Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γέννησε η παντόφλα μου και έκανε ένα galaxy nexus (για το εταιρικό νουμερο).....ευχαριστω για τις ευχες :lol::lol::lol:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια, ορισμενες αποριουλες επειδη αποφασισα μετα απο 2,5 βδομαδες σε στοκ να περασω καποια κοστουμ ρομ:

 

1) οσον αφορα τις οφισιαλ ρομς.. ειδα στο ανιστοιχο νημα στο xda το εξης:

 

N7000XXLA6---------2.3.6-------2012 February-------N7000XEULA1--------------Europe---------------------------------Download

N7000XXLC1---------2.3.6-------2012 March----------N7000OXALC1-----------Open Europe----------------------------- Download

 

τι διαφορα εχει το Europe απο το Open Europe?

επισης, οσον αφορα την εκδοση για Ελλαδα ειναι -->

 

N7000XXLA6------- 2.3.6-------2012 February--------N7000OXXLA1-----------Greece (Vodafone)----------------------- Download

 

αυτο σημαινει οτι ειναι branded η συγκεκριμενη ρομ στη Βονταφον?

 

2) Το να επανελθεις στη στοκ ρομ ειναι τοσο απλο οσο ηταν με το Galaxy S i9000? Περνας δλη τα αρχειακια στο Odin και φλασαρεις και εισαι ετοιμος? Η χρειαζεται μεγαλυτερη διαδικασια? Ρωταω γιατι συντομα θα ρθει η stock ICS με τα ολα τα εξτρας της και σιγουρα θα την προτιμησω.

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ορισμενες αποριουλες επειδη αποφασισα μετα απο 2,5 βδομαδες σε στοκ να περασω καποια κοστουμ ρομ:

 

1) οσον αφορα τις οφισιαλ ρομς.. ειδα στο ανιστοιχο νημα στο xda το εξης:

 

N7000XXLA6---------2.3.6-------2012 February-------N7000XEULA1--------------Europe---------------------------------Download

N7000XXLC1---------2.3.6-------2012 March----------N7000OXALC1-----------Open Europe----------------------------- Download

 

τι διαφορα εχει το Europe απο το Open Europe?

επισης, οσον αφορα την εκδοση για Ελλαδα ειναι -->

 

N7000XXLA6------- 2.3.6-------2012 February--------N7000OXXLA1-----------Greece (Vodafone)----------------------- Download

 

αυτο σημαινει οτι ειναι branded η συγκεκριμενη ρομ στη Βονταφον?

 

2) Το να επανελθεις στη στοκ ρομ ειναι τοσο απλο οσο ηταν με το Galaxy S i9000? Περνας δλη τα αρχειακια στο Odin και φλασαρεις και εισαι ετοιμος? Η χρειαζεται μεγαλυτερη διαδικασια? Ρωταω γιατι συντομα θα ρθει η stock ICS με τα ολα τα εξτρας της και σιγουρα θα την προτιμησω.

 

 

 

1.Η τελευταια είναι η lc1.Αναλογα με το csc (N7000XEULA1,N7000OXALC1) παιρνεις τα upgrades που ερχονται.

 

Η rom για την Vodafone λογικα ειναι branded.Αντι για το ηχητικο σημα της samsung λογικα θα σου βγαζει το λογοτυπο της vodafone (εχω να περασω Branded rom απο galaxy s εποχες)

 

2. Ναι ειναι ακριβως η ιδια διαδικασια αλλα με προσοχη παντα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

1.Η τελευταια είναι η lc1.Αναλογα με το csc (N7000XEULA1,N7000OXALC1) παιρνεις τα upgrades που ερχονται.

 

Η rom για την Vodafone λογικα ειναι branded.Αντι για το ηχητικο σημα της samsung λογικα θα σου βγαζει το λογοτυπο της vodafone (εχω να περασω Branded rom απο galaxy s εποχες)

 

2. Ναι ειναι ακριβως η ιδια διαδικασια αλλα με προσοχη παντα

απο την open europe και την απλη europe ποια να προτιμησω?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

απο την open europe και την απλη europe ποια να προτιμησω?

