Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

HΛΙΑ THANKS...

 

μόλις το βρήκα και γω :geek:

 

ρε, είμαι με την cassies.... δεν πιστεύω να το εχεις συμπεριλάβει μέσα, και τσάμπα να σας ταλαιπωρώ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

HΛΙΑ THANKS...

 

μόλις το βρήκα και γω :geek:

 

ρε, είμαι με την cassies.... δεν πιστεύω να το εχεις συμπεριλάβει μέσα, και τσάμπα να σας ταλαιπωρώ??

 

Οχι,δε το εχω συμπεριλαβει...εχω ενα παλιο...

Βαλτο και πες εντυπωσεις...:ninja:

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οχι,δε το εχω συμπεριλαβει...εχω ενα παλιο...

Βαλτο και πες εντυπωσεις...:ninja:

 

ΟΚ....ερώτηση Νο 2...

εσύ (και όσοι flashαρετε μανιωδώς) έχετε κάποιο τρόπο/ρουτίνα που επαναφέρετε το τηλ στην κατάσταση πριν το φλασαρισμα??

 

τι εννοώ.. εγω με titanium /gmail/sms backup επαναφέρω τις εφαρμογές/τηλεφωνικό κατάλογο/sms...

 

το στήσιμο όμως των αρχικών οθονών, με τους φακέλους κτλ, το επαναφέρετε κάπως?

 

ΕΡΩΤΗΣΗ.. μήπως είναι SAFE να επαναφέρουμε και τα αρχεία του συστήματος που ειναι ΠΡΑΣΙΝΑ στο titanium απο την στιγμή που κινούμαστε μεταξυ ics??

 

αυτό θα μας γλίτωνε πολύ χρόνο

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ....ερώτηση Νο 2...

εσύ (και όσοι flashαρετε μανιωδώς) έχετε κάποιο τρόπο/ρουτίνα που επαναφέρετε το τηλ στην κατάσταση πριν το φλασαρισμα??

 

τι εννοώ.. εγω με titanium /gmail/sms backup επαναφέρω τις εφαρμογές/τηλεφωνικό κατάλογο/sms...

 

το στήσιμο όμως των αρχικών οθονών, με τους φακέλους κτλ, το επαναφέρετε κάπως?

 

ΕΡΩΤΗΣΗ.. μήπως είναι SAFE να επαναφέρουμε και τα αρχεία του συστήματος που ειναι ΠΡΑΣΙΝΑ στο titanium απο την στιγμή που κινούμαστε μεταξυ ics??

 

αυτό θα μας γλίτωνε πολύ χρόνο

 

Προσωπικα επαναφερω τον λογαριασμο μου στο πρωτο σεταρισμα μεσω google account.

Αυτο επαναφερει επαφες,wifi settings και εφαρμογες απο google play αυτοματα.

Στη συνεχεια, οσες εφαρμογες,λιγες, εχω κρατησει titanium backup τις επαναφερω.

Στη συνεχεια, επειδη εχω nova launcher, στις επιλογες του, εχει δημιουργια backup.Ετσι οταν τον βαζω πρωτη φορα, πηγαινω και κανω restore...Ετοιμος...:)

 

Για δεδομενα συστηματος δε θα στο συνηστουσα μιας και οι devs αλλαζουν πολλα απο rom σε rom...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ....ερώτηση Νο 2...

εσύ (και όσοι flashαρετε μανιωδώς) έχετε κάποιο τρόπο/ρουτίνα που επαναφέρετε το τηλ στην κατάσταση πριν το φλασαρισμα??

 

τι εννοώ.. εγω με titanium /gmail/sms backup επαναφέρω τις εφαρμογές/τηλεφωνικό κατάλογο/sms...

 

το στήσιμο όμως των αρχικών οθονών, με τους φακέλους κτλ, το επαναφέρετε κάπως?

 

ΕΡΩΤΗΣΗ.. μήπως είναι SAFE να επαναφέρουμε και τα αρχεία του συστήματος που ειναι ΠΡΑΣΙΝΑ στο titanium απο την στιγμή που κινούμαστε μεταξυ ics??

 

αυτό θα μας γλίτωνε πολύ χρόνο

 

Σχεδόν όλοι οι launchers έχουν δικό τους μπακαπ.Χρησιμοποιησέ το.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλοι οι launchers έχουν δικό τους μπακαπ.Χρησιμοποιησέ το.

 

σχεδόν...γιατί ο μαμισιος δεν έχει...

