Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.png

με ποιο πρόγραμμα έχεις βάλει αυτά τα κόκκινα κουτάκια με τα νούμερα; ωραία είναι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με ποιο πρόγραμμα έχεις βάλει αυτά τα κόκκινα κουτάκια με τα νούμερα; ωραία είναι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ζωγραφική windows ...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει το igo primo απο play store πριν δυο χρονια.χθες αλλαξα κινητό,και εκανα εγκατασταση το igo,αλλα οταν κατεβασα τον χαρτη μου λεει δοκιμαστικά για μια εβδομαδα.

ειναι δυνατον να μην αναγνωριζει την αγορα,με το ιδιο gmail?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση απο ψιλοασχετο. Το igo που βρισκεται στο playstore ειναι αυτο που συζηταμε εδω ? Ποσο κοστιζει ( απο play store εννοω) και ποσο καλο-αξιοπιστο ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση απο ψιλοασχετο. Το igo που βρισκεται στο playstore ειναι αυτο που συζηταμε εδω ? Ποσο κοστιζει ( απο play store εννοω) και ποσο καλο-αξιοπιστο ειναι ?
Εγώ φίλε το έχω αγοράσει από play store γύρω στα 30 ευρώ.έχω δει με την χρήση, ότι η αξιοπιστία του εξαρτάται πολύ από την συσκευή που το έχουμε εγκαταστήσει.με την προηγούμενη ένα le 2 , πολλές φορές μου έδινε εντελώς άκυρες οδηγίες, ιδίως το καλοκαίρι με τη ζέστη που έκαιγε.τώρα με ένα zuk z2 τα πηγαίνει άψογα.

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι όσες βελτιώσεις και να κάνουν με glonas στους mediatek, ποτέ δεν θα φτάσουν στην αξιοπιστία του snapdragon.

Αυτά από την προσωπική εμπειρία μου, μπορεί να κάνω και λάθος γιατί δεν είμαι ειδικός .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε το έχω αγοράσει από play store γύρω στα 30 ευρώ.έχω δει με την χρήση, ότι η αξιοπιστία του εξαρτάται πολύ από την συσκευή που το έχουμε εγκαταστήσει.με την προηγούμενη ένα le 2 , πολλές φορές μου έδινε εντελώς άκυρες οδηγίες, ιδίως το καλοκαίρι με τη ζέστη που έκαιγε.τώρα με ένα zuk z2 τα πηγαίνει άψογα.

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι όσες βελτιώσεις και να κάνουν με glonas στους mediatek, ποτέ δεν θα φτάσουν στην αξιοπιστία του snapdragon.

Αυτά από την προσωπική εμπειρία μου, μπορεί να κάνω και λάθος γιατί δεν είμαι ειδικός .

Εγώ καμία διαφορά δεν βλέπω στην πλοήγηση με Sygic, Igo και Gmaps μεταξύ του Meizu με ΜΚΤ που είχα πριν και του Oneplus 3T με Snapdragon που έχω τώρα.

 

Όποιος βλέπει διαφορές, φταίει η συσκευή του, όχι γενικά το τσιπάκι.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ καμία διαφορά δεν βλέπω στην πλοήγηση με Sygic, Igo και Gmaps μεταξύ του Meizu με ΜΚΤ που είχα πριν και του Oneplus 3T με Snapdragon που έχω τώρα.

 

Όποιος βλέπει διαφορές, φταίει η συσκευή του, όχι γενικά το τσιπάκι.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Εγώ φέτος πήγα μήλο παιδιά.. Ωραίο νησί! ΕΙ αι η 2η φορά που σιχάθηκα το maps. Οποίο στενό δρομάκι και χωματόδρομο έβρισκε με έστελνε από κει.. Δεν κάνω πλάκα.. Με έστελνε για να πάω από το ένα χωριό στο άλλο όχι από τον κεντρικό δρόμο αλλά από χωματόδρομους.. 2-3 φορές μάλιστα από κατσικοδρομο.. Δεν ξέρω τι πεχτηκε με τη μήλο αλλά χάλι μαύρο.. Το sygic απ την άλλη, κομπλέ, απ τους κανονικούς δρόμους..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χε χε, πρεπει να εισαι τοσο απηυδισμένος, που εγραψες σε λαθος νημα :) :)

Χαχα! Έχεις δίκιο τώρα το παρατήρησα, βασικά διάβασα το post του φίλου από πάνω που έλεγε ότι όλα ίδια του φαίνονται και λέω τι όλα ίδια το maps στη μήλο είναι για κλωτσιές! Μιλάμε ανακάλυψα όλες εκείνες τις διαδρομές που θα ξαναπάω όταν πάρω τρακτερ :mad: :mad: :mad:

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Έχεις δίκιο τώρα το παρατήρησα, βασικά διάβασα το post του φίλου από πάνω που έλεγε ότι όλα ίδια του φαίνονται και λέω τι όλα ίδια το maps στη μήλο είναι για κλωτσιές! Μιλάμε ανακάλυψα όλες εκείνες τις διαδρομές που θα ξαναπάω όταν πάρω τρακτερ :mad: :mad: :mad:

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Καμία σχέση όμως.

