Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν ήταν εκτεθημένο άμεσα στον ήλιο δηλαδή δεν το έβλεπε για πάνω από κάτι δευτερόλεπτα γιατί ήμουν συνοδηγός και το κρατούσα στο χέρι γιατί ψάχναμε μια οδό στη Θεσσαλονίκη. Για μένα δεν είναι φυσιολογικές θερμοκρασίες αυτές το ΠΟΛΎ μέχρι 48 και αυτό σε ήλιο γιατί το κινητό γίνεται δύσχρηστο που να το βάλεις στο αυτί? Θα το ψήσεις.... Επίσης το χειρότερο για να χαλάσεις μια συσκευή είναι η ζέστη και ο ηλεκτρισμός.. Αυτά τα δύο φθήρουν τα κυκλώματα

 

Ερωτηση.Ρουτ για το καινουργιο firmware βγηκε?

 

Εχω δει κατι 60αρια και 62.. Βασικα αν παιξω κανα asphalt και φορτιζει στο μισαωρο ειμαι στους 57-58... Οποτε εχεις ψωμι ακομη.. Μην αγχωνεσαι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά. Ειμαι μεταξύ νότε και S3. Ακούω όμως για το δεύτερο χάλια ήχο στο βίντεο σε θόρυβο. Όλο πρίμα και καθόλου μπασα, χάλια μαύρα δηλαδή. Ισχύει το ίδιο για το νότε?το έχει δοκιμάσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει κατι 60αρια και 62.. Βασικα αν παιξω κανα asphalt και φορτιζει στο μισαωρο ειμαι στους 57-58... Οποτε εχεις ψωμι ακομη.. Μην αγχωνεσαι!

 

δλδ να μην αγχωνομαι υπαρχουν και χειροτερα χαχαχα:p

Link to comment
Share on other sites

ήθελα σήμερα να βγάλω κάτι εικόνες φωτοτυπίες που τις είχα αποθηκευμένες στο Note. Πήγα σε ένα φωτοτυπικό και έβγαλα το καλώδιο σύνδεσης micro usb σύνδεσα με το Note με το PC του φωτοτυπικού(Windows XP SP3) και αναγνώρισε το Note ως κάμερα, ενώ του φακέλους μέσα δεν τους έδειχνε ούτε τις φωτογραφίες. Eν τέλει τις έστειλα στο φωτοτυπικό με email και ένοιωσα λίγο σαν χρήστης apple :p :lol:

 

Πως όταν το συνδέω με οποιοδήποτε pc το κάνω να φαίνεται καθαρά και μόνο σαν USB?

Όποιοι είχαν νοκια εννοώ όπως όταν συνδέουμε ένα nokia με pc και μας βγάζει επιλογή να μας το βλέπει όπως το note(όπου πάλι εξερευνούμε αρχεία απλά πρέπει να εγκαταστήσει τους drivers) , ή , να το βλέπει καθαρά σαν USB δίσκο.

 

2η Ερώτηση

υπάρχει κάποια εφαρμογή που όταν συνδέω usb otg πάνω του να μου ανοίγει ΑΥΤΟΜΑΤΑ το περιεχόμενο του usb και να μην χρειάζεται να μπω να ψάξω στους folders ?

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

. . -Κανείς δεν ξέρει για τον ήχο του βίντεο?

 

Καλημέρα.

Εννοείς στην αναπαραγωγή αρχείου βίντεο ή στη λήψη;

Για τη λήψη δες αυτό το βίντεο. Το εχω τραβήξει εγώ με το Note και κρίνε αν η ποιότητα εγγραφής του ήχου σε ικανοποιεί.

http://m.youtube.com/results?q=%CE%B9%CF%89%CE%B1%CE%BD%CE%BD%CE%AF%CE%B4%CE%B7%CF%82%20%CE%B6%CE%AE%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%BF%CF%82%20#/watch?v=KztcPL15iJ4

Τώρα όσο για την αναπαραγωγή αρχείου βίντεο προσωπικα είμαι πόλυ ευχαριστημένος!

Αν χρειάζεσαι κάτι άλλο πες μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

(όποιος απαντήσει σε αυτό ας κοιτάξει και 3 ποστ πιο πάνω να απαντήσει και στις άλλες 2 ερωτήσεις μου :O )

 

ο stock browser, chrome, dolphin έχουν αφαιρέσει το text wrapping ? αν όχι που βρίσκω την επιλογή να το ενεργοποιήσω ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει καποιος την sgp ultra thin air; εντυπωσεις;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!!!! ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν υποστηρίζει 4 g(lte) το τηλέφωνο μας!!!!! τι δικό μου βασικά το πήρα μεταχειρισμένο και είναι μάλλον γερμανικό!!!! ξέρει κανείς τι παίζει? στο gsmarena μου λέει region specific.....
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

(όποιος απαντήσει σε αυτό ας κοιτάξει και 3 ποστ πιο πάνω να απαντήσει και στις άλλες 2 ερωτήσεις μου :O )

 

ο stock browser, chrome, dolphin έχουν αφαιρέσει το text wrapping ? αν όχι που βρίσκω την επιλογή να το ενεργοποιήσω ?

