Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

oh yessss δουλευει!!!

τα ποι γιατι δεν μου τα βλεπει η τελευταια εκδοση ρε γμτ?ειναι στο content/poi/teleatlas.poi και εχω και του navteq.poi

 

στο ποστ 106 εδω λεει οτι ειναι licence προβλημα.κατι με το data.gro. εσας σας βλεπει τα poi?

 

edit: οκ με τα ποι θελει την αδεια του ποστ 105!

 

ολα λειτουργουν τελεια τωρα!οδυσσεα scheme,υψομετρο!

 

Δυστυχώς το αρχείο έχει διαγραφεί

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...γενικα εαν θελω στην αναζητηση poi να ψαξω στα αγγλικα δεν υπαρχει γρηγορος τροπος αλλαγης γλωσσας εκτος απο το να παμε στις γενικες ρυθμισεις και να αλλαξουμε την γλωσσα ?

Αυτό που ζητάς γίνεται και στα δυο καλύτερα σκιν για το iGo αυτή τη στιγμή (motoGis v2.4.2 mod 1.4 και mariupol1963 v.322).

Edited by mp3buddy
Link to comment
Share on other sites

@bbbb δυστυχως στα scheme του οδυσσεα που διορθωσες για να δουλεψουν στην τελευταια εκδοση ο ουρανος και στη μερα και στη νυχτα ειναι μαυρος!για δες το λιγο τι μπορει να διορθωσεις !

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@bbbb δυστυχως στα scheme του οδυσσεα που διορθωσες για να δουλεψουν στην τελευταια εκδοση ο ουρανος και στη μερα και στη νυχτα ειναι μαυρος!για δες το λιγο τι μπορει να διορθωσεις !

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Επίσης μερικά μέρη στον χάρτη εμφανίζονται ροζ.

Πάντως μπράβο για τον κόπο σου που τον μοιράζεσαι μαζί μας

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο.το ειδα και εγω αλλα δυστυχώς ειμαι άσχετος με το αντικείμενο και απο τυχη και ψάξιμο μου βγηκε η δουλειά.θα το ψαξω λιγο ακομη μπας και καταφερω κατι.προσωπικα χρησιμοποιω το easy day scheme για την ημερα οπου φαινεται μπλε αντι για μαύρο

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο.το ειδα και εγω αλλα δυστυχώς ειμαι άσχετος με το αντικείμενο και απο τυχη και ψάξιμο μου βγηκε η δουλειά.θα το ψαξω λιγο ακομη μπας και καταφερω κατι.προσωπικα χρησιμοποιω το easy day scheme για την ημερα οπου φαινεται μπλε αντι για μαύρο

 

Sent from my HD2

 

Α οκ θα το δοκιμασω!οδυσσεα ακους???? Για βοηθα λιγο!!!!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την παρακάτω έκδοση... χωρείς το sys δουλεύει το Zoom in, Zoom out, στης στροφές. Ξέρει κανείς που μπαίνει το sys στην παρακάτω εκδώσει?

 

http://s1.directupload.net/images/110825/vd3zg2ww.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στη σελιδα που εγραψα ποστ 105 εχει συννημενο αρχειο με licences.κανε copy τα αρχεια(αφου τα κανεις extract) και paste στον φακελο licence που εχεις τωρα(αντικατεστησε αν σου ζητηθει για καποιο απο τα αρχεια) τα παντα και βαλε εκει του συννημενου του ποστ 105! Voila!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

EDIT και επειδη ειμαστε αχορταγοι αυτο που λειπει ειναι ενα qwerty ελληνικο πληκτρολογιο!!ποιος θα μας το φτιαξει?γενικα εαν θελω στην αναζητηση poi να ψαξω στα αγγλικα δεν υπαρχει γρηγορος τροπος αλλαγης γλωσσας εκτος απο το να παμε στις γενικες ρυθμισεις και να αλλαξουμε την γλωσσα ?

