Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτα, δεν αναφερεις τι χρηση του εκανες μετα τη μια ωρα για να σου πω.

τωρα αν εχασε 5% σε 1 ωρα με: data (αφου λες οτι πηγαινες χωριο, εχανε το H και εμπαινε σε 3g-E ολη την ωρα? ενεργοβορα διαδικασια), με Blootooth ανοιχτο, και αν καταλαβα καλα και wifi? αν ειναι ετσι τοτε ειναι αρκετα καλα το 5%

 

μα η χρήση φαντάζομαι φαίνεται στα screenshots. WiFi κλειστό φυσικά, αφού δεν είχα κανένα spot να συνδεθώ. Αλλά ναι, data + bluetooth συνέχεια ανοιχτό.

 

Κατά τα άλλα είδα μισή ώρα μια ταινία, σέρφαρα 5 λεπτά χρησιμοποίησα το whats up messenger αρκετά. Επίσης 15-20 λεπτά ένα παιχνίδι.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

46% χρήση oθόνης. Δηλαδή πόσες ώρες η οθόνη ήταν ανοιχτή ;.

Επίσης βλέπω στη μπάρα ειδοποιήσεων κάποια προγράμματα που τρέχεις...για τον καιρό και για την μπαταρία είναι ;.

Link to comment
Share on other sites

46% χρήση oθόνης. Δηλαδή πόσες ώρες η οθόνη ήταν ανοιχτή ;.

Επίσης βλέπω στη μπάρα ειδοποιήσεων κάποια προγράμματα που τρέχεις...για τον καιρό και για την μπαταρία είναι ;.

 

Τρέχω το Battery HD + Go Weather .

 

46% δεν είναι φυσιολογικό? Πίστευα λόγω μεγέθους της πως είναι αναμενόμενο να τρώει τόση μπαταρία.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν πατήσεις επάνω εκεί που γράφει οθόνη (46%) σου γράφει πόσες ώρες ήταν ανοιχτή η οθόνη. Αυτό ήθελα να μάθω. Την διάρκεια όχι το ποσοστό.

Για ποιο λόγο τρέχεις το battery hd ;. Για να βλέπεις απλά το ποσοστό της μπαταρίας ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα αν μπορείτε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε σε κάτι, έχω το Note (Γερμανικό από όσο ξέρω, στην αρχή όταν το πρωτοανοιξα η εισαγωγή ήταν στα γερμανικά) φοράει ICS 4.0.3. original, δεν έχω βάλει καμία custom rom. Η ερώτηση μου είναι όταν μου έρθει το update για 4.0.4 (όχι μέσω KIES, ότι έχω κάνει μέχρι τώρα είναι με wifi νομίζω το λέτε OTA?) το κάνω εγκατάσταση κατευθείαν; Σας ρωτάω γιατί διαβάζω ότι ορισμένοι κάνουν και κάτι που το λένε Full Wipe! Μπορείτε να μου πείτε αν χρειάζεται να το κάνω αυτό και αν ναι, τον τρόπο;

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα αν μπορείτε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε σε κάτι, έχω το Note (Γερμανικό από όσο ξέρω, στην αρχή όταν το πρωτοανοιξα η εισαγωγή ήταν στα γερμανικά) φοράει ICS 4.0.3. original, δεν έχω βάλει καμία custom rom. Η ερώτηση μου είναι όταν μου έρθει το update για 4.0.4 (όχι μέσω KIES, ότι έχω κάνει μέχρι τώρα είναι με wifi νομίζω το λέτε OTA?) το κάνω εγκατάσταση κατευθείαν; Σας ρωτάω γιατί διαβάζω ότι ορισμένοι κάνουν και κάτι που το λένε Full Wipe! Μπορείτε να μου πείτε αν χρειάζεται να το κάνω αυτό και αν ναι, τον τρόπο;

Σας ευχαριστώ πολύ

Καλησπέρα.

Το full wipe το χρησιμοποιούμε σαν έννοια στις custom ROM.

