Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπεα.μηπως ξερει κανεις να μου πει γιατι απο wifi αργουν πολυ περισσοτερο να ανοιξουν οι σελιδες απο οτι στο 3g?εχει φαει καποιο κολλημα το wifi?υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να αλλαξω?εχει συμβει σε καποιον αλλον???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το χω παιδέψει και δεν βρίσκω πως να δώσω απο default την επιλογή στο Play store να εγκαθιστά τα πάντα στην micro sd απο default.

 

Κάτι ακόμα. Παρατήρησα πως τα τραγούδια μου όταν τα περνάω στην micro sd (transcend class 10 32GB) λαγκάρουν στο σκρολάρισμα μέχρι να φτιάξει τα thumbnail ενώ όταν τα περνάω στην εσωτερική μνήμη φεύγουν σφαίρα. Γιατί ?

 

Προφανώς είναι θέμα κάρτας γιατί σε μένα πάει σφαίρα..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

το χω παιδέψει και δεν βρίσκω πως να δώσω απο default την επιλογή στο Play store να εγκαθιστά τα πάντα στην micro sd απο default.

 

Κάτι ακόμα. Παρατήρησα πως τα τραγούδια μου όταν τα περνάω στην micro sd (transcend class 10 32GB) λαγκάρουν στο σκρολάρισμα μέχρι να φτιάξει τα thumbnail ενώ όταν τα περνάω στην εσωτερική μνήμη φεύγουν σφαίρα. Γιατί ?

 

Δεν μπορείς να του δώσεις αυτή την επιλογή ούτως ή άλλως!

Ορισμένες εφαρμογές δεν "δουλεύουν" από τη κάρτα μνήμης για αυτό χρειάζεται να είναι στη μνήμη του τηλεφώνου!

Μια εύκολη,πρόχειρη λύση είναι να βάλεις αρνιά εφαρμογή ώστε από εκεί να βλέπεις και ποια χρίζει μεταφοράς στην εξωτερική κάρτας μνήμης. Πχ. App2SD ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να του δώσεις αυτή την επιλογή ούτως ή άλλως!

Ορισμένες εφαρμογές δεν "δουλεύουν" από τη κάρτα μνήμης για αυτό χρειάζεται να είναι στη μνήμη του τηλεφώνου!

Μια εύκολη,πρόχειρη λύση είναι να βάλεις αρνιά εφαρμογή ώστε από εκεί να βλέπεις και ποια χρίζει μεταφοράς στην εξωτερική κάρτας μνήμης. Πχ. App2SD ;)

 

Να προσθέσω ότι δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να βάλεις εφαρμογές στην sd στο note διότι η εσωτερική μνήμη είναι υπέρ αρκετή.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι θέμα κάρτας γιατί σε μένα πάει σφαίρα..

Sent from my note

 

sorry, ξέχασα να αναφέρω πως έχω official rom :p οπότε αποκλείεσαι εσύ :p :lol:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι τι θα ηθελες να κερδισεις απο το sg3.Οι διαφορες ειναι ελαχιστες και στη καθημερινη χρηση δε θα τις καταλαβεις.

Τωρα αν θες να μπουταρει 3'' γρηγοροτερα η οι εφαρμογες να ανοιγουν 1'' πιο γρηγορα, πηγαινε στο sg3.

 

Προσωπικα δε κερδισα στην ουσια με τη μεταβαση μου στο sg3.Και μιλαω για τη καθημερινη χρηση των συσκευων.

 

Εσυ ηλια ξαναγυρισες σε νοτε?βασικα το μονο που σκεφτομαι ειναι που θα ξαναβρω εκδοση 32gb που εχω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ηλια ξαναγυρισες σε νοτε?βασικα το μονο που σκεφτομαι ειναι που θα ξαναβρω εκδοση 32gb που εχω τωρα

 