 

το text wrapping ειναι πονεμενη ιστορια στο κινητο μας απο παγωτό και μετα..:)

ο μονος που το κανει σωστα 100% ειναι ο οπερα..

σε ολους τους αλλους browsers υπαρχει προβλημα(σε GB δεν υπηρχε αυτο ακομη και σημερα γιατι γινεται σε παγωτο δεν μπορω να το καταλαβω τελος πάντων ..)..

προφανως θα το λυσουν το θεμα στην συνέχεια..αν και ειναι μεγαλο ξενερωμα για μενα ολο αυτο!

 

ήθελα σήμερα να βγάλω κάτι εικόνες φωτοτυπίες που τις είχα αποθηκευμένες στο Note. Πήγα σε ένα φωτοτυπικό και έβγαλα το καλώδιο σύνδεσης micro usb σύνδεσα με το Note με το PC του φωτοτυπικού(Windows XP SP3) και αναγνώρισε το Note ως κάμερα, ενώ του φακέλους μέσα δεν τους έδειχνε ούτε τις φωτογραφίες. Eν τέλει τις έστειλα στο φωτοτυπικό με email και ένοιωσα λίγο σαν χρήστης apple :p :lol:

 

Πως όταν το συνδέω με οποιοδήποτε pc το κάνω να φαίνεται καθαρά και μόνο σαν USB?

Όποιοι είχαν νοκια εννοώ όπως όταν συνδέουμε ένα nokia με pc και μας βγάζει επιλογή να μας το βλέπει όπως το note(όπου πάλι εξερευνούμε αρχεία απλά πρέπει να εγκαταστήσει τους drivers) , ή , να το βλέπει καθαρά σαν USB δίσκο.

 

2η Ερώτηση

υπάρχει κάποια εφαρμογή που όταν συνδέω usb otg πάνω του να μου ανοίγει ΑΥΤΟΜΑΤΑ το περιεχόμενο του usb και να μην χρειάζεται να μπω να ψάξω στους folders ?

 

για να το βλεπει σαν usb..

ρυθμίσεις-περισσοτερα-βοηθητικα προγράμματα usβ-συσκευη μαζικης αποθήκευσης usb...

Ολα αυτα σε οφισιαλ ρομ..

γιατι αν βαλεις custom αυτο γινεται αυτόματα..;)

απορω τι περιμενεις...:p αντεεεεεε

για το δευτερο δεν ξερω αλλα σιγα το πραγμα ρε...

μπαινει σε ενα explorer μεσα και βλεπεις απο εκει το usb..δεν καταλαβαινω γιατι το ψάχνεις παραπανω..

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

(όποιος απαντήσει σε αυτό ας κοιτάξει και 3 ποστ πιο πάνω να απαντήσει και στις άλλες 2 ερωτήσεις μου :O )

 

ο stock browser, chrome, dolphin έχουν αφαιρέσει το text wrapping ? αν όχι που βρίσκω την επιλογή να το ενεργοποιήσω ?

 

Στον boat browser:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

2η Ερώτηση

υπάρχει κάποια εφαρμογή που όταν συνδέω usb otg πάνω του να μου ανοίγει ΑΥΤΟΜΑΤΑ το περιεχόμενο του usb και να μην χρειάζεται να μπω να ψάξω στους folders ?

 

Μπορω να σου προτεινω κατι πολυ βολικο. υπαρχουν καποιοι file managers πχ es file explorer που σου επιτρεπουν να δημιουργησεις shortcuts στον launcher σου. στον es πας στο φακελο που θες, πατας πανω παρατεταμενα και επιλεγεις create shortcut. ε μπορεις να το κανεις αυτο στον φακελο του usb ωστε να μπαινεις με 1 click μεσα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στον boat browser:)

 

με τιποτα δεν δουλεύει σωστα...

χαος...

δες το βιντεο!

πχ ζουμαρω στο θεμα της cosmote και με παει 10 γραμμες πιο πανω η πιο κατω με αποτέλεσμα να ψαχνω το κείμενο που ζουμαρα που ειναι...

αστο εχουμε θεμα εδω τεραστιο....