Εσύ απλά θα κανείς την αναβάθμιση μέσω wifi...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν πατήσεις επάνω εκεί που γράφει οθόνη (46%) σου γράφει πόσες ώρες ήταν ανοιχτή η οθόνη. Αυτό ήθελα να μάθω. Την διάρκεια όχι το ποσοστό.

Για ποιο λόγο τρέχεις το battery hd ;. Για να βλέπεις απλά το ποσοστό της μπαταρίας ;

 

ναι, αλλά, βλακεία μου, έχει την ίδια επιλογή η ICS .. Για την οθόνη δεν το ήξερα πως αν πατήσεις πάνω του λέει ποσοστά και τώρα που το φόρτισα και πάλι χάθηκε.. Αν είναι φυσιολογικά τα νούμερα μου οκ, απλά βλέπω κάποιους που κάνουν λόγο για 1.5-2 ημέρες με χρήση και χαζεύω.. Την φωτεινότητα την εχω πάντα στο 100% .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις την φωτεινότητα στο 100%...και σου πάει 13 ώρες περίπου...μια χαρά είσαι...Γιατί δεν την βάζεις στο αυτόματο ;. Έτσι θα είναι πολύ καλύτερη η διάρκεια της μπαταρίας..
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις την φωτεινότητα στο 100%...και σου πάει 13 ώρες περίπου...μια χαρά είσαι...Γιατί δεν την βάζεις στο αυτόματο ;. Έτσι θα είναι πολύ καλύτερη η διάρκεια της μπαταρίας..

 

To δοκίμασα και δεν με ικανοποίησε. Θα δοκιμάσω πάλι για να δω και διάρκεια αν είναι. Και θα ποστάρω τα αποτελέσματα με auto.

 

Κάτι ακόμα, έχει κανείς κατα νού αν ισχύει ότι και στο galaxy S2 , όπου όταν γράφεις με swipe χρεώνεσαι MMS και οχι διπλό SMS ? Υπάρχει τρόπος ME swipe να εκμεταλλευτώ τους 160 χαρακτήρες ανά sms?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!Ηρθα και εγω στην παρέα σας προερχόμενος από SII..το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο και έχω μερικές ερωτήσεις!!

έχω 4.0.3 βασικο φάσμα XXLPT και αριθμό κατασκευής XXLPY..θέλω να περάσω την 4.0.4, από ότι διάβασα ο καλύτερος τρόπος είναι μέσω odin..σωστά?

θέλω να καταλάβω λίγο το θέμα του CSC...εγώ τώρα έχω KOR..αφού περάσω την 4.0.4 να το αλλάξω?και αν ναι σε τι?

αν το αλλάξω τώρα-πριν το πέρασμα με odin της 4.0.4- σε DBT αν θυμάμαι καλά μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσω kies?

θα το αναγνωρίσει δηλαδή και θα μου βγάλει αναβάθμιση?

προς το παρόν δεν θέλω να κάνω root και να φλασάρω roms παρότι στο sii του είχα περάσει διάφορα...

και κάτι τελευταιο...και δεν ξέρω αν είναι off topic...τι πρόγραμμα πλοήγησης χρησιμοποιείτε?

ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πείτε μου κάτι σας παρακαλώ.

Προσπαθώ να ακούσω live radio από εδώ,

http://www.real.gr/default.aspx?page=home αλλά δεν μπορώ. Στο arc με πηγαίνει κατευθείαν στον player και παίζει κανονικά, εδώ, στο note γιατί δεν?

 

Και κάτι άλλο. Εδώ και 4-5 μέρες μου ξανακάνει το ίδιο που μου έκανε παλιότερα. Ξαφνικά δεν εχω καθόλου σήμα, μου βγάζει μόνο κλείσεις έκτακτου ανάγκης και θα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να επανέλθει το σήμα, ο πάροχος είναι cosmote.

Είναι θέμα του τηλεφώνου (θυμάμαι κι αλλον φιλο που το είχε αναφέρει) ή της cosmote?

