Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω εισαι.Εψαχνα εψαχνα.Επιτελους σε βρηκα.Εψαχνες πληκτρολογιο στα ελληνικα.Δυο λυσεις μπορω να σου δωσω απο τη μερια μου για alba

 

Η μια ειναι το swype που εχει αγγλικα οταν το βαζεις αλλα μπορεις να κατεβασεις και ελληνικα.Εδω η εφαρμογη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=23447220

 

και η αλλη να σου δωσω το default keyboard της ics .Δες τη φωτο πώς φαινεται.Ειναι το πληκτρολογιο απο cm9 δουλευει αψογα και απλα αυτο που θα κανεις ειναι να το κατεβασεις (LatinIME.apk)και με ενα root explorer το κανεις copy-paste στο /system/app, του δινεις τα σωστα permissions rw-r--r-- και επειτα κανεις reboot το κινητο και εισαι ετοιμος.

http://db.tt/osRXPnVe

 

off topic θα πω τιποτα για το tapatalk Μεγαλη Εβδομαδα

 

 

εδω το screenshot

http://db.tt/nrosfcMf

 

Καλημερα φιλε μου!

καλως βρηκαμε και σε ψαχνα και γω! :D

εβαλα το default που παρεθεσες πιο κατω και λειτουργει αψογα!

Ευχαριστω !!

 

Εβαλα την rom mohow 4.0.4 που εβγαλε .προτιμω το theme της alba για αρχη.

Μνημη βλεπω οτι κινουμαι στα 450-500 mb δεσμευμενη. testing testing..... :p

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα.

Η μπαταρια με την AlBa ics rom ειναι κατι που δεν εχω ξαναζησει στο κοσμο του Android...:p

 

Βασικα δε θελω να πω κατι και να προτρεψω ολους να περασετε αυτη τη rom, αλλα αυτο που με κανει ιδιαιτερα χαρουμενο ειναι η διαχειρηση της μπαταριας στην εκδοση ics!

Συνηθως, για να καταλαβετε λιγο τη διαφορα, καθε βραδυ φορτιζω συσκευη οπου βρισκεται στο περιπου στο 20%...(ναι, κανω πολυ χρηση).

 

Εχουμε και λεμε λοιπον:

44% υπολοιπο μπταριας.

Plugged off: 23ω 47λ 44δ.

Οθονη on : 2ω 55λ 34δ.

Tapatalk: 33λ 20δ (καταλαβαινουν τι ''καιει'' οσοι εχουν αυτη την εφαρμογη).

ΙΜ+ pro: 1 ωρα περιπου.

Ραδιοφωνο: 1ωρα περιπου.

 

Τα υπολοιπα ειναι τα normal, καποιες κλησεις, λιγο browsing κτλ...

 

Ηλία καλημέρα! Να σε ρωτήσω γιατί έχω χάσει κάποια επεισόδια τις τελευταίες ημέρες... αυτή αν την περάσω (θα δω το πως από xda) μετά μπορώ να γυρίσω σε backed up ginger κατάσταση? Η μένω σε ICS ? Επίσης τι θα έλεγες ότι σε ενοχλεί περισσότερο αν σε ενοχλεί κάτι από ελλείψεις, εφαρμογές που δεν τρέχουν κτλ? Ευχαριστώ!

 

PS: Τελικά δεν μου έκαναν κάτι με το ακουστικό γιατί περίμεναν νέα συσκευή να το συγκρίνουν κι εγώ Πάσχα χωρίς το note δεν έκανα με τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηλία καλημέρα! Να σε ρωτήσω γιατί έχω χάσει κάποια επεισόδια τις τελευταίες ημέρες... αυτή αν την περάσω (θα δω το πως από xda) μετά μπορώ να γυρίσω σε backed up ginger κατάσταση? Η μένω σε ICS ? Επίσης τι θα έλεγες ότι σε ενοχλεί περισσότερο αν σε ενοχλεί κάτι από ελλείψεις, εφαρμογές που δεν τρέχουν κτλ? Ευχαριστώ!

 

PS: Τελικά δεν μου έκαναν κάτι με το ακουστικό γιατί περίμεναν νέα συσκευή να το συγκρίνουν κι εγώ Πάσχα χωρίς το note δεν έκανα με τίποτα!!!