 

open europe

 

N7000XXLC1---------2.3.6-------2012 March----------N7000OXALC1-----------Open Europe----------------------------- Download

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

1.Η τελευταια είναι η lc1.Αναλογα με το csc (N7000XEULA1,N7000OXALC1) παιρνεις τα upgrades που ερχονται.

 

Η rom για την Vodafone λογικα ειναι branded.Αντι για το ηχητικο σημα της samsung λογικα θα σου βγαζει το λογοτυπο της vodafone (εχω να περασω Branded rom απο galaxy s εποχες)

 

2. Ναι ειναι ακριβως η ιδια διαδικασια αλλα με προσοχη παντα

 

Δε νομίζω ότι είναι branded. Το δικό μου ήρθε με την VGR firmware (VodafoneGR) και δεν αγοράστηκε από Vodafone..ούτε γράφει πουθενά Vodafone. Αντίστοιχα τα γερμανικά φοράνε την DBT(Debitel) και πάλι δεν είναι branded.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ψηθεί να πάρω κ εγώ ένα note.Ξέρετε αν μπορώ να το πάρω με εταιρικό αφμ φίλου μου από expansys αν αυτός έχει κομμωτήριο?.Η πρέπει να έχει μαγαζί που να πουλάει?Κ αν ναι πρέπει να πουλάει κινητά ή ότι να ναι?

Επίσης απ όσα έχω διαβάσει στο τόπικ τα κινητά που έρχονται από Γερμανία είναι αυτά που παίρνουν πρώτα τις αναβαθμίσεις.Αυτά που φέρνει η expansys είναι απ την Ελληνική αντιπροσωπία ή από Αγγλία?

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ψηθεί να πάρω κ εγώ ένα note.Ξέρετε αν μπορώ να το πάρω με εταιρικό αφμ φίλου μου από expansys αν αυτός έχει κομμωτήριο?.Η πρέπει να έχει μαγαζί που να πουλάει?Κ αν ναι πρέπει να πουλάει κινητά ή ότι να ναι?

Επίσης απ όσα έχω διαβάσει στο τόπικ τα κινητά που έρχονται από Γερμανία είναι αυτά που παίρνουν πρώτα τις αναβαθμίσεις.Αυτά που φέρνει η expansys είναι απ την Ελληνική αντιπροσωπία ή από Αγγλία?

Μπορεις να το παρεις,αλλα θα μπορεσει να το δικαιολογησει στην εφορια?ας ρωτησει το λογιστη του αν και νομιζω πως θα μπορεσει...
Link to comment
Share on other sites

δείξε αυτό το app https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appspot.swisscodemonkeys.bald

και πες οτι είναι επαγγελματικό εργαλείο του κομωτηρίου.

 

ΧΑΧΑ κανονικά όμως!! Δεν νομίζω πάντως να έχει θέμα.. Κανονικά θα το περάσεις στα έξοδα αλλά το τελικό ΟΚ θα στο δώσει ο λογιστής σου.. Η εφαρμογή θα βοηθήσει πάντως!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

@takisfff

Έχει δικαιώμα για ενδοκοινοτικές συναλλαγές o φίλος σου;. Το έχει δηλώσει στο μητρώο του αυτός που έχει το κομμωτήριο ;. Αν ναι τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Ξέρει τον τρόπο.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμενα. Απο προχθές το μεσημέρι ειμαι και εγω ενας τυχερός κάτοχος ενος Samsung Note. H συσκευή ειναι πέρα των προσδοκιών μου. Η οθόνη του είναι ένα όνειρο. Βέβαια με το που ανοίγεις το κουτί ,το μέγεθος της συσκευής σε αγχώνει....αλλα μετα ολα τα αλλα θα σου φαίνονται παιδικά παιχνιδάκια. Εκτός του άλλου, με εχει κυριεύσει ενα γλυκό άγχος ,το πως θα μπορέσω να "μάθω" την συσκευή. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμενα. Απο προχθές το μεσημέρι ειμαι και εγω ενας τυχερός κάτοχος ενος Samsung Note. H συσκευή ειναι πέρα των προσδοκιών μου. Η οθόνη του είναι ένα όνειρο. Βέβαια με το που ανοίγεις το κουτί ,το μέγεθος της συσκευής σε αγχώνει....αλλα μετα ολα τα αλλα θα σου φαίνονται παιδικά παιχνιδάκια. Εκτός του άλλου, με εχει κυριεύσει ενα γλυκό άγχος ,το πως θα μπορέσω να "μάθω" την συσκευή. :wacko:

