Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιάννη όντως το No Led το έχω παρατηρησει ότι αυξάνει την κατανάλωση. Όταν το βρίσκω ενσωματωμενο σε custom rom το πεταω αμέσως.

Αν έχεις ειδοποίηση και αργησεις να την δεις ειναι σαν να κρατα την οθόνη σε "μερική χρήση".

Εκει που έχω 1% σε 7 ωρες ύπνου, με το no led έχασα 12.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλες και όλους,

φορτίζοντας το τηλέφωνο, με το φορτιστή, βγάζει στο status bar το σύμβολο του usb και γράφει το ΜΤΡ ενεργοποιήθηκε, έτσι πρέπει να είναι;

edit: #1

Μόλις επικοινώνησα με τη Samsung και μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό, έτσι δείχνει.

Παρακαλώ ας το επιβεβαιώσει κάποιος που έχει το τηλέφωνο.

edit #2

Τελικά το βρήκα, δεν πατούσε καλά το καλώδιο usb στο φορτιστή και να φανταστείτε ότι η τεχνικός στη samsung μου έλεγε ότι είναι φυσιολογικό :down:

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά Όχι.

Μήπως έχεις ενεργοποίηση το "εντοπισμό σφαλμάτων";

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παντως ευτυχως το Note δεν εχει το θεμα με την ροζιλα της καμερας σε ασπρο φοντο που εχει το Galaxy S II. Ερχομενος απο Galaxy S II την ιδια στιγμη μολις πηρα το Note αυτο τεσταρα. Ευτυχως.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Όσο το φόρτιζα και το πείραζα η μπαταρία δεν ανέβαινε σε φόρτιση, παρέμεινε σταθερη. Ο εντοπισμός σφαλμάτων πως βγαίνει να το τσεκάρω και εγώ..
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο εντοπισμός σφαλμάτων πως βγαίνει να το τσεκάρω και εγώ..

 

Ρυθμίσεις / Εφαρμογές / Ανάπτυξη / Εντοπισμός σφαλμάτων USB.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαι κάτι ακόμα. Για να κατεβάσω μια εφαρμογή GPS χρειαζεται ειδική ανάλυση για το Note, ή μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτές που είχα για το S2?
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kαι κάτι ακόμα. Για να κατεβάσω μια εφαρμογή GPS χρειαζεται ειδική ανάλυση για το Note, ή μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτές που είχα για το S2?

 

Τα περισσότερα προγράμματα προσαρμόζονται στην ανάλυση της οθόνης (Sygic, NDrive, Navigon κτλ). Κάποια άλλα ωστόσο όπως το iGO είναι στατικά και θα χρειαστεί να ψάξεις για διαφορετικό skin.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ!! Το Copilot μήπως; που το χω πληρώσει κιόλας;;;
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eυχαριστώ πολύ!! Το Copilot μήπως; που το χω πληρώσει κιόλας;;;

 

Και το co-pilot νομίζω παίζει κανονικά, δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μπορείς να το κάνεις εσύ και να μας πεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εξακολουθεί να μη με βάζει στο καινούργιο market αλλά στο παλιό. τι κάνουμε? είμαι με official 2.3.6

 

επίσης, που είναι η επιλογή να μένει αναμένει η οθόνη όταν φορτίζει ή γενικά είναι συνδεδεμένο το usb?

Link to comment
Share on other sites

εξακολουθεί να μη με βάζει στο καινούργιο market αλλά στο παλιό. τι κάνουμε? είμαι με official 2.3.6

 

επίσης, που είναι η επιλογή να μένει αναμένει η οθόνη όταν φορτίζει ή γενικά είναι συνδεδεμένο το usb?

 

Θα στο βγάλει κάποια στιγμή.

