Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου πρότεινα τον Go Launcher. Το καλό είναι πως έχει πολλές παραμετροποιήσεις.

 

Καταπίνει μπαταρία σαν τρελό αυτό το πράμα!! Εγώ σε Gingerbread δεν είχα περάσει κάποιον πέρα του στοκ.. Τώρα με nova είμαι πολύ καλά.. Γρήγορος, smooth και καθόλου ενεργοβορος ;)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταπίνει μπαταρία σαν τρελό αυτό το πράμα!! Εγώ σε Gingerbread δεν είχα περάσει κάποιον πέρα του στοκ.. Τώρα με nova είμαι πολύ καλά.. Γρήγορος, smooth και καθόλου ενεργοβορος ;)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Συμφωνώ...τρώει πολύ μπαταρία. Γενικά δε χρησιμοποιώ ούτε εγώ launchers ο stock με καλύπτει και μένα.

Α

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Καταπίνει μπαταρία σαν τρελό αυτό το πράμα!! Εγώ σε Gingerbread δεν είχα περάσει κάποιον πέρα του στοκ.. Τώρα με nova είμαι πολύ καλά.. Γρήγορος, smooth και καθόλου ενεργοβορος ;)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

βρε παιδια δεν νομιζω.....

εγω ειτε ειμαι με go ειτε με nemus δεν βρισκω διαφορα στην μπαταρια...

ειδικα ο nemus ειναι τοσο ελαφρύς λες και δεν υπαρχει στο κινητο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

-Δε γνωρίζω αν πρέπει να το γράψω εδώ ή αν υπάρχει κάποιο άλλο thread, αν υπάρχει ας το μετακινήσει ένας mod-

 

Εχθές δοκίμασα να φλασάρω στο Note μου μια ICS rom και συγκεκριμένα την ICStunner(από ΧDA) από εδώ:

http://team-passion.com/index.php/roms/galaxy-note/13-ics-stunner-for-galaxy-note-gt-n7000

 

Πριν ξεκινήσω τη γνωστή διαδικασία είδα ότι στο ίδιο site υπάρχει ένας οδηγός για clean install εδώ:

http://team-passion.com/index.php/wiki/19-roms/18-how-to-do-a-squeaky-clean-install

 

Λέω νταξ μια ψυχή που είναι να βγεί... και ξεκινάω τα βήματα του οδηγού clean install.

Έφτασα στο βήμα 7 (Use Odin to install stock JFD and PIT image.) και ξεκινάω την διαδικασία με τα αρχεία(pit & tar που μου δίνει ο οδηγός. Το αφήνω κανα μισάωρο έτσι(10-20 λεπτά λέει ο οδηγός) και το ODIN μου έγραψε failed στη διαδικασία.

 

Βγάζω την μπαταρία και το USB και λέω να το ξαναδοκιμάσω από την αρχή.

Έκτοτε το κινητό δεν ανάβει καν. Ούτε ρεύμα δείχνει ότι παίρνει ούτε τίποτα.

Δοκίμασα να βγάλω την μπαταρία 1 ολόκληρο βράδυ, δοκίμασα μήπως δουλεύει αλλά δεν το δείχνει η οθόνη μέσω ADB shell αλλά τίποτα.

 

Έχετε καμιά ιδέα ρε παιδιά τι έχει πάθει ακριβώς? Μπορώ να κάνω κάτι μόνος μου?

Αν όχι έχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα να τους το στείλω? Δεν με πειράζει αν θα πληρώσω για τη ζημιά αρκεί αν μην αχρηστευθεί το κινητό.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και πάλι συγνώμη αν ποστάρω σε λάθος thread.

Beauty to the eyes does not always translate to the touch...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

-Δε γνωρίζω αν πρέπει να το γράψω εδώ ή αν υπάρχει κάποιο άλλο thread, αν υπάρχει ας το μετακινήσει ένας mod-

 

Εχθές δοκίμασα να φλασάρω στο Note μου μια ICS rom και συγκεκριμένα την ICStunner(από ΧDA) από εδώ:

http://team-passion.com/index.php/roms/galaxy-note/13-ics-stunner-for-galaxy-note-gt-n7000

 

Πριν ξεκινήσω τη γνωστή διαδικασία είδα ότι στο ίδιο site υπάρχει ένας οδηγός για clean install εδώ:

http://team-passion.com/index.php/wiki/19-roms/18-how-to-do-a-squeaky-clean-install

 

Λέω νταξ μια ψυχή που είναι να βγεί... και ξεκινάω τα βήματα του οδηγού clean install.