Δε γυρισα στο Note.Θα περιμενω πλεον το NoteII εδω που φτασαμε.Και ενας συμαντικος λογος που δε γυρισα ειναι αυτος που ανεφερες.Δε θα εβρισκα καθολου ευκολα 32GB που ειχα!Το ειδα αυτο οταν εδωσα το δικο μου.Στην Ελλαδα πλεον δε κυκλοφορει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Για άλλη μια φορά θα χρειαστώ την βοήθειά σας εφόσον το Note μου, εδω και 3 ημέρες, όποτε του έρθει, ενώ δεν είναι σε φόρτιση, κάνει τον ήχο της φόρτισης ξαφνικά, λες και το σύνδεσα, και αμέσως μετά ακούγεται ήχος σφάλματος και μου πετάει το εξής μήνυμα:

<Η φόρτιση τέθηκε σε παύση. Πολύ υψηλή τάση.> :(:(

Και συνέχεια κάνει τον ήχο της φόρτισης όταν πραγματικά συνδέεται το κινητο στην φόρτιση, και συνέχεια μετά κάνει τον ηχο του σφάλματος και πετάει το παραπάνω μηνυμα.

 

Ακόμα και να κλείσω το κινητό, δείχνει πως ξεκινάει να φορτίσει, και ξανασταματάει. Δειχνει την μπαταρία δλδ να φορτίζει και μετά χάνεται....

 

Τι είναι αυτο ρε παιδια??? Εχω ξενερώσει τρελά......:(:(

 

Λοιπον... Έκανα τελικα hard reset, αλλα δυστηχώς τα ίδια.....:(:(

Μολις πριν λιγο όμως εντόπισα πως σταματάει να δείχνει ότι φορτίζει χωρίς να είναι στον φορτιστή: Αν εκεινη την στιγμη που βγαζει τα μηνυματα του βαλω το καλώδιο ΧΩΡΙΣ όμως το ίδιο να είναι συνδεδεμένο στον φορτιστή ή στον Η/Υ (στον αέρα δλδ...), ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ να δειχνει οτι φορτίζει και δουλεύει κανονικα!!!!!:vava:

Τι είναι πάλι αυτο ρε παιδια ξερει κανεις??? Οποιαδήποτε γνωμη παιδια ίσως βοηθήσει γιατι έχω θέμα..........:worry:

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Σήμερα διαπίστωσα ότι το original πληκτρολόγιο της Samsung έχει απίστευτο λεξικό και πολύ καλή πρόβλεψη

Θα έλεγα ότι το λεξικό του είναι καλύτερο και από το swiftkey :eek:

Βασικα προβλέπει και τονίζει απιστευτες λέξεις..

Απλά μου κάνει τρομερή εντύπωση γιατί τόσο καιρό δεν το είχα δώσει σημασία ποτέ

Δε γυρισα στο Note.Θα περιμενω πλεον το NoteII εδω που φτασαμε.Και ενας συμαντικος λογος που δε γυρισα ειναι αυτος που ανεφερες.Δε θα εβρισκα καθολου ευκολα 32GB που ειχα!Το ειδα αυτο οταν εδωσα το δικο μου.Στην Ελλαδα πλεον δε κυκλοφορει.

 

Χαχα έλα φίλε παραδεξου το κινητα πολλά οθόνη σαν του note καμιά :p

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι στο service θα καταληξω εφόσον το προβλημα ειναι στο hardware.. Αλλα αυτο που φοβάμαι να ακούσω είναι το μπουγιουρτί...... Αν μου πουν οτι πρεπει να αλλαξει ολη η πλακετα την γαμ..... Ελπίζω να μην ειναι πλακετα όπως κάποιος μου είπε κατι για βραχυκύκλωμα....

Τώρα όσο για την Rom δεν ξερω τι εννοεις. Android 4.03 έχει επάνω... Μολις τώρα μου κάνει τα ίδια και με το καλώδιο επάνω.............................. Έλεος...................................................

 

Δεν έχω δοκιμάσει άλλα καλώδια.... Αλλα δεν νομιζω να αλλάζει κάτι.....

 

Πλέον μόνο όταν το βάζω πραγματικά στην φόρτιση φτιάχνει.......

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο?? Ξέρει κανεις τι μπορει να είναι??

Edited by sfinas_HD2
Προσθήκη στοιχείων.

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από sfinas_HD2>

 

Καλημέρα!

