Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν σχετικά με το mobile tv από vodafone k wind τα πράγματα είναι απλά.στον default browser γράφουμε about:useragent κ επιλέγουμε galaxy s.μετά βλέπουμε κανονικότητα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όποιον φιλο δεν έχει θήκη μεταφοράς (εννοείται ότι αν έχει μας μαρτυρεί από που τη πήρε)και θέλει να το προστατέψει μέχρι να "δούμε" τι θα κάνουμε,μια θήκη από το 1ο PSP κάνει μια χαρά! ! :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον φιλο δεν έχει θήκη μεταφοράς (εννοείται ότι αν έχει μας μαρτυρεί από που τη πήρε)και θέλει να το προστατέψει μέχρι να "δούμε" τι θα κάνουμε,μια θήκη από το 1ο PSP κάνει μια χαρά! ! :D

 

xaxaxaxa θεός

 

Yπομονή κυκλοφορεί σύντομα: http://goo.gl/EK8nf

 

http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=768041&d=1320144885

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και από μένα!!!

Επιτέλους το έχω στα χέρια μου!!!

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι εκπληκτικές!!

Οθόνη απίστευτη.. ταχύτητα το ίδιο...!!ΣΟΥΠΕΡ! Σύντομα περισσότερα!

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

καμία πρόταση για "οικονομική" αγορά από internet?

 

Μέχρι στιγμής amazon.de (550 ευρώ)...αλλιώς περιμένεις 1 μήνα να πέσει.Eπιπλέον μόλις καταλάβουν μερικοί ότι το μέγεθος δεν είναι για όλους (σε καθημερινή χρήση) θα γίνει πανηγύρι στα μεταχειρισμένα.Κάντε υπομονή και μην τσιμπάτε απο τώρα στις αγγελίες που τα βάζουν μερικοί στα 600 ευρώ...βλέπω αυτα τα νούμερα και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι :mad:

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής amazon.de (550 ευρώ)...αλλιώς περιμένεις 1 μήνα να πέσει.Eπιπλέον μόλις καταλάβουν μερικοί ότι το μέγεθος δεν είναι για όλους (σε καθημερινή χρήση) θα γίνει πανηγύρι στα μεταχειρισμένα.Κάντε υπομονή και μην τσιμπάτε απο τώρα στις αγγελίες που τα βάζουν μερικοί στα 600 ευρώ...βλέπω αυτα τα νούμερα και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι :mad:

 

Βρε Σακη πόσο να πουληθεί δηλαδή μια συσκευη που κοστίζει 650+ στο εξωτερικο αυτη τη στιγμη και 699 στην Ελλάδα επίσημα όταν βγει; Αν παίζει αγγελία με 600-620 είναι μια χαρά περίπτωση για κάποιον που το θέλει σήμερα. Οποίος είναι πιο συνετος μπορεί να περιμένει λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής amazon.de (550 ευρώ)...αλλιώς περιμένεις 1 μήνα να πέσει.Eπιπλέον μόλις καταλάβουν μερικοί ότι το μέγεθος δεν είναι για όλους (σε καθημερινή χρήση) θα γίνει πανηγύρι στα μεταχειρισμένα.Κάντε υπομονή και μην τσιμπάτε απο τώρα στις αγγελίες που τα βάζουν μερικοί στα 600 ευρώ...βλέπω αυτα τα νούμερα και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι :mad:

 

εχω βαλει εγω σφραγισμενο στα 620 ευρω το οποιο και εφυγε.θεωρεις αυτος που το πηρε πως 'τσιμπισε' ?

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει εγω σφραγισμενο στα 620 ευρω το οποιο και εφυγε.θεωρεις αυτος που το πηρε πως 'τσιμπισε' ?

 

Oχι φυσικά και δεν μου πέφτει λόγος που δίνει ο καθένας τα λεφτά του.Eγω απλώς ενημερώνω και διαφωνώ με αυτές τις τιμές.Δεν είχα σκοπό να σε προσβάλλω και αν το έκανα σου ζητώ συγνώμη.Την δική σου αγγελεία δεν την είχα δει καν.

 

547,69 και στέλνει ελλάδα.44 κομμάτια stock.

http://www.amazon.de/gp/product/B005SYZ4SQ/ref=s9_simh_gw_p23_d0_g23_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0528SAMGXBX2X5DZHERP&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375173&pf_rd_i=301128

 

Υ.Γ. Οσοι μπορείται να δικαιολογήσετε αγορά προοιόντων στις εταιρίες σας (ατομική, ΟΕ, ΕΕ, ΕΠΕ ΑΕ κλπ) γλυτώνετε το VAT.Αυτό γίνεται ενεργοποιώντας τις ενδοκοινοτικές συναλλαγές στην εφορία σας.

http://www.union.gr/content/view/167/77/lang,el/

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει εγω σφραγισμενο στα 620 ευρω το οποιο και εφυγε.θεωρεις αυτος που το πηρε πως 'τσιμπισε' ?

