Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια,σημερα το πηρα απο το Πλαισιο(με τη προσφορα του Σ/Κ στα 349€!!!)και φοραει την CSC:LP8(EUR) 4.0.4.Και δε βγαζει καμια αναβαθμιση σε JB!!!Ειχα την εντυπωση οτι ειχε βγει και Ελληνικα...!!!Εχει ακουστει τιποτα για το ποτε θα βγει?Κατα τα αλλα,ειναι μια χαρα!!!Ουτε εχει το προβλημα με τα χρωματα που λεει ενας φιλος πιο πανω!!

 

Δεν έχει βγει αναβάθμιση σε JB ακόμα, τουλάχιστον όχι επίσημη. Απ'ότι έχω διαβάσει κι εγώ γύρω στον Απρίλιο το περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Samsung UK posted the first service manual based on Android 4.1.2 Jelly Bean online for the Samsung Galaxy Note. Last week Samsung started with the Android 4.1.2 updates for the galaxy S II. It looks like the Android 4.1.2 Jelly Bean updates for the Galaxy Note are close! The Galaxy Note with Android 4.1.2 Jelly Bean update will receive lots of new features. Samsung will improve the Touch-Wiz UI and will improve the S-PEN functions. The Galaxy Note is Samsung’s first Note device. Samsung announced the Galaxy Note at IFA 2011 in Berlin. The first Generation Galaxy Note uses a 5.3” Super AMOLED screen, 8 megapixel camera and a dual-core processor.

 

As we tweeted Samsung want to start with Android 4.1.2 updates from January / February!

 

Φρεσκα νεα!!! (πλεον το κατεβαζεις και Manual απο το downloading center samsung)

Link to comment
Share on other sites

αντε σε περιμενουμε πως και πως..... :):)

 

αστα πατρίδα αστα πίκρα...:p

εχω χαζεψει χωρις το note μου...

ουτε τα μαιλ μου δεν εχω ορεξη να δω...!

αντε με το καλο να μου ερθει και δεν πρόκειται να γκρινιαξω ποτε ξανα για τιποτα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήρα και εγω ένα note και έχει την την 2.3.6 , σκεφτηκα να κάνω αναβάθμιση αλλά είδα σε βιντεακι στο youtube οτι η 4 είναι πιο αργή... εσείς τι προτείνετε?
:up:
Link to comment
Share on other sites

Η ελληνικη LSI δεν ειναι και πολυ καλη. Βαλε μια τελευταια ics η ακομα καλυτερα μια jb. Αν βεβαια δς θελεις να ασχολεισαι με root φλασαρισματα κτλ μεινε στην στοκ. Ειναι καλυτερη η ics.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήρα και εγω ένα note και έχει την την 2.3.6 , σκεφτηκα να κάνω αναβάθμιση αλλά είδα σε βιντεακι στο youtube οτι η 4 είναι πιο αργή... εσείς τι προτείνετε?

 

Φυσιολογικά απο μέρα σε μέρα/βδομάδα σε βδομάδα θα λάβουμε την 4.1.2 .. Κατά την γνώμη μου αν δεν έχεις θέμα για να μην χάνεις χρόνο στο στήσιμο του κινητού 2 φορές κρατήσου..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Η επισημη ελληνικη δε νομιζω να ρθει τοσο συντομα. Υποθετω θα παει τουλαχιστον 2 εβδομαδες μετα. Παντως εμφανισιακα η ics με τη gb δεν ειχε σχεδον καμμια διαφορα για το note
Link to comment
Share on other sites

Η επισημη ελληνικη δε νομιζω να ρθει τοσο συντομα. Υποθετω θα παει τουλαχιστον 2 εβδομαδες μετα. Παντως εμφανισιακα η ics με τη gb δεν ειχε σχεδον καμμια διαφορα για το note

 

Ναι, αλλά ο Σάββας είναι παλιά καραβάνα, φαντάζομαι μόλις βγει οποιαδήποτε official JB θα την περάσει. Εγώ το λέω απλά για να μην φάει χρόνο στο στήσιμο 2 φορές.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά ο Σάββας είναι παλιά καραβάνα, φαντάζομαι μόλις βγει οποιαδήποτε official JB θα την περάσει. Εγώ το λέω απλά για να μην φάει χρόνο στο στήσιμο 2 φορές.

 

Θα κάνω υπομονή και παλι ΑΝ θα την περασω την jb... ειμαι ικανοποιημένος με την gb

:up:
Link to comment
Share on other sites

Αμα εισαι ικανοποιημενος με gb μη το σκεφτεσαι καθολου. Ειναι παντως βεβαιο κρινοντας απο τις leak jb οτι και η official θα ειναι τοσο φορτωμενη που θα σερνεται. Δεν ξερω τι φταιει πιθανον ο kernel της samsung ειναι για τα μπαζα και οι tw roms ειναι πολυ αργες. Αφου ακομα και το παλιο μου galaxy s με το μισης ισχυος hardware ειναι πιο γρηγορο. Για να ξεμπουκωσει η official rom πρέπει να βγαλεις το 70% αυτων που εχει προεγκαταστησει η samsung. Φανταστείτε οτι με 409mb διαθεσιμη ram στο galaxy s δεν ειχα πρόβλημα σε jb και με 890mb του galaxy note εχω προβλημα μνημης. Αθλια διαχειριση μνημης=χαλια kernel
Link to comment
Share on other sites

