Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μην μπλέξεις με φθηνοπλαστικά που ίσως δεν σου κάθονται και σωστά στην συσκευή, δες εδώ. Έχει και εντελώς άσπρο χρώμα εάν δεν θέλεις κάποιο σχέδιο. Η εφαρμογή τους είναι τέλεια, θα παραγγείλω και εγώ άμεσα (μόλις καταλείξω στο σχέδιο :lol:)

 

Ναι πηγα να παραγγειλω και εγω.. pff.. 7Ε το skin και 12 τα μεταφορικα? :mad::mad: τι στον κορακα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλε μου.

Υπάρχει περίπτωση για χρήση πληκτρολογίου από GB 2.3.6;

 

Και κάτι άλλο στο ημερολόγιο έχουν μπει συμβάντα όπως στις 4/4 και στις 20/4 άλλα και αργότερα τα οποία είναι γραμμένα σε κινέζικα και ρωσικά.

Συμβαίνει και σ άλλους;

 

Ανοιξε τις ρυθμίσεις στο ημερολόγιο/ειδοποίηση συμβάντος/ημερολόγια και ξετικάρισε την Κινεζική αργία:)

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε τις ρυθμίσεις στο ημερολόγιο/ειδοποίηση συμβάντος/ημερολόγια και ξετικάρισε την Κινεζική αργία:)

 

Και επειτα πάτα το σύμβολο με το "τικ" που εχει επάνω δεξιά.Μην την πατησεις σαν και εμενα που ειχα ριξει όλα τα καντηλια μέχρι να βγάλω τις κινέζικες αργίες

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχετε κανενα θεμα με τη μνημη; Σε μενα παιζει συνεχεια σε πανω απο 700 mb και ακομα και οταν κανω εκαθαριση μνημης σχεδον ποτε δε κατεβαινει κατω απο τα 600. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα αρκετη καθυστερηση στην ανταποκριση σε οτιδηποτε του ζηταω να κανει. Κανενα σχολιο;

 

ΤΝX

baxy

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχετε κανενα θεμα με τη μνημη; Σε μενα παιζει συνεχεια σε πανω απο 700 mb και ακομα και οταν κανω εκαθαριση μνημης σχεδον ποτε δε κατεβαινει κατω απο τα 600. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα αρκετη καθυστερηση στην ανταποκριση σε οτιδηποτε του ζηταω να κανει. Κανενα σχολιο;

 

ΤΝX

baxy

 

Κανενα απολυτως...προσωπικα η υψηλοτερη τιμη που εχω δει ειναι 580 και με εκκαθαριση φτανει τα 400...

 

Κατι τρωει τη μνημη σου, καποια εφαρμογη τρεχει backround συνεχεια.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχετε κανενα θεμα με τη μνημη; Σε μενα παιζει συνεχεια σε πανω απο 700 mb και ακομα και οταν κανω εκαθαριση μνημης σχεδον ποτε δε κατεβαινει κατω απο τα 600. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα αρκετη καθυστερηση στην ανταποκριση σε οτιδηποτε του ζηταω να κανει. Κανενα σχολιο;

 

ΤΝX

baxy

τωρα με ics εχει περιπου 450 οταν κανω εκαθαριση.με gb λιγο πανω απο 300.τοσο πολυ ποτε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο λεω :) Κολλα εχει στο μπροστα μερος μεταξυ τζαμιου-digitizer και οθονης!