 

Καλώς τον και μεγειες!! Μην αγχώνεσαι θα την μάθεις την συσκευή και υπάρχουν πολλά παιδιά εδώ να βοηθήσουν.. Ρίξε και λίγο διάβασμα προς τα πίσω και θα σου λυθούν πολλές απορίες.. Θα συνηθίσεις και το μέγεθος σύντομα και δεν θα ξεκολλάς!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει δικαίωμα για ενδοκοινοτικές συναλλαγές.Θα κάνουμε μια ερώτηση στον λογιστή του κ βλέπουμε.Σας ευχαριστώ παίδες.Αν ξέρει κανείς να μου απαντήσει κ σ αυτό.

Επίσης απ όσα έχω διαβάσει στο τόπικ τα κινητά που έρχονται από Γερμανία είναι αυτά που παίρνουν πρώτα τις αναβαθμίσεις.Αυτά που φέρνει η expansys είναι απ την Ελληνική αντιπροσωπία ή από Αγγλία?
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι συσκευές του expansys προέρχονται από αγορές της Ευρώπης. Ανάλογα με το stock τους μπορεί να σου έρθει Γερμανική συσκευή (DBT) , Αγγλική (XEU), Γαλλική κοκ. Όλες όμως έχουν κανονικά εγγύηση στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω κοντά 2 εβδομάδες με το ΝΟΤΕ,ρε παίδες το διάβασα και δεν το πίστευα ότι δεν ξεκολλάς.Έχω βάλει και το JuiceDefender Ultimate κάνει κυριολεκτικά την μπαταριά σκύλο και το τηλέφωνο ακόμα ποιο έξυπνο.Πλέον πειραματίζομαι με διάφορους Launchers και ψήνομαι για τον TSF Shell 3D αλλά είναι λίγο αλμυρός, κάποιους άλλους που δοκίμασα κάνουν το τηλ κάπως ποιο αργό...Εάν έχει κανείς κάποια πρόταση καλοδεχούμενη!!
Link to comment
Share on other sites

H δημιουργικοτητα των κατοχων του ΝΟΤΕ φαινεται πως δεν εχει τελειωμο.

Δειτε ενα πολυ κουλ stop motion animation[*] που δημιουργησε ενας τυπος με το Galaxy Note, το S-Pen και σχεδον 4.000 φωτογραφιες.:X

 

 

[*] [ Stop motion είναι η τεχνική animation σύμφωνα με την οποία φυσικά αντικείμενα, π.χ. από πηλό, χαρτί κ.α φαίνεται να μετακινούνται σε ένα σκηνικό. Τα καρέ φωτογραφίζονται και έχουν μικρές διαφορές στη θέση των αντικειμένων, ώστε καθώς προβάλλονται με μια συνεχή ροή να δημιουργείται η ψευδαίσθηση της κίνησης.]

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμενα. Απο προχθές το μεσημέρι ειμαι και εγω ενας τυχερός κάτοχος ενος Samsung Note. H συσκευή ειναι πέρα των προσδοκιών μου. Η οθόνη του είναι ένα όνειρο. Βέβαια με το που ανοίγεις το κουτί ,το μέγεθος της συσκευής σε αγχώνει....αλλα μετα ολα τα αλλα θα σου φαίνονται παιδικά παιχνιδάκια. Εκτός του άλλου, με εχει κυριεύσει ενα γλυκό άγχος ,το πως θα μπορέσω να "μάθω" την συσκευή. :wacko:

Μεγιες μεγιες!!Οριστε ενα λινκ με σχεδον τα παντα για το κινητο μας!!θα σε βοηθησει αρκετα!! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329997

 

π.ς το πιο γλυκο αγχος ειναι αυτο του να ανακαλυπτεις κατι καινουργιο,φοβερο συναισθημα!!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ψαχνετε να αντικαταστησετε τον TW Launcher και δεν εχετε βρει καποιν με αντιστοιχο smothness (adw, zeam καλοι ειναι αλλα οχι τελειοι) δοκιμαστε τον Nemus Launcher!!!

