Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβώς! Οι χάρτες που ανέφερα περιέχουν το βασικό οδικό δίκτυο της Ευρώπης.

 

Εκεί πού βρίσκω όλους τους χάρτες από ότι έχω δει έχει για κάθε χώρα.δεν έχω δει αυτούς πού λες.

Επίσης έναν basemap 9 mb περίπου πού έχω δεν είναι αυτός με τους βασικούς οδικούς άξονες της ευρώπης?

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να φανεί περίεργο, όταν είχα και εγώ παρόμοιο πρόβλημα χρειάσθηκε να σβήσω και τον φάκελο userdata για να λυθεί το πρόβλημα.

Αν θες κάνε πρώτα ένα backup στον φάκελο αυτό, σβήστον και δοκίμασε το.

 

Φίλε tekosta ο φάκελος userdata που βρίσκεται; Μέσα στοn φάκελο του igo δεν τον βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τοn έχω καθόλου μέσα στον content.

 

Άρα δεν είναι εκεί το πρόβλημα σου ...

 

οποιος εχει την καλοσυνη θελω τους navteq major roads eastern και western europe με pm please.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει περιπτωση ειναι bug του mariupol skin.δοκιμασα τα παντα και το ξανα κανει.

οταν παταμε την επιλογη "συρσιματος" μετα η οθονη του igo μενει ΠΑΝΤΑ σε 3d.!

αυτο μου το εκανε και εαν πατουσα απο το μενου κερσορα πχ την γρηγορη εναλλαγη 2d/3d απο το σκιν ΟΧΙ απο τα ροζ τετραγωνακια 2d/3d+/3d

 

για δοκιμαστε και πειτε μου κι εσεις.

 

Είναι bug, βρήκα που οφείλεται και το έγραψα στον mariupol αν δεν έχει χρόνο ο mariupol, όταν βρω ευκαιρία θα το διορθώσω. Μέχρι τότε όταν σου το κάνει αυτό μπορείς να σβήνεις το mapstates.ini από το φάκελο Save

Link to comment
Share on other sites

Είναι bug, βρήκα που οφείλεται και το έγραψα στον mariupol αν δεν έχει χρόνο ο mariupol, όταν βρω ευκαιρία θα το διορθώσω. Μέχρι τότε όταν σου το κάνει αυτό μπορείς να σβήνεις το mapstates.ini από το φάκελο Save

 

Άντε και δεν με πίστευε κανεις!και εκεί στο φόρουμ τους το έγραψα και δεν απαντούσε κανεις!εγώ πλέον απενεργοποίησαν το cursor menu και απλά όταν θέλω να ψάξω τον χάρτη ψάχνω από εύρεση,εύρεση στον χάρτη .μια χαρά είναι και από εκεί!

 

Έχει σχέση με κάποια ρύθμιση του sys η είναι άσχετο?

Στο sys έχω μια ρύθμιση

 

[map]

2dheadup=1

 

Αλλά και πού το σβήνω το πρόβλημα παραμένει !

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Όχι! Μόνο το igo myway ;)

 

ευχαριστω για την πληροφορια. θέλω να ρωτησω και κάτι άλλο. η έκδοση 8.4.2 139242 ανήκει στην amigo σειρά η στην έκδοση iGO 8;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω για την πληροφορια. θέλω να ρωτησω και κάτι άλλο. η έκδοση 8.4.2 139242 ανήκει στην amigo σειρά η στην έκδοση iGO 8;

 

Είναι ξεχωριστό και άλλο πρόγραμμα, δεν ανήκει κάπου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω το forum.

Παρατήρησα κάποιες φορές ότι ενώ το αμάξι έχει σταματήσει σε φανάρι, η ενδειξη της ταχύτητας κολλάει π.χ στο 30 και η πλοήγηση συνεχίζεται για 2-3 λεπτά ακόμη. Μετά ξεκολάει από μόνο του. Αυτό συμβαίνει 4-5 φορές σε μια διαδρομή συνολικά 15 χιλομέτρων.

Απενεργοποίησα την εμφάνιση του ανάγλυφου του εδάφους καθώς και τα πρατήρια καυσίμων και δεν έχω περασμένα δικά μου poi. Παρ'ολα αυτά δεν λύθηκε το πρόβλημα. Το έχει εντοπίσει κανένας άλλος;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω το forum.

Παρατήρησα κάποιες φορές ότι ενώ το αμάξι έχει σταματήσει σε φανάρι, η ενδειξη της ταχύτητας κολλάει π.χ στο 30 και η πλοήγηση συνεχίζεται για 2-3 λεπτά ακόμη. Μετά ξεκολάει από μόνο του. Αυτό συμβαίνει 4-5 φορές σε μια διαδρομή συνολικά 15 χιλομέτρων.