 

Καλημερα Ευθυμη!

 

Φυσικα και μπορεις να γυρισεις σε GB rom...;)

 

Δεν εχω καμια ελειψη απο εφαρμογες που τρεχω.Ολα λειτουργουν μια χαρα.

Μπορει βεβαια να πετυχεις καποια εφαρμογη οπου ακομα ο κωδικας της δεν εχει γραφτει για ics κι ετσι να lagαρει η να μη λειτουργει (οπως πχ το greekheadlines) αλλα σε αυτο δε φταει η rom.

Το μονο ''ενοχλητικο'' στοιχειο ειναι οτι στην επαννεκινηση κανει μια διαδικασια (ουσιαστικα ξαναγραφει τη dalvik cache) οπου το καθυστερει περιπου 1', αναλογα με ποσες εφαρμογες εχεις, αλλα ενταξει, μπορω να ζησω με αυτο...:)

 

Επισης θα θελα να δοκιμασω και τη νεα midnote η οποια ειναι η μονη ''Deodexed and zipaligned''...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ευθυμη!

 

Φυσικα και μπορεις να γυρισεις σε GB rom...;)

 

Δεν εχω καμια ελειψη απο εφαρμογες που τρεχω.Ολα λειτουργουν μια χαρα.

Μπορει βεβαια να πετυχεις καποια εφαρμογη οπου ακομα ο κωδικας της δεν εχει γραφτει για ics κι ετσι να lagαρει η να μη λειτουργει (οπως πχ το greekheadlines) αλλα σε αυτο δε φταει η rom.

Το μονο ''ενοχλητικο'' στοιχειο ειναι οτι στην επαννεκινηση κανει μια διαδικασια (ουσιαστικα ξαναγραφει τη dalvik cache) οπου το καθυστερει περιπου 1', αναλογα με ποσες εφαρμογες εχεις, αλλα ενταξει, μπορω να ζησω με αυτο...:)

 

Επισης θα θελα να δοκιμασω και τη νεα midnote η οποια ειναι η μονη ''Deodexed and zipaligned''...

 

Α ωραία μια χαρά ακούγεται! Για να γυρίσω πίσω αν κάτι δεν μου αρέσει? πρέπει να περάσω πρώτα κάνα kernel από GB με mobile odin και να γυρίσω μετά πίσω? αν και αν είναι όλα καλά μένω ως έχει και περιμένω τα σπουδαιότερα :D

 

PS: Για να την περάσω λέει να περάσω πρώτα ένα repack που έχει και μετά άλλο ένα repack ... το πρώτο είναι 700ΜΒ και το 2ο άλλα 500ΜΒ περίπου... έτσι πρέπει να κάνω?? thanx!

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία μια χαρά ακούγεται! Για να γυρίσω πίσω αν κάτι δεν μου αρέσει? πρέπει να περάσω πρώτα κάνα kernel από GB με mobile odin και να γυρίσω μετά πίσω? αν και αν είναι όλα καλά μένω ως έχει και περιμένω τα σπουδαιότερα :D

 

Ετσι ειναι...

 

Recovery - install abyssnote 3.9 kernel - reboot into recovery (χωρις δηλαδη να κανεις reboot system), εισαι ετοιμος να κανεις το nandroid restore που εχεις απο καποια GB rom η να κανεις fresh install καποια GB rom...;)

 

edit:Για να περασεις πρεπει πρωτα να εγκαταστησεις μεσω mobile odin το ics repack .

Μετα την επαννεκινηση, πηγαινεις παλι recovery, full wipe-install AlBa ics (ιδια διαδικασια για ολες τις ics custom rom).

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Η μπαταρια με την AlBa ics rom ειναι κατι που δεν εχω ξαναζησει στο κοσμο του Android...:p

 

Βασικα δε θελω να πω κατι και να προτρεψω ολους να περασετε αυτη τη rom, αλλα αυτο που με κανει ιδιαιτερα χαρουμενο ειναι η διαχειρηση της μπαταριας στην εκδοση ics!

Συνηθως, για να καταλαβετε λιγο τη διαφορα, καθε βραδυ φορτιζω συσκευη οπου βρισκεται στο περιπου στο 20%...(ναι, κανω πολυ χρηση).

 

Εχουμε και λεμε λοιπον:

44% υπολοιπο μπταριας.

