Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλήμερα παίδες παράγγελλα το note από πλαίσιο την Παρασκευή, πριν είχα samsung galaxy s plus, ελπίζω να μηνώ ευχαριστημένος, Σήμερα θα μου έρθει στα χέρια με Πρόγραμμα για gps (Ginius Don’t Panic). Το περιμένω πως και πώς.:w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλήμερα παίδες παράγγελλα το note από πλαίσιο την Παρασκευή, πριν είχα samsung galaxy s plus, ελπίζω να μηνώ ευχαριστημένος, Σήμερα θα μου έρθει στα χέρια με Πρόγραμμα για gps (Ginius Don’t Panic). Το περιμένω πως και πώς.:w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:

 

Καλοριζικο φιλέ Θα παθεις πλάκα. Και ακόμα μεγαλύτερη αν αποφασισεις να ρουταρεις και πεξεις με τις Ρομ. Καλύτερα που δεν έδωσες τοσα λευτα για το 2 το πήρες και σε τρελή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παίδες παράγγελλα το note από πλαίσιο την Παρασκευή, πριν είχα samsung galaxy s plus, ελπίζω να μηνώ ευχαριστημένος, Σήμερα θα μου έρθει στα χέρια με Πρόγραμμα για gps (Ginius Don’t Panic). Το περιμένω πως και πώς.:w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:

 

Ακριβώς το ίδιο έκανα κι εγώ. Είχα το galaxy s plus και έκανα κι εγώ παραγγελία από το πλαίσιο το note. Το πήρα στα χέρια μου σήμερα το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσοι παραλαβατε σημερα παρατηρηστε ειδικα οταν η οθονη δειχνει κειμενο σε λευκο φοντο οτι αλλαζει μονη της η θερμοκρασια στα χρωματα...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσοι παραλαβατε σημερα παρατηρηστε ειδικα οταν η οθονη δειχνει κειμενο σε λευκο φοντο οτι αλλαζει μονη της η θερμοκρασια στα χρωματα...

 

Από το πρωί που ασχολούμαι μαζί του δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο. Αυτό που είδα όμως είναι ότι έχει ένα κόκκο σκόνης από τη μέσα μεριά της οθόνης σε μέγεθος pixel.

Link to comment
Share on other sites

Θελει παρατηρητικότητα για να το διαπιστώσεις. Ειναι επισης πιο εμφανές στο πληκτρολόγιο κατα τη σύνταξη μηνύματος όπου αν παρατηρήσεις το γκρι αλλάζει απόχρωση καθε λίγα δευτερόλεπτα.Ειναι κοινώς αναγνωρισμένο προβλημα το οποιο μόλις το αντιλήφθηκα εκανα τα σχετικα search και συμφωνα με αυτα υπαρχει σε ολα τα note.ας μας πουν και αλλοι κάτοχοι
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις official rom βγάλε την επιλογή αυτόματη απόχρωση οθόνης για εξοικονόμηση ενεργειας..
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το τηλεφωνο.official rom εχω...η αυτοματη αποχρωση ειναι στις επιλογες ρυθμισεων οθονης;
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως στο note που το εχω δυο βδομάδες περίπου παρατηρώ μια όχι ιδιαίτερα smooth ανταπόκριση της οθόνης και ιδιαίτερα στην κατω δεξιά γωνία. Συγκριτικά με το galaxy s το δεύτερο ηταν πολυ πιο smooth στο άγγιγμα. Εχει παρατηρήσει κάνει; Κατι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα παρελαβα και δεν το εχω παρατηρήσει αυτο που αναφέρεις.όσον αφορά το δικο μου θεμα το εχεις διαπιστώσει ;
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παρατηρησα κατι και έχω ενεργοποιημενο την αυτοματη προσαρμογη αλλα δεν παρατηρω τίποτα περίεργο
Link to comment
Share on other sites

τόσο καιρό για να σου πουν τι ζημια έπαθε ???? πολύς καιρός φίλε μου. Εγώ νόμιζα στην αρχή του ποστ σου πως 1 βδομάδα περιμένεις να στο φτιάξουν. Εγώ λέω να πάρεις στα κεντρικά στην Αθήνα..

 

πηρα σημερα και μου απαντησαν!

170 εβρο με ειπαν...(τοσο κανει η ζημια στην οθονη..)

παλι καλα!

με ειπαν οτι παιζει να το εχω τελος βδομαδας..

αντε μακαρι γιατι εχασα την μπαλα με ενα n900 που εχω τωρα..:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα και μου απαντησαν!

170 εβρο με ειπαν...(τοσο κανει η ζημια στην οθονη..)

παλι καλα!

με ειπαν οτι παιζει να το εχω τελος βδομαδας..