Έφτασα στο βήμα 7 (Use Odin to install stock JFD and PIT image.) και ξεκινάω την διαδικασία με τα αρχεία(pit & tar που μου δίνει ο οδηγός. Το αφήνω κανα μισάωρο έτσι(10-20 λεπτά λέει ο οδηγός) και το ODIN μου έγραψε failed στη διαδικασία.

 

Βγάζω την μπαταρία και το USB και λέω να το ξαναδοκιμάσω από την αρχή.

Έκτοτε το κινητό δεν ανάβει καν. Ούτε ρεύμα δείχνει ότι παίρνει ούτε τίποτα.

Δοκίμασα να βγάλω την μπαταρία 1 ολόκληρο βράδυ, δοκίμασα μήπως δουλεύει αλλά δεν το δείχνει η οθόνη μέσω ADB shell αλλά τίποτα.

 

Έχετε καμιά ιδέα ρε παιδιά τι έχει πάθει ακριβώς? Μπορώ να κάνω κάτι μόνος μου?

Αν όχι έχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα να τους το στείλω? Δεν με πειράζει αν θα πληρώσω για τη ζημιά αρκεί αν μην αχρηστευθεί το κινητό.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και πάλι συγνώμη αν ποστάρω σε λάθος thread.

 

Δεν ειναι και πολυ καλα αυτα που γραφεις.Σε download mode μπαινει??

 

Τι εκανες ρε παλικαρε????Φλασαρες ρομ για αλλο κινητο!!!!!!!!!!!!!

 

Stock Samsung Vibrant JFD .TAR image

εχεις το note και οχι το vibrant!!!

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν είναι κ πολύ καλά :(

 

Το κινητό είναι νεκρό ότι και αν κάνω, πως να το πώ σαν να του έχω βγάλει τη μπαταρία.

Δεν υπακούει σε κανένα πλήκτρο ή συνδυασμό αυτών(download, recovery κλπ...)

Beauty to the eyes does not always translate to the touch...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

-Δε γνωρίζω αν πρέπει να το γράψω εδώ ή αν υπάρχει κάποιο άλλο thread, αν υπάρχει ας το μετακινήσει ένας mod-

 

Εχθές δοκίμασα να φλασάρω στο Note μου μια ICS rom και συγκεκριμένα την ICStunner(από ΧDA) από εδώ:

http://team-passion.com/index.php/roms/galaxy-note/13-ics-stunner-for-galaxy-note-gt-n7000

 

Πριν ξεκινήσω τη γνωστή διαδικασία είδα ότι στο ίδιο site υπάρχει ένας οδηγός για clean install εδώ:

http://team-passion.com/index.php/wiki/19-roms/18-how-to-do-a-squeaky-clean-install

 

Λέω νταξ μια ψυχή που είναι να βγεί... και ξεκινάω τα βήματα του οδηγού clean install.

Έφτασα στο βήμα 7 (Use Odin to install stock JFD and PIT image.) και ξεκινάω την διαδικασία με τα αρχεία(pit & tar που μου δίνει ο οδηγός. Το αφήνω κανα μισάωρο έτσι(10-20 λεπτά λέει ο οδηγός) και το ODIN μου έγραψε failed στη διαδικασία.

 

Βγάζω την μπαταρία και το USB και λέω να το ξαναδοκιμάσω από την αρχή.

Έκτοτε το κινητό δεν ανάβει καν. Ούτε ρεύμα δείχνει ότι παίρνει ούτε τίποτα.

Δοκίμασα να βγάλω την μπαταρία 1 ολόκληρο βράδυ, δοκίμασα μήπως δουλεύει αλλά δεν το δείχνει η οθόνη μέσω ADB shell αλλά τίποτα.

 

Έχετε καμιά ιδέα ρε παιδιά τι έχει πάθει ακριβώς? Μπορώ να κάνω κάτι μόνος μου?

Αν όχι έχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα να τους το στείλω? Δεν με πειράζει αν θα πληρώσω για τη ζημιά αρκεί αν μην αχρηστευθεί το κινητό.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και πάλι συγνώμη αν ποστάρω σε λάθος thread.