Plugged off: 23ω 47λ 44δ.

Οθονη on : 2ω 55λ 34δ.

Tapatalk: 33λ 20δ (καταλαβαινουν τι ''καιει'' οσοι εχουν αυτη την εφαρμογη).

ΙΜ+ pro: 1 ωρα περιπου.

Ραδιοφωνο: 1ωρα περιπου.

 

Τα υπολοιπα ειναι τα normal, καποιες κλησεις, λιγο browsing κτλ...

 

3 ώρες οθόνη και 33 λεπτά tapatalk? Και 44% left? Πω πω πω τι έχουμε να δούμε με το που βγεί καμιά (μαμά) ICS της προκοπής! Έτσι δώστε review στο λαό τώρα που έρχεται και πάσχα να έχουμε να δοκιμάζουμε :happy:

 

Ευθύμη αν ήσουν Θεσ/νική θα μπορούσα να σου κανονίσω να αλλαχτεί το ακουστικό χωρίς πολλά πολλά :( Δεν πειράζει καλά έκανες και το πήρες γιατί όπως είπες Πάσχα χωρίς νοτε δύσκολα και πάρε και το H/F μαζί να ακούς αν χρειαστεί και καμιά κλήση.. :O αλλά ποιος τις !@#$!@ τις κλήσεις με τέτοιο εργαλείο, κουβαλάω και ένα 3310 για να μιλάω δεν έχω πρόβλημα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. Απο χθες ειμαι κι εγω κατοχος του εργαλειου. Οι πρωτες εντυπωσεις μου ειναι πολυ θετικες, ενταξει θελει λιγες μερες να το συνηθισεις αλλα το μεγεθος δεν ειναι και τοσο τραγικα μεγαλο που λενε πια, εγω μιλαω και στο ακουστικο κανονικα. Για μενα συνδυαζει 2 συσκευες σε 1. Να ρωτησω κατι. Κανω τις πρωτες μου δοκιμες με την πενα. Θελει μια πολυ ελαφρια πιεση για να αποκριθει και σε σας; το παταμε λιγο δηλαδη; δεν ξαναειχα κι για αυτο ρωταω.:lol::lol: εσεις χρησιμοποιειτε την πενα και για σερφαρισμα, πλοηγησγ στα μενου η μονο για σημειωσεις; ευχαριστω. :)
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι...

 

Recovery - install abyssnote 3.9 kernel - reboot into recovery (χωρις δηλαδη να κανεις reboot system), εισαι ετοιμος να κανεις το nandroid restore που εχεις απο καποια GB rom η να κανεις fresh install καποια GB rom...;)

 

edit:Για να περασεις πρεπει πρωτα να εγκαταστησεις μεσω mobile odin το ics repack .

Μετα την επαννεκινηση, πηγαινεις παλι recovery, full wipe-install AlBa ics (ιδια διαδικασια για ολες τις ics custom rom).

 

Ωραία θα την περάσω μόλις κατεβούν τα αρχεία! Έχω δουλειά, πρώτα να ροοτάρω και μετά να περάσω ICS! Όμορφα! Τελευταία ερώτηση, titanium παίζει κανονικά για να περάσω τις εφαρμογές μου με τα δεδομένα τους πίσω??? Tusen takk (χίλια ευχαριστώ! ):D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. Απο χθες ειμαι κι εγω κατοχος του εργαλειου. Οι πρωτες εντυπωσεις μου ειναι πολυ θετικες, ενταξει θελει λιγες μερες να το συνηθισεις αλλα το μεγεθος δεν ειναι και τοσο τραγικα μεγαλο που λενε πια, εγω μιλαω και στο ακουστικο κανονικα. Για μενα συνδυαζει 2 συσκευες σε 1. Να ρωτησω κατι. Κανω τις πρωτες μου δοκιμες με την πενα. Θελει μια πολυ ελαφρια πιεση για να αποκριθει και σε σας; το παταμε λιγο δηλαδη; δεν ξαναειχα κι για αυτο ρωταω.:lol::lol: εσεις χρησιμοποιειτε την πενα και για σερφαρισμα, πλοηγησγ στα μενου η μονο για σημειωσεις; ευχαριστω. :)

 

Καλημερα και καλως ηρθες...:)

Αλλος ενας ευχαριστημενος χρηστης!Πραγματικα δεν εχω δει αλλο thread συσκευης με τοσο λιγα παραπονα...:D

 

Για τη πενα λοιπον...εχεις screen protector??Παιζει το ρολο του και αυτο...Και μαλιστα λογω Spen θα πρεπει να δινουμε μεγαλυτερη σημασια απ οτι στις προηγουμενες συσκευες μας.

