Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σ εμένα μια χαρά δουλεύει τις περισσότερες φορές.Κ διαβάζω μάλιστα πολλά βιβλία.Μ έχει σώσει.

Παιδιά την μπαταρία δεν την τρώει αυτό.Ενα πρόγραμμα που το ονομάζει "Μέσα" κάνει την λαδιά(το εικονίδιο του είναι ένα πράσινο κάθετο βελάκι).Κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μπαίνω κ το κλείνω.Τώρα που σας γράφω απ το πρωί στις 9:00 κ είμαι στο 56% ενώ αν ξεχάσω να το κλείσω κρατάει μερικές ώρες.Θα βάλω κάποια στιγμή φώτο.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα μια χαρά δουλεύει τις περισσότερες φορές.Κ διαβάζω μάλιστα πολλά βιβλία.Μ έχει σώσει.

Παιδιά την μπαταρία δεν την τρώει αυτό.Ενα πρόγραμμα που το ονομάζει "Μέσα" κάνει την λαδιά(το εικονίδιο του είναι ένα πράσινο κάθετο βελάκι).Κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μπαίνω κ το κλείνω.Τώρα που σας γράφω απ το πρωί στις 9:00 κ είμαι στο 56% ενώ αν ξεχάσω να το κλείσω κρατάει μερικές ώρες.Θα βάλω κάποια στιγμή φώτο.

 

 

Τι εννοείς "Μέσα " ;

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Δείτε στην πρώτη εικόνα στο ποστ μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4614586#post4614586 αυτό που γράφει "μέσα" με το πράσινο βελάκι.Πράγματι ώρες-ώρες έχει αδικαιολόγητα υψηλή κατανάλωση πιο πάνω και από την οθόνη και στις επίσημες και στις custom ρομ.Πατώντας πάνω του και "επιβολή διακοπής" κλεινει προσωρινά και επίσης όσα πιο πολλά αρχεία πολυμέσων έχουμε στη συσκευή τοσο πιο πολύ λειτουργεί.Και κάποιες φορές έχω προσπαθήσει να κάνω αποκοπή κάτι με το πενάκι και μου γράφει ότι δε γίνεται επειδή "εκτελείται σάρωση μέσων".Με root και το πρόγραμμα media scanner root φαίνεται πως απενεργοποιείται μόνιμα αν και σε αυτή την περίπτωση αν βάλουμε νέα αρχεία στη συσκευή ίσως χρειαστεί να το ξαναενεργοποιήσουμε για να δουν κάποια προγράμματα τα νέα αρχεία Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δείτε στην πρώτη εικόνα στο ποστ μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4614586#post4614586 αυτό που γράφει "μέσα" με το πράσινο βελάκι.Πράγματι ώρες-ώρες έχει αδικαιολόγητα υψηλή κατανάλωση πιο πάνω και από την οθόνη και στις επίσημες και στις custom ρομ.Πατώντας πάνω του και "επιβολή διακοπής" κλεινει προσωρινά και επίσης όσα πιο πολλά αρχεία πολυμέσων έχουμε στη συσκευή τοσο πιο πολύ λειτουργεί.Και κάποιες φορές έχω προσπαθήσει να κάνω αποκοπή κάτι με το πενάκι και μου γράφει ότι δε γίνεται επειδή "εκτελείται σάρωση μέσων".Με root και το πρόγραμμα media scanner root φαίνεται πως απενεργοποιείται μόνιμα αν και σε αυτή την περίπτωση αν βάλουμε νέα αρχεία στη συσκευή ίσως χρειαστεί να το ξαναενεργοποιήσουμε για να δουν κάποια προγράμματα τα νέα αρχεία

 

ενα λινκ για την εφαρμογη δεν την βρίσκω στο μαρκετ.

ειχα προσπαθησει να το απενεργοποιησω με το αουτορανερ αλλα δεν μου διαβαζε τιποτα απο την συλογη.