 

Χωρις να θέλω να σε τρομάξω εχω την εντύπωση οτι το εχεις bricarei δηλαδη ,το εχεις χαλάσει. Δοκίμασε να πατήσεις ταυτόχρονα τα πληκτρα on-home- volume down και κρατα πατημένα μεχρι να μπει σε download mode. Eαν δεν αναψει το κινητο μετα απο 20 - 30 δευτερολεπτα εχεις μαλλον σοβαρο προβλημα. Εαν θα μπει σε download mode μηπως φλασάρεις μια original rom μετά και φτιαχτεί το κινητο.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν είναι κ πολύ καλά :(

 

Το κινητό είναι νεκρό ότι και αν κάνω, πως να το πώ σαν να του έχω βγάλει τη μπαταρία.

Δεν υπακούει σε κανένα πλήκτρο ή συνδυασμό αυτών(download, recovery κλπ...)

 

Και ουτε θα ακουσει.Εχεις καταλαβει οτι πηγες και του εκανες repartition με το pit file και του εχεις σκισει τα βαρδουλα??

Τωρα ότι εγινε,εγινε.Εισαι σε εγγυηση?Λογικα πας για αλλαγη motherboard :(

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα δοκιμάζω 2 μέρες τα "γνωστά trick" παιδιά.

Έχω flashaρει πολλά κινητά και αρκετές φορές το δικό μου.

 

Δεν ανάβει καθόλου με τίποτα. Από λίγο ψάξιμο όντως πρέπει αν το brickαρα και μάλιστα hard bricked όπως το αποκαλούν.

Απλά είχα μια ελπίδα μήπως κάποιος εδώ μέσα το έχει πάθει στο παρελθόν να μου δώσει κανένα έμπιστο μαγάζακι.

 

@ afilopou

Ναι έκανα repartition και είμαι εντός εγγύησης

Beauty to the eyes does not always translate to the touch...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα δοκιμάζω 2 μέρες τα "γνωστά trick" παιδιά.

Έχω flashaρει πολλά κινητά και αρκετές φορές το δικό μου.

 

Δεν ανάβει καθόλου με τίποτα. Από λίγο ψάξιμο όντως πρέπει αν το brickαρα και μάλιστα hard bricked όπως το αποκαλούν.

Απλά είχα μια ελπίδα μήπως κάποιος εδώ μέσα το έχει πάθει στο παρελθόν να μου δώσει κανένα έμπιστο μαγάζακι.

 

Δεν ξέρω αν υπαρχει μαγαζι στην Ελλαδα με jtag και δεν ξερω αν και το jtag μπορει να κανει κατι.Απο linux πως τα πας?

 

Αν δεν το εχεις με το linux(οχι οτι θα το επαναφερεις σιγουρα,απλα μια προσπαθεια) τοτε οπως σου ειπε και ο φιλος απο πανω πας service και λες πηγα ενα πρωι να το ανοιξω και γιοκ.Δεν ανοιγε.Μην πει κανεις για fraud γιατι θα τα παρω κρανιο.Η samsung εχει βγαλει αρκετα στην πλατη μας.Με ενα motherboard δεν θα πεσει εξω

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

@ laz37283

Δε θα καρφωθώ έτσι αν κοιτάξουν το EFS? Μηδέν είχα αλλά πιστεύω οτι με αυτό που έκανα θα ανέβηκε στο 1

 

@ afilopou για jtag κοίταξα αλλά δεν είναι σίγουρο αν θα φτιάξει. Από linux έτσι κ έτσι. Μπορώ να στήσω ένα Ubuntu αν είναι να κάνω κάτι απλό(κανα terminal δηλαδή).

Beauty to the eyes does not always translate to the touch...
Link to comment
Share on other sites

;)

@ laz37283

Δε θα καρφωθώ έτσι αν κοιτάξουν το EFS? Μηδέν είχα αλλά πιστεύω οτι με αυτό που έκανα θα ανέβηκε στο 1

 

@ afilopou για jtag κοίταξα αλλά δεν είναι σίγουρο αν θα φτιάξει. Από linux έτσι κ έτσι. Μπορώ να στήσω ένα Ubuntu αν είναι να κάνω κάτι απλό(κανα terminal δηλαδή).