Θα πρεπει να ειναι λεπτο και καλη ποιοτητα για να μη χαρασεται.

 

Δε θα ελεγα οτι βαζω πιεση.Εδω καποια παιδια παραπονουνται οτι γραφει χιλιοστα πριν ακουμπησεις τη πενα!

 

Ειμαι σιγουρος οτι η εμπειρια θα γινει καλυτερη με την Spen suite μιας και η Samsung μολις ''γεννησε'' τη λειτουργια της πενας...:)

 

Παντως σε καθε νεο firmware που βγαινει, υπαρχει και μια μικρη βελτιωση.

 

Ωραία θα την περάσω μόλις κατεβούν τα αρχεία! Έχω δουλειά, πρώτα να ροοτάρω και μετά να περάσω ICS! Όμορφα! Τελευταία ερώτηση, titanium παίζει κανονικά για να περάσω τις εφαρμογές μου με τα δεδομένα τους πίσω??? Tusen takk (χίλια ευχαριστώ! ):D:D

Κανονικα...Αλλωστε δε θα μπορουσα να ζησω χωρις αυτο...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλως ηρθες...:)

Αλλος ενας ευχαριστημενος χρηστης!Πραγματικα δεν εχω δει αλλο thread συσκευης με τοσο λιγα παραπονα...:D

 

Για τη πενα λοιπον...εχεις screen protector??Παιζει το ρολο του και αυτο...Και μαλιστα λογω Spen θα πρεπει να δινουμε μεγαλυτερη σημασια απ οτι στις προηγουμενες συσκευες μας.

Θα πρεπει να ειναι λεπτο και καλη ποιοτητα για να μη χαρασεται.

 

Δε θα ελεγα οτι βαζω πιεση.Εδω καποια παιδια παραπονουνται οτι γραφει χιλιοστα πριν ακουμπησεις τη πενα!

 

Ειμαι σιγουρος οτι η εμπειρια θα γινει καλυτερη με την Spen suite μιας και η Samsung μολις ''γεννησε'' τη λειτουργια της πενας...:)

 

Παντως σε καθε νεο firmware που βγαινει, υπαρχει και μια μικρη βελτιωση.

 

 

Κανονικα...Αλλωστε δε θα μπορουσα να ζησω χωρις αυτο...

 

Ευχαριστώ! Για την πένα να αναφέρω ότι εμένα με LB1 έγραφε σχεδόν από μισό εκατοστό πριν ακουμπήσω ενώ με LC1 ήταν πραγματικά βελτιωμένη η όλη εμπειρία ώστε πρακτικά να μην υπάρχει κανένα απολύτως θέμα στην χρήση... :happy:

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

H Alba ICS έχει τις ειδικές εφαρμογές του Note για S-Pen?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

H Alba ICS έχει τις ειδικές εφαρμογές του Note για S-Pen?

 

Αν εννοεις τη suite που ετοιμαζει η Samsung για την ελευση του ics, οχι.

Περιεχει ομως ολες τις βασικες λειτουργιες/εφαρμογες που βρισκουμε στις επισημες GB εκδοσεις...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις τη suite που ετοιμαζει η Samsung για την ελευση του ics, οχι.

Περιεχει ομως ολες τις βασικες λειτουργιες/εφαρμογες που βρισκουμε στις επισημες GB εκδοσεις...:)

 

Ναι, αυτές εννοούσα. Ευχαριστώ :)

Λογικά μόλις βγει η επίσημη ics (με δεδομένο ότι η Alba είναι περασμένη) θα περάσουμε την επίσημη με odin, σωστά;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, μια ερωτηση απο alba σε gb πως παμε? εννοω αν εχω backup απλα κανω restore? γιατι αν θυμαμαι καλα απο το sii σε αυτες τις αρχικες μορφες κατι αλλο ηθελε πρωτα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, μια ερωτηση απο alba σε gb πως παμε? εννοω αν εχω backup απλα κανω restore? γιατι αν θυμαμαι καλα απο το sii σε αυτες τις αρχικες μορφες κατι αλλο ηθελε πρωτα...

