ευρώπη.

 

Ικανοποιητικές πωλήσεις είχε και το Α6 (ανανεώθηκε το Σεπτέμβρη του 2008) που έφτασε τις 45.304 πωλήσεις, ενώ το ανανεωμένο ΤΤ πούλησε στην Γερμανία 10.630 αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

H audi είναι η μόνη που είχε αυξημένες πωλήσεις σε σχέση με merc και bmw το 2008, αλλά πούλησε συνολικά λιγότερα αυτοκίνητα.

 

BMW brand: -5.8% for total of 1,202,239

 

Mercedes-Benz brand: -5.4% for total of 1.12 million

 

Audi brand: +4.1% for total of 1,003,400

 

Προφανώς οι 2 πρώτες επηρεάστηκαν απο την Αμερική όπου είχαν υψηλό μερίδιο σε αντίθεση με την audi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...