τι μπορω να κανω;.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστώ πατησα ντισειμπλ και ολα οκ βέβαια δεν ξερω αν το εκανε αλλα φανταζομαι πως ναι και βλεπω και τις φωτο μου αυτο πρεπει να το παταω μετα απο καθε επανεκινηση; δεν νομιζω ε;

Μετα απο ρεισταρτ δεν μου εμφανιζει τιποτα στη συλογη.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Mε ποια ρομ εισαι; Πατα ανανέωση στη συλλογή και δες αν εμφανιστούν.Οχι το πατάς μια φορά και εισαι οκ αλλά όπως ειπα και πριν μπορεί να έχεις θέμα με την εμφάνιση των αρχείων πολυμεσων.Εγώ και στις tw rom χρησιμοποιώ το quickpic το οποίο δεν έχει θέμα με την εμφάνιση των φωτογραφιών μετά την χρήση του rescan media. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Mε ποια ρομ εισαι; Πατα ανανέωση στη συλλογή και δες αν εμφανιστούν.Οχι το πατάς μια φορά και εισαι οκ αλλά όπως ειπα και πριν μπορεί να έχεις θέμα με την εμφάνιση των αρχείων πολυμεσων.Εγώ και στις tw rom χρησιμοποιώ το quickpic το οποίο δεν έχει θέμα με την εμφάνιση των φωτογραφιών μετά την χρήση του rescan media.

 

Είμαι με Team Union Rom XXLSZ v5 μετά απο το ρεισταρτ δεν μου τις εμφάνιζε το ενεργοποίησα τις εμφάνιζε και μετά το απενεργοποίησα και συνέχισε να τις εμφανίζει στο επόμενο ρεισταρτ θα κάνω το ίδιο. Μακάρι να δω διαφορά στην μπαταριά ...σε ευχαριστώ

 

θα δοκιμάσω και το quickpic

Link to comment
Share on other sites

Mε ποια ρομ εισαι; Πατα ανανέωση στη συλλογή και δες αν εμφανιστούν.Οχι το πατάς μια φορά και εισαι οκ αλλά όπως ειπα και πριν μπορεί να έχεις θέμα με την εμφάνιση των αρχείων πολυμεσων.Εγώ και στις tw rom χρησιμοποιώ το quickpic το οποίο δεν έχει θέμα με την εμφάνιση των φωτογραφιών μετά την χρήση του rescan media.

 

Εδω εχει και μια λογικη η καλυτερη αυτονομια χωρις εξωτερικη sd ιδιαιτερα αν ειναι μεγαλη και γεματη γιατι δουλευει αρκετα το rescan media το οποιο κολλαει τον επεξεργαστη στο 1400

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Team Union Rom XXLSZ v5 μετά απο το ρεισταρτ δεν μου τις εμφάνιζε το ενεργοποίησα τις εμφάνιζε και μετά το απενεργοποίησα και συνέχισε να τις εμφανίζει στο επόμενο ρεισταρτ θα κάνω το ίδιο. Μακάρι να δω διαφορά στην μπαταριά ...σε ευχαριστώ

 

θα δοκιμάσω και το quickpic

Tώρα που έχω την burt βλέπω το ίδιο και εγώ.Η Συλλογή σταματά να δείχνει τις φωτογραφίες μετά από reboot.Ομως αν πάρεις ένα screenshot θα εμφανιστούν και οι υπόλοιπες φωτογραφίες.Προφανως μετά το screenshot ξεκινά και πάλι ο media server.Το πρόβλημα φυσικά δεν ειναι να ξεκινά όταν χρειάζεται αλλά ότι δεν σταματά όταν δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Tώρα που έχω την burt βλέπω το ίδιο και εγώ.Η Συλλογή σταματά να δείχνει τις φωτογραφίες μετά από reboot.Ομως αν πάρεις ένα screenshot θα εμφανιστούν και οι υπόλοιπες φωτογραφίες.Προφανως μετά το screenshot ξεκινά και πάλι ο media server.Το πρόβλημα φυσικά δεν ειναι να ξεκινά όταν χρειάζεται αλλά ότι δεν σταματά όταν δεν χρειάζεται.

 

το ερωτημα ειναι οτι μετα απο το σκρειν σουυ ξανασταματαει ή πρεπει να το κανουμε εμεις παλυ απο την εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