 

Ασε τοτε τη λυση με το linux.efs ειναι αλλο πραγμα.Για να δουν τον counter θα πρεπει να μπορουν να το ανοιξουν, κατι που δεν πιστευω οτι θα μπορεσουν να κανουν.Σου εχει μεινει το motherboard στο χερι

 

 

ειλικρινα λυπαμαι.Προσοχη next time και καλυτερα να ρωτας πρωτα.Δεν ειναι κακο ;)

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, τα κατάφερα δηλαδή.

 

ΟΚ παίδες ευχαριστώ για τις ταχύτατες απαντήσεις σας.

Από Δευτέρα θα το πάω σε καμιά voda/cosmote να το δώσω RMA

Beauty to the eyes does not always translate to the touch...
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θέλω να σε τρομάξω εχω την εντύπωση οτι το εχεις bricarei δηλαδη ,το εχεις χαλάσει. Δοκίμασε να πατήσεις ταυτόχρονα τα πληκτρα on-home- volume down και κρατα πατημένα μεχρι να μπει σε download mode. Eαν δεν αναψει το κινητο μετα απο 20 - 30 δευτερολεπτα εχεις μαλλον σοβαρο προβλημα. Εαν θα μπει σε download mode μηπως φλασάρεις μια original rom μετά και φτιαχτεί το κινητο.

 

Χρηστο σε καμια χιλιαδα φλασαρισματα (μπορει και παραπανω) που μετραω αυτα τα χρονια που ασχολουμαι με το... αθλημα, μονο μια φορα εχω κανει ζημια σε συσκευη (HP 6815) - το ειχα καψει.

Δυστυχως κι ο φιλος αυτο εχει παθει - παει για αλλαγη motherboard.

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο σε καμια χιλιαδα φλασαρισματα (μπορει και παραπανω) που μετραω αυτα τα χρονια που ασχολουμαι με το... αθλημα, μονο μια φορα εχω κανει ζημια σε συσκευη (HP 6815) - το ειχα καψει.

Δυστυχως κι ο φιλος αυτο εχει παθει - παει για αλλαγη motherboard.

 

Βαγγελη και εγω στα χιλια φλασαρίσματα μια φορα εκανα soft brick ομως στο qtek 9000 (αρε εποχες και αυτες ε ?? χαχαχα ) εχω παρει και εγω κατι τρομάρες αλλα απο την στιγμη που αναβει μια οθονη,οτι και να δείχνει υπάρχει παντα επαναφορα.

Δυστηχώς ειναι και αυτά στο πρόγραμμα γι αυτο παντα προσοχη και διάβασμα τα σχόλια απο τους πρώτους που φλάσαραν ωστε να ειμαστε και εμεις σιγουροι για να φλασάρουμε. Την τελευταία προταση την λεω για αυτους που ξεκινάνε τώρα τα πειράματα με της ρομ και τα φλασαρίσματα.

Αν δεν κάνω λάθος την πάτησαν μερικοί με την ics stunner που με το που την φλάσαραν τα εκαψαν τα κινητα τους.:(

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη και εγω στα χιλια φλασαρίσματα μια φορα εκανα soft brick ομως στο qtek 9000 (αρε εποχες και αυτες ε ?? χαχαχα ) εχω παρει και εγω κατι τρομάρες αλλα απο την στιγμη που αναβει μια οθονη,οτι και να δείχνει υπάρχει παντα επαναφορα.

Δυστηχώς ειναι και αυτά στο πρόγραμμα γι αυτο παντα προσοχη και διάβασμα τα σχόλια απο τους πρώτους που φλάσαραν ωστε να ειμαστε και εμεις σιγουροι για να φλασάρουμε. Την τελευταία προταση την λεω για αυτους που ξεκινάνε τώρα τα πειράματα με της ρομ και τα φλασαρίσματα.

Αν δεν κάνω λάθος την πάτησαν μερικοί με την ics stunner που με το που την φλάσαραν τα εκαψαν τα κινητα τους.:(

 

Ναι με την 1.4.25.Το script που εκανε το setup εκανε format το /system και με το συνδυασμο ενος κακου kernel(lp5) τους εμεινε το κινητο στα χερια.Η περιπτωση βεβαια του φιλου εδω ειναι αλλη.Κριμα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που αναβει μια οθονη,οτι και να δείχνει υπάρχει παντα επαναφορά.