 

εγω τη θεωρω λογικη τιμη.απο εκει και περα δεν μαχαιρωσες κανενα να το παρει.δημοκρατια εχουμε:) μεχρι στιγμης βεβαια :X

παιδια το ηχειο ειναι ολα οκ?ροζακια εχουμε?αλλοι εχουν και αλλοι οχι συμφωνα με το xda :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1319815

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

οκ ας συνεχισουμε περι Note.

gps μετα απο το faster fix 12 δορυφορους χωρις βοηθεια ασυρματων δυκτιων.

σχετικα με τις φωτο,πιστευω οτι ειναι καλυτερη του G2.

παροτι ειναι 5αρα η οθονη σαν παλιος κατοχος και του dell streak καμια σχεση στο κρατημα που για μενα το καθιστα τηλεφωνο μιας και πολυ ελαφρυτερο και λεπτοτερο,δουλεια κανεις ανετα με το ενα χερι και η ανταποκριση της συσκευης αλλωτε ειναι ακαριεα και αλλωτε κανει κατι δευτερολεπτα να ανταποκριθει(παιδικες αρωστιες).

επετε συνεχεια.........

μπαταρια κτλπ κτλπ

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αλλα με τι στελνει ? Θα περασει και απο τα δικα μας ΕΛΤΑ ?

Να μου λειπει εαν ειναι να περασει απο τα χερια τους... :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα με τι στελνει ? Θα περασει και απο τα δικα μας ΕΛΤΑ ?

Να μου λειπει εαν ειναι να περασει απο τα χερια τους... :p

 

και τι εγινε αν περασει απο τελωνειο εφοσον ειναι Ευρωπη?

αυτο που δεν βλεπω στο amazon ειναι ποιο το κοστος αποστολης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,μια ερώτηση!!!!!!!

Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω την πιστωτική μου για να παραγγείλω το NOTE απο expansys,οπότε σκέφτομαι την λύση της αντικαταβολής,έχει κάποιος παραγγείλει με αντικαταβολή έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα? χρονικά τι παίζει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!!!

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,μια ερώτηση!!!!!!!

Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω την πιστωτική μου για να παραγγείλω το NOTE απο expansys,οπότε σκέφτομαι την λύση της αντικαταβολής,έχει κάποιος παραγγείλει με αντικαταβολή έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα? χρονικά τι παίζει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!!!

 

 

Έτσι παραγγελνω εγώ από expansys. Αν κανείς την παραγγελία πριν τις 16.00

Θα το έχεις την επόμενη μέρα με ups.

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά σε ευχαριστώ,αύριο πρωί θα κάνω την παραγγελία:happy:
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Έτσι παραγγελνω εγώ από expansys. Αν κανείς την παραγγελία πριν τις 16.00

Θα το έχεις την επόμενη μέρα με ups.

 

Το ελληνικό expansys λέτε?

Link to comment
Share on other sites

το ελαβα και εγω..σχεδιαστικα τιποτα διαφορετικο ενα γκαλαξυ ς2..με μονη διαφορα το μηκος και το πλατος..ειναι οντως χορταστικα μεγαλο...ομως..ειναι σαφως πιο γρηγορο απο ς2 με στοκ ρομ παντα,,λαγκαρισμα δεν ειδα πουθενα..οι σελιδες φορτωνουν πιο γρηγορα παντα μεσω δικτυου μιλαω και φυσικα κανει tethering δινοντας μεγαλυτερη ταχυτητα...ανυπομονω να ερθει το παγωτο ..παντως ουτε κατα διανοια να χρησιμοποιηθει σαν κινητο..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

γιατι το λες?λογω μεγεθους?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

παντως ουτε κατα διανοια να χρησιμοποιηθει σαν κινητο..

 

Γιατι το λες αυτο?? Ο saxovts λεει οτι ειναι πολύ καλό για κινητό σε σχέση με το dell streak απο το οποίο ειναι πιο λεπτό.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Σακη ναι ετσι ειναι με το VAT, αλλα να ξερεις οτι η αγορα πρεπει να δικαιολογηθει με το παραστατικο στο λογιστη σου.

Οπως και να εχει, σημερα πηρα κι εγω στα χερια μου τη συσκευη, αυτη τη φορα δικη μου κι οχι για δοκιμη.

Λοιπον, μερικα πρωτα σχολια και το ΣΚ θα προσπαθησω να κανω και μια παρουσιαση.

 

- Οθονη απλα μαγεια, για τα δεδομενα του 2011. Μετα την ελευση του galaxy nexus θα ειναι δευτερη, αλλα και παλι ειναι "massive" και χορταστικη οσο δεν παει. Παντως δεν ειναι πραγματικη 1280Χ800, λογω pentile τεχνολογιας. Με το dpi που εχει, ομως, δε μπορεις παρα να τη χαρακτηρισεις αψογη και στην απεικονιση κειμενου.