Για άλλη μια φορά θα χρειαστώ την βοήθειά σας εφόσον το Note μου, εδω και 3 ημέρες, όποτε του έρθει, ενώ δεν είναι σε φόρτιση, κάνει τον ήχο της φόρτισης ξαφνικά, λες και το σύνδεσα, και αμέσως μετά ακούγεται ήχος σφάλματος και μου πετάει το εξής μήνυμα:

<Η φόρτιση τέθηκε σε παύση. Πολύ υψηλή τάση.>

Και συνέχεια κάνει τον ήχο της φόρτισης όταν πραγματικά συνδέεται το κινητο στην φόρτιση, και συνέχεια μετά κάνει τον ηχο του σφάλματος και πετάει το παραπάνω μηνυμα.

 

Ακόμα και να κλείσω το κινητό, δείχνει πως ξεκινάει να φορτίσει, και ξανασταματάει. Δειχνει την μπαταρία δλδ να φορτίζει και μετά χάνεται....

 

Τι είναι αυτο ρε παιδια??? Εχω ξενερώσει τρελά......

 

 

Καλημέρα φίλε μου , αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα πριν λίγες ημέρες. 95% οφείλεται (εφόσον δεν έχει χαλασει ο usb connector ) σε σκονη !

Ναι αν και φαίνεται απίστευτο σκόν, άμμο από παραλία κτλ κολάει και διμιουργεί έτσι ένα μικρό βραχυκύκλωμα . Δεσ το παρακάτω λινκ από τους XDA .

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1815222

Δοκίμασα με μια παλιά οδοντόβουρτσα και το καθάρισα (προσεκτικά-μαλακά) και έβαλα πολύ λίγο after shave :) και το πρόβλημα λύθηκε .

Ϊσως να μην χρειστεί να βάλεις άλκοόλ απλά δοκίμασέ το΄(πάντα πολύ προσεκτικά) εάν δεν είσαι σίγουρος μην το κάνεις .

Εμένα ευτυχώς το πρόβλημα λύθηκε !!! Επιπλέον έχοντας συνδέσει το καλώδιο από τον φορτιστή δοκίμασα πολύ ελαφρά και έσπρωξα προς τα πάνω τον conector της φόρτισης .

Αυτό ήταν δούλεψε πάλι σαν καινούριο :)

Σου εύχομαι καλή τύχη και ελπίζω να σε βοήθησα.

Edited by manoskaras
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να σου πω την αληθεια το ειχα σκεφτει αλλα δεν τολμαγα ουτε να το πω ούτε να το κανω...!! Ελπιζω μονο να εχω το ιδιο προβλημα με σενα.... θα το κανω το μεσημερι. Χιλια ευχαριστώ αδερφέ μου!!!

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να σου πω την αληθεια το ειχα σκεφτει αλλα δεν τολμαγα ουτε να το πω ούτε να το κανω...!! Ελπιζω μονο να εχω το ιδιο προβλημα με σενα.... θα το κανω το μεσημερι. Χιλια ευχαριστώ αδερφέ μου!!!

 

Καλή τύχη αδερφέ :) αν πετύχει δώσε ένα feedback , τουλάχιστον να σιγουρευτούμε ότι σε αυτό το πρόβλημα , αυτή είναι η λύση.

Να βοηθήσουμε έτσι και τους επόμενους.

Και πάλι καλή τύχη :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα με την επισημη LRI στο δικτυο cosmote και με το απεριοριστο ιντερνετ που εδωσε, μηπως σα να εχει ψιλο κλαταρει το δικτυο της στο σερφαρισμα ή φταιει το μοντεμ της LRI ; απο τη μερα που βγηκε η προσφορα πλεον δυσκολα πιανω H+ ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα με την επισημη LRI στο δικτυο cosmote και με το απεριοριστο ιντερνετ που εδωσε, μηπως σα να εχει ψιλο κλαταρει το δικτυο της στο σερφαρισμα ή φταιει το μοντεμ της LRI ; απο τη μερα που βγηκε η προσφορα πλεον δυσκολα πιανω H+ ..

 

εγω που εχω cosmote δεν εχω κανεναν προβλημα με το που ανοιγω h+ 3g πιανει αμεσως και το κραταει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα με την επισημη LRI στο δικτυο cosmote και με το απεριοριστο ιντερνετ που εδωσε, μηπως σα να εχει ψιλο κλαταρει το δικτυο της στο σερφαρισμα ή φταιει το μοντεμ της LRI ; απο τη μερα που βγηκε η προσφορα πλεον δυσκολα πιανω H+ ..

