Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εβγαλα απο την πριζα πριν λιγο και οταν το ανοιξα ειχε 98%

το επεξεργαστικα λιγο και επεσε στο 93%.

εσας πως συμπεριφερεται η μπαταρια??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαριε οκ να μην τρομαζουμε απο τις 5.3 ιντζες του κινητου αλλα απο οτι βλεπω εχει πολυ μακρυα δαχτυλα. Δεν εχουμε ολοι τοσο μακρυα δαχτυλα :)
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μην πάρετε Vikuity screen protector. Με απογοήτευσαν. Άντε να βγάλει η Brando...

 

 

Γιατί να το κάνεις αυτό με την οθόνη; Δεν σε ικανοποιεί η ποιότητα/ανάλυσή της; Εμένα μου φαίνεται τέλεια! Σκέφτηκες μήπως θα υπάρξει πρόβλημα με κάποιες εφαρμογές από το market;

 

Το κάνω σε όλες τις android συσκευές μου, πολλών δε μάλλον σε αυτη που λόγω της υψηλής ανάλυσης όλα θα φαίνονται πολυ μικρά και γενικά θα χωρα περισσότερη πληροφορία στην οθόνη. Θέλεις άλλο launcher μετα και πράγματι κάποιες εφαρμογές δε θα εμφανίζονται σωστά, αλλα στην πλειονότητα τους θα παίζουν καλα...

Για το wifi το τσεκαρα παιδια. Η ίδια ιστορία με το s2...

Link to comment
Share on other sites

καλα Μαριε, το note με αυτα τα δακτυλα φαινεται κινητακι :lol: μα καλα ποσο υψος εισαι ? παντως καλη η προσπαθεια :up: και εαν μπορεις την επομενη φορα πιο κοντα στο κινητο.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

χευ παιδια..θελω να κανω καποιες ερωτησεις για το note..

- υπαρχει καποιο θεμα με το wifi γιατι κατι τετοιο ακουσα για ασθενες σημα?

-ποσο κραταει η μπαταρια με normal χρηση?

-λαγκαρει καθολου ? η γενικα η στο webing η σε οποιαδηποτε εφαρμογη τελος παντων? (δν ξερω τπτ απο android γι αυτο ρωταω ).

σε σχεση με το iphone 4 στο θεμα ταχυτητας στο web πως συμπεριφερεται?

 

αυτα μεχρι στιγμης..ευχαριστω προκαταβολικα..

Link to comment
Share on other sites

Για το wifi το τσεκαρα παιδια. Η ίδια ιστορία με το s2...

 

Τι εννοείς ρε συ Βαγγέλη?:cry::cry::cry:

 

Πάλι το wifi του μάπα???

Καλά ρε ****το αυτή η samsung δεν μπορεί να φτιάξει λιγάκι το hardware του wifi. Τόσο δύσκολο είναι???

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...

 

ξερει κανεις αν, η αναλυση της οθονης, ειναι συμβατη με τα προγραμματα πλοηγησης που κυκλοφορουν??

Link to comment
Share on other sites

Τον Aura που εχω (2.1.3.) εγώ μια χαρά είναι! ;)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kA-8ya2mscQ]Samsung GALAXY Note Review - YouTube[/ame]

 

http://cdn.pocket-lint.com/images/4yv2/samsung-galaxy-note-review-2.jpg?20111103-103731

 

review http://www.pocket-lint.com/review/5615/samsung-galaxy-note-review

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το εχω και εγω στα χερια μου απιστευτο σε αυτη την οθοναρα χορταινεις να βλεπεις βιντεο ιντερνετ αλλα και να παρεις τηλεφωνο δεν με ενοχλει καθολου γιατι ειναι σχετικα ελαφρυ για τις διαστασεις του αλλα εκεινο που με ευχαριστει ειναι το πληκτρολογιο ηπληκτρολογηση λογου του μεγεθος των γραμματων
Link to comment
Share on other sites

τ ο εχω και εγω μου το δανεισαν για 2 μερες.ηχειο οπολυ καλο,ΟΘΟΝΗ Απαιχτη.

η μπαταρια φουλ λιωσιμο απο το πρωι τωρα ειναο στο 62%.εκεινο που το αδκει ειναι ο εργοστασιακος μπονσερ τελειως ΑΧΡΗΣΤΟΣ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δειτε το video στο τέλος έχει την flip case που εφαρμόζει ΑΨΟΓΑ!!

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kiOWmTnHX58]Samsung Galaxy Note Unboxing - YouTube[/ame]

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Δειτε το video στο τέλος έχει την flip case που εφαρμόζει ΑΨΟΓΑ!!