 

p.sΤο βιντεο δεν ανοιγει φιλε μου

 

Οριστε το σωστο λινκ απο το βιντεο..λογικα θα το εχεις ηδη τσεκαρει.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι στο εξής δίλλημα είναι ένα άτομο που μου έκανε μια προσφορά ανταλλαγή το Sony Xperia s μου τ καινούργιο με το galaxy note το έχει από τον Οκτώβριο κ μου λέει ότι μόνο ακουστικά δεν έχει κ έχει λίγα ψηλά σημάδακια. Γύρω από τ ακουστικό αλλά φοράει μεμβράνη και θήκη εσείς τ λέτε αξίζει η ανταλλαγή; ;;;;αν μπορείτε απαντήστε μου εγώ δεν κάνω root κ τέτοια κ από της αρχικές οθόνες δεν θα έχω σχεδόν κανένα widget γιατί δεν με ενδιαφέρουν κ πολύ. Μόνο λίγες συντομεύσεις . Εμένα μου αρέσει γιατί έχει μεγάλη οθόνη για το ΝΕΤ ότι πρέπει να παίζω κανένα πόκερ να περνάει η ώρα άντε κ καμία ταινία σαν τηλ να έχει κ διάρκεια η μπαταρία με ήπια χρήση σαν τηλ δηλ. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι στο εξής δίλλημα είναι ένα άτομο που μου έκανε μια προσφορά ανταλλαγή το Sony Xperia s μου τ καινούργιο με το galaxy note το έχει από τον Οκτώβριο κ μου λέει ότι μόνο ακουστικά δεν έχει κ έχει λίγα ψηλά σημάδακια. Γύρω από τ ακουστικό αλλά φοράει μεμβράνη και θήκη εσείς τ λέτε αξίζει η ανταλλαγή; ;;;;αν μπορείτε απαντήστε μου εγώ δεν κάνω root κ τέτοια κ από της αρχικές οθόνες δεν θα έχω σχεδόν κανένα widget γιατί δεν με ενδιαφέρουν κ πολύ. Μόνο λίγες συντομεύσεις . Εμένα μου αρέσει γιατί έχει μεγάλη οθόνη για το ΝΕΤ ότι πρέπει να παίζω κανένα πόκερ να περνάει η ώρα άντε κ καμία ταινία σαν τηλ να έχει κ διάρκεια η μπαταρία με ήπια χρήση σαν τηλ δηλ. Ευχαριστώ

 

Καλημερα.

Καταρχην για μια δικαιη ανταλλαγη θα πρεπει να σου δωσει και ενα σεβαστο ποσο λογω παλαιοτητας του Note που κατεχει, απωλεια ακουστικων και φυσικα της φθορας που αναφερει.

Ωραιο το Xperia S ιδιως και απλους χρηστες σαν εσενα με καλη οθονη.

Σιγουρα ομως για τη δουλεια που το θες, λογω μεγεθους, το Note θα σε βολεψει λιγο περισσοτερο.

 

Εδω βεβαια που κανεις την ερωτηση σου δε προκειται να ακουσεις ασχημα λογια για το Note (αν και γενικα ειναι απ ολους αποδεκτο σαν ενα κορυφαιο smartphone/tabletphone).

Αν θες να ακουσεις διαφορες γνωμες, ανοιξε ενα thread με το ερωτημα σου εδω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απολυτως...προσωπικα η υψηλοτερη τιμη που εχω δει ειναι 580 και με εκκαθαριση φτανει τα 400...

 

Κατι τρωει τη μνημη σου, καποια εφαρμογη τρεχει backround συνεχεια.

 

Καλημερα,

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με μνημη ραμ.γυρω στα 680-700 την βλεπω να περιπλανιεται. :X

καποιο αξιοπιστο προγραμμα για ελεγχο των διεργασιων και τι ραμ καταναλωνει προτεινετε?

1)Επισης να ρωτησω στην Alba v2 το search engine ειναι Baidu.Μπορουμε να επεμβουμε και σε αρχειο αν χρειαστει να το αλλαξουμε?

2)Στο reboot καθε φορα κανει αναβαθμιση 57 εφαρμογων. Απο CWM αν κανω wipe cache & dalvik στην πρωτη επανεκκινηση κανει αναβαθμιση ολων των εφαρμογων μου.Στην επομενη ομως παλι τα ιδια.Τι μπορει να συμβαινει?καμια ιδεα-προταση?

