Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν θελω να μπερδεψω κανεναν

εγω οταν ημου με GB ηθελα να κανω ενα hard reset στο τηλ

και βρικα αυτο απο της κλησεις *2767*3855# το τηλ εγινε

σαν να το αγορασα μολις.

ΔΕΝ ξερω αν αλαζει κατι στο αν εισε ρουτ η αν εχεις ice

εγω ημουν με gb 2.3.6 μαμα που λεμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαι επανέρχομαι! Έχει κάποιος κάνει hard resert με την 4.0.4 σε stock γερμανικό κινητό; Πιστεύω ότι γίνεται απροβλημάτιστα αλλά εδώ με μπερδέψατε......

 

Στη δίκη μου συσκευή δε θα το τολμούσα... Οι ICS kernels περιέχουν το bug που ευθύνεται για το brick. Δε νομίζω πως κάποιος πρέπει να παίζει με τη τύχη του... Μπορεί να κανείς 100 wipes και να μην πάθεις τίποτα και στο 101 να σου μείνει η συσκευή τούβλο.

Καλό θα ήταν, οποίος αναφέρει ανάλογες πληροφορίες να είναι ενήμερος για τις συνέπειες που μπορεί να έχει κάτι τέτοιο, τόσο για τον ίδιο όσο και για όσους διαβάσουν το post του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω . Εγώ χθές μου ήρθε ένας φίλος με το Note του. 2.3.5 φορούσε ακόμα !!! Ελληνικό βλέπεις... Του έκανα

1)factory defaults

2)wipe (δεύτερη επιλογή του wipe)

3)wipe (την πρώτη επιλογή) (τα 2+3 με το volume up, menu button + power button)

 

Στην συνέχεια του πέρασα γερμανική 4.0.4 μέσω odin. Το αποτέλεσμα? 6.5GB της εσωτερικής του μνήμης δεσμευμένα. Και όχι με την παλιά του μουσική. Δηλαδή ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ για να το φέρω σε κατάσταση του κουτιου ???

 

Τη συσκευη την ειχε αγορασει μεταχειρισμενη?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσα το note μου έχει ένα handsfree λευκό δώρο ! Από την πρώτη μέρα που το έχω δοκιμάσει τους ακούω, δεν με ακούει κανείς ! Τι γίνεται ? Μπορεί να είναι προβληματικό ? Κάτι πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις του κινητού ?

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τη συσκευη την ειχε αγορασει μεταχειρισμενη?

 

όχι, καινούργια.

 

By the way, να ενημερώσω πως εγώ στο Note μου με 4.0.3 έκανα full wipe τα πάντα πριν περάσω την 4.0.4 ... Ρίσκαρα χωρίς να γνωρίζω βέβαια, τώρα που ξέρω μέχρι την JB δεν κάνω ξανά wipe!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

όχι, καινούργια.

 

By the way, να ενημερώσω πως εγώ στο Note μου με 4.0.3 έκανα full wipe τα πάντα πριν περάσω την 4.0.4 ... Ρίσκαρα χωρίς να γνωρίζω βέβαια, τώρα που ξέρω μέχρι την JB δεν κάνω ξανά wipe!

 

αμαν ρε φιλε!

νομιζω οτι στο ειχα τονισει με μεγαλα μαυρα γραμματα σε pm που ειχαμε:)

οταν θα εισαι ετοιμος :p πες μου να σε βαλω στον κοσμο της kingdroid και του notecore:)

αντε να δεις τις πραγματικες δυνατοτητες της συσκευης:)

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να υπάρχει πρόβλημα εάν κάποιος έχει στοκ ρομ να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;. Δεν το έχω κάνει άλλα αν χρειαστεί θα το κάνω. Αν χαλάσει θα το πάω στο σέρβις και θα μου το φτιάξουν θέλουν δε θέλουν
Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να υπάρχει πρόβλημα εάν κάποιος έχει στοκ ρομ να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;. Δεν το έχω κάνει άλλα αν χρειαστεί θα το κάνω. Αν χαλάσει θα το πάω στο σέρβις και θα μου το φτιάξουν θέλουν δε θέλουν

 

Σαφώς, αλλά για ποιόν λόγο να φας την ταλαιπωρία του Service? Θα περιμένεις και μερικές μέρες χωρίς κινητό μετά.