 

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση. :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πείτε μου κάτι σας παρακαλώ.

Προσπαθώ να ακούσω live radio από εδώ,

http://www.real.gr/default.aspx?page=home αλλά δεν μπορώ. Στο arc με πηγαίνει κατευθείαν στον player και παίζει κανονικά, εδώ, στο note γιατί δεν?

 

Και κάτι άλλο. Εδώ και 4-5 μέρες μου ξανακάνει το ίδιο που μου έκανε παλιότερα. Ξαφνικά δεν εχω καθόλου σήμα, μου βγάζει μόνο κλείσεις έκτακτου ανάγκης και θα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να επανέλθει το σήμα, ο πάροχος είναι cosmote.

Είναι θέμα του τηλεφώνου (θυμάμαι κι αλλον φιλο που το είχε αναφέρει) ή της cosmote?

 

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση. :)

 

Γιατί δεν ακούς από το Tune in radio; Είναι ότι καλύτερο για live radio...:)

Link to comment
Share on other sites

Αφου μπεις στο real.gr,θα πας πανω πανω και θα πατησεις το reafm 97.8. Μετα εμενα μου βγαζει επιλογη αν θελω να το παιξω μεσω internet ή μεσω του συστηματος android. Επιλεγω το δευτερο, με παει στον mp3 player και παιζει
Link to comment
Share on other sites

Αφου μπεις στο real.gr,θα πας πανω πανω και θα πατησεις το reafm 97.8. Μετα εμενα μου βγαζει επιλογη αν θελω να το παιξω μεσω internet ή μεσω του συστηματος android. Επιλεγω το δευτερο, με παει στον mp3 player και παιζει

 

Μήπως επειδή μπαίνω μέσω του dolphin

?

Edit. Έχεις δίκιο! Στον "μαμα" browser σου βγάζει αυτές τις 2 επιλογές που γράφεις! Mercy! ;)

 

 

 

 

Γιατί δεν ακούς από το Tune in radio; Είναι ότι καλύτερο για live radio...:)

 

Θα το κοιτάξω και αυτό ;)

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια.τι κινηταρα εχουμε μετα απο 4.5 μηνες μαζι του δεν μπορω να ξεκολλησω!του εβγαλα κ την χαζοθηκη σιλοκονης σημερα κ.εχει.τελεια αισθηση στο.χερι το ξαναερωτευτικα γαι πρωτη φορααα!!!!κ με.την 4.0.4 ειναι.απεχτο πιο γρηγορο κ απο το κοψιμο,ζουμι!!...συγνωμγ κιολας. Edited by filippos_04
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα το πρωι εκανα αναβαθμιση απο 4.0.3 σε 4.0.4 μεσω wifi μιας και μου εβγαλε ειδοποιηση. Η διαφορα στην ταχυτητα ειναι εμφανης απλα διαπιστωνω μεγαλη διαφορα και στη καταναλωση της μπαταριας. Ισχυει κατι τετοιο και σε υπολοιπους χρηστες??
Link to comment
Share on other sites

Στη δεύτερη ή στην τρίτη φόρτιση θα δεις μεγάλη διαφορά από πριν. Φαντάζομαι ότι και τώρα δεν έχει τρομερή διαφορά.

Εσένα δηλαδή αγαπητέ τώρα με την 4.0.4 πόσο βγάζει??? :p

Link to comment
Share on other sites

Τη βγάζει μεγάλη τη...διάρκεια και φυσικά μεγαλύτερη από αυτό που έχεις!!!:p

Δε με διαβάζεις και αρχίζω και στενοχωριέμαι:lol: Θα στα πω στον καφέ από την καλή. Είπαμε αν δεν το χρησιμοποιείς και με όλα ανοιχτά και με τα κινούμενα ψαράκια για live wallpaper που έχω ούτε 1% την ώρα. Τα υπόλοιπα είναι θέμα χρήσης. Το 5άωρο συνεχούς browsing το έβγαζε και,φυσικά, το βγάζει άνετα!Και φυσικά εγώ το φορτίζο πάντα στο 25%-22%!!!!

