Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

A μπράβο γιατί με ενδιαφέρει πολύ να κερδίσω ίσως κάτι σε smoothness... οπότε δοκιμάζω και τα λέμε! :D

 

Σε smoothness υπάρχει και το απίστευτο spb shell 3D που χρησιμοποιούσα μέχρι χθες το οποίο δυστυχώς όμως τρώει πολύ ram κ δεν έχει τον άρτα που είχε στο S2 οπότε το έβγαλα γιατί είχε και θέμα (μικρό) μπαταρίας.

Αλλά από εφέ και eye candy σε αυτή την οθοναρα άλλο πράμα χώρια που έχει και διάφορα χρήσιμα widgets

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μερικες ερωτησεις (το τηλεφωνο θα μεινει απειραχτο δεν θα γινει root) :

soft reset πως γινεται ;

gps για το αυτοκινητο μεσα απο το market ; (επι πληρωμη για να γινονται και τα updates)

υπαρχει καποιος τροπος να βλεπεις τηλεοραση ; (ελληνικα καναλια)

Ειμαι στην φαση που εχω αφησει το τηλεφωνο να σβησει απο μπαταρια για πρωτη φορα και οταν παω σπιτι θα το βαλω να φορτισει για πρωτη φορα, υπαρχει προβλημα αν το επεξεργαζομαι καθως φορτιζει ;

Edited by Dinos_
Link to comment
Share on other sites

Σε smoothness υπάρχει και το απίστευτο spb shell 3D που χρησιμοποιούσα μέχρι χθες το οποίο δυστυχώς όμως τρώει πολύ ram κ δεν έχει τον άρτα που είχε στο S2 οπότε το έβγαλα γιατί είχε και θέμα (μικρό) μπαταρίας.

Αλλά από εφέ και eye candy σε αυτή την οθοναρα άλλο πράμα χώρια που έχει και διάφορα χρήσιμα widgets

 

Μάνο αυτό θέλω να το περάσω να σου πω την αλήθεια γιατί μου αρέσει πολύ! Όταν λες είχε "μικρό θέμα" με την μπαταρία? Έτρωγε όντως ή ελάχιστα σε σημείο που δεν αξίζει να ασχοληθείς? Επίσης οκ μπορεί να τρώει ram αλλά είδες πρακτικά αυτό να δημιουργεί κάπου πρόβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Το spb τρέχω και εγώ στη συσκευή μου.

Για την μπαταρία... Δεν μιλάμε για μεγάλη διαφορά στη κατανάλωση.

Για την Ram, καταναλώνει περισσότερο αλλά και πάλι δεν δημιουργεί προβλήματα στο κινητό μας . Πιστεύω ότι είναι o καλύτερος launcher, το μόνο άσχημο που δεν έχει widget καιρού και ρολογιού.

Link to comment
Share on other sites

Μάνο αυτό θέλω να το περάσω να σου πω την αλήθεια γιατί μου αρέσει πολύ! Όταν λες είχε "μικρό θέμα" με την μπαταρία? Έτρωγε όντως ή ελάχιστα σε σημείο που δεν αξίζει να ασχοληθείς? Επίσης οκ μπορεί να τρώει ram αλλά είδες πρακτικά αυτό να δημιουργεί κάπου πρόβλημα??

 

Ευθυμη το πρόβλημα της ram είναι μικρό αλλά υπαρκτό σε σύγκριση με το S2 αλλά στη πράξη είναι τόσες οι ομορφιές του 3D που αξίζει o κόπος, εγώ θα το ξαναπεράσω πάντως γιατί μου λείπει :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις (το τηλεφωνο θα μεινει απειραχτο δεν θα γινει root) :

soft reset πως γινεται ;

gps για το αυτοκινητο μεσα απο το market ; (επι πληρωμη για να γινονται και τα updates)

υπαρχει καποιος τροπος να βλεπεις τηλεοραση ; (ελληνικα καναλια)

Ειμαι στην φαση που εχω αφησει το τηλεφωνο να σβησει απο μπαταρια για πρωτη φορα και οταν παω σπιτι θα το βαλω να φορτισει για πρωτη φορα, υπαρχει προβλημα αν το επεξεργαζομαι καθως φορτιζει ;

 

Καλώς μας ήρθες!! Αν εννοείς reset to factory πας από Ρυθμίσεις--> Απόρρητο --> Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και θα το δεις όπως ακριβώς το είδες στην παρθενική του εκκίνηση. Επίσης για gps τα πιο δημοφιλή είναι το navigon και το Sygic. Εγώ χρησιμοποιώ το 2ο και είμαι super happy σε όλα τα επίπεδα...

