Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασα γυρω στα 20 Games σημερα λεγομενα HD games. Λοιπον μερικα ειτε δεν τρεχουν ειτε δεν ανοιγει η αναλυση και μενει μικρη και κολλανε. Το κανει και σε αλλους ; καποια λυση για αυτο ;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα. Μιας και είμαι εντελώς καινούριος στο android και στο note, θα ήθελα να κάνω μια χαζή ερώτηση. Πως το ενεργοποιώ το market; Μπαίνω από την επιφάνεια εργασίας του note, πατάω εκεί που λέει market και μου βγάζει το μύνημα: τα δεδομένα φόντου απενεργοποιήθηκαν. Για την ενεργοποίηση του market απαιτούνται δεδομένα φόντου. Και έχει επιλογές ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ή ΕΞΟΔΟΣ. Aν πατήσεις έξοδος, βγαίνεις στην αρχική οθόνη. Εγώ πατάω ενεργοποίηση και με βγάζει σε μια οθόνη που λέει "λογαριασμοί και συγχρονισμός" Γενιικές ρυθμίσεις συγχρονισμού. Και πια κάτω λέει "διαχείριση λογαριασμών". Και έχει δύο επιλογές : ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΟΛΩΝ και ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ. Τι γρίφος είναι αυτός βρε παιδιά; Μήπως επειδή δεν έχω βάλει κάρτα sim στο τηλέφωνο ακόμη; Ξέρετε τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μιας και είμαι εντελώς καινούριος στο android και στο note, θα ήθελα να κάνω μια χαζή ερώτηση. Πως το ενεργοποιώ το market; Μπαίνω από την επιφάνεια εργασίας του note, πατάω εκεί που λέει market και μου βγάζει το μύνημα: τα δεδομένα φόντου απενεργοποιήθηκαν. Για την ενεργοποίηση του market απαιτούνται δεδομένα φόντου. Και έχει επιλογές ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ή ΕΞΟΔΟΣ. Aν πατήσεις έξοδος, βγαίνεις στην αρχική οθόνη. Εγώ πατάω ενεργοποίηση και με βγάζει σε μια οθόνη που λέει "λογαριασμοί και συγχρονισμός" Γενιικές ρυθμίσεις συγχρονισμού. Και πια κάτω λέει "διαχείριση λογαριασμών". Και έχει δύο επιλογές : ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΟΛΩΝ και ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ. Τι γρίφος είναι αυτός βρε παιδιά; Μήπως επειδή δεν έχω βάλει κάρτα sim στο τηλέφωνο ακόμη; Ξέρετε τι παίζει;

 

Καλημερα...

Εχεις λογαριασμο gmail?Αν ναι , στο ''λογαριασμοι και συγχρονισμος'' προσθετεις το gmail σου.

Επισης το ''συνεχης συγχρονισμος'' πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο για να λειτουργησει το market.

Μετα απο αυτα ↑ , το market θα συνδεθει με το gmail σου και θα εισαι οκ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Εχεις λογαριασμο gmail?Αν ναι , στο ''λογαριασμοι και συγχρονισμος'' προσθετεις το gmail σου.

Επισης το ''συνεχης συγχρονισμος'' πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο για να λειτουργησει το market.

Μετα απο αυτα ↑ , το market θα συνδεθει με το gmail σου και θα εισαι οκ.

 

Φίλε μου το δοκιμάζω αμέσως. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το δοκιμάζω αμέσως. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Να σαι καλα...;)

 

Λοιπον, σκεφτηκα κατι που καναμε επι Desire εποχης.

Για να λυθουν αποριες αλλα και να βελτιωσουμε με τις μεταξυ μας πληροφοριες για το Note, μπορουμε να οργανωσουμε ενα tinychat καποια μερα/ωρα με οσους περισσοτερους απο εμας.

Νομιζω οτι θα βοηθησει πλυ την εμπειρια μας με τη συσκευη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα...;)

 

Λοιπον, σκεφτηκα κατι που καναμε επι Desire εποχης.

Για να λυθουν αποριες αλλα και να βελτιωσουμε με τις μεταξυ μας πληροφοριες για το Note, μπορουμε να οργανωσουμε ενα tinychat καποια μερα/ωρα με οσους περισσοτερους απο εμας.