Λιτος, αλλα με ολα τα απαραιτητα futures, με τη μιση μνημη που χρησιμοποιει ο TW και ο πιο smooth απ οσους εχω δοκιμασει!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ψαχνετε να αντικαταστησετε τον TW Launcher και δεν εχετε βρει καποιν με αντιστοιχο smothness (adw, zeam καλοι ειναι αλλα οχι τελειοι) δοκιμαστε τον Nemus Launcher!!!

Λιτος, αλλα με ολα τα απαραιτητα futures, με τη μιση μνημη που χρησιμοποιει ο TW και ο πιο smooth απ οσους εχω δοκιμασει!!!

Κανείς που έχει εμπειρία με τον TSF?.Λέω να του κάνω δώρο ένα ακριβό Launcher.Ποπο κόλλημα,ούτε γκόμενα να ήταν το ΝΟΤΕ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες στο link θα βρειτε το δελτιο τυπου της Samsung που εξηγει αρκετα αναλυτικα τι θα περιεχει το premium suite software που ετοιμαζεται για να συνοδευσει το ics 4.0.3. (και το οποιο ειναι κ η αιτια που αργουμε να λαβουμε το upgrade καπου στο Q2,2012).

[ http://www.youmobile.org/blogs/entry/Ice-Cream-Sandwich-4-0-3-Premium-Suite-for-Galaxy-Note-Coming-on-Q2-Video-Review ]

Σπουδαια πραγματα αναμενονται για το θηριο μας.:D

Cant wait for...

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

για αυτές τις θηκούλες έχετε να προσθέσετε κάτι?

http://www.ebay.co.uk/itm/Metallic-Chrome-Hard-Cover-Case-Samsung-Galaxy-Note-i9220-N7000-/320855142079?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item4ab474eebf

 

επίσης αν κάποιος παίρνει απο ΕΕ, το hoh.de το δίνει πλέον στα 473 + 16 = 489 στη πόρτα μας. δίκαιη τιμή θεωρώ. (έχω δοκιμάσει το κατάστημα σε παλαιότερη αγορά, και γενικά θεωρείται απο τα μεγάλα γερμανικά.)

Link to comment
Share on other sites

για αυτές τις θηκούλες έχετε να προσθέσετε κάτι?

http://www.ebay.co.uk/itm/Metallic-Chrome-Hard-Cover-Case-Samsung-Galaxy-Note-i9220-N7000-/320855142079?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item4ab474eebf

 

επίσης αν κάποιος παίρνει απο ΕΕ, το hoh.de το δίνει πλέον στα 473 + 16 = 489 στη πόρτα μας. δίκαιη τιμή θεωρώ. (έχω δοκιμάσει το κατάστημα σε παλαιότερη αγορά, και γενικά θεωρείται απο τα μεγάλα γερμανικά.)

 

Ωραίες είναι! Θα δω μήπως πάρω καμιά να το χρωματίσω λιγάκι!.. Αν και το έχω μόνιμα στην πολύ λεπτή θήκη από το extrememobile αν θυμάμαι καλά το όνομα.. Εσύ για τι χρώμα ψήνεσαι??

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Κανείς που έχει εμπειρία με τον TSF?.Λέω να του κάνω δώρο ένα ακριβό Launcher.Ποπο κόλλημα,ούτε γκόμενα να ήταν το ΝΟΤΕ!!!

 

Τον δουλεύω από την πρώτη μετά που βγήκε. Είναι πολύ καλός και ότι πιο smooth υπάρχει με τρελή διαφορά απ' οτιδήποτε κυκλοφορεί εκεί έξω (έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα).

Αν ήθελα να του βρω ελαττώματα θα έγραφα δύο πράγματα:

1. Αν τον φορτώσεις πολλά widgets (εκτός από τα δικά του) χάνει σε smoothness.

2. Το κουμπί που πατάς για να περιηγηθεις στις επιφάνειες εργασίας είναι κάτω αριστερά. Για το note που έχει τόσο μεγάλη οθόνη το σημείο αυτό είναι λίγο άβολο.

 

Sent from my tiny Galaxy Note...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...