 

Άσε που δεν γνωρίζω αν τυχόν μέσω του IMEI δουν πως το κινητό σου ναι μεν φοράει stock German 4.0.4 αλλά θα έπρεπε να φοράει την 2.3.5 ελληνική επειδή είναι ελληνικό. Άρα θα συμπεράνουν πως το φλασαρες και ίσως αντιμετωπίσεις πρόβλημα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μα μέσω PC ODIN δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν είναι παράνομο . Ούτε o counter ανεβαίνει . Και τι θα γίνει δηλαδή αυτοί που δεν θέλουν να έχουν recovery και custom roms ποτέ δεν θα μπορούν να επαναφέρουν το κινητό τους σε εργασιακές ρυθμίσεις; . Και αυτό απαγορεύεται;
Link to comment
Share on other sites

Μα μέσω PC ODIN δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν είναι παράνομο . Ούτε o counter ανεβαίνει . Και τι θα γίνει δηλαδή αυτοί που δεν θέλουν να έχουν recovery και custom roms ποτέ δεν θα μπορούν να επαναφέρουν το κινητό τους σε εργασιακές ρυθμίσεις; . Και αυτό απαγορεύεται;

 

μα δεν είπα πως έχεις άδικο, απλά είπα αυτοί μην πατήσουν πάνω σε τέτοιες γραφειοκρατίες για να σου χρεώσουν το μπρικάρισμα. Δίκιο έχεις, μαζί σου.

 

Βέβαια εγώ ακόμα να καταλάβω πως με full wipe(και τις 2 wipe επιλογες) + factory defaults έμειναν μέσα 6GB+ δεσμευμένα :wacko:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες λυστε μου λιγο μια αλλη απορια!

χρησιμοποιώ πολυ boat browser αλλα και maxthon κυριως για το text wrapping που εχουν..

εχω ομως το εξης προβλημα και στους 2 browser αλλα και γενικα σε οσους εχουν text wrapping εκτος του opera!

οταν ζουμαρω το κινητο για να ερθει σε ολη την οθονη η σελιδα "ανεβαινει" λιγο πιο πανω απο εκει που την ζουμαρα με αποτελεσμα να "χανεις" σε πιο σημειο ησουν..και φυσικα να ειναι μεγαλη ζαλουρα ολο αυτο το πραγμα!

δειτε λιγο το βιντεο και θα καταλαβετε τι εννοώ..

αυτο δεν γινοταν με GB οπως δεν θυμαμαι να γινοταν και στο sg2..

εχει καποια σχεση με την αναλυση της οθονης αυτο το πραγμα?

Link to comment
Share on other sites

Eγώ ρώτησα Ηλία και μου είπε ότι σε stock roms δεν έχει αναφερθεί πρόβλημα. Αν ήταν δυνατόν να συνέβαινε. Όποιος το πάθει θα γίνει και θέμα στους XDA!!!!

 

 

Tώρα που το λες είχα κι εγώ την απορεία αλλά δεν του έδινα σημασία και έχω την εντύπωση ότι με την 3 δεν είχε πρόβλημα με την 4 το κάνει. Δε νομίζω να έχει να κάνει με την ανάλυση της οθόνης αλλιώς θα το έκανε και με τον opera οπότε είναι θέμα δικό τους και κάποια στιγμή θα το φτιάξουν. Το λέω γιατί με την 4 τώρα ο boat δεν είναι τόσο ακαριαίος στο άνοιγμα όπως ήταν. Βέβαια είναι πολύ πιο γρήγορος από τον opera!

 

ρε συ ειναι πολυ σπαστικο μιλαμε!

αυτο αρχισε να γινεται με το παγωτο και τωρα με την 4.04 αποθεώθηκε

στην GB δεν γινοταν..

οπως και ο dolhin απο παγωτο και μετα σταματησε να εχει text wrapping..

τι να πω περιεργα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι πολύ σπαστικό αλλά θα το φτιάξουν πιστεύω. Δεν πρέπει να φταίει το ICS. Ton dolfin τον είχα κι εγώ στα htc αλλά με το note δεν είχε text wrapping ακόμα και στη GB και γι΄αυτό είχα opera. Στην αρχή ήταν ο μοναδικός που το είχε. Μάλιστα το είχα ρωτήσει προερχόμενος από τα htc που το έχουν έτσι κι αλλιώς και μόνο ο opera είχε text wrapping. Θυμάμαι που το είχες αναφέρει πάλι και είχα παραξενευτεί.

 

ρε Βαλτε boat Browser να βρειτε την υγεια σας.παναλαφρος, και με text warping :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι πολύ σπαστικό αλλά θα το φτιάξουν πιστεύω. Δεν πρέπει να φταίει το ICS. Ton dolfin τον είχα κι εγώ στα htc αλλά με το note δεν είχε text wrapping ακόμα και στη GB και γι΄αυτό είχα opera. Στην αρχή ήταν ο μοναδικός που το είχε. Μάλιστα το είχα ρωτήσει προερχόμενος από τα htc που το έχουν έτσι κι αλλιώς και μόνο ο opera είχε text wrapping. Θυμάμαι που το είχες αναφέρει πάλι και είχα παραξενευτεί.

 

ειχε ο dolphin φιλε μου...

