Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έχεις δικιο. Το είχα κατεβάσει πριν λήξει το λινκ. Λογικά ο Δημήτρης θα το ξανανεβασει

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι έχεις δικιο. Το είχα κατεβάσει πριν λήξει το λινκ. Λογικά ο Δημήτρης θα το ξανανεβασει

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Αυτη εδω ειναι η πιο νεα εκδοση

 

http://www.mediafire.com/file/icdb7lsxbemc05l/Slim_Skin_by_frontzosd_Type_C_V_1.9.zip

 

και το σκιν για Dark edition

Αποκλειστικά για Israel, Basar, World, και φέρει την ενδεικτική ονομασία Dark edition!

Σ αυτήν την παραλλαγή σκιν έχουμε, ( σε εμφάνιση νύχτας μόνο)

την υπέροχη εμφάνιση του κόκπιτ από το ζιπ εικονιδίων( aap colors arimi) που ανήκει στο σκιν Arimi.

Δυστυχώς με την επεξεργασία των εικόνων δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία, oπότε αναγκαστικά χρησιμοποιώ ήδη υπάρχοντα.

 

Μετονομαστε το ux που ήδη έχετε σε ux1 και αλλάξτε το μ αυτό που θα βρείτε εδώ.

ή αλλάξτε το συγκεκριμένο: aap color arimi zip μόνο!

το οποίο έχει μοντιφαριστει για να έχουμε εκτός από νύχτα και εμφάνιση ημέρας!

 

http://www.mediafire.com/file/6147y5lmm5tt3px/Blue_Dark_edition_Israel_Gift_World_Basar.zip

...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάνει κάποιος σύγκριση των τελευταίων here maps με αυτούς της tomtom για την Ελλάδα θα ήταν πολύ χρήσιμο!

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εδω ειναι η πιο νεα εκδοση

 

http://www.mediafire.com/file/icdb7lsxbemc05l/Slim_Skin_by_frontzosd_Type_C_V_1.9.zip

 

και το σκιν για Dark edition

Αποκλειστικά για Israel, Basar, World, και φέρει την ενδεικτική ονομασία Dark edition!

Σ αυτήν την παραλλαγή σκιν έχουμε, ( σε εμφάνιση νύχτας μόνο)

την υπέροχη εμφάνιση του κόκπιτ από το ζιπ εικονιδίων( aap colors arimi) που ανήκει στο σκιν Arimi.

Δυστυχώς με την επεξεργασία των εικόνων δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία, oπότε αναγκαστικά χρησιμοποιώ ήδη υπάρχοντα.

 

Μετονομαστε το ux που ήδη έχετε σε ux1 και αλλάξτε το μ αυτό που θα βρείτε εδώ.

ή αλλάξτε το συγκεκριμένο: aap color arimi zip μόνο!

το οποίο έχει μοντιφαριστει για να έχουμε εκτός από νύχτα και εμφάνιση ημέρας!

 

http://www.mediafire.com/file/6147y5lmm5tt3px/Blue_Dark_edition_Israel_Gift_World_Basar.zip

Καταπληκτικό φίλε μου το σκιν.Του πάει "γάντι" :)

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει περίπτωση να βλέπουμε 3d κτήρια στους χάρτες ?και αν ναι Πώς? Επίσης τι αρχεία πρέπει να έχω για να ακούω εκφώνηση του κόστους διοδίων? Κάθε βοήθεια δέκτη. Ευχαριστώ προκαταβολικά

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει περίπτωση να βλέπουμε 3d κτήρια στους χάρτες ?και αν ναι Πώς? Επίσης τι αρχεία πρέπει να έχω για να ακούω εκφώνηση του κόστους διοδίων? Κάθε βοήθεια δέκτη. Ευχαριστώ προκαταβολικά

1 πρεπει να εχεις στον φακελο building τα 2 αρχεια .3dc και 3d για να βλεπεις 3d

2 και αρχειο toolPosts στον φακελο speedcam καθως και η αναλογες εγγραφες στο sys.txt