Link to comment
Share on other sites

σχεδόν...γιατί ο μαμισιος δεν έχει...

 

Ποιος τον χ...ει τον μαμίσιο;:)

Εγώ χρησιμοποιώ TSF αλλά οι νοβα και απεξ έχουν ομοίως.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στα πενταψηφια νούμερα. πού φτάνουν στα κινητά μας με την μορφή sms.

Οι εταιρίες πού κρύβονται από πίσω, μας χρεώνουν χωρίς την δικιά μας έγκριση.

Όταν δείτε SMS με 5.... αυτόματα σημαίνει χρέωση στό λογαριασμό σάς.

Link to comment
Share on other sites

παράγγειλα μία θήκη την flip case της samsung από το play247 που μου έγραφε ότι την έχουν διαθέσιμη και σε τιμή 19.90

λοιπόν αφού πλήρωσα με πιστωτική εχτές, σήμερα μου στέλνουν μήνυμα και μου λένε ότι οι νέες παραγγελίες έχουν τιμή 5 ευρώ πιο ακριβά. και αυτό που με εκνεύρισε είναι ότι η λύση είναι ή να πληρώσω την διαφορά δίνοντάς τους την πιστωτική μου τηλεφωνικά για να με χρεώσουν, ή να παραγγείλω κάτι άλλο

τους έστειλα μήνυμα λέγοντάς τους ούτε το ένα ούτε το άλλο. τους είπα να μου το στείλουν ως έχει διότι στο site τους έλεγε διαθέσιμο και σε αυτήν την τιμή, ή να μου επιστρέψουν όλο το ποσό πίσω. αλλιώς θα πάρω τηλέφωνο την πειραιώς και θα ζητήσω αμφισβήτηση συναλλαγής

 

μα καλά τι αλητεία είναι αυτή? τους δυσφημίζω λοιπόν λέγοντάς σας μακριά από το play247:mad:

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παράγγειλα μία θήκη την flip case της samsung από το play247 που μου έγραφε ότι την έχουν διαθέσιμη και σε τιμή 19.90

λοιπόν αφού πλήρωσα με πιστωτική εχτές, σήμερα μου στέλνουν μήνυμα και μου λένε ότι οι νέες παραγγελίες έχουν τιμή 5 ευρώ πιο ακριβά. και αυτό που με εκνεύρισε είναι ότι η λύση είναι ή να πληρώσω την διαφορά δίνοντάς τους την πιστωτική μου τηλεφωνικά για να με χρεώσουν, ή να παραγγείλω κάτι άλλο

τους έστειλα μήνυμα λέγοντάς τους ούτε το ένα ούτε το άλλο. τους είπα να μου το στείλουν ως έχει διότι στο site τους έλεγε διαθέσιμο και σε αυτήν την τιμή, ή να μου επιστρέψουν όλο το ποσό πίσω. αλλιώς θα πάρω τηλέφωνο την πειραιώς και θα ζητήσω αμφισβήτηση συναλλαγής

 

μα καλά τι αλητεία είναι αυτή? τους δυσφημίζω λοιπόν λέγοντάς σας μακριά από το play247:mad:

 

Αν οντως εγινε οπως λες, ντροπη τους. Εγω οσες φορες εχω παραγγειλει πανω απο 10 ειμαι 100% ευχαριστημενος.. Χωρις να εχω λογω να αμφισβητισω τα λεγομενα σου, δυσκολευομαι να πιστεψω αυτη τους την αντιεπαγκελματικη σταση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι εχω αγοράσει αρκετές φορές χωρίς κανένα πρόβλημα...μόνο τώρα έγινε κάτι κουλό με τη βαση που αναφέραμε λίγες σελίδες πιο πριν...ήρθε κανονικά μονο που ηταν ανοιγμένη και χρησιμοποιούμενη:X:X:X:X

πήρα τηλ και μου είπαν οτι θα την αλλάξουν με καινούρια...αντε καλά ανοιγμένη αλλά και δουλεμένη(είναι εμφανή τα σημάδια της χρήσης)

sorry για το off topic...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι εχω αγοράσει αρκετές φορές χωρίς κανένα πρόβλημα...μόνο τώρα έγινε κάτι κουλό με τη βαση που αναφέραμε λίγες σελίδες πιο πριν...ήρθε κανονικά μονο που ηταν ανοιγμένη και χρησιμοποιούμενη:X:X:X:X

πήρα τηλ και μου είπαν οτι θα την αλλάξουν με καινούρια...αντε καλά ανοιγμένη αλλά και δουλεμένη(είναι εμφανή τα σημάδια της χρήσης)

sorry για το off topic...