 

Τώρα για να βλέπεις ελληνικά κανάλια δεν ξέρω αλλά αν κάποιος βοηθούσε θα ήταν ενδιαφέρον... άντε γιατί σε κάνα 3μηνο θα είμαι εκτός Ελλάδος, δεν το 'χω άλλο σιχάθηκα και τα μαζεύω σιγά σιγά...(off topic - on life!!! )

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ το μετάνιωσα που δεν το πήρα σε λευκό . ......

 

.......

 

Μην μετανοιωνεις για το χρωμα.Ισα ισα που λογου μεγεθους το blue-black κοβει λιγο!!

 

Και στο λεω εγω που το αγαπημενο μου χρωμα ειναι το λευκο :p

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μην μετανοιωνεις για το χρωμα.Ισα ισα που λογου μεγεθους το blue-black κοβει λιγο!!

 

Και στο λεω εγω που το αγαπημενο μου χρωμα ειναι το λευκο :p

 

+1 ! Κι εγώ μια από τα ίδια πήρα λευκό μήλο, μετά έπαιξε έρωτας με λευκό s2 και τελικά το note το βρήκα μαύρο αλλά ναι εδώ παίζει ρόλο το μέγεθος και το λευκό θα έδινε λιγάκι παραπάνω στο μάτι πιστεύω... αλλά και το λευκό δεν παύει να είναι πολύ όμορφο!!!

Link to comment
Share on other sites

+1 ! Κι εγώ μια από τα ίδια πήρα λευκό μήλο, μετά έπαιξε έρωτας με λευκό s2 και τελικά το note το βρήκα μαύρο αλλά ναι εδώ παίζει ρόλο το μέγεθος και το λευκό θα έδινε λιγάκι παραπάνω στο μάτι πιστεύω... αλλά και το λευκό δεν παύει να είναι πολύ όμορφο!!!

 

Γι αυτο κι εγω επελεξα το flip cover της samsung σε λευκο!!!!!

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Λερωνει ευκολα; Η blue black παντως εχεις καλες αντοχες.

 

Ναι,αν δεν προσεχεις αρκετα,λερωνει πολυ ευκολα.Αυτο που ειναι πιο σημαντικο ομως ειναι οτι με μακροχρονια χρηση,θα κιτρινισει.

 

Λεω να παραγγειλω αυτη.Την εχω στο iphone μου και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αν δεν προσεχεις αρκετα,λερωνει πολυ ευκολα.Αυτο που ειναι πιο σημαντικο ομως ειναι οτι με μακροχρονια χρηση,θα κιτρινισει.

 

Λεω να παραγγειλω αυτη.Την εχω στο iphone μου και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.

 

Γιατί δεν πας σε αυτή βρε Γιάννη? Θα σε βολέψει και θα σου αρέσει, οι περισσότεροι εδώ την έχουν πάρει...

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-I9220-GT-N7000-THiki-kalymma-ultra-thin-Skin-0-29mm.576218.html

 

Είναι και πιο φθηνή!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας σε αυτή βρε Γιάννη? Θα σε βολέψει και θα σου αρέσει, οι περισσότεροι εδώ την έχουν πάρει...

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-I9220-GT-N7000-THiki-kalymma-ultra-thin-Skin-0-29mm.576218.html

 

Είναι και πιο φθηνή!!

 

Δεν την ειχα προσεξει!:O Πραγματι εχει καλη τιμουλα.Λεω να την τιμησω!Απο την εικονα δειχνει αρκετα λεπτοκαμωμενη.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Λεω να παραγγειλω αυτη.Την εχω στο iphone μου και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.