 

Εκεί πόνταρα ακριβώς κι εγώ.

Σε διάφορα κινητά γνωστών που κατά καιρούς "πειράζω", μου έχουν κάτσει "στραβές" με απλό brick και τις επανέφερα μια χαρά.

 

Τώρα που το σκέφτομαι ευτυχώς που συνέβη σε δικό μου κινητό παρά σε ξένο. :ninja:

Beauty to the eyes does not always translate to the touch...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, τα κατάφερα δηλαδή.

 

ΟΚ παίδες ευχαριστώ για τις ταχύτατες απαντήσεις σας.

Από Δευτέρα θα το πάω σε καμιά voda/cosmote να το δώσω RMA

 

Μην αγχωνεσαι, πηγαινε το κατ ευθειαν στην smartec στο Χαϊδαρι και πες του οτι σου ειπαν τα παιδια...θα σου αλλαξουν την πλακετα και εισαι ΟΚ. Αλλιως αν το πας μεσω voda/cosmote θα πρεπει παλι να το στειλουν smartec και θα αργησει παραπανω.

 

Υ.Γ: Αν πας ο ιδιος στην smartec στο επισκευαζουν μεσα σε μια ωρα, το παιρνεις και φευγεις!

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε κανένα clock/weather widget 5x2 εκτός από το 3d flip clock & weather;

 

HD Widgets.. :)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Και το Beautiful widget. Ειδικά για τον καιρό έχει τη δυνατότητα να προσθέσεις και άλλες πόλεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας σε κάποια θεματάκια. Είμαι νέος κάτοχος και έχω διαβάσει τις πρώτες 200 σελίδες, αλλά δεν έχω απαντήσεις στα εξής:

α) Δεν είμαι root. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί ο ήχος κλείστρου της κάμερας;

β) Το kies μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η αναβάθμιση του κινητού. Τι μπορώ να κάνω; Είμαι (ΚΟR). Aυτό σημαίνει και ότι δεν είναι ευρωπαικό το κινητό;

γ) Η εφαρμογή του internet γιατί κλείνει από μόνη της όταν ανοίξω κάτι άλλο; Εννοώ γιατί χάνει την σελίδα που ήμουν και ανοίγει την home page. Μπορώ να κάνω κάτι για να μην κλείνει και να κρατάει την τελευταία σελίδα;

δ) Με 100% φωτεινότητα στο κινητό και στον browser, γιατί ο browser είναι πιο σκοτεινός από το... υπόλοιπο κινητό; Με το που τον κλείνω, η οθόνη φωτίζεται πιο λίγο πολύ! Είναι bug, είναι κάποιο δικό μου θέμα, γιατί συμβαίνει;

ε) Μπορώ κάπου να βρω το original wallpaper με τον αστερισμό και το μότο "our harry moment";

Δεν ξέρω αν έχουν απαντηθεί στις υπόλοιπες... 83 σελίδες όλα αυτά, αλλά δεν κρατιέμαι! :) Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας σε κάποια θεματάκια. Είμαι νέος κάτοχος και έχω διαβάσει τις πρώτες 200 σελίδες, αλλά δεν έχω απαντήσεις στα εξής:

α) Δεν είμαι root. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί ο ήχος κλείστρου της κάμερας;

β) Το kies μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η αναβάθμιση του κινητού. Τι μπορώ να κάνω; Είμαι (ΚΟR). Aυτό σημαίνει και ότι δεν είναι ευρωπαικό το κινητό;

γ) Η εφαρμογή του internet γιατί κλείνει από μόνη της όταν ανοίξω κάτι άλλο; Εννοώ γιατί χάνει την σελίδα που ήμουν και ανοίγει την home page. Μπορώ να κάνω κάτι για να μην κλείνει και να κρατάει την τελευταία σελίδα;

δ) Με 100% φωτεινότητα στο κινητό και στον browser, γιατί ο browser είναι πιο σκοτεινός από το... υπόλοιπο κινητό; Με το που τον κλείνω, η οθόνη φωτίζεται πιο λίγο πολύ! Είναι bug, είναι κάποιο δικό μου θέμα, γιατί συμβαίνει;

ε) Μπορώ κάπου να βρω το original wallpaper με τον αστερισμό και το μότο "our harry moment";

Δεν ξέρω αν έχουν απαντηθεί στις υπόλοιπες... 83 σελίδες όλα αυτά, αλλά δεν κρατιέμαι! :) Ευχαριστώ πολύ!