Νομιζω οτι θα βοηθησει πλυ την εμπειρια μας με τη συσκευη.

 

Εγώ φίλε μου είμαι μέσα σε οτιδήποτε μπορεί να με βοηθήσει, αλλά και να βοηθήσω σχετικα΄με το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου είμαι μέσα σε οτιδήποτε μπορεί να με βοηθήσει, αλλά και να βοηθήσω σχετικα΄με το τηλέφωνο.

 

Σωστος...

Ας ελπισουμε να βρεις ανταποκριση...

Ειμαι μεσα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα στην πρώτη σελίδα αυτό

Για ήχους κλήσης, με το Music player, βρες το μουσικό αρχείο που θες, πάτα παρατεταμένα πάνω του, και στο μενού που εμφανίζεται επίλεξε "ορισμός ως"....

Οι ήχοι ειδοποίησης (μηνύματα κτλ.) "κατοικούν" στον φάκελο media/audio/notifications. Βάλε εκεί κάποιο δικό σου αρχείο ήχου, και θα μπορείς μετά να το διαλέξεις από των κατάλογο των ήχων ειδοποίησης. Αν δεν υπάρχουν οι φάκελοι audio/notifications, δημιούργησέ τους μόνος/η σου.

Πως θα το κάνουμε αυτό βρε παιδιά; Που θα βρούμε το φάκελο media/audio/notifications και αν δεν υπάρχει που λέει, πως θα τον φτιάξω; Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως θα το κάνουμε αυτό βρε παιδιά; Που θα βρούμε το φάκελο media/audio/notifications και αν δεν υπάρχει που λέει, πως θα τον φτιάξω;

 

Στην κάρτα μνήμης σου (ή στην εσωτερική κάρτα) με έναν file explorer πχ ES File Explorer από το market.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που αποθηκεύονται τα αρχεία για video, music, photo κλπ.? Πως μπορώ να περάσω ολόκληρα playlists κλπ. απευθείας (δηλ. χωρίς Kies) και στην περίπτωση αυτή θα περαστούν τα album covers, lyrics κλπ. που έχω ήδη? Το τηλ. είναι rooted και χρησιμοποιώ Rocket Rom v19.1 (παρεπιπτόντως, έχει διαπιστώσει με αυτή την ROM, 3G signal drops, δηλ. περιστασιακά να χάνεται η σύνδεση με το mobile network?).

EDIT: για κάποιο λόγο (φαντάζομαι για να είναι λιγότερη η κατανάλωση μπαταρίας?) διαπίστωσωσα ότι η v19.1 έχει by default switched off το data, δηλ. το τηλέφωνο λειτουργεί αποκλειστικά για voice και χρειάζεται αλλαγή στα settings...

Edited by thr07
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ! Λοιπον επειδη ΔΕΝ εχω κανει αγορα ποτε μεσω Ιντερνετ και επειδη φοβαμαι μη μου χρεωσουν την πιστωτικη με τρελα ποσα-καποιο ΚΑΛΟ site για να αγορασω θηκη για το μηχανακι υπαρχει να προτεινεται ;

 

Μπορεις να πας σε καποια τραπεζα και να παρεις μια χρεωστικη καρτα. Βαζεις μεσα οσα λεφτα θες για τις συναλλαγες...και να γινει στραβη, it's ok,χανεις τα λεφτα που εχεις εκει μεσα και μονο. Βεβαια το paypal οπως αναφερθηκε ειναι πολυ αξιολογο. Αλλα εγω χρεωστικη χρησιμοποιω και ειμαι ξεγνοιαστος

www.tplanet.eu

 

Ελληνικά Tutorials και Video Tutorials για web και όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
(παρεπιπτόντως, έχει διαπιστώσει με αυτή την ROM, 3G signal drops, δηλ. περιστασιακά να χάνεται η σύνδεση με το mobile network?).

 

Βάλε το LA4 modem.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το LA4 modem.

