Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εαν εχεις ελληνικα (lang greek) στον φακελο igo>contet>lang την ωρα που σου ανοιγει το πληκτρολογιο να γραψεις διευθηνση, στο κεντρο κατω εχει επιλογη <περισοτερα> κανεις κλικ εκει και σου ανοιγει επιλογη να βαλεις την γλωσσα που θες να γραψεις <ελληνικα-αγγλικα-κ.λ.π>, εαν δεν εχεις ελληνικα στον φακελο κατεβασε τα απο εδω που τα εχω βαλει και ετσι οπως ειναι σε μορφη zip βαλτα στον φακελο igo>contet>lang.. http://www.mediafire.com/download/l2li2ut0zivi18l/Lang_Greek_Primo_2P.zip

 

Φιλε μου σε υπερευχαριστω!!! Εβαλα το ζιπακι σου κσι δουλεύει άψογα πλέον το πληκτρολογιο με τα Ελληνικα..

Κατι τελευταιο, υπαρχει τροπος να βγαλω το αυτοκινητο που έχει σαν εικονιδιο στίγματος και να βάλω το κλασικο βελακι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου σε υπερευχαριστω!!! Εβαλα το ζιπακι σου κσι δουλεύει άψογα πλέον το πληκτρολογιο με τα Ελληνικα..

Κατι τελευταιο, υπαρχει τροπος να βγαλω το αυτοκινητο που έχει σαν εικονιδιο στίγματος και να βάλω το κλασικο βελακι?

 

αυτο ειναι θεμα skin του igo primo που εχεις δεν ξερω ποιο ακριβως εχεις αλλα ειναι στις ρυθμησεις δεν θυμαμαι που ακριβως .αν το ψαξεις θα το βρεις .... εδω ειναι usser manual στα ελληνικα αλλα απο το igo 8 ειναι περιπου τα ιδια για κοιτα το https://rapidshare.com/#!download|666p2|213880400|iGGrUMan.rar|1724|0|0|1|referer-E7DD29F21D7D1B5B81A914BDF1A9ED14 και εδω για το primo στα αγγλικα κανε κλικ στο πρωτο εκει που λεει user manual Naviextras.com https://www.google.gr/#sclient=psy-ab&q=igo+primo+android+user+manual&oq=igo+primo+android+usser&gs_l=hp.1.0.0i19l2j0i13i30i19.2582.5026.1.8584.6.5.0.1.1.0.150.651.0j5.5.0...0.0...1c.1.14.psy-ab.uxFtS_fe61M&pbx=1&fp=1&biw=1092&bih=533&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&cad=b

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι θεμα skin του igo primo που εχεις δεν ξερω ποιο ακριβως εχεις αλλα ειναι στις ρυθμησεις δεν θυμαμαι που ακριβως .αν το ψαξεις θα το βρεις .... εδω ειναι usser manual στα ελληνικα αλλα απο το igo 8 ειναι περιπου τα ιδια για κοιτα το https://rapidshare.com/#!download|666p2|213880400|iGGrUMan.rar|1724|0|0|1|referer-E7DD29F21D7D1B5B81A914BDF1A9ED14 και εδω για το primo στα αγγλικα κανε κλικ στο πρωτο εκει που λεει user manual Naviextras.com https://www.google.gr/#sclient=psy-ab&q=igo+primo+android+user+manual&oq=igo+primo+android+usser&gs_l=hp.1.0.0i19l2j0i13i30i19.2582.5026.1.8584.6.5.0.1.1.0.150.651.0j5.5.0...0.0...1c.1.14.psy-ab.uxFtS_fe61M&pbx=1&fp=1&biw=1092&bih=533&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&cad=b
Σε ευχαριστώ και πάλι.Θα το ψάξω να δω τι γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα....εχω το εξης προβληματακι...εχω εγκαταστημενο το igo primo 9.6.7.281004 (thin jb apk)

δουλευη στο zte v987(android 4.1.2, 5") αψογα αλλα δεν εχω φωνητικες ειδοποιησεις καμερων(μαλλον θα πρεπει να εχω ttspro και δεν εχω) μονο ενα μπιπ ακουω....