 

 

Ωραία η θήκη αλλα θέλεις αλλη μια θήκη για να μην κάνεις σημάδια στο πίσω καπάκι.:lol: Θα την χτυπήσω παντος σίγουρα.

To θεμα ειναι οτι και με αυτην την θήκη δεν θα μπορεις να κάνεις ευκολα τηλέφωνα.

 

 

 

 

Και οι πρώτες εντυπώσεις απο εμένα.

Σαν μέγεθος ΝΑΙ ειναι μεγάλο αλλα οχι τόσο ώστε να κάνει την χρήση του και την φορητότητα απαγορευτική. Πάντος όσοι το έβλεπαν έλεγαν τι παντόφλα ειναι αυτη! Να το ξέρετε οτι θα ακούσετε τέτοια σχόλια. Σε χρήση με το ένα χέρι εχεις την εντύπωση οτι θα σου φύγει απο το χέρι γι αυτό και το χειρίζομαι με τα 2 χέρια. Το ενα χέρι κρατάει και το αλλο επιλέγει. Στο αυτοκίνητο έκανα κλήση με την χρήση ενος χεριού για δόκιμη και έιδα οτι δεν ειναι δύσκολη η χρηση του σαν τηλέφωνο.

Η οθόνη του ειναι όλα τα λεφτά και είναι απόλαυση οτι κάνεις σε αυτην. Ο ήχος του σε όλα τα ηχεία ειναι οπως του sg s2.Ελαφρά καλύτερος θα έλεγα. Oχι κακός αλλα ουτε και super ουαου.

Η κατασκευή ειναι στιβαρή και το χρώμιο περιμετρικά ειναι όμορφο και δίνει αλλη αίσθηση στην αφή οταν το κρατάς.

Απο θέμα software θέλει λιγο δουλεια ακομα στον browser και σε κάποια αλλα σημεία όπως τον κατάλογο επαφων. To smooth ειναι λίγο κατώτερο απο το sg s2 και είναι εμφανές τουλάχιστον στο δικο μου μάτι οτι θέλει δουλεια ακόμα σε μερικά σημεία η rom.

Σε αυτα περιμένω λύση απο κάποιον καλο μάγειρα σε rom όπως ο ioathe που εχει κάνει τέλεια rom για το sg s2.

Σε γενικές γραμμές ειναι γρήγορο το τηλέφωνο και αξίζει τα λεφτά του.

Εντυπώσεις απο μπαταρία και βαριά χρήση apps and games θα παραθέσω αύριο ύστερα απο δοκιμές για να έχουν και μια ακόμη άποψη η υποψήφιοι αγοραστές.

Οτιδήποτε θέλει κάποιος να ρωτήσει η απορία έχει εδώ είμαστε.:)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι κουμπωνει ετσι,

Επαθα πλακα....:O:O

 

Με την διαφορα οτι για να μιλησεις θέλεις blouth η hand free

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με την διαφορα οτι για να μιλησεις θέλεις blouth η hand free

 

Αν παρατηρήσεις θα δεις ότι στο πάνω μέρος της πρόσοψηςαπό το κάλυμμα της θήκης έχει άνοιγμα για το ακουστικό του τηλεφώνου. . . ;)

 

Άρα δεν είναι αναγκαίο. . . :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει αν με τη θηκουλα "διπλωνει" το flip cover πισω στην πλατη για να το χειριζεσαι σωστα (κατα πως φαινεται για να την περιστρεψεις πανω απο 180 μοιρες χρειαζεται να την "ταλαιπωρησεις")...

Παντως η ιστορια με τις θηκες ειναι προβλημα, καθως παντα σε newly released συσκευες καποια θηκη σκαει λιγο πριν την κυκλοφορια απο Κορεα - Κινα μερια, αλλα στην περιπτωση του note τιποτα ακομα...

Edit:

Αλλος ενας παραλογισμος απο τη Σαμσουνγκ. Δινει τις θηκες που προφανως εχει ετοιμες (αλλα οχι ακομα σε μεγαλες ποσοτητες) για δωρεαν διαθεση με τη συσκευη σε επιλεγμενους μεταπωλητες

http://blog.clove.co.uk/2011/11/03/samsung-galaxy-note-gt-n7000whats-in-the-box-free-flip-cover/

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει ειπωθεί πολλές φορές σε διάφορα πόστ και για διάφορες συσκευές, θα έπρεπε σε αυτές τις "ακριβές" συσκευές να συνοδεύεται τουλάχιστον από μια θήκη μεταφοράς!

 

Ίσως μια άλλη πολιτική θα ήταν να δίνεται κατά τη κυκλοφορία μιας συσκευής και η επιλογή της αγοράς, πχ κάτι σαν την αγορά αυτοκίνητου, με εκδόσεις basic και full extra ώστε ο καταναλωτής να έχει την επιλογή. . . ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον οταν εβγαινε το τηλ.στην αγορα

να ητανε διαθεσιμη και η θηκη μαζι.