πεφτω για υπνο χτες το βραδυ, κλεινω ολες τις εφαρμογες, εχω και το juice defender και να το αποτελεσμα το πρωι. το 15% στα μηνυματα ειναι μαλλον απο μια ρυθμιση να με ειδοποιει καθε 10 λεπτα αν εχω μηνυμα, αλλα ο διακομιστης μεσων τι ακριβως ειναι και εχει καταπιει την μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Οταν αναπαράγεις αρχεία πολυμέσων στη συσκευή λειτουργεί ο διακομιστής μέσων.Αν κατά την διάρκεια της νύχτας δεν είχες βάλει το κινητό να παίζει π.χ. μουσική μερικές ώρες, τότε μάλλον και αυτό ειναι μέρος του bug με την εφαρμογή "μέσα" που συζητάμε στις 2 τελευταίες σελίδες του παρόντος θέματος.Ισως βέβαια να έχει άμεση σχέση και με αυτό που λες για τα μηνύματα.Δηλαδή αν έβαλες να χτυπάει κάθε 10 λεπτά για νέο μήνυμα και χτυπούσε μερικές ώρες,λειτούργησε ο διακομιστής μέσων Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει πριν 2 μηνες γνήσια μπαταρια και βλεπω οτι ειναι αρκετα χειρότερη απο του κολλητού μου σημερα αλλάξαμε μπαταριες και όντος αυτουνού η δικιά μου αδειάζει αμεσος ενω η δικιά του που έχω πανω ειναι μια χαρα. απο αυτα συμπεραίνω ότι η μπαταρια που αγορασα εχει πρόβλημα.

θελω να αγορασω άλλη μηπως εχει δοκιμασει κανενας την χρυσή 3030; τι μου προτείνετε

στο ebay βλεπω οτι οι γνησιες εχουν διαφορα καποιες στους κωδικους και στις ημερομηνιες

διαφωτιστεμε ευχαριστώ.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ έχω αγοράσει αυτή και κρατάει όσο η γνήσια

Εκει όμως που έχω πραγματικά εντυπωσιαστεί ειναι η αυτονομία της μπαταρίας των 5000mah που πήρα από εδώ χαλάλι το επιπλέον βάρος και οι 14 ωρες που κάνει να φορτίσει στον εξωτερικό κινέζικο φορτιστή και ήδη έχω παραγγειλει άλλη μια και έτσι τις 2 μπαταρίες θα τις φορτίζω εναλλαξ στον εξωτερικό φορτιστή.Εχω πια άλλο κινητό.Η χρήση που δείχνω στις εικόνες ειναι με burt rom και περιλαμβάνει και ιντερνετ με χρήση 3g αλλά και μια 1 ωρα primo που η μπαταρία πήγε από το 55% στο 29% .Οποιος δεν έχει θέμα με το να αλλάζει καπάκια ή με το επιπλέον βάρος της συσκευής,την συνιστώ ανεπιφύλακτα.Σε ότι αφορά το κουβάλημα σε αυτή την θήκη ζώνης που χρησιμοποιώ χωράει οριακά.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω τώρα.Θα ενημερώσω αυτό το ποστ μετά την φόρτιση

Εdit2

Ο ακριβής χρόνος φόρτισης ειναι 4 ώρες και 10 λεπτά και κρατάει όσο πρέπει να κρατήσει για μπαταρία τέτοιου μεγέθους.Την συνιστώ σε όσους δεν έχουν πρόβλημα με το επιπλέον βάρος-όγκο.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο τοτε που εβαλα jelly bean η οθονη ειναι πιο φωτεινη απο πριν. την εχω στο χαμηλοτερο και ειναι αρκετα φωτεινη(σε συγκριση και με το s2 αλλα και με το ics) και τρωει πολλη μπαταρια. συμβαινει και σε αλλους? πως μπορω να το φιξαρω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο τοτε που εβαλα jelly bean η οθονη ειναι πιο φωτεινη απο πριν. την εχω στο χαμηλοτερο και ειναι αρκετα φωτεινη(σε συγκριση και με το s2 αλλα και με το ics) και τρωει πολλη μπαταρια. συμβαινει και σε αλλους? πως μπορω να το φιξαρω?

 

,δοκίμασε αυτήν την εφαρμογή εγώ την δουλεύω πολύ δεν μπορώ να σου πω αν γλυτώνεις μπαταρία αλλά τουλάχιστον διαβάζεις άνετα στο σκοτάδι.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haxor

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα !! πηρα πριν λιγες μερες το note στα χερια μου , φοραει jelly bean 4.1.2 ..Απιστευτο κινητο αλλα εχω ενα θεμα...την μπαταρια...με συνεχες σκαλισμα με το ζορι εφτασε τις 12 ωρες ζωης... :confused: ειναι λογικο αυτο η' εχει θεμα η μπαταρια...το κινητο ειναι ελαφρα χρησιμοποιημενο ... Να αλλαζα μπαταρια η' δεν θα δω διαφορα ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...