 

Ευχαριστω :O

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με μνημη ραμ.γυρω στα 680-700 την βλεπω να περιπλανιεται. :X

καποιο αξιοπιστο προγραμμα για ελεγχο των διεργασιων και τι ραμ καταναλωνει προτεινετε?

2)Στο reboot καθε φορα κανει αναβαθμιση 57 εφαρμογων. Απο CWM αν κανω wipe cache & dalvik στην πρωτη επανεκκινηση κανει αναβαθμιση ολων των εφαρμογων μου.Στην επομενη ομως παλι τα ιδια.Τι μπορει να συμβαινει?καμια ιδεα-προταση?

 

Ευχαριστω :O

 

Δοκιμασε το Easy Task Killer Advanced οπου δειχνει τι μνημη καταναλωνει καθε εφαρμογη που τρεχει εκεινη την ωρα.

Καλο βεβαια ειναι να μη το εχεις σαν task killer...;)

 

Για το 2ο ερωτημα σου, αυτο ειναι ενα στοιχειο της ics που ομως θα επρεπε να γινεται μονο μετα απο wipe dalvik.Ουσιαστικα ξαναγραφει τη dalvik του συστηματος.Τιποτα κακο αλλα σιγουρα ενοχλητικο, μιας και στην AlBa το κανει σε καθε reboot, και το μονο που με ''ενοχλει'' σε αυτη το rom.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το Easy Task Killer Advanced οπου δειχνει τι μνημη καταναλωνει καθε εφαρμογη που τρεχει εκεινη την ωρα.

Καλο βεβαια ειναι να μη το εχεις σαν task killer...;)

 

Για το 2ο ερωτημα σου, αυτο ειναι ενα στοιχειο της ics που ομως θα επρεπε να γινεται μονο μετα απο wipe dalvik.Ουσιαστικα ξαναγραφει τη dalvik του συστηματος.Τιποτα κακο αλλα σιγουρα ενοχλητικο, μιας και στην AlBa το κανει σε καθε reboot, και το μονο που με ''ενοχλει'' σε αυτη το rom.

 

To δοκιμαζω τωρα :cool:

Ευχαριστω και παλι!

ΚΑΙ ενα μπραβο για την αμεσοτητα που εχεις και εδω στο myphone.gr και στο xda φιλε μου. :O

 

EDIT: βλεπω memory leak και battery drain οποτε λεω να την ξαναπερασω ,wipe data / system all .και ειδωμεν

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Οριστε το σωστο λινκ απο το βιντεο..λογικα θα το εχεις ηδη τσεκαρει.

Ναι το εχω δει,ειναι το πρωτο βιντεο με dissasemble που ειδα για το Νοτε!

 

Δυο φρεσκα βιντεο.;)

 

 

[*] Using The Galaxy Note As A Computer (With Accessories)

 

 

[*] Journey of a GALAXY Love Note.

http://www.youtube.com/watch?v=OGPyhctXVZ4&feature=youtu.be

Τα εχω ολα αυτα,ειχα δει το βιντεο και ζηλεψα τον τυπο και τα πηρα:p,ειδικα το πληκτρολογιο τα σπαει αλλα δεν ειναι να καθεσε με το touch pad του να σερφαρεις,καλυτερα το ποντικι!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες λεω να τσιμπησω μεσα στη βδομαδα το νοτε απο σκρουζ,για να ειμαι οκ με την εγγυηση θα πρεπει να μου εχει το ιμεει του κινητου στην αποδιξη αγορας?επισεις θα πρεπει το κινητο να ειναι απο χωρα της ευρωπης?με το ιμει μπορω να δω αν οντως ειναι ελληνικο η παραεισαγωγης κ απο ποια χωρα ?ισως σας ζαλιζω αλλα δεν θα ηθελα να ειμαι εκτος εγγυησης ευχαριστω!ουσιαστικα θελω να μου πειτε εαν γνωριζεται τι ερωτησεις πρπει να κανω πριν προβω στη αγορα του κινητου απο οποιοδηποτε καταστημα μεσο σκρουτζ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι μου. ...