αντε μακαρι γιατι εχασα την μπαλα με ενα n900 που εχω τωρα..:lol::lol:

 

αντε σε περιμενουμε πως και πως..... :):)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

12-17 € αναλόγως από που θα το πάρεις.. τόσο σε περίπτωση που το αλλάξεις μόνος σου.. 4-5 βίδες είναι.. η αυτόματη απόχρωση είναι στην εμφάνιση..
Link to comment
Share on other sites

"Θελει παρατηρητικότητα για να το διαπιστώσεις. Ειναι επισης πιο εμφανές στο πληκτρολόγιο κατα τη σύνταξη μηνύματος όπου αν παρατηρήσεις το γκρι αλλάζει απόχρωση καθε λίγα δευτερόλεπτα..."...Μιλαω γι αυτο εδω ----->

 

Link to comment
Share on other sites

"Θελει παρατηρητικότητα για να το διαπιστώσεις. Ειναι επισης πιο εμφανές στο πληκτρολόγιο κατα τη σύνταξη μηνύματος όπου αν παρατηρήσεις το γκρι αλλάζει απόχρωση καθε λίγα δευτερόλεπτα..."...Μιλαω γι αυτο εδω ----->

 

 

Αυτό δεν έχω ιδέα τι είναι.. εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο..

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε πχ να ανοιξεις το google στον browser της συσκευης.παρατηρησε για καποια δευτερολεπτα το λευκο χρωμα στην οθονη.Αλλαζει ελαφρα αποχρωσεις?

μια κοκκινη μια μπλε μια πρασινη...?εγω το αγορασα σημερα και παρατηρησα οτι η οθονη αλλαζει πολυ ελαφρα αποχρωσεις ειδικα οταν προβαλλεται κατι λευκο ...

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΠΟΠΟΠΟΠΟΠΟ Έχω πάθει ζημιά από σήμερα το πρωί που το έβαλα στη παλάμη μου. Δεν μπορώ να το αφήσω από το χέρι μου ρε πουτη μου θα με κυνηγήσει η γυναίκα μου στο τέλος. i-phone και πράσινα άλογα. Εδω μηλάμε για την απόλυτη κά........λα.!!!!!! 180 πουλησα το samsung galaxy s plus και με ένα 170αρι ακόμα πήρα ένα αριστούργημα. Για σου ρε πλαίσιο με τα κόλπα σου. :!::!::!::!:
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε πχ να ανοιξεις το google στον browser της συσκευης.παρατηρησε για καποια δευτερολεπτα το λευκο χρωμα στην οθονη.Αλλαζει ελαφρα αποχρωσεις?

μια κοκκινη μια μπλε μια πρασινη...?εγω το αγορασα σημερα και παρατηρησα οτι η οθονη αλλαζει πολυ ελαφρα αποχρωσεις ειδικα οταν προβαλλεται κατι λευκο ...

 

Μήπως έχεις αλλάξει τη λειτουργία της οθόνης σε δυναμικό ;;

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι στο τυπικό...τι να πω...πραγματικα θελει πολύ προσεκτική ματιά αλλα άπαξ και το καταλάβεις οτι το κανει μετα σου σπάει τα νεύρα...δεν ξέρω αν ειναι software η hardware θέμα..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ρωτησα στη samsuny και μου ειπαν οτι ισχυει η εγγυηση και χωρις αποδειξη με το imei αλλα ισχυει απο την ημερομηνια παραγωγης και οχι αγορας γιατι δε μπορει να βρεθει. Οποτε το δικο μου που εχει ημ.παραγωγης απριλιο και ειναι αγορασμενο ιουλιο με το imei εχει 3 μηνες λιγοτερη εγγυηση. Αυτο ισχυει και σ2 ολα τα υπολοιπα samsung. Δε θυμαμαι τώρα σε ποιο site ειχα βάλει το imei και μου εβγαλε ημ/νια παραγωγης
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. αγορασα προσφατα το ν7000 ητανε rootarismeno το γυρισα πισω απο αυτον που το πηρα και μου ειπε οτι το εκανε μαμα.το εκανα αυτο γιατι μου κολλουσε μια φορα την ημερα.μαυριζε η οθονη και ενω με περνανε τηλεφωνο οι κλησεις δεν φαινοτανε ενω για να επανελθει επρεπε να κανω φορματ και να ξαναπερασω τη ρομ.μου το εκανε μαμα και τωρα μου παρουσιασε το προβλημα αυτο μετα απο δυο εβδομαδες κανονικης λειτουργιας.απλα τωρα τουλαχιστον διορθωνεται με κανονικη επανεκκινηση.η ρομ που φοραω ειναι n7000xxlrk.οσο για τις εφαρμογες που εχω περασμενες ειναι οι ελαχιστες δυνατες που μπορει να εχει και τις ειχα περασμενες και σε htc desire hd χωρις ποτε να υπαρχει προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,σημερα το πηρα απο το Πλαισιο(με τη προσφορα του Σ/Κ στα 349€!!!)και φοραει την CSC:LP8(EUR) 4.0.4.Και δε βγαζει καμια αναβαθμιση σε JB!!!Ειχα την εντυπωση οτι ειχε βγει και Ελληνικα...!!!Εχει ακουστει τιποτα για το ποτε θα βγει?Κατα τα αλλα,ειναι μια χαρα!!!Ουτε εχει το προβλημα με τα χρωματα που λεει ενας φιλος πιο πανω!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...