Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσει κανείς την νέα αναβάθμιση;

 

εμενα μου την εβγαλε μεσω Kies πριν απο λιγο και τωρα κανει το update στην LA4. Για να δουμε τι θα δουμε.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις αγοράσει από Γερμανία;

 

ΟΧΙ απο Γερμανια, το πηρα απο Expansys ελληνικο καταστημα αλλα το κινητο εχει CSC DBT (γερμανικο)

TCe
Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει την τελευταία αναβάθμιση μέσω ODIN και τώρα όταν συνδέω το κινητό στο KIES μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται πλέον αναβάθμιση του μέσω του KIES. Το έχει πάθει κανείς αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είχα περάσει την τελευταία αναβάθμιση μέσω ODIN και τώρα όταν συνδέω το κινητό στο KIES μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται πλέον αναβάθμιση του μέσω του KIES. Το έχει πάθει κανείς αυτό;

 

Θα χρειαστεί να αλλάξεις το CSC σε DBT.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λεγοντας τελευταια αναβαθμιση εννουσα την XLA3. Αυτη λοιπον το Kies δεν την αναγνωριζει σαν επισημη. Περασα λοιπον την XLA4 που εχει κηκλοφορησει επισημα σαν DBT και τωρα ολα καλα. Το Kies αναγνωριζει το Note. Να σημειωσω πως το Note μου ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα και πως ολες οι αναβαθμισεις εγιναν μεσω Odin.
Link to comment
Share on other sites

Λεγοντας τελευταια αναβαθμιση εννουσα την XLA3. Αυτη λοιπον το Kies δεν την αναγνωριζει σαν επισημη. Περασα λοιπον την XLA4 που εχει κηκλοφορησει επισημα σαν DBT και τωρα ολα καλα. Το Kies αναγνωριζει το Note. Να σημειωσω πως το Note μου ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα και πως ολες οι αναβαθμισεις εγιναν μεσω Odin.

 

Η XLA3 δε βγηκε ποτε και πουθενα μεσω kies.Η XLA4 ειναι επισημη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να διαβασω πως γινονται οι αναβαθμισεις μεσω αυτου του ODIN ;

Δηλαδη υπαρχει και αλλος τροπος ΕΚΤΟΣ απο το κλασσικο KIES ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να διαβασω πως γινονται οι αναβαθμισεις μεσω αυτου του ODIN ;

Δηλαδη υπαρχει και αλλος τροπος ΕΚΤΟΣ απο το κλασσικο KIES ;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3933283#post3933283

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση...σημερα πηρα 2 galaxy note...και στο ενα...εχει ενα καμενο pixel...τωρα....καμμενο ειναι?εχει διαφορετικο χρωμα και φαινεται κυριως σε λευκο ή μαυρο φοντο...παντως αν το ψαξεις φαινεται...μου ειπε αυτη εκει αν εχει προβλημα σε 7 μερες μπορω να το φερω για αντικατασταση...επισκευη...δεν θυμαμαι να πω την αληθεια...μηπως υπαρχει κανενα software που να το κανει fix αυτο?

www.tplanet.eu

 

Ελληνικά Tutorials και Video Tutorials για web και όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση...σημερα πηρα 2 galaxy note...και στο ενα...εχει ενα καμενο pixel...τωρα....καμμενο ειναι?εχει διαφορετικο χρωμα και φαινεται κυριως σε λευκο ή μαυρο φοντο...παντως αν το ψαξεις φαινεται...μου ειπε αυτη εκει αν εχει προβλημα σε 7 μερες μπορω να το φερω για αντικατασταση...επισκευη...δεν θυμαμαι να πω την αληθεια...μηπως υπαρχει κανενα software που να το κανει fix αυτο?