Link to comment
Share on other sites

1 πρεπει να εχεις στον φακελο building τα 2 αρχεια .3dc και 3d για να βλεπεις 3d

2 και αρχειο toolPosts στον φακελο speedcam καθως και η αναλογες εγγραφες στο sys.txt

 

 

Το μόνο που υπάρχει είναι οι εγγραφές στο sys .Τα υπόλοιπα που τα κατεβαζω?. Αμα ειναι παρανομο αυτο που ζηταω παρακαλώ να διαφραφει το ποστ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δε θα δεις να γράφει samsung tts μεσα στο πρόγραμμα. Πρέπει να έχεις και στο igo/content/voice την φωνη που υποστηρίζει tts

Αν δεν την έχεις παρτη από εδώ https://wetransfer.com/downloads/3e59ef8b051ecbe593b9d1a6d7d4627e20180413101819/d104f2a76f0cb5f44dac48a49287991020180413101819/26dbb8

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ και εγώ για τη φωνή. Μήπως υπάρχει πουθενά και ανδρική;

Link to comment
Share on other sites

Το αν η φωνή θα είναι ανδρική ή γυναικεία δεν εξαρτάται απο το αρχείο στο primo αλλά απο την εγκατεστημένη tts engine στο κινητό σου. Αν βάλεις ανδρική φωνή ως tts engine στο κινητό θα ακούσεις την "μελίνα" στο primo να λέει είμαι η μελίνα με ανδρική φωνή :lol:

Οπότε πήγαινε ρυθμίσεις-->γλώσσα και εισαγωγή-->εξοδος μετατροπής κειμένου σε ομιλία και δες αν η tts μήχανη που έχεις, υποστηρίζει ανδρική φωνή. Από όσο γνωρίζω της google δεν έχει ελληνική φωνή. Υπάρχει όμως της vocalizer ex tts engine η ανδρική φωνή στα ελληνικά αλλά θέλει google it για να την βρεις.. Iσως και της samsung (αν έχεις samsung) στο store της, να έχει ανδρική το tts της.

edit

To vocalizer υπάρχει και στο google play αλλά κοστίζει 3.99€

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αυτη εδω ειναι η πιο νεα εκδοση

 

http://www.mediafire.com/file/icdb7lsxbemc05l/Slim_Skin_by_frontzosd_Type_C_V_1.9.zip

 

και το σκιν για Dark edition

Αποκλειστικά για Israel, Basar, World, και φέρει την ενδεικτική ονομασία Dark edition!

Σ αυτήν την παραλλαγή σκιν έχουμε, ( σε εμφάνιση νύχτας μόνο)

την υπέροχη εμφάνιση του κόκπιτ από το ζιπ εικονιδίων( aap colors arimi) που ανήκει στο σκιν Arimi.

Δυστυχώς με την επεξεργασία των εικόνων δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία, oπότε αναγκαστικά χρησιμοποιώ ήδη υπάρχοντα.

 

Μετονομαστε το ux που ήδη έχετε σε ux1 και αλλάξτε το μ αυτό που θα βρείτε εδώ.

ή αλλάξτε το συγκεκριμένο: aap color arimi zip μόνο!

το οποίο έχει μοντιφαριστει για να έχουμε εκτός από νύχτα και εμφάνιση ημέρας!

