Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ αυτό το ξένου έχω. Τι άλλαξες;

 

Θέλω να αλλάξω για να ακούω και λεκτική ειδοποίηση στα speedcams. Τωρα ακούγεται κάτι σαν μπιπ.

Βρήκα στο κάπου στο net την φωτογραφία ...http://www.elgreko.gr/photo/up/users/10005/soundproblem2.jpg..

ετσι δεν έπρεπε να ειναι??? ή μιλάμε για αλλη version?

 

EDIT: @cb600f είναι θέμα skin, άλλαξε το και θα εμφανιστεί.

Έβαλα το skin Dimka as ap 1.1.3.

Edited by zirobabis
www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Kastiel 3.15 έπαιξε με την πρώτη στο Nexus, αλλά για κάποιο λόγο δεν βλέπει καθόλου τα skin, αν και έχω 5 αρχεία μέσα στον σχετικό φάκελο.

Μου δίνει μόνο την προεπιλογή.

Καμία ρύθμιση που μου διαφεύγει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα skin που έχεις δεν υποστηρίζουν την ανάλυση της συσκευής σου?

 

Για δοκιμή μπήκα στο info.ini ενός από αυτά και πρόσθεσα την ανάλυσή μου, αλλά τίποτα δεν άλλαξε.

Ενημερωτικά έχω περάσει την επίσημη 1280Χ800, ενώ εγώ έχω 1280Χ768

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμή μπήκα στο info.ini ενός από αυτά και πρόσθεσα την ανάλυσή μου, αλλά τίποτα δεν άλλαξε.

Ενημερωτικά έχω περάσει την επίσημη 1280Χ800, ενώ εγώ έχω 1280Χ768

 

Έχω γράψει παραπάνω ακριβώς τι πρέπει να κάνεις. Ακόμη και αν θέλεις να έχεις fullscreen ή να φαίνεται η status bar. Τις αλλαγές στα skins θα τις κανείς στο PC αλλά του sys μπορεί να γίνει και στο κινητό.

Με την ανάλυση και την έκδοση που έβαλες, δεν είναι όλα πολύ μικρά στην οθόνη;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει παραπάνω ακριβώς τι πρέπει να κάνεις. Ακόμη και αν θέλεις να έχεις fullscreen ή να φαίνεται η status bar. Τις αλλαγές στα skins θα τις κανείς στο PC αλλά του sys μπορεί να γίνει και στο κινητό.

Με την ανάλυση και την έκδοση που έβαλες, δεν είναι όλα πολύ μικρά στην οθόνη;

Να σου πω δεν χρειάστηκε να πειράξω τίποτα από πλευρά sys για να παίξει σωστά.

Και σε landscape και σε horizontal δεν έχω πουθενά κενό περιθώριο ή να τρώει μέρος της οθόνης.

Μόνο πρόβλημα το ότι δεν βλέπει τα skins.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω δεν χρειάστηκε να πειράξω τίποτα από πλευρά sys για να παίξει σωστά.

Και σε landscape και σε horizontal δεν έχω πουθενά κενό περιθώριο ή να τρώει μέρος της οθόνης.

Μόνο πρόβλημα το ότι δεν βλέπει τα skins.

 

θελει και το αναλογο data zip παραληλα με την αναληση για να σου δουλεψει κανονικα !!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω δεν χρειάστηκε να πειράξω τίποτα από πλευρά sys για να παίξει σωστά.

Και σε landscape και σε horizontal δεν έχω πουθενά κενό περιθώριο ή να τρώει μέρος της οθόνης.

Μόνο πρόβλημα το ότι δεν βλέπει τα skins.

 

Μήπως το screen resolution είναι στο auto;

Αν όχι πρόσθεσε αυτό που έχει στο sys στο info.ini του κάθε skin. Αν τα θέλεις οπωσδήποτε δοκίμασε να αλλάξεις την γραμμή στο sys που σου δίνω και κράτα ένα backup το Save και διέγραψε το. Τις αναλύσεις τις έχω γράψει πιο πάνω. Λογικά θα τις δει την δεύτερη φορά που θα ανοίξεις το primo.

Link to comment
Share on other sites

θελει και το αναλογο data zip παραληλα με την αναληση για να σου δουλεψει κανονικα !!!!

 

Αναφέρεσαι στα skins και μόνο;

Τα data που έχω τώρα είναι από την άλλη ανάλυση.

Δεν υπάρχουν data για την ανάλυση που έχω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,χριστος ανεστη.δουλευω το primo και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.υπαρχει μηπως καποιος τροπος να αλλαξω τα μπλε μπαλλονια των ποι με 3d οπως ειχα κανει παλαιοτερα σε wm? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,χριστος ανεστη.δουλευω το primo και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.υπαρχει μηπως καποιος τροπος να αλλαξω τα μπλε μπαλλονια των ποι με 3d οπως ειχα κανει παλαιοτερα σε wm? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Αν δεν κάνω λάθος, αυτό που ζητάς είναι το branding. Περιλαμβάνεται στις γνωστές ελληνικές εκδόσεις που κυκλοφορούν.

Link to comment
Share on other sites

1] ποια ειναι η τελευταια εκδοση χαρτη που ειναι συμβατη με android????

 

2]ποια ειναι η καλυτερη εκδοση χαρτη,φυσικα προσωπικη και υποκειμενικη αποψη,του καθε χρηστη!!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερω:)

Link to comment
Share on other sites

1] ποια ειναι η τελευταια εκδοση χαρτη που ειναι συμβατη με android????