Μπορει καποιος να βοηθηση....

Ευχαριστω...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα....εχω το εξης προβληματακι...εχω εγκαταστημενο το igo primo 9.6.7.281004 (thin jb apk)

δουλευη στο zte v987(android 4.1.2, 5") αψογα αλλα δεν εχω φωνητικες ειδοποιησεις καμερων(μαλλον θα πρεπει να εχω ttspro και δεν εχω) μονο ενα μπιπ ακουω....

Μπορει καποιος να βοηθηση....

Ευχαριστω...

 

στεις ρυθμησεις>αλλα>>ηχος και προειδοποιησεις>ειδοποιησεις προειδοποιητικων σηματων. εχεις μαρκαρει το τετραγωνακι?? και στο ρυθμησεις σημειων ειδοποιησης το ιδιο?? κατω κατω εκει ειναι τα ειδη ειδοποιησεων καμερες-ρανταρ-κ.λ.π καθε κλικ επανω στο καθε ενα π.χ καμερα ταχυτητας επιλεγης πως θες την ειδοποιηση ¨>εικονα? ηχος και εικονα τα ρυθμηζεις οπως θες εσυ!!! για ολα αυτα πρεπει να εχεις και το αρχειο -φακελο Audio μεσα στον φακελο του Igo .εαν δεν τον εχεις κατεβασετον απο εδω http://www.mediafire.com/download/1mdlureceqrdo6w/audio.rar και το ξεζιπαρεις και βαλε τον φακελο audio μεσα στον φακελο του igo ετσι χυμα ριχτο μεσα...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

στεις ρυθμησεις>αλλα>>ηχος και προειδοποιησεις>ειδοποιησεις προειδοποιητικων σηματων. εχεις μαρκαρει το τετραγωνακι?? και στο ρυθμησεις σημειων ειδοποιησης το ιδιο?? κατω κατω εκει ειναι τα ειδη ειδοποιησεων καμερες-ρανταρ-κ.λ.π καθε κλικ επανω στο καθε ενα π.χ καμερα ταχυτητας επιλεγης πως θες την ειδοποιηση ¨>εικονα? ηχος και εικονα τα ρυθμηζεις οπως θες εσυ!!! για ολα αυτα πρεπει να εχεις και το αρχειο -φακελο Audio μεσα στον φακελο του Igo .εαν δεν τον εχεις κατεβασετον απο εδω http://www.mediafire.com/download/1mdlureceqrdo6w/audio.rar και το ξεζιπαρεις και βαλε τον φακελο audio μεσα στον φακελο του igo ετσι χυμα ριχτο μεσα...

 

Οκ ευχαριστω τα εκανα ολα αυτα...τροποοιηση στο sys δεν θα χρειαστει?Θα το δομιμσσω κ θα επανελθω....

 

Τελικα το δοκιμασα κ δεν λειτουργουν παρα μονο το "μπιπ"....

Προφανος χρειαζεται τροποποιηση το sys η μαλλον χρειαζεται "tts pro" για να εχω εκφωνησεις ειδοποιησεων....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και tomtom Q4. Δυστυχώς βέβαια η tomtom συνεχίζει να μην εκμεταλεύεται τα νεα features του primo (driver alerts, speed profiles κλπ). Θεωρώ πάντως οτι έχει πλέον συνολικά καλύτερο χάρτη απο τη navteq.
Link to comment
Share on other sites

καποια βοηθεια κανεις για αναλυση 720ρ?εχω το σ3 ειχα το σ2 υπαρχει κανενα αρχειο που μπορω να βαλω να αλλαχω την αναλυση?ειχα το igo my way
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξεις ανάλυση χρειάζεσαι και το αντίστοιχο data.zip. Για 720p υπάρχει.