 

- Ταχυτατο παντου, με μερικα lag-ακια σε διαφορετικα καθε φορα σημεια (π.χ. στα καλα καθουμενα μπορει να κανει ενα δευτερο να ανοιξει τα μηνυματα, ενω στην προηγουμενη αποπειρα ανοιγματος της εφαρμογης αυτη θα ειχε ανοιξει ακαριαια). Κυριως αυτο παρατηρειται οταν η συσκευη ηταν σε αδρανεια και αφου "ξυπνησει" μπορει μετα απο μερικα δευτερα να "επαναλαβει" τα lags (δεν αναφερομαι στον υποχρονισμο της CPU οταν ειναι σε αναμονη για λογους αυτονομιας, αυτο ειναι αλλο θεμα). Τιποτα σπουδαιο ομως, θα διορθωθουν ευκολα αυτα στο αμεσο μελλον.

 

- Επιτελους κορυφαιο ακουστικο και μικροφωνο σε γαλαξια. Στο S2 απο τις 4 συσκευες που περασαν απο τα χερια μου, 2 τις αντικατεστησα λογω προβληματικου μικροφωνου (μαγνητικη θωρακιση). Στο Note, το ακουστικο μου θυμισε εποχες Motorola XT 710 η πολυ πιο πισω, οπως το εξαιρετικο Sonyericsson P800/900/910. Χωρις παρασιτα και στατικο θορυβο, crystal clear.

 

- Πλαστικα καλυτερα του S2, το χρωμιο στα πλαϊνα σαφως πιο προσεγμενο και καλαισθητο. Το πισω καπακι κι αυτο πιο ποιοτικο, ΑΛΛΑ θα το πω για ακομη μια φορα. Σε συσκευη αξιας 700 ευρω ΔΕΝ βαζεις αυτα τα πλαστικα. Βαζεις υλικα αλα Nokia N9, εστω μαλακο λαστιχο στην πλατη και λιγο μεταλλο εστω περιμετρικα του bezel (αντι για τα χρωμια δηλαδη που ειναι για τα πανηγυρια γενικα). Τελεια και παυλα!

 

Για να μην τα πολυλογω, ειναι απλα ο τελειος αντικαταστατης του Dell Streak, που με ειχε αφησει απολυτα ικανοποιημενο με αυτα που ηθελα. Μονο που εδω δεν εχουμε ετεροχρονισμενο hardware (τη στιγμη της κυκλοφοριας του εχει την καλυτερη οθονη και specs που παραπεμπουν στην κορυφη για φετος), εχουμε καλη μπαταρια (για τα δεδομενα μιας τετοιας συσκευης), δεν εχουμε major flaws που να χαλασουν την εμπειρια χρησης (τα σποραδικα, αραια γενικα, lags ειναι ενα θεμα, που εμφανεστατα θα λυθει ευκολα).

 

Θα επιμεινω για ακομη μια φορα πως ειναι συσκευη για λιγους, που θελουν τετοιο μεγεθος, για αυτο σας παραπεμπω οπως και παλιοτερα να δειτε το Galaxy S WiFi 5 Inch ή να περιμενετε να το δειτε απο κοντα μολις κυκλοφορησει.

Υ.Γ. Πολυ καλη υλοποιηση με τη γραφιδα κι απομενει να δωσουν αμεσα το SDK για να δουμε κι αλλες ομορφες και δημιουργικες εφαρμογες.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

- Οθονη απλα μαγεια, για τα δεδομενα του 2011. Μετα την ελευση του galaxy nexus θα ειναι δευτερη, αλλα και παλι ειναι "massive" και χορταστικη οσο δεν παει. Παντως δεν ειναι πραγματικη 1280Χ800, λογω pentile τεχνολογιας. Με το dpi που εχει, ομως, δε μπορεις παρα να τη χαρακτηρισεις αψογη και στην απεικονιση κειμενου.

 

Τι εννοεις δεν ειναι πραγματικη λογου της Pentile τεχνολογιας ? Δεν εχει 1280χ800=1024000 pixels ?

Link to comment
Share on other sites

..παντως ουτε κατα διανοια να χρησιμοποιηθει σαν κινητο..

 

Προσωπικά πάντως το "αντεκατέστησα" με το SII, το θεωρώ ιδανικό μέγεθος και ως χρήση τηλεφώνου!! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως το "αντεκατέστησα" με το SII, το θεωρώ ιδανικό μέγεθος και ως χρήση τηλεφώνου!! :)

 

Ετσι ειναι Γιαννη. Αρκει να βρουμε και μια θηκη να το μεταφερουμε, η original που ποσταρε κι ο Σακης πανω ειναι ιδανικη, καθως αντικαθιστα και το καπακι και πρακτικα αυξανει το παχος μονο λιγα χιλιοστα. Θα παρει κανα 2 εβδομαδες οπως το βλεπω για να τη βρουμε στα καταστηματα.

Επισης με τη χρηση της γραφιδας θα προτεινα στους κατοχους να προμηθευτουν screen protector. Καλο το gorilla glass, αλλα το πλαστικο του pen πανω του θα μπορουσε σε βαθος χρονου να δημιουργησει προβληματα.

Οποτε βρω λιγο χρονο θα το ρουταρω και θα αλλαξω αμεσα το pixel density. Στα 240 dpi θα ειναι εξαιρετικο οπως το βλεπω απο πλευρας απεικονιζομενης πληροφοριας.

 

Για το θεμα του screen resolution:

Διαβαστε εδω μερικα αναλυτικα posts πανω στο θεμα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1327052

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...