 

 

 

 

 

 

 

εγω που εχω cosmote δεν εχω κανεναν προβλημα με το που ανοιγω h+ 3g πιανει αμεσως και το κραταει.

 

κι εγω το ιδιο κανενα προβλημα.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

καλησπεα.μηπως ξερει κανεις να μου πει γιατι απο wifi αργουν πολυ περισσοτερο να ανοιξουν οι σελιδες απο οτι στο 3g?εχει φαει καποιο κολλημα το wifi?υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να αλλαξω?εχει συμβει σε καποιον αλλον???

 

Και εγώ τγο ίδιο πρόβλημα έχω !!!! έχει κανείς να μας προτείνει κάτι για λύση ......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα με το Note μου:cry:, στις 20 ιουλίου και πιο πριν άρχισε να κλείνει μόνο του στα καλα καθούμενα και να μου δείχνει τo λογότυπο με τα άσπρα γράμματα που γράφει Samsung Note κτλπ όταν ξεκινάει!Το έκανε άρχικά μια φορά την ημέρα και μετά όσο πέρναγε ο καιρός 2-3 την ημέρα.Επίσης εκεί που το δούλευα έκανε σαν πιξέλασμα λίγο και μετά έσβηνε πάλι δείχνοντας το λογότυπο πάλι αλλά χωρίς να μπορεί να μπουτάρει με αποτέλεσμα να αποσυνδέω τη μπαταρία.Αφου πολλές φορές δεν μπορούσε να μπουτάρει καθόλου μένοντας στο γνωστό λογότυπο , μια μέρα δεν άνοιξε καθόλου βγάζοντας μαύρη οθόνη και κάτι πράσινα γραμματάκια στη κορυφή της οθόνης!Το έστειλα στο service μέσω του πλαισίου τη Δευτέρα 30/7 και το παρέλαβα Πέμπτη 2/8 :blink:, πολύ γρήγορα για τα δεδομένα του πλαισίου.Έγραφε ότι κάνανε αναβάθμιση και επαναπρογραμματισμό αλλά όταν το άνοιξα ήτανε ακόμη στη 2.3.6 , δε ξέρω αν αλλάξανε kernel κτλπ.

Αφού έκανα και την αναβάθμιση σε ICS σε κανα δυο μέρες ξεκίνησε πάλι τα ίδια , έκανα 2 hard reset αλλά τίποτα , τώρα το ξαναστειλα πάλι τη Δευτέρα 6/8 γραφοντά τους πάλι τα παραπάνω προβλήματα που είχε, ξέχασα όμως να τους πω πως είναι η δεύτερη φορά που το ξαναστέλνω, πιστεύω θα δούνε το ιστορικό που έχει και να πράξουνε ανάλογα.Πιστεύω ότι είναι θέμα harware και αν πάλι κάνει τα ίδια προβλήματα θα απαιτήσω αλλαγή του όλου συστήματος!Ελπίζω να μη ταλαιπωρηθώ άλλο..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα με το Note μου:cry:, στις 20 ιουλίου και πιο πριν άρχισε να κλείνει μόνο του στα καλα καθούμενα και να μου δείχνει τo λογότυπο με τα άσπρα γράμματα που γράφει Samsung Note κτλπ όταν ξεκινάει!Το έκανε άρχικά μια φορά την ημέρα και μετά όσο πέρναγε ο καιρός 2-3 την ημέρα.Επίσης εκεί που το δούλευα έκανε σαν πιξέλασμα λίγο και μετά έσβηνε πάλι δείχνοντας το λογότυπο πάλι αλλά χωρίς να μπορεί να μπουτάρει με αποτέλεσμα να αποσυνδέω τη μπαταρία.Αφου πολλές φορές δεν μπορούσε να μπουτάρει καθόλου μένοντας στο γνωστό λογότυπο , μια μέρα δεν άνοιξε καθόλου βγάζοντας μαύρη οθόνη και κάτι πράσινα γραμματάκια στη κορυφή της οθόνης!Το έστειλα στο service μέσω του πλαισίου τη Δευτέρα 30/7 και το παρέλαβα Πέμπτη 2/8 :blink:, πολύ γρήγορα για τα δεδομένα του πλαισίου.Έγραφε ότι κάνανε αναβάθμιση και επαναπρογραμματισμό αλλά όταν το άνοιξα ήτανε ακόμη στη 2.3.6 , δε ξέρω αν αλλάξανε kernel κτλπ.