 

Κοίταξε λίγο ένα προηγούμενο πρόσφατο post μου και το αναφέρω..:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε λίγο ένα προηγούμενο πρόσφατο post μου και το αναφέρω..:)

 

ναι σωστος δικιο εχεις.. το βρηκα.. το tapatalk μου εχει σπασει τα νευρα!:mad::mad: χαχα και μπαινω απ το browser του κινητου και δεν ειναι οτι πιο ευκολο να ψαχνεις στα forum! :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. Απο χθες ειμαι κι εγω κατοχος του εργαλειου. Οι πρωτες εντυπωσεις μου ειναι πολυ θετικες, ενταξει θελει λιγες μερες να το συνηθισεις αλλα το μεγεθος δεν ειναι και τοσο τραγικα μεγαλο που λενε πια, εγω μιλαω και στο ακουστικο κανονικα. Για μενα συνδυαζει 2 συσκευες σε 1. Να ρωτησω κατι. Κανω τις πρωτες μου δοκιμες με την πενα. Θελει μια πολυ ελαφρια πιεση για να αποκριθει και σε σας; το παταμε λιγο δηλαδη; δεν ξαναειχα κι για αυτο ρωταω.:lol::lol: εσεις χρησιμοποιειτε την πενα και για σερφαρισμα, πλοηγησγ στα μενου η μονο για σημειωσεις; ευχαριστω. :)

 

Και εμενα θελει μια πολυ ελαφρια πιεση...επισης καταλαβα οτι για να γραψει σωστα η πενα, δηλαδη το αποτυπωμα να ειναι ακριβως κατω απο τη μυτη πρεπει να κρατας την πενα με γωνια..ακριβως οπως κρατας το στυλο στο χερι σου οταν γραφεις, δηλαδη αν την εχεις κατακορυφα το αποτυπωμα μπορει να βγει κανα χιλιοστο πιο πανω.

 

Καλημερα και καλως ηρθες...:)

Για τη πενα λοιπον...εχεις screen protector??Παιζει το ρολο του και αυτο...Και μαλιστα λογω Spen θα πρεπει να δινουμε μεγαλυτερη σημασια απ οτι στις προηγουμενες συσκευες μας.

Θα πρεπει να ειναι λεπτο και καλη ποιοτητα για να μη χαρασεται.

 

Δε θα ελεγα οτι βαζω πιεση.Εδω καποια παιδια παραπονουνται οτι γραφει χιλιοστα πριν ακουμπησεις τη πενα!

 

Δηλαδη απλα ακουμπωντας την πενα στην οθονη χωρις να βαζεις την παραμικρη δυναμη σου γραφει;

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα θελει μια πολυ ελαφρια πιεση...επισης καταλαβα οτι για να γραψει σωστα η πενα, δηλαδη το αποτυπωμα να ειναι ακριβως κατω απο τη μυτη πρεπει να κρατας την πενα με γωνια..ακριβως οπως κρατας το στυλο στο χερι σου οταν γραφεις, δηλαδη αν την εχεις κατακορυφα το αποτυπωμα μπορει να βγει κανα χιλιοστο πιο πανω.

Δηλαδη απλα ακουμπωντας την πενα στην οθονη χωρις να βαζεις την παραμικρη δυναμη σου γραφει;

 

και καθετα μου γραφει μια χαρα.. δεν βαζω καθολου δυναμη.. φαντασου να ακουμπας την πενα απλα επανω + δυναμη ιση με το βαρος ακομη μιας πενας.. και γραφω, ζωγραφιζω.. βεβαια δεν τη χρησιμοποιω και καθολου αφου, δεν μπορω να γραψω.. αλλα 'ντι αλλων μου βγαζει.. το "λ" μου το βγαζει "η". και διαφορα αλλα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η πενα δουλευει με μαγνητη,αμα πατησετε τη μυτη ελαφρος με το νυχι σας η σε καποια επιφανεια θα δειτε οτι μπαινει ελαφρος μεσα,τοτε στελνει ας πουμε σημα το πενακι για να εκτελεστη μια εντολη!Σε καποια Note οντως χωρις καν να ακουμπησεις την πενα δινει εντολες,δεν ξερω αν ειναι προβλημα της συσκευης η του Pen αλλα εγω τουλαχιστον οσο και να προσπαθησα δεν καταφερα να δω αυτο το φαινομενο!
Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο να εχει διαφορετικη συμπεριφορα απο συσκευη σε συσκευη..κι εμενα λειτουργει αψογα χωρις καμια απολυτως πιεση στην οθονη..μαλλον με το πενακι θα εχει να κανει γιατι hardware και λογισμικο ειναι ιδια φανταζομαι