 

Εχει διαγραφει,ειναι ευκολο να μας το δωσεις?:)

Link to comment
Share on other sites

Α οκ θα το δοκιμασω!οδυσσεα ακους???? Για βοηθα λιγο!!!!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Τελικα και η easy day μαύρο ουρανό δείχνει.η byte day δείχνει μπλε.προσπαθω να συνδυασω τα αρχεία στο color.ini των δύο εκδόσεων αλλά δε βγαίνει άκρη.πράγματι χρειαζόμαστε τον οδυσσέα.

 

@Mariodj

Στο φάκελο igo στην sd πρεπει να βλέπεις το sys.txt

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

Τελικα και η easy day μαύρο ουρανό δείχνει.η byte day δείχνει μπλε.προσπαθω να συνδυασω τα αρχεία στο color.ini των δύο εκδόσεων αλλά δε βγαίνει άκρη.πράγματι χρειαζόμαστε τον οδυσσέα.

 

@Mariodj

Στο φάκελο igo στην sd πρεπει να βλέπεις το sys.txt

 

Sent from my HD2

 

εκεί το βάζω και δεν διαβάζει για παράδειγμα τα βελάκια 3d (μπλε) για της στροφές..!

 

Και εδώ ένας οδηγός για το πως αλλάζουμε χρώματα σε scheme εύκολα.!!!!!

http://www.gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=51&t=5028

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να το διαβάζει απο την sd πρέπει να βαλεις την εκδοση igomyway 179971 luboz thin

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

Για θυμηστε ποια εντολη βαζουμε στο sys για περισσοτερο ουρανο σε 3d ?

Α ρε αναβιωνουν εποχες ιgo!οπως στα wm!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για θυμηστε ποια εντολη βαζουμε στο sys για περισσοτερο ουρανο σε 3d ?

Α ρε αναβιωνουν εποχες ιgo!οπως στα wm!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Πειράζοντας το sys.txt

http://www.gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=51&t=3564

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεο data.gro 1.3.1 για lubos thin.διορθωνει το υψομετρο που δεν φαινοταν σε βραδυνο scheme. Και αν καταλαβα εχει επιλογη για αλλαγη γλωσσας αμεσα στο ψαξιμο διευθυνσης/poi .αυριο θα το δοκιμασω!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεο data.gro 1.3.1 για lubos thin.διορθωνει το υψομετρο που δεν φαινοταν σε βραδυνο scheme. Και αν καταλαβα εχει επιλογη για αλλαγη γλωσσας αμεσα στο ψαξιμο διευθυνσης/poi .αυριο θα το δοκιμασω!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Για το πληκτρολογιο δεν ξερω αλλα το οριο ταχυτητας εχει διορθωθεί.

 

Sent from my HTC Pyramid using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το πληκτρολογιο δεν ξερω αλλα το οριο ταχυτητας εχει διορθωθεί.

 

Sent from my HTC Pyramid using Tapatalk

 

ναι εβαλε κατω δεξια πληκτρο με την εναλλαγη γλωσσων εκει που παμε για αναζητηση ΠΡΙΝ το ελληνικο πληκτρολογιο εμφανιστει!

ο τυπος ειναι απιστευτος οτι του γραψαμε προχτες ,χτες το εφτιαξε!

 

καποιος να βοηθησει με τα scheme του οδυσσεα και ειμαστε κομπλε!

 

EDIT περασα ολες σχεδον τις ρυθμισεις απο το παλιο sys που ειχαμε στα wm για 3d,smartzoom και εκ πρωτης οψεως δουλευουν μια χαρα!και ουρανο πολυ κλπ!

 

simulation διαδρομης εχει?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

 

simulation διαδρομης εχει?

πατάς διαδρομή--->άλλες επιλογές--->προσομοίωση πλοήγησης

Μάλλον πρέπει να γίνει ένα θέμα ειδικά για το igomyway for android μιας και οι τελευταίες τουλάχιστον σελίδες στο γενικό αυτό θέμα,αφορούν αποκλειστικά αυτό.

Link to comment
Share on other sites

πατάς διαδρομή--->άλλες επιλογές--->προσομοίωση πλοήγησης

Μάλλον πρέπει να γίνει ένα θέμα ειδικά για το igomyway for android μιας και οι τελευταίες τουλάχιστον σελίδες στο γενικό αυτό θέμα,αφορούν αποκλειστικά αυτό.