 

Δεν υπαρχει αλλη λυση φιλε μου εκτος απο το να το πας οσο προλαβαινεις για αντικατασταση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω απλα μου ετυχε μια φορα σε ΑΚΡΙΒΗ συσκευη και απο τοτε ξανα δεν εχει ΠΛΑΙΣΙΟ.

 

Με εχασαν μαζι και τα 5.000Ε το λιγοτερο που τους αφηνα ( τον χρονο αποδεδειγμενα )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να απευθυνεστε κατευθειαν στην αντιπροσωπεια.Αυτο ειναι το καλυτερο για να μαθετε την αληθεια.

 

Από Σταθερό: 801 11 SAMSUNG (ή 801 11 7267864)

Από Κινητό: 210 6897691

Δευτέρα - Παρασκευή 08:30 - 18:00

Σάββατο 09:00 - 15:00

Athens Office

 

Εταιρία

Samsung Electronics Co., Ltd

 

Διεύθυνση

Λεωφόρος Κηφισίας 280,

Χαλανδρι 152 32 Αθήνα,

Ελλάδα

Τηλ: (0030) 2130163800

FAX: (0030) 2130163803

 

http://www.XDA-Developers.com γιατι δεν ανοιγει το site?

 

ειναι μια διαμαρτυρια για εναν νομο που ψηφιζεται στην Αμερικη κι εχει να κανει με τις διαφημησεις στο διαδυκτιο.

Για περισσοτερες πληροφοριες, εδω

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

και αλλο γνωστο site ειναι σημερα για τον ιδιο λογο κλειστο :(

 

Σε πιο αναφερεσε???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.XDA-Developers.com γιατι δεν ανοιγει το site?

 

Αν διαβάσεις στη σελίδα που σε κάνει redirect εξηγεί για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό. Ας μην βγαίνουμε off-topic με τέτοιες συζητήσεις εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα. Με το που συνδέθηκα μου έβγαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση. Την πέρασα και τώρα έχει την ΚΚ5. Δε μου βγάζει καμμια άλλη αναβάθμιση ούτε ΟΤΑ ούτε με Kies. Δεν είναι λίγο παλιά αυτή που έχω;

Να περάσω με odin την LA4 ; Η εγγύηση διατηρείται ή θα ψάχνομαι;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η γυναικα μου εχει ακομα την ΚΚ4. Εγω την LA4. Απο διαφορες μην φανταστεις τιποτα τραγικο. Η αναβαθμιση παντως ειναι πανευκολη και δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Δε θα σου βγάλει άλλη αναβάθμιση γιατί αυτή είναι η επίσημη ελληνική. Οπότε είναι καινούρια για εδώ......! Δεν έχει άλλη. Τώρα αν περάσεις άλλη επίσημη,ίσως και να έχεις πρόβλημα,ίσως και όχι.Αν διαβάσεις λίγες σελίδες πίσω θα δεις ότι οι γνώμες είναι διχασμένες...

 

Ναι το πρόσεξα αυτό, οι απόψεις διίστανται :)

Δοκίμασα να αλλάξω το CSC με *#272#... αλλά δε μου βγάζει το γερμανικό (της debitel).

Η ερώτηση είναι η εξής:

 

Αν περάσω την τελευταία γερμανική μέσω odin, μπορώ στη συνέχεια να αλλάξω το CSC βάζοντας πάλι το ελληνικό (VGR) ;

Προφανώς έτσι ανακτάς και την εγγύηση. Το θέμα είναι πως γίνεται αυτό :rolleyes:

 

Η γυναικα μου εχει ακομα την ΚΚ4. Εγω την LA4. Απο διαφορες μην φανταστεις τιποτα τραγικο. Η αναβαθμιση παντως ειναι πανευκολη και δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα.

 

Εγώ πάλι διαβάζω ότι όλα τα lags που υπάρχουν στις ΚΚ δεν υπάρχουν από την KL7 και πέρα. Άρα μάλλον αξίζει η αναβάθμιση...όχι όμως να χαθεί και η εγγύηση :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...