 

Αυτη που ειχ προτεινει εγω λες για το αυτοκινητο; τι να πω ρε παιδια δεν ξερω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτη που ειχ προτεινει εγω λες για το αυτοκινητο; τι να πω ρε παιδια δεν ξερω..

 

ναι αυτή.μόλις μου έστειλαν mail και μου στέλνουν καινούρια.εγω προσωπικά δεν ειχα ποτέ θέμα με το συγκεκριμένο μαγαζί...οκ λάθη πάντα θα γίνονται αρκεί βέβαια να διορθώνονται...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στα πενταψηφια νούμερα. πού φτάνουν στα κινητά μας με την μορφή sms.

Οι εταιρίες πού κρύβονται από πίσω, μας χρεώνουν χωρίς την δικιά μας έγκριση.

Όταν δείτε SMS με 5.... αυτόματα σημαίνει χρέωση στό λογαριασμό σάς.

Δεν το κατάλαβα.Αν μας έρθει τέτοιο μήνυμα δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα?

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα.Αν μας έρθει τέτοιο μήνυμα δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα?

 

Αν απαντήσεις ειναι το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Λάθος.

Αυτό πίστευα καί εγώ, καί τα εσβηνα αμέσως.

Εχω κάνει τις απαραίτητες διαδικασίες σήμερα.

Για δύο μήνες ομως μπήκαν στους λογαριασμούς μου 9 τέτοια sms καί ευνοείται ότι με χρέωσε η εταίρα μου κανονικότατα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα....μια απορια γιατι θα σκασω....εχω αγορασει το τηλ απο αμερικη ξεκλειδωτο μιας και ειμαι ναυτικος και προσπαθω να δω αν εχει βγει το ics για το μοντελο μου και δεν μου βγαινει καμια αναβαθμιση....κολημενο στην 2.3.6 με τα εξησ στοιχεια

εκδοση βασικου φασματοσ N7000XXLA4

εκδοση kernel 2.6.35.7-N7000XXLA4-CL886827

se.infra@SEP-74#2

αριθμοσ κατασκευης

GINGERBEAD.XXLA4

μπορειτε να βοηθησετε να ξερω αν φταιει το κινητο η αν δεν εχει βγει αναβαθμιση???και αν ξερουμε απο ποια χωρα ειναι???ευχαριστω για την βοηθεια και το χρονο σασ παιδια

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα....μια απορια γιατι θα σκασω....εχω αγορασει το τηλ απο αμερικη ξεκλειδωτο μιας και ειμαι ναυτικος και προσπαθω να δω αν εχει βγει το ics για το μοντελο μου και δεν μου βγαινει καμια αναβαθμιση....κολημενο στην 2.3.6 με τα εξησ στοιχεια

εκδοση βασικου φασματοσ N7000XXLA4

εκδοση kernel 2.6.35.7-N7000XXLA4-CL886827

se.infra@SEP-74#2

αριθμοσ κατασκευης

GINGERBEAD.XXLA4

μπορειτε να βοηθησετε να ξερω αν φταιει το κινητο η αν δεν εχει βγει αναβαθμιση???και αν ξερουμε απο ποια χωρα ειναι???ευχαριστω για την βοηθεια και το χρονο σασ παιδια

 

Καλημερα...:)

Το firmware που εχεις καταρχην ειναι γερμανικο...

Αλλα γιατι να περιμενεις????

Πηγαινε στον οδηγο που εχω φτιαξει στη ''Βιβλο'' και περασε οποια ics version θες μεσω Pc Odin...

Καλα ταξιδια να εχεις...;)

 

 

Παιδια μιας και που ανεβασα και στους xda τη Rom που μαγειρεψα, και πηγαινει οντως πολυ καλα στη συσκευη μας, θα ηθελα να μοιρασω το link εδω:''Enjoy The Crisis!!!''.