 

Για το S4 και το One (1080p) υπάρχει κάτι;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Για το S4 και το One (1080p) υπάρχει κάτι;

 

υπαρχει το αναλογο data zip και skin ..δεν ξερω εαν μπορω να το βαλω εδω ας μου πει καποιος moderator.....

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Χρειαζομαι βοηθεια σχετικα με το igo primo που χρησιμοποιω σε κινητο 1gb ram.

1.Οταν μπαινω σε τουνελ ή περναω κατω απο γεφυρα και λεει ''το σημα του gps χαθηκε'' το igo κλεινει και εμφανιζει το μηνυμα ''δυστηχως η εφαρμογη igo σταματησε να λειτουργει''

2.Σχετικα με την υπερβαση οριου ταχυτητας ''κινηστε πανω απο το οριο ταχυτητας'' πηγαινω στις ρυθμισεις και επιλεγω μονο εικονα αλλα δεν αποθηκευεται. Πρεπει καθε φορα που ανοιγω το προγραμμα να κανω την ιδια διαδικασια

Αν γνωριζει κανεις καποια λυση ας απαντησει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Χρειαζομαι βοηθεια σχετικα με το igo primo που χρησιμοποιω σε κινητο 1gb ram.

1.Οταν μπαινω σε τουνελ ή περναω κατω απο γεφυρα και λεει ''το σημα του gps χαθηκε'' το igo κλεινει και εμφανιζει το μηνυμα ''δυστηχως η εφαρμογη igo σταματησε να λειτουργει''

2.Σχετικα με την υπερβαση οριου ταχυτητας ''κινηστε πανω απο το οριο ταχυτητας'' πηγαινω στις ρυθμισεις και επιλεγω μονο εικονα αλλα δεν αποθηκευεται. Πρεπει καθε φορα που ανοιγω το προγραμμα να κανω την ιδια διαδικασια

Αν γνωριζει κανεις καποια λυση ας απαντησει

 

Αυτό που έγραψες μου θύμισε κάτι απο πολύ παλιά και κοίταξα στο αρχείο μου. Είναι ενα πολύ παλιό bug που φανταζόμουν οτι είχε λυθεί. Βάλε στο sys.txt

 

[feature]

tunnel_guidance=0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπερα.Χρειαζομαι βοηθεια σχετικα με το igo primo που χρησιμοποιω σε κινητο 1gb ram.

1.Οταν μπαινω σε τουνελ ή περναω κατω απο γεφυρα και λεει ''το σημα του gps χαθηκε'' το igo κλεινει και εμφανιζει το μηνυμα ''δυστηχως η εφαρμογη igo σταματησε να λειτουργει''

2.Σχετικα με την υπερβαση οριου ταχυτητας ''κινηστε πανω απο το οριο ταχυτητας'' πηγαινω στις ρυθμισεις και επιλεγω μονο εικονα αλλα δεν αποθηκευεται. Πρεπει καθε φορα που ανοιγω το προγραμμα να κανω την ιδια διαδικασια

Αν γνωριζει κανεις καποια λυση ας απαντησει

 

Εγω παλι ειδα το ακριβώς αντίθετο, ενω δοκιμαζα το gps στα τουνελ του Αγίου Κωνσταντίνου οχι μονο δεν μου εγραψε σε κανένα το σημα gps χαθηκε, αλλα με εδειχνε κανονικα εν κινηση μεσα στα τουνελ με τον δρομέα να κινειται κανονικά καθ ολη τη διαδρομή ακομη και μεσα στο μεγαλο τουνελ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ειδα το ακριβώς αντίθετο, ενω δοκιμαζα το gps στα τουνελ του Αγίου Κωνσταντίνου οχι μονο δεν μου εγραψε σε κανένα το σημα gps χαθηκε, αλλα με εδειχνε κανονικα εν κινηση μεσα στα τουνελ με τον δρομέα να κινειται κανονικά καθ ολη τη διαδρομή ακομη και μεσα στο μεγαλο τουνελ.