Απενεργοποίησα την εμφάνιση του ανάγλυφου του εδάφους καθώς και τα πρατήρια καυσίμων και δεν έχω περασμένα δικά μου poi. Παρ'ολα αυτά δεν λύθηκε το πρόβλημα. Το έχει εντοπίσει κανένας άλλος;

Ευχαριστώ.

 

Όταν είσαι στο δρόμο σε δείχνει κανονικά, η περνάς την στροφή και μετά στρίβει το GPS ?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στο δρόμο σε δείχνει κανονικά, η περνάς την στροφή και μετά στρίβει το GPS ?

 

Καλησπέρα. Μερικές φορές η πραγματική μου θέση προηγείται λίγα μέτρα αλλά γενικά θα έλεγα ότι συμβαδίζουμε με εξαίρεση την περίπτωση που ανέφερα σαν πρόβλημα. Εκεί φαίνεται να "κολλάει" το πρόγραμμα και αν μένει πολύ πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τις διαφορες του TOPMAP , ΤΟΜΤΟΜ και NAVTEQ ? ποιος θεωρειτε καλυτερος για κινηση μεσα στο κεντρο της Αθηνας και στην υπολοιπη ελλαδα ? Edited by Operater
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τις διαφορες του TOPMAP , ΤΟΜΤΟΜ και NAVTEQ ? ποιος θεωρειτε καλυτερος για κινηση μεσα στο κεντρο της Αθηνας και στην υπολοιπη ελλαδα ?

 

Topmap είναι τοπικοί χάρτες από εταιρείες μικρότερες.

Tom Tom ,παλαιότερα teleatlas ,είναι οι καλύτεροί για επαρχία, και της navteq δίνουν καλύτερες δρομολογησεις στην αθηνα .

Link to comment
Share on other sites

θελω απλα να πω οτι το igo my way σαν προγραμμα ειναι παρα πολυ καλο και μαλιστα αναθεωρω τις οποιες αποψεις μου για αλλα προγραμματα πλοηγησης για android.

η μηχανη δρομολογησης του ειναι υποδειγμα μετα απο καποιες δοκιμες που εκανα σε γνωστα σημεια μεσα στη πολη της λαμιας.

τα πηγε εξισου καλα ακομα και στην πλοηγηση πεζου που εκει τα πραγματα ειναι ακομα πιο δυσκολα.

ολα λοιπον κρινονται στους χαρτες.

Link to comment
Share on other sites

Η πλοήγηση πεζού είναι ευκολότερη απο την πλοήγηση αυτοκινήτου γιατί δεν χρειάζεται να λάβει υπόψιν τους μονόδρομους οπότε κρύβει πολλές απο τις αδυναμίες ενός χάρτη. Αλλά γενικά το igo έχει καλή δρομολόγηση και εδώ και καιρό έχει και καλούς χάρτες. Αρκεί να βρείς τον κατάλληλο (navteq ή tomtom δηλαδή) για την περιοχή που σε ενδιαφέρει.
Link to comment
Share on other sites

πηγαινωντας απο καλλιθεα στην οδο στρ.μακρυγιαννη 66 στον ρεντη , με βγαζει στα μονα νουμερα και ενω υπαρχει κενο στο διαζωμα που στριβει κανονικα ωστε να κανω αναστροφη και να παω απεναντι , με παει ευθεια βρισκω την θεσσαλονικης και κανω ενα κυκλο εκει και γυριζω στην οδο μακρυγιαννη για να βρω τα ζυγα νουμερα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το xperia arc (854χ480) εχει αναλυση και εχω καποιες αποριες.

1)δεν μπορω να επιλεξω αριθμο οδου δεν μου δεινει επιλογη

2) εχω τον χαρτη greece r3 tomtom 2011.06_110829 υπαρχει νεοτεροσ?

3)μπορω να βρω καπου χαρτη της γερμανιας και κυπρου?

4) το apk ειναι igomyway v8.4.3.179971 thin-v1.6 εχετε να προτεινεται καποιο αλλο?

5)αυτο με τα κτηρια πως μπορω να το βαλω?

καθε απαντηση ευπροσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Ο νεότερος χάρτης της tomtom ειναι o 2011.12_111230

Xάρτες άλλων χωρών υπάρχουν εκεί που υπάρχει και το igomyway :ninja: Γερμανίας υπάρχει navteq και tomtom και κύπρου νομίζω ότι ειναι της epsilon

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...