 

Καλη συνεχεια σε ολους...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κυριοι ... φανατικος apple fun η οπως θελετε πειτε το και μια που η apple δεν μας κανει την χαρη να βγαλει ενα mini ipad με τηλεφωνο μαζι το note ειναι μονοδρομος (ειδικα σε αυτο τον τομεα δεν υπαρχει κατι αλλο)

1ες μου εντυπωσεις παρα μα πάρα πολυ καλες ,, αν και εχω να ασχοληθω με android πανω απο 1 χρονο ... αντε σιγα σιγα να μαθαινω με την βοηθεια σας φυσικα ... αν και εγω δεν ειμαι τοσο του φλασαρισματος (αφου παει απο μονο του σφαιρα οπως βλεπω) αλλα σχετικα με καλες εφαρμογες ναι εκει θελω την βοηθεια σας ... Καλημέρα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές πρέπει να κοιτάξεις εδώ φίλε μου. Θα βρεις τα πάντα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

τρομερά εκνευρισμένος ...:mad:

το τηλέφωνο πήγε και γύρισε αθηνα και οι τεχνικοί δεν διαπίστωσαν τίποτα όπως που είπαν...είναι δυνατόν????μέχρι και φώτο έστειλα για νο δούνε οτι δεν λέω ψέματα:mad::mad:

απαράδεκτοι

 

επίσης μου έχουν περάσει την 4.0.3 ...τρελό θόλωμα λέμε...

ετσι απλά έσκασα 10 ευρω για να πάρει το τηλέφωνο τον αέρα του στην αθήνα και να ξανάρθει πίσω...

Edited by Sol_Ballads
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν και βασικα αληθεια ειναι οτι ειμαι ασχετος , εβαλα ενα task manager και μου π****** την μπαταρια, τον εβγαλα και αφησα τον μαμισιο και ολα μια χαρα (αν και βασικα ξερω οτι το android ως linux δεν θελει task manager )

Ασχετο , επειδη το πηρα μεταχειρισμενο , πως καταλαβαινω αν ειναι rood ? αν δεν ειναι και επειδη εχω μονο mac ξερει κανενας να μου πει πως εστω με pm ? ευχαριστω ...

ΥΓ. Παντως , οντως ειναι πολυ καλο το ΝΟΤΕ , (δεν με ενδιαφερει κανενα αλλο android ενεκα iphone - mac )

Edited by Sol_Ballads

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν και βασικα αληθεια ειναι οτι ειμαι ασχετος , εβαλα ενα task manager και μου π***** την μπαταρια, τον εβγαλα και αφησα τον μαμισιο και ολα μια χαρα (αν και βασικα ξερω οτι το android ως linux δεν θελει task manager )

Ασχετο , επειδη το πηρα μεταχειρισμενο , πως καταλαβαινω αν ειναι rood ? αν δεν ειναι και επειδη εχω μονο mac ξερει κανενας να μου πει πως εστω με pm ? ευχαριστω ...

ΥΓ. Παντως , οντως ειναι πολυ καλο το ΝΟΤΕ , (δεν με ενδιαφερει κανενα αλλο android ενεκα iphone - mac )

 

Καλημέρα, για να ελέγξεις εάν είσαι ρουτ βάλε αυτήν την εφαρμογή. Τον τασκ μανατζερ πέτα τον στα σκουπίδια δεν χρειάζεσαι τίποτα! Όσο για το ΝΟΤΕ είναι μια κατηγορία μόνο του, και αν σε βολέψει, δύσκολα ξεκολάς!

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μια ερώτηση αν τυχόν έχει κάποιος αντιληφθεί κάτι παρόμοιο.

Χρησιμοποιώ ένα Bluetooth της Ericsson (HPH-Pv770). Μέχρι πριν την αναβάθμιση σε ics δε μου είχαν κάνει παράπονο στο θέμα ακουστικότητας από τη μεριά του συνομιλητή. Από τη στιγμή που έγινε η αναβάθμιση μου διαμαρτύρονται ότι με ακούν από το "βάθος".

 

Δεν εχω δοκιμάσει από άλλο Bluetooth.

Από τη συσκευή με ακούν κανονικά.

 

Επίσης σε άλλη συσκευή που σύνδεσα το Bluetooth δε μου "παραπονέθηκαν"...

 

και εγώ μετά την αναβάθμιση σε ics έχω το ίδιο πρόβλημα... με 2 διαφορετικά Bluetooth δοκιμασμένο και το ενα ειναι samsung.και με handsfree.

έχει βρεθεί λύση??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι φυσιολογικό με οφισιαλ ics να έχω ελεύθερη ραμ 350-400 χωρίς να έχω τίποτα ανοιχτό μόνο μηνύματα και τα βασικά, δηλαδή αν είχε 512 ραμ?

το κινητό είναι τέλειο πάντως, αν και χρειάστηκε να μειώσω φωτηνοτητα για να έχω παραπάνω διάρκεια μπαταριας, στα προηγούμενα κινητά μου την είχα πάντα φουλ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...