 

2]ποια ειναι η καλυτερη εκδοση χαρτη,φυσικα προσωπικη και υποκειμενικη αποψη,του καθε χρηστη!!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερω:)

 

1. δεν υπάρχει μόνο ένας πάροχος.

2. για μένα navteq

Link to comment
Share on other sites

1. δεν υπάρχει μόνο ένας πάροχος.

2. για μένα navteq

 

ευχαριστω για τις πληροφοριες!!

ο χαρτης που εχω και λεει GREECE_83_NQ_2012.Q3_121103.FBL της NAVTEQ MAPS(ΕΛΛΑΔΑ 2012.Q3) ειναι καλος???ειναι και η τελευταια εκδοση που υπαρχει

 

ευχαριστω και παλι:D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις πληροφοριες!!

ο χαρτης που εχω και λεει GREECE_83_NQ_2012.Q3_121103.FBL της NAVTEQ MAPS(ΕΛΛΑΔΑ 2012.Q3) ειναι καλος???ειναι και η τελευταια εκδοση που υπαρχει

 

ευχαριστω και παλι:D

Υπάρχει και Q4

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απο το 2006 που άρχισα να ασχολούμαι με το igo πάντα navteq προτιμούσα. Αλλά τελευταία κάτι η έλλειψη τόνων που δημιουργεί προβλήματα με το TTS ακόμα και με τις διορθωμένες φωνές, κάτι τα νησιά του Αιγαίου που επιμένει να τα έχει εδώ και 3 εκδόσεις ακόμα με τούρκικα ονόματα, κάτι ορισμένα λάθη που βρήκα που δεν υπήρχαν στην Q2, το έχω πλέον γυρίσει σε tomtom.

Στην επαρχία ήταν πάντα καλύτερος (πολύ καλύτερος) και στην Αθήνα δεν έχω βρει λάθος μέχρι τώρα. Παλιότερα είχε πλεονέκτημα ο navteq στις μεγάλες πόλεις (και ίσως να έχει ακόμα) αλλά σίγουρα όχι τόσο οσο παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Στο tab 2 πού έχω και έχει ανάλυση 1024*600 μου κόβει την εικόνα από κάτω. Ξέρετε τι πάει να κάνω με το sys η το data.?
Link to comment
Share on other sites

Στο tab 2 πού έχω και έχει ανάλυση 1024*600 μου κόβει την εικόνα από κάτω. Ξέρετε τι πάει να κάνω με το sys η το data.?

Υπό την προϋπόθεση ότι αναφέρεσε στις τελευταίες 2-3 εκδόσεις του Primo, με τα αντίστοιχα data.zip τους, δοκίμασε τις παρακάτω εγγραφές στο sys.txt:

[android]
has_physical_home_button=0
show_status_bar=1
fullscreen=1
tablet=1

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="auto"

Link to comment
Share on other sites

Υπό την προϋπόθεση ότι αναφέρεσε στις τελευταίες 2-3 εκδόσεις του Primo, με τα αντίστοιχα data.zip τους, δοκίμασε τις παρακάτω εγγραφές στο sys.txt:

[android]
has_physical_home_button=0
show_status_bar=1
fullscreen=1
tablet=1

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="auto"

 

Δυστυχώς ούτε έτσι το κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε διάφορες εκδοχές 0 - 1 στις εγγραφές της ενότητας [android]

π.χ. tablet=0 has_physical_home_button=1

tablet=1 has_physical_home_button=1 κλπ, ή απενεργοποίησε κάποιες εντολές.

Δoκίμασε διάφορους συνδυασμούς ρυθμίσεων των ως άνω.

επίσης:

[rawdisplay]
driver=engine
;screen_xy="auto"
screen_xy="800_480:1024x600/600x1024:fullscreen"

ή

screen_xy="1024_768:1024x600/600x1024:fullscreen"

πάντα με την τελευταία επίσημη data.zip.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ειχα στο παλιο μου κιν (s2) igo primo.εχω κατεβασει τουσ τελευταιους χαρτες,αλλα με την ανάλυση δν χερω τι να κανω μπορει να με βοηθήσει καποιος?για την ακριβεια οπως το εχω στήσει τωρα ανοιγει κανονικα αλλα οταν το βαζω σε landscape (οριζοντια) μενουνε τα κουμπια μενου σε κάθετη μορφή και εμφανίζονται και αλλα σε οριζοντια τα οποια και λειτουργούν.

Link to comment
Share on other sites

Παληκαρια, υπαρχει καπου Ελληνικο πληκτρολογιο για το primo?
Link to comment
Share on other sites

Παληκαρια, υπαρχει καπου Ελληνικο πληκτρολογιο για το primo?

 

εαν εχεις ελληνικα (lang greek) στον φακελο igo>contet>lang την ωρα που σου ανοιγει το πληκτρολογιο να γραψεις διευθηνση, στο κεντρο κατω εχει επιλογη <περισοτερα> κανεις κλικ εκει και σου ανοιγει επιλογη να βαλεις την γλωσσα που θες να γραψεις <ελληνικα-αγγλικα-κ.λ.π>, εαν δεν εχεις ελληνικα στον φακελο κατεβασε τα απο εδω που τα εχω βαλει και ετσι οπως ειναι σε μορφη zip βαλτα στον φακελο igo>contet>lang.. http://www.mediafire.com/download/l2li2ut0zivi18l/Lang_Greek_Primo_2P.zip

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...