 

Εγω εκτος απο την flip case της Σαμσουνγκ εχω και αυτην εδω της Zenus (http://zenuscase.net/androids/galaxy...ock-folio.html ) με την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος (αλλα και οποιος βλεπει το ΝΟΤΕ μου "ντυμενο" με αυτην, λεει τα καλυτερα λογια οσον αφορα στο αισθητικο κομματι της συσκευης;). Η Zenus παντως εχει βγαλει πολυ ωραιες και κομψες σειρες για το ΝΟΤΕ. Ριξε μια ματια μπας και σου κανει καποια....

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση,μου βγαζει συνεχεια στη μπαρα ενημερωσεων διαφημησεις,το ειχα κανει factory resete πριν απο καμια βδομαδα αλλα παλι μου βγαζει.το εχω βαλει εφαρμογες paid κατα 90%.η διαφημησεις εμφανιστηκαν μετα απο κανα 2 μερες απο την τελευταια paid εφαρμογη που εβαλα(ηταν με τις τωρινες προσφορες)ξερετε πως βγαινουν?η να σβησω μια μια τις free εφαρμογες να δω ποια μου δημιουργει προβλημα?εχω την εντυπωση ομως οτι ειναι απο το live wallpaper που ειναι ολα free...
Link to comment
Share on other sites

Δεν την ειχα προσεξει!:O Πραγματι εχει καλη τιμουλα.Λεω να την τιμησω!Απο την εικονα δειχνει αρκετα λεπτοκαμωμενη.

 

Είναι πολύ πολύ καλή και αν την φορέσεις δεν νομίζω να την βγάλεις άλλο.. Επισης για να καταλάβεις πόσο λεπτή είναι η λέξη "Samsung" δεν είναι της θήκης αλλά του τηλεφώνου και φαίνεται ελαφρά ακριβώς γιατί είναι πάρα πολύ λεπτή. Επισης εφαρμόζει τέλεια και πραγματικα δεν δίνει καθόλου μα καθόλου έξτρα όγκο.. ΑΝ δεν σου αρέσει χρωστάω καφέ LOLOLOL!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι κάποια από τις εφαρμογές που έχεις για να κατεβάζεις mp3....Όμως βάλε το airPush detector και θα μάθεις πια σου βγάζει τις διαφημίσεις. Με hard resert δε διορθώνεται.

 

Σευχαριστω φιλε!Τελικα ηταν ενα live wallpaper water on the glass λεγεται.....Thanks και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα στο expansys ότι κάποια κινητά έχουν δίπλα την ένδειξη ΕU.Στο note δεν την έχει.Αυτό σημαίνει ότι δεν είναι ευρωπαϊκό και δεν ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Ενα ενδοιαφέρον άρθρο γιά τήν επερχόμενη ICS ( vs Gingerbread )

http://crave.cnet.co.uk/mobiles/samsung-galaxy-s2-ice-cream-sandwich-vs-gingerbread-in-pics-50007318/

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα στο expansys ότι κάποια κινητά έχουν δίπλα την ένδειξη ΕU.Στο note δεν την έχει.Αυτό σημαίνει ότι δεν είναι ευρωπαϊκό και δεν ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα?

 

To Samsung Galaxy Note N7000 είναι international...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

To Samsung Galaxy Note N7000 είναι international...;)

 

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο μήπως ξέρετε? η rom που φοράω έχει ένα "Country Code CSC Change" και στην δική μου συσκευή το Sales Code είναι KOR ... τι σημαίνει αυτό? Επίσης να το αλλάξω σε κάτι άλλο (έχει διάφορες επιλογές και επιλογή install..) ????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εφταιξα το λογαριασμο μου για email αλλα οτα λαμβανω καποιο email δεν ακουω καποιον ηχο ειδοποιησης παρολο που εχω ενεργοποιημενους τους ηχους ειδοποιησης, μηπως οι ηχοι ειναι μονο για sms και οχι για emails ; α και κατι αλλο, υπαρχει προβλημα που κλεινω συνεχεια τις εφαρμογες που τρεχουν στη rom ; μηπως δεν κανει να το κανω πολυ συχνα ;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εφταιξα το λογαριασμο μου για email αλλα οτα λαμβανω καποιο email δεν ακουω καποιον ηχο ειδοποιησης παρολο που εχω ενεργοποιημενους τους ηχους ειδοποιησης, μηπως οι ηχοι ειναι μονο για sms και οχι για emails ; α και κατι αλλο, υπαρχει προβλημα που κλεινω συνεχεια τις εφαρμογες που τρεχουν στη rom ; μηπως δεν κανει να το κανω πολυ συχνα ;