τωρα πρεπει να περιμενω ποτε θα φερει το expansys.:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλη φαινεται η θηκη της σαμσουνγκ αλλα δεν δινει πληρη προστασια.θα περιμενουμε μηπως βγει κατι που να καλυπτει ολο το σασι.εσας πως συμπεριφερεται η μπαταρια?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

καλα Μαριε, το note με αυτα τα δακτυλα φαινεται κινητακι :lol: μα καλα ποσο υψος εισαι ? παντως καλη η προσπαθεια :up: και εαν μπορεις την επομενη φορα πιο κοντα στο κινητο.

 

ευχαριστω πολυ για την κριτικη και την επομενη φορα θα προσπαθησω ακομα πιο κοντα! :)

παντως δεν ειμαι παιδια ψηλος ,ουτε κανα θηριο.. 1.76 απλα ισως εχω πιο μεγαλα δαχτυλα :p

 

χευ παιδια..θελω να κανω καποιες ερωτησεις για το note..

- υπαρχει καποιο θεμα με το wifi γιατι κατι τετοιο ακουσα για ασθενες σημα?

-ποσο κραταει η μπαταρια με normal χρηση?

-λαγκαρει καθολου ? η γενικα η στο webing η σε οποιαδηποτε εφαρμογη τελος παντων? (δν ξερω τπτ απο android γι αυτο ρωταω ).

σε σχεση με το iphone 4 στο θεμα ταχυτητας στο web πως συμπεριφερεται?

 

αυτα μεχρι στιγμης..ευχαριστω προκαταβολικα..

 

Προσωπικα θα το συγκρινω με το galaxy s που εχω και φοραει 2.3.4..

Το wifi του, μου φαινεται λιγο καλυτερο απο το galaxy s σαν αρχικη εντυπωση.

 

Οσον αφορα το lag, προς το παρον δεν εχω δει κατι..αλλα ακομα ειναι σχεδον απειραχτο.Ουτε γεμισμενο εφαρμογες ,ουτε τιποτα.

 

Απο κει κ περα,συγκριτικα με το i phone 4.

Εχω της αδερφης μου εδω, συνδεδεμενα στο ιδιο wifi, και το samsung galaxy note ειναι πολυ πιο γρηγορο ,ανοιγοντας τις σελιδες ακαριαια. Και δοκιμαζω και site που περιεχουν κ flash και οχι..

 

Ελπιζω να βοηθησα.. :)

Edited by sakiss

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

καλη φαινεται η θηκη της σαμσουνγκ αλλα δεν δινει πληρη προστασια.θα περιμενουμε μηπως βγει κατι που να καλυπτει ολο το σασι.εσας πως συμπεριφερεται η μπαταρια?

 

 

Εγώ θα προτιμούσα ένα συνδιασμό με τη γνωστή "σκληρή" case mate και μια θήκη σε στυλ φάκελο (σαν της DELL πχ)

 

Η μπαταρία, στη 3η φόρτιση αυτή τη στιγμή πάει στις 2,5ώρες συνέχεια συνδεόμενο σε wifi και από το 92% που ήταν το πρωί, τώρα λέει 51%. . . (η φωτεινότητα στην εξοικονόμηση ενέργειας).

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο-ταμπλετ. Η ματαρια του ειναι αξιοπρεπεστατη ( με πολυ δουλεμα κραταει πανω απο μια μερα, γεγονος πρωτογνωρο για μενα ). Το wifi στο γραφειο ειναι λειτουργικο (δειχνει ενδειξη 1/3 αλλα ειναι αστραπη). Στο σπιτι με 3/3 ενδειξη δεν παιζεται στην ταχυτητα.

το μεγεθος ειναι ενα θεματακι, αλλα αυτο το ξεραμε πριν το αγορασουμε, σωστα ; Δεν ειναι δυσχρηστο, ειναι ...καπως.

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Στα 533 ευρώ η τιμή του Note στο amazon.de και συνεχίζει να πέφτει (τα μεταφορικά για αγγλία είναι 7.20 ευρώ....για ελλάδα δεν ξέρω αν και λογικά δεν θα έχουν μεγάλη διαφορά).Ημερομηνία παραδοσης 3 με 5 ημέρες.

http://www.amazon.de/Samsung-Galaxy-Smartphone-AMOLED-Touchscreen-Android/dp/B005SYZ4SQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1320409372&sr=8-1

 

http://www.androidnz.net/2011/11/galaxy-note-real-user-review-part-1.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...