Δεν μας είπες τι έκανες με το πρόβλημα του ήχου. Διορθώθηκε με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ναι.. ο ήχος είναι αισθητά καλύτερος, αλλά όχι καλός. Οκ, το όχι καλός το ήξερα από την αρχή, είχα διαβάσει περί samsung και ακουστικού. με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δείχνει να είναι οκ. δουλεύει κανονικά και η οθόνη, γιατι πριν αλλού πατούσες και αλλού βρισκόταν αυτό~ :/

 

πήρα μπλε δόντι για ακουστικό, είναι πραγματικά κακός ο ήχος. αν έχει λίγο φασαρία δεν ακούς τίποτα. επίσης και η συσκευή είναι μεγάλη και βαριά, οπότε με το μπλε δοντάκι λύθηκαν τα προβλήματα μου :D

 

μόλις τώρα πέρασα όλες τις εφαρμογές που είχα στην συσκευή. θα περιμένω να δω τι συμπεριφορά θα έχει μέσα στο σουκου, αν τελικά ξαναπαρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα θα την στείλω για αλλαγή. οπότε είμαι στην αναμονή και εγώ και το root της συσκευής :D

Link to comment
Share on other sites

ναι.. ο ήχος είναι αισθητά καλύτερος, αλλά όχι καλός. Οκ, το όχι καλός το ήξερα από την αρχή, είχα διαβάσει περί samsung και ακουστικού. με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δείχνει να είναι οκ. δουλεύει κανονικά και η οθόνη, γιατι πριν αλλού πατούσες και αλλού βρισκόταν αυτό~ :/

 

πήρα μπλε δόντι για ακουστικό, είναι πραγματικά κακός ο ήχος. αν έχει λίγο φασαρία δεν ακούς τίποτα. επίσης και η συσκευή είναι μεγάλη και βαριά, οπότε με το μπλε δοντάκι λύθηκαν τα προβλήματα μου :D

 

μόλις τώρα πέρασα όλες τις εφαρμογές που είχα στην συσκευή. θα περιμένω να δω τι συμπεριφορά θα έχει μέσα στο σουκου, αν τελικά ξαναπαρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα θα την στείλω για αλλαγή. οπότε είμαι στην αναμονή και εγώ και το root της συσκευής :D

 

Επειδή εγώ γκρινιαζα για τον ήχο από τα hands free (γιατί από το ακουστικό του τηλεφώνου τη συνομιλία την ακούν και οι γύρω … ) δοκιμασες με τα δικά του λευκά και είναι το ιδιο;

 

Με τι "μπλε δόντι" το δοκιμασες? Σε ρωτώ γιατι και με το HP1500 και με MW600 η απόδοση και η ένταση είναι super!

 

Για κοιταξε το γιατί διαβάζω ότι έχεις κι άλλα "προβληματάκια"....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου λιγο για να τα ξεκαθαρισω μεσα στο μυαλο μου αυτο με τα γραμματα XXKK, ΧΧJK στα firmware. Εχω:΅

 

εκδοση βασικου φασματος ΧΧΚΚ5

εκδοση Kernel XXKK9

αριθμος κατασκευης XXKK9

 

μπορει καποιος να μου τα εξηγησει;

TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια πειτε μου λιγο για να τα ξεκαθαρισω μεσα στο μυαλο μου αυτο με τα γραμματα XXKK, ΧΧJK στα firmware. Εχω:΅

 

εκδοση βασικου φασματος ΧΧΚΚ5

εκδοση Kernel XXKK9

αριθμος κατασκευης XXKK9

 

μπορει καποιος να μου τα εξηγησει;

 

http://samfirmware.webs.com/samsunglettercode.htm

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=800257

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

μπραβο athanaso, να σαι καλα. ξεκιναω μελετη.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ενέδωσα και εγώ και το αγόρασα από amazon.de :X :lol: . O ήχος με τα ενσύρματα ακουστικά είναι σε καλύτερα επίπεδα απ'ότι περίμενα.