Άλλο κατάλαβες.

 

Εγώ εννοούσα ότι δεν βλέπω διαφορά, αν πχ δουλεύω το Sygic στο MTK ή στο Snapdragon.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση όμως.

Άλλο κατάλαβες.

 

Εγώ εννοούσα ότι δεν βλέπω διαφορά, αν πχ δουλεύω το Sygic στο MTK ή στο Snapdragon.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

εννοείς ότι και με mtk και με snapdragon είναι πιθανό να δώσει το πρόγραμμα πλοήγησης μια λάθος οδηγία?

Η ότι με το Meizu και το oneplus που είναι πιο σοβαρές εταιρείες δεν είχες ποτέ πρόβλημα με το gps;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το πρόγραμμα πλοήγησης με τον επεξεργαστή, το σήμα που λαμβάνει η συσκευή (συνδυασμός κεραίας επεξεργαστή) από τον δορυφόρο κάνει την διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

εννοείς ότι και με mtk και με snapdragon είναι πιθανό να δώσει το πρόγραμμα πλοήγησης μια λάθος οδηγία?

Η ότι με το Meizu και το oneplus που είναι πιο σοβαρές εταιρείες δεν είχες ποτέ πρόβλημα με το gps;

Δεν ξέρω πόσο πιο απλά να το γράψω.

 

Έχουν βγει κατά καιρούς άλλοι χρήστες εδώ μέσα και λένε ότι κινητά με τα ΜΤΚ τσιπάκια έχουν χάλια GPS σήμα.

 

Εγώ απλά αναφέρω ότι με διαφορά κινητά που έχω δοκιμάσει με διαφορετικά τσιπάκια, ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα. Μια ερώτηση.Απο την στιγμή που πέρασα στην ΝΟΥΓΚΑΤ το igo διαβάζει μόνο το default skin.Τι παίζει.εχω ΤΌΣΑ ώρα θα ΣΚΙΝ μέσα και δεν τα βλέπει καν
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σε όλους. Παίδες help. Εχω διαβάσει μεγάλο μέρος του thread, άκρη όμως ακόμα δεν εχω βγάλει με το εξής: To local search τελικά παίζει? Προσπάθησα να βάλω here search, στο sys.txt έχω

 

[poi]
provider_filtering=1
featured_provider="netlocalsearch.naviextras.nokia"

[poi.netlocalsearch.naviextras]
services="nokia"

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest/2/boot"

 

αλλά δεν παίζει. Δοκίμασα και κάτι σχετικά license files που βρήκα σε παλαιότερα posts, τιποτα.

 

iGO my way 9.6.29..329069 με Here.Q1.2017 σε android 4.2.2. Επίσης σε car multimedia 2din με android 5.1.1 ίδια συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Καλησπέρα, μόλις αγόρασα το note 8 αλλά δεν δουλεύει το igo primo λόγω ανάλυσης. Υπάρχει κάποιο sys.txt διαθέσιμο με αντίστοιχο skin. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις αγόρασα το note 8 αλλά δεν δουλεύει το igo primo λόγω ανάλυσης. Υπάρχει κάποιο sys.txt διαθέσιμο με αντίστοιχο skin. Ευχαριστώ
Βάλε το Next-gen.

Δεν θέλει κανένα sys.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κυκλοφόρησε και ο 2017.q4

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε και ο 2017.q4

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραιος ο φίλος....;)

 

i_GO.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μου βγήκε ο πάτος να φτιάξω το iGO να τρέξει σε oreo...Στο προηγούμενο κινητό που έτρεχε android 5.1 είχα στήσει το primo τέλεια, αλλά δεν κατάφερα με τίποτα να το κάνω να τρέξει σε 8. Τελικά μετά από πολύ κόψε/ράψε από εκδόσεις, skin κλπ τρέχει απροβλημάτιστα το next generation (τελικά το Israel, αν και κατάφερα να τρέξει και το avic). Το ευχάριστο είναι πως πια τα περισσότερα είναι ενσωματωμένα και στο default skin και δεν θέλεις τα τρελά που χρειαζόσουν παλιά για να προσθέσεις λειτουργικότητα, άσε που τα περισσότερα καινούργια custom skin είναι απλά σαν λατέρνες με χίλια δυο έντονα χρώματα και εικονίδια, που χάνεις τη μπάλα και αντί να σε βοηθάνε στην πλοήγηση σε αποσπούν. Πραγματικά αναρωτιόμουν πως μπορεί κόσμος να τα χρησιμοποιεί για σοβαρές δρομολογήσεις σε άγνωστες περιοχές...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...