 

Μπράβο ωραίος! Τι θα μου πεις μωρέ από την καλή αφού με συμπαθείς!! :p

Σε διαβάζω κι ας μην απαντώ όλες τις φορές μην ανησυχείς!! Αυτό το τηλέφωνο να δω πόσο καλύτερο μπορεί να γίνει, νομιζω έπιασε ταβάνι μ' αυτά που διαβάζω!!

Link to comment
Share on other sites

Τη βγάζει μεγάλη τη...διάρκεια και φυσικά μεγαλύτερη από αυτό που έχεις!!!:p

Δε με διαβάζεις και αρχίζω και στενοχωριέμαι:lol: Θα στα πω στον καφέ από την καλή. Είπαμε αν δεν το χρησιμοποιείς και με όλα ανοιχτά και με τα κινούμενα ψαράκια για live wallpaper που έχω ούτε 1% την ώρα. Τα υπόλοιπα είναι θέμα χρήσης. Το 5άωρο συνεχούς browsing το έβγαζε και,φυσικά, το βγάζει άνετα!Και φυσικά εγώ το φορτίζω πάντα στο 25%-22%!!!!

 

5ωρο browsing ;!!! Εσύ με stock δουλεύεις αν θυμάμαι καλά...Και πόσο διαρκεί η μπαταρία σε ώρες με αυτό το browsing ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, βρηκα μια ευκαιρια μεταχειρισμενο note και το πηρα. το θεματακι ειναι πως δεν εχει αποδειξη αγορας.. απ'τις φωτογραφιες που ειδα ομως το κουτι και ολα ειναι ελληνικα.. υπαρχει καποιος τροπος μεσω του IMEI να μαθω απο που αγοραστηκε και μετα να ζητησω επανεκδοση της αποδειξης ή ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας ολο αυτο?:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, βρηκα μια ευκαιρια μεταχειρισμενο note και το πηρα. το θεματακι ειναι πως δεν εχει αποδειξη αγορας.. απ'τις φωτογραφιες που ειδα ομως το κουτι και ολα ειναι ελληνικα.. υπαρχει καποιος τροπος μεσω του IMEI να μαθω απο που αγοραστηκε και μετα να ζητησω επανεκδοση της αποδειξης ή ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας ολο αυτο?:lol:

 

Κανονικά δεν χρειάζεσαι απόδειξη.Από το ΙΜΕΙ η SAmsung θα σου πει αν καλύπτεσαι με εγγύηση

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω στοκ ρομ και ρουτ αλλά δεν μου ολοκληρώνει την αναβάθμιση ούτε μέσω κιες ούτε ον αιρ.μήπως πρέπει να κάνω unroot πρώτα
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω κατι υπαρχει κανενας αλλος που ακομα να μην του εχει περασει η 4αρα και να τρεχει ακομα 2.3.6 ; ελληνικοτατο απο γνωστο μαγαζι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω στοκ ρομ και ρουτ αλλά δεν μου ολοκληρώνει την αναβάθμιση ούτε μέσω κιες ούτε ον αιρ.μήπως πρέπει να κάνω unroot πρώτα

 

Ακριβώς όπως το λες. Πρέπει να γίνεις unroot. Αλλιώς πέρνα την αναβάθμιση μέσω PC-ODIN (θα χάσεις αυτόματα το root)

 

@blue1975

Πέρνα την αναβάθμιση μέσω PC-ODIN. Διάβασε την βίβλο του Elthis και θα καταλάβεις πολλά.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329997

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. αγορασα ενα galaxy note το οποιο ειναι στην εκδοση 2.3.6 το παιδι που μου το πουλησε μου ειπε να προσεξω αν θελω να βαλω το ICS να μην κανω hard reset γιατι μπορει να χαλασει. Τι να κανω?

Ευχαριστω πολυ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...