 

http://www.mediafire.com/file/6147y5lmm5tt3px/Blue_Dark_edition_Israel_Gift_World_Basar.zip

αυτά είναι 2 διαφορετικά σκιν; και είναι μόνο για igo nextgen Israel όχι για primo έτσι;

 

και τα αρχεία τα βάζουμε στον φάκελο ux? πως τα επιλέγουμε μετά;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο nextgen δεν αλλάζεις σκιν όπως στο primo μέσα απο τις ρυθμίσεις. Η αλλαγή γίνεται μέσω του φακέλου ux γιαυτό λεει πρώτα μετονομάστε τον παλιό. Εκει μέσα μπορείς να βάλεις και συνδυαστικά αρχεία.Κάθε zip αρχείο που υπάρχει μέσα στον φάκελο ux, επιτελεί και κάποια λειτουργία στο πρόγραμμα. Και έτσι μπορείς να βάλεις κάτι απο άλλο "ux skin". Το πόσο καλά θα παίξει είναι άλλη ιστορία βέβαια αλλά και το κάτα πόσο έχεις όρεξη να ασχολείσαι
Link to comment
Share on other sites

Στο nextgen δεν αλλάζεις σκιν όπως στο primo μέσα απο τις ρυθμίσεις. Η αλλαγή γίνεται μέσω του φακέλου ux γιαυτό λεει πρώτα μετονομάστε τον παλιό. Εκει μέσα μπορείς να βάλεις και συνδυαστικά αρχεία.Κάθε zip αρχείο που υπάρχει μέσα στον φάκελο ux, επιτελεί και κάποια λειτουργία στο πρόγραμμα. Και έτσι μπορείς να βάλεις κάτι απο άλλο "ux skin". Το πόσο καλά θα παίξει είναι άλλη ιστορία βέβαια αλλά και το κάτα πόσο έχεις όρεξη να ασχολείσαι
α ναι τώρα θυμήθηκα, ένα ένα μου ξανά έρχονται! ευχαριστώ και δημόσια και για τα αρχεία.!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 πρεπει να εχεις στον φακελο building τα 2 αρχεια .3dc και 3d για να βλεπεις 3d

2 και αρχειο toolPosts στον φακελο speedcam καθως και η αναλογες εγγραφες στο sys.txt

 

έβαλα στο φάκελλο building τα 2 αρχεία .3dc και 3dl αλλά τα κτήρια δεν φαίνονται 3d .Τι έχω κάνει λάθος δεν ξέρω γιατί είμαι και άσχετος. Mηπως πρέπει να διαγράψω το φάκελο save :!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

τι sys εχεις; εκει ισως ειναι απενεργοποιημένες η εντολες
...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

τι sys εχεις; εκει ισως ειναι απενεργοποιημένες η εντολες

 

Αν δεν σου κάνει κόπο πες μου ποιές εντολές είναι για τις τσεκάρω. Γιατί είμαι και λίγο ασχετος

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάπου μαζεμένα pois για Ελλάδα; Εννοώ χωρίς να κατευνάζω κάθε κατηγόρια χωριστά.
Τι εννοείς;

Ο κάθε χάρτης έχει πάντα και pois.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

Ο κάθε χάρτης έχει πάντα και pois.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

Έχεις δίκιο. Ευχαριστώ. Εκεί που είχα βρει τον χάρτη δεν είχε τα pois. Όλα καλά...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάπου μαζεμένα pois για Ελλάδα; Εννοώ χωρίς να κατευνάζω κάθε κατηγόρια χωριστά.

 

http://index.pois.gr

Μπορείς και από εδώ να επιλέξεις ότι θέλεις

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Το κόστος των διοδίων από που θα το κατεβάσω για να το περάσω μέσα στο sys και να έχω εκφώνηση. Μόνο αυτό μου λείπει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος των διοδίων από που θα το κατεβάσω για να το περάσω μέσα στο sys και να έχω εκφώνηση. Μόνο αυτό μου λείπει

 

http://forum.4gps.gr/viewtopic.php?t=102

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια γιατί στα πρώτα διόδια στις Αφιδνες μου λέει διόδια Καπανδριτίου κάτι κουλά αγγλικά και μετά κόστος 2 ευρώ. Τι έχω κάνει λάθος. Κάθε βοήθεια δέκτη

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κατι; τα διόδια τα ελληνικά που κατέβασα από το 4gps τα λαμβάνει υπόψη στην πλοήγηση ή κοιτάει αυτά που έχει από το χαρτη;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...