αν επελεγες να εμφανίζονται κατω δεξιά τα σημαδάκια για ζουμ στην σελιδα(το - και + αν σε βοηθαω) και τα πατούσες για να ζουμαρει η σελιδα δεν ζουμαρε απλα εκανε αριστο text wrapping...

άριστο ομως το θυμαμαι 1000% καρατσεκαρισμενο...

σε παγωτο απλα πατας τα σημαδακια που σου λεω και απλα μεγαλωνει το κειμενο.χωρις να προσαρμοζεται!

απο παγωτο και μετα γενικως στο θεμα text wrapping χαλασαν ολα...

νομιζω οτι κατι αλλάξανε στο στοκ browser και αλλαξανε και ολοι οι αλλοι....

o opera ειναι πολυ καλος αλλα ειναι λιγο βαρύς σε σχεση με τους αλλους...

δεν βλεπω να το φτιαχνουν παντως..:(

 

ρε Βαλτε boat Browser να βρειτε την υγεια σας.παναλαφρος, και με text warping :happy:

 

βρε φιλε διαβασε λιγο καλυτερα πιο πανω..και δες το βιντεο που ανεβασα..:lol:

και ο boat εχει θεμα με το text wrapping σε παγωτο ..αυτο λεμε..

δες το βιντεο...

Link to comment
Share on other sites

βρε φιλε διαβασε λιγο καλυτερα πιο πανω..και δες το βιντεο που ανεβασα..:lol:

και ο boat εχει θεμα με το text wrapping σε παγωτο ..αυτο λεμε..

δες το βιντεο...

 

Και ξαναλεω λοιπον, οτι εμενα μου δουλευει τελεια. w8 λιγα λεπτα να σου ανεβασω και video youtube

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

μου εδωσε φίλος το note να του το αναβαθμίσω

η εκδοση που φοράει αυτη την στιγμή ειναι

2.3.6

ν7000ΧΧLA4

Ειναι η τελευταία αυτη?

μεσω kies ή wifi δεν μου βγάζει διαθέσιμη αναβάθμιση

η 404 δεν ειναι η τελευταία?

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλεω λοιπον, οτι εμενα μου δουλευει τελεια. w8 λιγα λεπτα να σου ανεβασω και video youtube

 

καντο ομως στην ιδια σελιδα....

στο myphone.gr πχ...

γιατι αν δουλευει σε σενα και οχι σε εμας τοτε θα το πετάξω απο το παράθυρο μιλαμε...:lol:

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

4.0.4 είναι

 

@costsa41

 

Κώστα για πες αλεύρι...η ελληνική 4.0.4 ICS σε γυρεύει :p Είμαι υπερήφανος που το αγόρασα από Ελλάδα :p

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

4.0.4 είναι

 

@costsa41

 

Κώστα για πες αλεύρι...η ελληνική 4.0.4 ICS σε γυρεύει :p Είμαι υπερήφανος που το αγόρασα από Ελλάδα :p

 

μα είναι μπροστά οι δικοί μας.. σκέφτηκαν να μην μας ταλαιπωρήσουν με στήσιμο στην 4.0.3 αφού θα έβγαινε η 4.0.4 :lol:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Υποπτεύομαι πως δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση σε ICS για κάποια προβλήματα όπως καθυστερήσεις στην απόκριση, αφού ατυχώς έκλεισε το ρούτερ πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία. Θα παρακαλούσα την κοινότητα να με βοηθήσει στο πώς μπορώ να ξαναπεράσω το 403 (ή το 404)- να κάνω hard reset για να βγω πρώτα στη 236 ή μπορώ απλά να ξαναφορτώσω την 403 (ή την404).
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλυτερη απο την γερμανικη 4.0.4 αλλα τωρα στο kies μου βγαζει csc (xxx) και οτι δεν μπορει να αναβαθμιστει μεσω kies..
Link to comment
Share on other sites

Κώστα και φυσικά είναι καλύτερη από τη γερμανική...επειδή απλά είναι ελληνική. Το δεχόμαστε αξιοματικά!! .- :lol:

Όσο για το άλλο κινητό μας...αυτό δεν το βλέπω ούτε αλβανική ics να παίρνει :)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μέσω wifi δεν βγάζει τίποτα, μέσω kies μου λέει ότι "δεν υποστηρίζει τη λειτουργία προετοιμασίας" και το hotfile για να το κατέβαζα μέσω sammobile μου λέει ότι You reached your hourly traffic limit χωρίς να έχω κατεβάσει τίποτα;

 

σημ.: αγορασμένο από vodafone

 

edit: ξεκόλλησε το hotfile, θα προσπαθήσω να περάσω την αναβάθμιση μέσω odin. Το χει κάνει κανένας άλλος ή παίζει να το κάνω σουβέρ; :p

Edited by garfield147
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...