 

Για τους ήχους θα πας ρυθμίσεις--> Ηχος --> Ενταση να δεις αν είναι εκεί ενεργοποιημένες οι ειδοποιήσεις... επίσης από την εφαρμογή που χρησιμοποιείς για το mail σου δες ότι είναι ενεργοποιημένοι οι ήχοι ειδοποιήσεων... επίσης έχε το νου σου μην είναι το τηλέφωνο σε δόνηση ή εντελώς αθόρυβο γιατί τότε μοιραία όλοι οι ήχοι είναι απενεργοποιημένοι...

 

Με το θέμα των εφαρμογών που τις κλείνεις για μένα βάλε το widget του application monitor και από εκεί κλείνε αν θες κάποιες που μπορεί να τρέχουν και δεν τις θες. Γενικά στο σύστημα το να "κυνηγάς" να κλείνεις όλες τι εφαρμογές τελικά για μένα δεν αποδίδει αφού κάποια processes ανοίγουν ούτως ή άλλως για να είναι έτοιμα να "σηκώσουν" την εφαρμογή όταν χρειαστεί και τελικά σπαταλάς περισσότεροι μπαταρία να κάνεις όλη αυτή την διαδικασία... για μένα άσε να τρέχει ότι τρέχει και από το application monitor widget κλείνε πχ ότι βλέπεις να τρέχει από τις πιο σύνηθεις εφαρμογές (πχ μηνύματα, opera, facebook κτλ... θα καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις όταν το δουλέψεις λιγάκι...:D

Link to comment
Share on other sites

Για τους ήχους θα πας ρυθμίσεις--> Ηχος --> Ενταση να δεις αν είναι εκεί ενεργοποιημένες οι ειδοποιήσεις... επίσης από την εφαρμογή που χρησιμοποιείς για το mail σου δες ότι είναι ενεργοποιημένοι οι ήχοι ειδοποιήσεων... επίσης έχε το νου σου μην είναι το τηλέφωνο σε δόνηση ή εντελώς αθόρυβο γιατί τότε μοιραία όλοι οι ήχοι είναι απενεργοποιημένοι...

 

Με το θέμα των εφαρμογών που τις κλείνεις για μένα βάλε το widget του application monitor και από εκεί κλείνε αν θες κάποιες που μπορεί να τρέχουν και δεν τις θες. Γενικά στο σύστημα το να "κυνηγάς" να κλείνεις όλες τι εφαρμογές τελικά για μένα δεν αποδίδει αφού κάποια processes ανοίγουν ούτως ή άλλως για να είναι έτοιμα να "σηκώσουν" την εφαρμογή όταν χρειαστεί και τελικά σπαταλάς περισσότεροι μπαταρία να κάνεις όλη αυτή την διαδικασία... για μένα άσε να τρέχει ότι τρέχει και από το application monitor widget κλείνε πχ ότι βλέπεις να τρέχει από τις πιο σύνηθεις εφαρμογές (πχ μηνύματα, opera, facebook κτλ... θα καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις όταν το δουλέψεις λιγάκι...:D

 

Για τους ηχους τα εχω τσεκαρει ολα εκτος απο την εφαρμογη που χρησιμοποιω για το mail μου το οποιο ειναι η κλασικη εφαρμογη email που εχει το τηλεφωνο προεγκατεστημενη (νομιζω οτι ειναι αυτη διπλα στο εικονiδιο gmail), Δεν ηξερα οτι μπορω να κανω ρυθμισεις πανω σε αυτη. Θα το τσεκαρω καιι θα σου πω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...