Σα ΝΈΟ μέλος στη παρέα. ....χαιρετίζω όλους τούς φίλους. ...

 

Δεν θα τοποθετηθώ στο galaxy note για να μην κουράσω......

Απλά. ..νομίζω ότι θα περιμένω μεγάλο χρονικό διάστημα μέχρι να βγεί στην παραγωγή κάτι για να μου αλλάξει γνώμη. .... Ότι είναι η καλύτερη συσκευή που υπάρχει στην αγορά για ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟΥΣ χρήστες. .(και όχι για αυτούς πού ΒΓΆΖΟΥΝ το κινητό τούς ΒΌΛΤΑ)...

ΕΡΏΤΗΣΗ...-ΒΟΉΘΕΙΑ

Εχω το App: Battery solo widget. .και η θερμοκρασία του κινητού κυμαίνεται από 35 με μέγιστο τούς 42 βαθμούς. ....το 42 είναι νορμάλ? ? το αιισθάνομαι στο χέρι μου σαν να υπερθερμαίνεται......

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι μου. ...

Σα ΝΈΟ μέλος στη παρέα. ....χαιρετίζω όλους τούς φίλους. ...

 

Δεν θα τοποθετηθώ στο galaxy note για να μην κουράσω......

Απλά. ..νομίζω ότι θα περιμένω μεγάλο χρονικό διάστημα μέχρι να βγεί στην παραγωγή κάτι για να μου αλλάξει γνώμη. .... Ότι είναι η καλύτερη συσκευή που υπάρχει στην αγορά για ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟΥΣ χρήστες. .(και όχι για αυτούς πού ΒΓΆΖΟΥΝ το κινητό τούς ΒΌΛΤΑ)...

ΕΡΏΤΗΣΗ...-ΒΟΉΘΕΙΑ

Εχω το App: Battery solo widget. .και η θερμοκρασία του κινητού κυμαίνεται από 35 με μέγιστο τούς 42 βαθμούς. ....το 42 είναι νορμάλ? ? το αιισθάνομαι στο χέρι μου σαν να υπερθερμαίνεται......

 

Αν δεν το χρησημοποιεις ειναι πολυ(σε αδρανεια) αν το χρησημοποιεις παραπανω απο 35 δεν πρεπει να δεις, τουλαχιστον ετσι δουλευει το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το χρησημοποιεις ειναι πολυ(σε αδρανεια) αν το χρησημοποιεις παραπανω απο 35 δεν πρεπει να δεις, τουλαχιστον ετσι δουλευει το δικο μου.

 

παιζει ρολο και ποια εφαρμογη τρεχει....

Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο και ποια εφαρμογη τρεχει....

 

Moνο gps δεν εχω τρεξει για να δω τη θερμοκρασια αλλα σε 115 εφαρμογες που εχω εγκατεστημενες και τις εχω τρεξει πανω απο 35 δεν εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες λεω να τσιμπησω μεσα στη βδομαδα το νοτε απο σκρουζ,για να ειμαι οκ με την εγγυηση θα πρεπει να μου εχει το ιμεει του κινητου στην αποδιξη αγορας?επισεις θα πρεπει το κινητο να ειναι απο χωρα της ευρωπης?με το ιμει μπορω να δω αν οντως ειναι ελληνικο η παραεισαγωγης κ απο ποια χωρα ?ισως σας ζαλιζω αλλα δεν θα ηθελα να ειμαι εκτος εγγυησης ευχαριστω!ουσιαστικα θελω να μου πειτε εαν γνωριζεται τι ερωτησεις πρπει να κανω πριν προβω στη αγορα του κινητου απο οποιοδηποτε καταστημα μεσο σκρουτζ.