Link to comment
Share on other sites

με τιποτα δεν δουλεύει σωστα...

χαος...

δες το βιντεο!

πχ ζουμαρω στο θεμα της cosmote και με παει 10 γραμμες πιο πανω η πιο κατω με αποτέλεσμα να ψαχνω το κείμενο που ζουμαρα που ειναι...

αστο εχουμε θεμα εδω τεραστιο....

εγώ maxthon χρησιμοποιώ και μου το κάνει λίγο αυτό αλλά οχι σε τόσο ενοχλητικό βαθμό

note1+nexus7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την καινουγια αναβαθμηση της 4.0.4 η οθονη ενω την εχω στο 40 % μπαινει μονη της στην αυτοματη φωτεινωτειτα το κανει σε κανεναν αλλο αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω αν υπάρχει κάποια προτίμηση για το service-samsung ή Γερμανός. Τηλεφωνικά η Samsung με παρέπεμψε και στους δύο. Μένω Βόλο οπότε θα με βόλεβε ο Γερμανός.
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου απορία έχει να κάνει με τον launcher που χρησιμοποιειτε. Προσπάθησα να βάλω τον go launcher και είδα τεράστια κατανάλωση ενέργειας. Εχω πάθει σοκ.

 

Ποια είναι η πρόταση σας; τον δικό του τον εχω βαρεθεί.

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου απορία έχει να κάνει με τον launcher που χρησιμοποιειτε. Προσπάθησα να βάλω τον go launcher και είδα τεράστια κατανάλωση ενέργειας. Εχω πάθει σοκ.

 

Ποια είναι η πρόταση σας; τον δικό του τον εχω βαρεθεί.

 

Nova με κλειστά μάτια! O ποιο ελαφρύς...και πολύ γρήγορος!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ maxthon χρησιμοποιώ και μου το κάνει λίγο αυτό αλλά οχι σε τόσο ενοχλητικό βαθμό

 

Εμένα μου φαίνεται χειρότερη η κατάσταση εδώ..

Δες το βίντεο είναι δράμα το θέμα

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην κοινοτητα σας.ειμαι νεο μελος και γενικα δεν εχω ξαναμπει ποτε σε καποιο φορουμ οποτε δεν ξερω και πολλα.εχω καποιο προβλημα με το samsung note που εχω.μετα την αναβαθμιση που του εκανα σε 4.0.4 οταν μου ερχεται καποιο μηνυμα και ενω το εχω διαβασει βγαινοντας απο το μενου μηνυματων στο εικονοδιο του μηνυματος υπαρχει ακομα το 1 σα να μην εχει διαβαστει ποτε.και οσες προσπαθειες εκανα καταφερα να το βγαλω μονο με restart.εχει συμβει σε καποιον αλλον?υπαρχει καποια ρυθμιση γιαυτο η θα πρεπει να περιμενω καποια νεα αναβαθμιση που θα φτιαξει και το εν λογω προβλημα?ευχαριστω εκ των προτερων!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΠΡΟΣΟΧΗ ο entropy απο το xda βρήκε πως το CWM.zip που χρησιμοποιούμε για να κάνουμε ροοτ σχετίζεται με το brick bug που μαστίζει την συσκευή μας.

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1810954

 

Θα πρέπει να ενημερωθεί και η Βίβλος για το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην κοινοτητα σας.ειμαι νεο μελος και γενικα δεν εχω ξαναμπει ποτε σε καποιο φορουμ οποτε δεν ξερω και πολλα.εχω καποιο προβλημα με το samsung note που εχω.μετα την αναβαθμιση που του εκανα σε 4.0.4 οταν μου ερχεται καποιο μηνυμα και ενω το εχω διαβασει βγαινοντας απο το μενου μηνυματων στο εικονοδιο του μηνυματος υπαρχει ακομα το 1 σα να μην εχει διαβαστει ποτε.και οσες προσπαθειες εκανα καταφερα να το βγαλω μονο με restart.εχει συμβει σε καποιον αλλον?υπαρχει καποια ρυθμιση γιαυτο η θα πρεπει να περιμενω καποια νεα αναβαθμιση που θα φτιαξει και το εν λογω προβλημα?ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

Δοκιμασε το εξης:

 

Μπες σε recovery και κανε wipe cashe kai wipe dalvik cashe

 

ΠΡΟΣΟΧΗ οχι Wipe data/factory reset:-)

Link to comment
Share on other sites

Nova με κλειστά μάτια! O ποιο ελαφρύς...και πολύ γρήγορος!!!

 

Πολύ καλός αλλά στο θέμα smoothness είναι πίσω από tw4.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...