Αμα εισαι ικανοποιημενος με gb μη το σκεφτεσαι καθολου. Ειναι παντως βεβαιο κρινοντας απο τις leak jb οτι και η official θα ειναι τοσο φορτωμενη που θα σερνεται. Δεν ξερω τι φταιει πιθανον ο kernel της samsung ειναι για τα μπαζα και οι tw roms ειναι πολυ αργες. Αφου ακομα και το παλιο μου galaxy s με το μισης ισχυος hardware ειναι πιο γρηγορο. Για να ξεμπουκωσει η official rom πρέπει να βγαλεις το 70% αυτων που εχει προεγκαταστησει η samsung. Φανταστείτε οτι με 409mb διαθεσιμη ram στο galaxy s δεν ειχα πρόβλημα σε jb και με 890mb του galaxy note εχω προβλημα μνημης. Αθλια διαχειριση μνημης=χαλια kernel

 

Για την διαχείριση μνήμης διαφωνώ .. και από τις leaked που έχω περάσει και από τη cm έχω καλές εντυπώσεις.. Όσο αφορά την αναβάθμιση, αυτό που κάνει η Samsung και δεν δίνει έστω μια ημερομηνία είναι απαράδεκτο.. στην αρχή ήταν τέλος του έτους, μετά αρχές Ιανουαρίου, μετά τέλη Φλεβάρη, δεν θα μου φανεί παράξενο αν πουν τώρα Απρίλιο-Μάιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε! Εχω καμια 60αρια εφαρμογες στο κινητο και καπου στα 600 με 700 ΜΒ ελευθερα στην μνημη του κινητου, εννοω την μνημη που αποθηκευονται οι εφαρμογες, παρολα αυτα οταν παω να εγκαταστησω εφαρμογη απο το μαρκετ μου γραφει πως η μνημη ειναι πληρης και ακυρωνεται η εγκατασταση! Εχει κανεις καποια λυση για το συγκεκριμενο προβλημα;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες απο την παγωμένη Αυστρία

Μόλις αγόρασα το n7000 με εγκατεστημένη την 4.1.2 και παρατήρησα μερικά προβληματάκια όπως π.χ. δεν δουλέυει η λειτουργία που σβήνει την οθόνη οταν μιλάς στο τηλέφωνο, η λειτουργία που κάνει κλήση μόλις εχεις μια επαφή στην οθόνη σηκώσεις το τηλ στο αυτί σου και κάποια κολήματα οταν δουλέυω το πενάκι.

Υπαρχει λόγος ανησυχείας?

THNX

Link to comment
Share on other sites

giorgosgeo4 καθάρισε την μνήμη cache.

 

lopsis επίσημη JB δεν έχει βγει οπότε μάλλον είναι προβλήματα της συγκεκριμένης ROM. Ειδικά το δεύτερο από όσο ξέρω δουλεύει μόνο με official.

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

Μέσω odin γίνεται, αλλά επειδή εγώ δεν ξέρω από αυτά, περίμενε να σου απαντήσουν οι γνώστες.

Πάντως η απευθείας κλήση όταν βλέπεις μια επαφή δεν γίνεται ακόμα στο Note. Θα γίνεται όταν κυκλοφορήσει επίσημα η Jelly Bean που αναμένεται σύντομα.

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

Πως θα επαναφέρω την τελεταια official?

 

Λογικα εχεις την Beta JB..... Με ενδιαφερει και μενα πως την γυρναμε στην τελευταια Official.....

 

Help us guys....

Link to comment
Share on other sites

Μς odin.διαβαστε προσεχτικά τις οδηγιες . Στο xda υπαρχουν ολες οι official ics. Νομιζω η τελευταία ειναι απο ισραηλ. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

Η τελευταια ελληνικη ειναι η XXLSI

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται να εισαι ρουτ για να φλασαρεις επισημη μεσω Odin ? η απλα την πετας στο odin και φλασαρεις ?
Link to comment
Share on other sites

Οχι.μπαινεις σε dowload mode( power+home+vol.down) και φλασαρεις τα αρχεια που εχεις κατεβασει με odin. Το θεμα εινα οτι με το odin θα εχεις μετα το κιτρινο τριγωνακι σε καθε boot και ανεβαινει ο μετρητης φλασαρισματος. Σε ποια ρομ εισαι?
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα μηνα σύμφωνα να το ποστ η αναβάθμιση http://www.androiddoes.net/news/official-jelly-bean-updates-for-samsung-galaxy-note-and-galaxy-ace-2-coming-soon/

Για το παραπάνω βαζεις drivers samsung 32 η 64 bit και αφου αποσυμπιεσεις τα αναλογα αρχεια και τα βαλεις στις σωστες θεσεις συνδεσε το τηλεφωνο και οταν βάλει το κιτρινο σήμα πατα start. Διαβασε προσεχτικα τα βήματα με το odin. Σου το επαναφέρεις

Θα σου βγάζει ένα κιτρινο τριγωνακι κα τρέξε αυτό το πρόγραμμα προσεκτικά για να φύγει http://db.tt/sNBfsGJH

πλεον εχει γινει paid γι'αυτό έβγαλα παλιότερη έκδοση του triangle away

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...