 

Απλά για όσους ενδιαφέρονται, η amazon Γερμανίας το στέλνει με UPS επόμενη εργάσιμη μέρα (ή τουλάχιστον αυτό μου εμφάνισε τώρα στο site τους). Βγήκε 532,45 Ευρώ τελική.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ενέδωσα και εγώ και το αγόρασα από amazon.de :X :lol: . O ήχος με τα ενσύρματα ακουστικά είναι σε καλύτερα επίπεδα απ'ότι περίμενα.

 

Απλά για όσους ενδιαφέρονται, η amazon Γερμανίας το στέλνει με UPS επόμενη εργάσιμη μέρα (ή τουλάχιστον αυτό μου εμφάνισε τώρα στο site τους). Βγήκε 532,45 Ευρώ τελική.

 

με τι τιμη συσκευης το παρειγγειλες? το amazon.de http://goo.gl/D1gXt το δινει 489,99 :ευρω:D

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

με τι τιμη συσκευης το παρειγγειλες? το amazon.de http://goo.gl/D1gXt το δινει 489,99 :ευρω:D

 

πες μου που το βρηκες τοσο, να παρω 3-4:lol::lol:, εσυ το παρακανες, 508 ευρω το εχει

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

πες μου που το βρηκες τοσο, να παρω 3-4:lol::lol:, εσυ το παρακανες, 508 ευρω το εχει

 

Φίλε DoctorM, όταν ο mips έκανε το post, τόσο το είχε το τηλέφωνο. Πάτησα στο link και το είδα με τα μάτια μου. Τώρα το ξαναπήγαν 508. Δεν ξέρω αν ήταν λάθος ή όχι από τη μεριά του amazon.de, αλλά πράγματι το είχαν τόσο...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Φίλε DoctorM, όταν ο mips έκανε το post, τόσο το είχε το τηλέφωνο. Πάτησα στο link και το είδα με τα μάτια μου. Τώρα το ξαναπήγαν 508. Δεν ξέρω αν ήταν λάθος ή όχι από τη μεριά του amazon.de, αλλά πράγματι το είχαν τόσο...

 

Φίλε DoctorM, μην βαρας τοσο το ειχαν αλλα το αλλαξαν παλι ευτηχως που ειχα και αυτοπτη μαρτυρας αλλιως θα με ειχατε κρεμασει στην ομονοια :lol: :lol:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που τις τελευταίες μέρες κάνω 20 refresh την ημέρα ( :lol: ) δεν το είδα ποτέ με τόσο χαμηλή τιμή.

 

Αναρωτιέμαι τί πωλήσεις έκανε στην Ελλάδα, σαν σκέτη συσκευή χωρίς επιδότηση, ειδικά από αυτούς που το πουλάνε 699 Ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε DoctorM, μην βαρας τοσο το ειχαν αλλα το αλλαξαν παλι ευτηχως που ειχα και αυτοπτη μαρτυρας αλλιως θα με ειχατε κρεμασει στην ομονοια :lol: :lol:

 

μαλλον πηγαινε να παιξεις λοττο, :lol: πολυ τυχερος να το πετυχες τοσο.

η αληθεια ειναι οτι ο κοσμος δεν εχει παρει χαμπαρι κατι, οτι απο το ιουλιο εχουμε ελευθερες εμπορικες συνναλαγες με την κορεα ολη η ευρωπαικη ενωση. δεν υπαρχουν δασμοι,τελωνια κτλ. ολα τα προιντα της sammy, LG κτλ. εχουν ακομα χαμηλοτερες τιμες απο τις υπαρχουσες. Για αυτο βλεπουμε, απιστευτες τιμες και προσφορες. Η ψαλιδα θα ανοιγει με την παροδο του χρονου με συγκριση προιντα apple, htc (taiwan), Sony κτλ. να το θυμαστε αυτο, ειναι μεγαλο ατου να εχεις φθηνοτερες τιμες απο τους ανταγωνιστες σου με συνδιασμο μαζι να να βγαζει εφαμιλα ανταγωνιστικα προιοντα. φιλικα

Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...