 

Η rocket v19.1 το LA4 έχει και είναι πάρα πολύ καλό...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρατήρησα όταν στέλνω μηνύματα γράφοντας με το swype ότι μου βγάζει μια ένδειξη που λέει ότι ίσως το μήνυμα σταλεί κατεστραμένο!Επίσης 2-3 που έστειλα σε κάποιον τα έλαβε όντως έτσι ,μηνύματα δίχως νόημα.Αλλα μηνύματα έχουν πάει κανονικά στον ίδιο που ανέφερα.Τι γίνεται, είναι κάτι που πρέπει να προσέξω, κάνει το ίδιο και σε εσάς?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα...;)

 

Λοιπον, σκεφτηκα κατι που καναμε επι Desire εποχης.

Για να λυθουν αποριες αλλα και να βελτιωσουμε με τις μεταξυ μας πληροφοριες για το Note, μπορουμε να οργανωσουμε ενα tinychat καποια μερα/ωρα με οσους περισσοτερους απο εμας.

Νομιζω οτι θα βοηθησει πλυ την εμπειρια μας με τη συσκευη.

 

Καλή ιδέα, μέσα και εγώ.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα, παρατήρησα όταν στέλνω μηνύματα γράφοντας με το swype ότι μου βγάζει μια ένδειξη που λέει ότι ίσως το μήνυμα σταλεί κατεστραμένο!Επίσης 2-3 που έστειλα σε κάποιον τα έλαβε όντως έτσι ,μηνύματα δίχως νόημα.Αλλα μηνύματα έχουν πάει κανονικά στον ίδιο που ανέφερα.Τι γίνεται, είναι κάτι που πρέπει να προσέξω, κάνει το ίδιο και σε εσάς?

 

Είσαι με ελληνική rom; Γράψε το μήνυμα με το default πληκτρολόγιο της samsung και θα σταλεί κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι με ελληνική rom είμαι.Με το default πληκτρολόγιο δεν εχω πρόβλημα αλλά με είχε βολέψει το swype, δε γίνεται κάτι γι'αυτό?

 

Αν το rootάρω δε θα χω πρόβλημα?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι με ελληνική rom είμαι.Με το default πληκτρολόγιο δεν εχω πρόβλημα αλλά με είχε βολέψει το swype, δε γίνεται κάτι γι'αυτό?

 

Αν το rootάρω δε θα χω πρόβλημα?

 

Άλλαξε από τις επιλογές των μηνυμάτων (στην εφαρμογή μηνύματα πάτα μενού) τον τρόπο εισαγωγής σε 'αυτόματο'.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα μνήμης σου (ή στην εσωτερική κάρτα) με έναν file explorer πχ ES File Explorer από το market.

 

Τον κατέβασα τον es file explorer. Τ'ωρα πως θα δημιουργήσω φακέλους; Sorry ρε παιδιά, αλλά που θα πάει, θα το μάθω και το android.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε από τις επιλογές των μηνυμάτων (στην εφαρμογή μηνύματα πάτα μενού) τον τρόπο εισαγωγής σε 'αυτόματο'.

 

Φαντάζομαι λες στη εισαγωγή λειτουργίας , απο Αλφάβητο GSM το έβαλα στο αυτόματο, αυτό δε λες?Ευχαριστώ!

 

edit: μόλις έστειλα μήνυμα και δε μου ξανάβγαλε κάποια ένδειξη, φαντάζομαι λύθηκε το πρόβλημα.Ευχαριστώ και πάλι φίλε μου!

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Τον κατέβασα τον es file explorer. Τ'ωρα πως θα δημιουργήσω φακέλους; Sorry ρε παιδιά, αλλά που θα πάει, θα το μάθω και το android.

 

Πατάς μενού+ νέο και σου βγάζει επιλογή για αρχείο ή φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς μενού+ νέο και σου βγάζει επιλογή για αρχείο ή φάκελο.

 

Που είναι αυτό φίλε μου; Δεν το βρίσκω. Είναι μέσα στον es explorer;

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτό φίλε μου; Δεν το βρίσκω. Είναι μέσα στον es explorer;

 

Το μενού είναι το κάτω αριστερό πλήκτρο της συσκευής σου :) Μόλις ανοίξεις τον explorer και το πατήσεις σου βγάζει τις επιλογές που σου λέω.

Link to comment
Share on other sites

Το μενού είναι το κάτω αριστερό πλήκτρο της συσκευής σου :) Μόλις ανοίξεις τον explorer και το πατήσεις σου βγάζει τις επιλογές που σου λέω.

 

To κατάλαβα φίλε μου και σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...