 

Καλώς ήρθες!! Ότι ξέρω απαντω:)

Ο ήχος κλείστρου είναι μέσα στα αρχεία του συστήματος στα οποία δεν μπορείς να επέμβεις άρα και να σβήσεις αν δεν είσαι root. Κι εμένα μου την σπάει ο ήχος και τον διαγράφω! Για ροοτ αν θες διαβάσε στην Βιβλο για το note στους οδηγούς ή στην υπογραφή του μέλους Elthis... Αξίζει γενικά!!

 

Κι εμένα το τηλέφωνο είναι KOR αλλά προοριζόταν για την Ευρωπαϊκή αγορά άρα είναι "ευρωπαικο". Αν έχεις αγοράσει από ελληνικό μαγαζί και έχεις απόδειξη είσαι απόλυτα καλυμμένος για 2 χρόνια από την επίσημη αντιπροσωπεια οπότε μην το σκέφτεσαι και το σκαλιζεις!!

 

Χρησιμοποιώ τον Opera που είναι πολύ καλύτερος από τον στοκ κατ' εμε.. Θυμάμαι ότι έκανε κάτι τέτοια "ή εφαρμογή ιντερνετ" που λες γι αυτό και έφυγε αδιάβαστη!! Ο opera έχει και ένα ωραίο feature όπου το κείμενο προσαρμόζεται αυτόματα στο pinch to zoom, δοκιμασε το θα σου αρέσει!!

 

Για το wallpaper ψάξου λιγάκι στο ίντερνετ.. Από εφαρμογές με wallpapers όπως το zedge το είχα δει παλιά, είμαι σίγουρος αν θες τσεκάρετε το!!

 

Καλώ μας ήρθες κι ελπίζω να βοηθήσα!! ;)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας σε κάποια θεματάκια. Είμαι νέος κάτοχος και έχω διαβάσει τις πρώτες 200 σελίδες, αλλά δεν έχω απαντήσεις στα εξής:

α) Δεν είμαι root. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί ο ήχος κλείστρου της κάμερας;

β) Το kies μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η αναβάθμιση του κινητού. Τι μπορώ να κάνω; Είμαι (ΚΟR). Aυτό σημαίνει και ότι δεν είναι ευρωπαικό το κινητό;

γ) Η εφαρμογή του internet γιατί κλείνει από μόνη της όταν ανοίξω κάτι άλλο; Εννοώ γιατί χάνει την σελίδα που ήμουν και ανοίγει την home page. Μπορώ να κάνω κάτι για να μην κλείνει και να κρατάει την τελευταία σελίδα;

δ) Με 100% φωτεινότητα στο κινητό και στον browser, γιατί ο browser είναι πιο σκοτεινός από το... υπόλοιπο κινητό; Με το που τον κλείνω, η οθόνη φωτίζεται πιο λίγο πολύ! Είναι bug, είναι κάποιο δικό μου θέμα, γιατί συμβαίνει;

ε) Μπορώ κάπου να βρω το original wallpaper με τον αστερισμό και το μότο "our harry moment";

Δεν ξέρω αν έχουν απαντηθεί στις υπόλοιπες... 83 σελίδες όλα αυτά, αλλά δεν κρατιέμαι! :) Ευχαριστώ πολύ!

 

δ) Αμα πατησεις το κουμπι κατω αριστερα που ανοιγει το menu με τις επιλογες θα δεις την επιλογη φωτεινοτητα,ενοειτε μεσα στον broswer ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι, πηγαινε το κατ ευθειαν στην smartec στο Χαϊδαρι και πες του οτι σου ειπαν τα παιδια...θα σου αλλαξουν την πλακετα και εισαι ΟΚ. Αλλιως αν το πας μεσω voda/cosmote θα πρεπει παλι να το στειλουν smartec και θα αργησει παραπανω.

 

Υ.Γ: Αν πας ο ιδιος στην smartec στο επισκευαζουν μεσα σε μια ωρα, το παιρνεις και φευγεις!

 

Βρε εγώ δεν έχω πρόβλημα να το πάω στη Smartec απλά πέσει λίγο μακριά από Μυτιλήνη ;)

Beauty to the eyes does not always translate to the touch...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...