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Η πένα με LC1 δουλεύει άψογα. Γράφεις κανονικά και γρήγορα,ζωγραφίζεις,ότι θέλεις κάνει. Όπως και να κρατήσεις το πενάκι γράφει κανονικά χωρίς πρόβλημα.

 

Ακριβως οπως αναφερουν τα παιδια παραπανω. Με LC1 και στοκ ρομ/unroot (εαν αυτο μπορει να παιζει τον ρολο του).

 

Πολυ περιεργο να εχει διαφορετικη συμπεριφορα απο συσκευη σε συσκευη..κι εμενα λειτουργει αψογα χωρις καμια απολυτως πιεση στην οθονη..μαλλον με το πενακι θα εχει να κανει γιατι hardware και λογισμικο ειναι ιδια φανταζομαι

Πολυ πιθανο μου φαινεται και εμενα το προβλημα να ειναι στο σ-πεν Ευθύμη.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Το πρωι δεν του ειχα ζελατινα, τωρα που του εβαλα, εχει παλι την ιδια συμπεριφορα. Αλλα παιδια το βρισκω φυσιολογικο και με δακτυλο να παω να γραψω πρεπει να ακουμπαει. Ιδια συμπεριφορα ακριβως μια πολυ ελαφρια πιεση. Δεν με προβληματιζει. Σε ολα τα κινητα ακουμπαγα το δακτυλο οπως τωρα. :lol: ετσι και τωρα με την πενα, ισως εγω να μην το εφραζω καλα. :Oκαλα εχω αρχισει να συνηθιζω να γραφω και πιο γρηγορα, ειναι απολαυση! :D
Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο να εχει διαφορετικη συμπεριφορα απο συσκευη σε συσκευη..κι εμενα λειτουργει αψογα χωρις καμια απολυτως πιεση στην οθονη..μαλλον με το πενακι θα εχει να κανει γιατι hardware και λογισμικο ειναι ιδια φανταζομαι

 

Πολυ πιθανο μου φαινεται και εμενα το προβλημα να ειναι στο σ-πεν Ευθύμη.

 

Το εψαξα λιγο και ειδα οτι πολλοι αντιμετοπιζαν προβλημα με το πενακι και με αντικατασταση του απο samsung ηταν ΟΚ μετα...ενας ειπε κιολας οτι μετα απο 2 βδομαδες αρχισε τα ιδια και το καινουριο του πενακι. Τι να πω, μακρια απο μας!

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Δυο βιντεακια με το προβλημα

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=9VfkXo0KU5c

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ' όλα να ευχαριστήσω τους φίλους που μου έδωσαν τα φώτα τους στο post μου σχετικά με τη μνήμη. Επειδή δε βγάζω άκρη για το ποια είναι τελικά η εφαρμογή που μου τρώει τόση μνήμη ( έχω βάλει και το optimizer αλλά νομίζω ότι η μανήσια εκκαθάριση μνήμης είναι πιο κάλη) θα περιμένω την επίσημη αναβάθμιση σε ICS (ας πούμε παραεισαωγής το κινητό αλλά μου υποσχέθηκαν ότι όλα θα πάνε καλά)

Επίσης βλέπω αρκετά μυνήματα από φίλους που περιμένουν ή έχουν πάρει πολύ πρόσφατα το ΝΟΤΕ. Παιδιά ένα μόνο έχω να πώ. Θεωρώ ότι αυτό το μοντέλο δίνει μία άλλη εμπειρία χρήσης. Θες η οθονάρα? θές το spen? θες ότι το adroid έχει οριμάσει και έχει γεμίσει εφαρμογές? θές το συγχρονισμό σε σχεδόν οτιδήποτε? Ε! είναι μια άλλη εμπειρία. ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ. να τα χαιρόμαστε.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...