Αφού έκανα και την αναβάθμιση σε ICS σε κανα δυο μέρες ξεκίνησε πάλι τα ίδια , έκανα 2 hard reset αλλά τίποτα , τώρα το ξαναστειλα πάλι τη Δευτέρα 6/8 γραφοντά τους πάλι τα παραπάνω προβλήματα που είχε, ξέχασα όμως να τους πω πως είναι η δεύτερη φορά που το ξαναστέλνω, πιστεύω θα δούνε το ιστορικό που έχει και να πράξουνε ανάλογα.Πιστεύω ότι είναι θέμα harware και αν πάλι κάνει τα ίδια προβλήματα θα απαιτήσω αλλαγή του όλου συστήματος!Ελπίζω να μη ταλαιπωρηθώ άλλο..

 

Μακάρι να σου πάνε όλα καλά γιατί το πλαίσιο δεν το έχω και σε τρελή εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σου πάνε όλα καλά γιατί το πλαίσιο δεν το έχω και σε τρελή εκτίμηση.

Συμφωνω απολυτα.Ειχα παρει καποια πραγματα για αναβαθμιση του pc και μετα απο 4 μηνες μηνες χαλασε η motherboard.Μου ζητησαν 30 ευρω κοστος εργασιας και ας ειχε εγγυηση.Χωρις να θελω να πω πως κατι τετοιο θα γινει και στην περιπτωση σου αλλα το δικο τους service ετσι λειτουργει.μακρυα και αγαπημενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα.Ειχα παρει καποια πραγματα για αναβαθμιση του pc και μετα απο 4 μηνες μηνες χαλασε η motherboard.Μου ζητησαν 30 ευρω κοστος εργασιας και ας ειχε εγγυηση.Χωρις να θελω να πω πως κατι τετοιο θα γινει και στην περιπτωση σου αλλα το δικο τους service ετσι λειτουργει.μακρυα και αγαπημενα!!!

 

Χαρακτηριστικοτατο παράδειγμα. Παίρνεις κάτι, βγάζει πρόβλημα στην εβδομάδα και πληρώνεις και το service. Τέλος πάντων κλείνω το off topic και μακάρι ο φίλος να βρει σύντομα άκρη με τη συσκευή του.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από sfinas_HD2>

 

Καλημέρα!

Για άλλη μια φορά θα χρειαστώ την βοήθειά σας εφόσον το Note μου, εδω και 3 ημέρες, όποτε του έρθει, ενώ δεν είναι σε φόρτιση, κάνει τον ήχο της φόρτισης ξαφνικά, λες και το σύνδεσα, και αμέσως μετά ακούγεται ήχος σφάλματος και μου πετάει το εξής μήνυμα:

<Η φόρτιση τέθηκε σε παύση. Πολύ υψηλή τάση.>

Και συνέχεια κάνει τον ήχο της φόρτισης όταν πραγματικά συνδέεται το κινητο στην φόρτιση, και συνέχεια μετά κάνει τον ηχο του σφάλματος και πετάει το παραπάνω μηνυμα.

 

Ακόμα και να κλείσω το κινητό, δείχνει πως ξεκινάει να φορτίσει, και ξανασταματάει. Δειχνει την μπαταρία δλδ να φορτίζει και μετά χάνεται....

 

Τι είναι αυτο ρε παιδια??? Εχω ξενερώσει τρελά......

 

 

Καλημέρα φίλε μου , αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα πριν λίγες ημέρες. 95% οφείλεται (εφόσον δεν έχει χαλασει ο usb connector ) σε σκονη !

Ναι αν και φαίνεται απίστευτο σκόν, άμμο από παραλία κτλ κολάει και διμιουργεί έτσι ένα μικρό βραχυκύκλωμα . Δεσ το παρακάτω λινκ από τους XDA .