 

Θα πάρεις συσκευη που προορίζεται για Ευρωπαϊκή χώρα και είσαι καλυμμενος με την εγγύηση..θα ρωτήσεις λοιπόν για που προορίζεται η συσκευη, εμένα για παράδειγμα προορίζονταν για Πολωνία αλλα στο service που το έχω αφήσει τώρα με το ΙΜΕΙ το δέχθηκαν κανονικά no questions asked

 

Ps: Athanasso77 μην τα ακούσω εγω πάλι!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω ολα αυτα,ειχα δει το βιντεο και ζηλεψα τον τυπο και τα πηρα:p,ειδικα το πληκτρολογιο τα σπαει αλλα δεν ειναι να καθεσε με το touch pad του να σερφαρεις,καλυτερα το ποντικι!!

 

Ε ναι, λογικο ακουγεται καλυτερα το ποντικι,με touch pad φανταζομαι θα ειναι γενικως δυσχρηστο:wacko: να το χειριζεται καποιος.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Εγω σας ζηλεύω όλους αλλα αυριο θα το έχω πισω και ας μην έκαναν κάτι!! Είναι τέτοια η έλλειψη που και με ροζ συμβιβαζομουν LOLOLOL!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος χρήστης note και ικανοποιημενος μέχρι στιγμής.

Δοκίμασα την alba rom αλλά έχω κάποια θέματα.

Δεν υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο.

Μηχανή αναζήτησης είναι στα κινέζικα.

Ο browser στο σκρολαρισμα laggarei.

Προτείνετε κάποια άλλη ics rom?

 

Εδω εισαι.Εψαχνα εψαχνα.Επιτελους σε βρηκα.Εψαχνες πληκτρολογιο στα ελληνικα.Δυο λυσεις μπορω να σου δωσω απο τη μερια μου για alba

 

Η μια ειναι το swype που εχει αγγλικα οταν το βαζεις αλλα μπορεις να κατεβασεις και ελληνικα.Εδω η εφαρμογη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=23447220

 

και η αλλη να σου δωσω το default keyboard της ics .Δες τη φωτο πώς φαινεται.Ειναι το πληκτρολογιο απο cm9 δουλευει αψογα και απλα αυτο που θα κανεις ειναι να το κατεβασεις (LatinIME.apk)και με ενα root explorer το κανεις copy-paste στο /system/app, του δινεις τα σωστα permissions rw-r--r-- και επειτα κανεις reboot το κινητο και εισαι ετοιμος.

http://db.tt/osRXPnVe

 

off topic θα πω τιποτα για το tapatalk Μεγαλη Εβδομαδα

 

 

εδω το screenshot

http://db.tt/nrosfcMf

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Η μπαταρια με την AlBa ics rom ειναι κατι που δεν εχω ξαναζησει στο κοσμο του Android...:p

 

Βασικα δε θελω να πω κατι και να προτρεψω ολους να περασετε αυτη τη rom, αλλα αυτο που με κανει ιδιαιτερα χαρουμενο ειναι η διαχειρηση της μπαταριας στην εκδοση ics!

Συνηθως, για να καταλαβετε λιγο τη διαφορα, καθε βραδυ φορτιζω συσκευη οπου βρισκεται στο περιπου στο 20%...(ναι, κανω πολυ χρηση).

 

Εχουμε και λεμε λοιπον:

44% υπολοιπο μπταριας.

Plugged off: 23ω 47λ 44δ.

Οθονη on : 2ω 55λ 34δ.

Tapatalk: 33λ 20δ (καταλαβαινουν τι ''καιει'' οσοι εχουν αυτη την εφαρμογη).

ΙΜ+ pro: 1 ωρα περιπου.

Ραδιοφωνο: 1ωρα περιπου.

 

Τα υπολοιπα ειναι τα normal, καποιες κλησεις, λιγο browsing κτλ...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...