Ο δρομεας οταν εισαι μεσα σε τουνελ ειναι ''εικονικος'', λογικα θα τον βλεπεις εν κινηση θολο.

Ξερει οτι εισαι σε τουνελ και υπολογιζει το στιγμα σου με τα χιλιομετρα που κινεισαι πριν μπεις σε αυτο και πριν χασει το στιγμα.

Π.χ αν μπεις σε ενα μεγαλο τουνελ με 200χλμ/ωρα και στα ~150μετρα ελατωσεις ταχυτητα και πας με 50χλμ/ωρα θα δεις οτι ο δρομεας θα εχει βγει απο το τουνελ πριν απο εσενα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το απκ το εχει κανεις να μου το δωσει? για 1280x720 αναλυση?

 

Να υπενθυμίσω για πολλοστή φορά ότι τέτοιες συζητήσεις απαγορεύονται ρητά από τους Ο.Π.Χ..

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα.

Έκανα εγκατάσταση το igo στο κινητό μου αλλα η έκδοση γλώσσας του προγράμματος ειναι στα Αγγλικά.

Ενω οι φωνές ειναι στα Ελληνικά και το πληκτρολόγιο όλα τα άλλα ειναι Εγγλέζικα.

Help please ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες ο χαρτης φαινεται καπως ετσι. τι παιζει μ αυτο?

Μενού-> Επιλογές ->Ρυθμίσεις ->Ρυθμίσεις χάρτη ->Τρόπος απεικόνισης -> όπου αναλόγως επιλέγεις Δισδιάστατη ή Τρισδιάστατη απεικόνιση.

Επίσης δες και τις υπόλοιπες Ρυθμίσεις χάρτη όπως Αυτόματη επισκόπηση και Επισκόπηση 2D.

Γεια σας και απο μένα.

Έκανα εγκατάσταση το igo στο κινητό μου αλλα η έκδοση γλώσσας του προγράμματος ειναι στα Αγγλικά.

Ενω οι φωνές ειναι στα Ελληνικά και το πληκτρολόγιο όλα τα άλλα ειναι Εγγλέζικα.

Help please ....

Προφανώς σου λείπει το lang_greek.zip το οποίο μπαίνει στο iGO/content/lang

Edited by mp3buddy
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σου λείπει το lang_greek.zip το οποίο μπαίνει στο iGO/content/lang

Το κοίταξα και το έχω ήδη.

Αυτο που θέλω να φτιάξω δλδ ειναι η γλώσσα του προγράμματος.

Ειναι στα Αγγλικά. Πως γίνεται στα Ελληνικά ?

Ενω το πληκτρολόγιο και όλα ειναι στα Ελληνικα το μενου και αυτα ειναι στα Αγγλικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έχεις δεν σου εμφανίζει στις Τοπικές Ρυθμίσεις, ως Γλώσσα προγράμματος, τα Ελληνικά για να τα επιλέξεις!;

Μήπως το lang_greek.zip είναι corrupted;

Επίσης βάλε στο iGO/content/lang μόνο τα greek και english lang και αφαίρεσε τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έχεις δεν σου εμφανίζει στις Τοπικές Ρυθμίσεις, ως Γλώσσα προγράμματος, τα Ελληνικά για να τα επιλέξεις!;

Μήπως το lang_greek.zip είναι corrupted;

Επίσης βάλε στο iGO/content/lang μόνο τα greek και english lang και αφαίρεσε τα υπόλοιπα.

Φιλε μου μονο το greek έχω αφήσει.

Μου δίνει σαν επιλογή μονο program Language : English , και Mayar.

Δλδ οταν το ανοίγω μου λέει πανω πανω show map , πιο κάτω destination , my royte και settings.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...