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1815222

Δοκίμασα με μια παλιά οδοντόβουρτσα και το καθάρισα (προσεκτικά-μαλακά) και έβαλα πολύ λίγο after shave :) και το πρόβλημα λύθηκε .

Ϊσως να μην χρειστεί να βάλεις άλκοόλ απλά δοκίμασέ το΄(πάντα πολύ προσεκτικά) εάν δεν είσαι σίγουρος μην το κάνεις .

Εμένα ευτυχώς το πρόβλημα λύθηκε !!! Επιπλέον έχοντας συνδέσει το καλώδιο από τον φορτιστή δοκίμασα πολύ ελαφρά και έσπρωξα προς τα πάνω τον conector της φόρτισης .

Αυτό ήταν δούλεψε πάλι σαν καινούριο :)

Σου εύχομαι καλή τύχη και ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Φίλε μου απλά με γλίτωσες απο περιττά έξοδα και κόπο!!!! :D:D:D:D

Το κινητο το τσεκαρα τωρα τοσες μερες και με σιγουριά μπορώ πλέον να πω πως είναι κομπλέ!!! Καθάρισα το micro usb οσο καλυτερα μπορουσα με οδοντοβουρτσα και οινοπνευμα, και έκτοτε δεν ξαναπαρουσίασε το πρόβλημα ούτε μια φορα με άπειρες επανεκινησεις και συνεχεις φορτίσεις!!!!

Οπότε να το γνωρίζουμε κάθε φορά που το note τουλαχιστον παρουσιαζει ενα τετοιο θεμα... Καθαρισμα το micro usb και τελος!:D

Χιλια ευχαριστώ αδερφέ μου!!!!!:w00t:

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σου πάνε όλα καλά γιατί το πλαίσιο δεν το έχω και σε τρελή εκτίμηση.

 

Συμφωνω απολυτα.Ειχα παρει καποια πραγματα για αναβαθμιση του pc και μετα απο 4 μηνες μηνες χαλασε η motherboard.Μου ζητησαν 30 ευρω κοστος εργασιας και ας ειχε εγγυηση.Χωρις να θελω να πω πως κατι τετοιο θα γινει και στην περιπτωση σου αλλα το δικο τους service ετσι λειτουργει.μακρυα και αγαπημενα!!!

 

Ευχαριστώ για τις ευχές σας, στη περίπτωση αυτή το πλαίσιο αναλαμβάνει να το στείλει στη Samsung οπότε το πολύ πολύ να το χάσουνε και να μου στείλουνε καινούργιο πράγμα το οποίο είχε συμβεί σε HTC HD παλιότερα!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου απλά με γλίτωσες απο περιττά έξοδα και κόπο!!!! :D:D:D:D

Το κινητο το τσεκαρα τωρα τοσες μερες και με σιγουριά μπορώ πλέον να πω πως είναι κομπλέ!!! Καθάρισα το micro usb οσο καλυτερα μπορουσα με οδοντοβουρτσα και οινοπνευμα, και έκτοτε δεν ξαναπαρουσίασε το πρόβλημα ούτε μια φορα με άπειρες επανεκινησεις και συνεχεις φορτίσεις!!!!

Οπότε να το γνωρίζουμε κάθε φορά που το note τουλαχιστον παρουσιαζει ενα τετοιο θεμα... Καθαρισμα το micro usb και τελος!:D

Χιλια ευχαριστώ αδερφέ μου!!!!!:w00t:

 

Αυτες ειναι λύσεις ...υπερτεχνολογικές:lol:, νομίζω πρέπει να απαιτήσουμε το ΝΟΤΕ να συνοδεύεται πλεον και απο οδοντόβουρτσα.:p

 

Παρεπιπτόντως παρέλαβα σήμερα ενα MHL TO HDMI HD TV CABLE ADAPTOR που ειχα παραγγείλει απο e-bay, το οποίο συνεργάζεται αψογα και απροβλημάτιστα με το ΝΟΤΕ μας (και σε αρκετά καλή τιμή νομίζω ). Για όποιον φιλο ενδιαφέρεται πρόκειται για αυτό εδω. ( http://www.ebay.co.uk/itm/140639165918?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 )

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...