 

IGO IS BACK!

Επειδη στα wm πειραζα το sys απο το κινητο ,τωρα πηγα να το πειραξω και με ρωτησε με ποιο προγραμμα να το κανω διαλεξα quickoffice αλλα οταν εκανα save τις αλλαγες μετα το sys στον υπολογιστη ειχε γινει αλλα αντι αλλων στην εμφανιση!.

με ποιο προγραμμα να πειραζω το sys στο κινητο και μετα την αποθηκευση να παραμενει οπως ηταν?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

IGO IS BACK!

Επειδη στα wm πειραζα το sys απο το κινητο ,τωρα πηγα να το πειραξω και με ρωτησε με ποιο προγραμμα να το κανω διαλεξα quickoffice αλλα οταν εκανα save τις αλλαγες μετα το sys στον υπολογιστη ειχε γινει αλλα αντι αλλων στην εμφανιση!.

με ποιο προγραμμα να πειραζω το sys στο κινητο και μετα την αποθηκευση να παραμενει οπως ηταν?

 

Χρησιμοποιώ τον ES επεξεργαστή κειμένου που παει μαζί μς τον ES file explorer .

Έχεις Ελληνικό πληκτρολόγιο qwerty;

Sent from my HTC Pyramid using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο φακελο -igo -content - υπαρχει μεσα σε εσας φακελος με ονομα -dictionaries και μεσα σε αυτον -special.blz ?

Μου φαινεται σχετικα αργο σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση σε ideos x5....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον ES επεξεργαστή κειμένου που παει μαζί μς τον ES file explorer .

Έχεις Ελληνικό πληκτρολόγιο qwerty;

Sent from my HTC Pyramid using Tapatalk

 

πληκτρολογιο εννοεις στο igo η στο τηλεφωνο?στο τηλεφωνο ναι στο igo μαζι με το scheme του οδυσσεα νομιζω ειναι τα τελευταια που λειπουν και το igo θα ειναι σχεδον εφαμιλλο με των wm!

EDIT δυο πραγματακια:

1- πως μεγαλωνω τον τριγωνικο κερσορα σε 3d mode?

2-το μανισιο scheme εχει δικο του zip αρχειο?παρατηρησα μαυρο ουρανο και με το μανισιο scheme!wtf?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

 

μετα την αναβαθμιση σε android 2.3.3 στο lg p500 το sygic mobile maps που ειχα επαψε να δουλευει. μου βγαζει μηνυμα λαθους

"υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης mobile maps 10 (διαδικασια com.sygic.drive)"

αντιμετωπισε κανεις παρομοιο προβλημα ?

 

αφου δοκιμασα επανεγκατασταση του mobile maps χωρις επιτυχια, περασα σε igo myway.

για την εκδοση iGO Myway Android v8.4.3.179971 σε LG P500 υπαρχουν καπου αναλυτικες οδηγιες για το πως παραμετροποιουμε το συγκεκριμενο προγραμμα ?

συγκεκριμενα:

 

1) πως βαζουμε ειδοποιησεις για καμερες ταχυτητας.

ποιο αρχειο κατεβαζουμε ? τα kml ? αυτο για igo8 ?, αυτο για igo plus ?

επισης, υπαρχουν καπου ρυθμισεις για το ποτε θα μας ειδοποιει το προγραμμα ?

μπορουμε να ρυθμισουμε τους ηχους ειδοποιησης ?

 

2) υπαρχει τροπος να αλλαξουμε τη γλωσσα του προγραμματος σε ελληνικα ? καθως και τη γλωσσα των οδηγιων σε ελληνικα ?

 

3) ποιος θεωρειται ο καλυτερος χαρτης ελλαδας για το προγραμμα ? και σε συνδυασμο με την προηγουμενη ερωτηση, υπαρχει χαρτης με ελληνικους χαρακτηρες ?

ευχαριστω.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ παιδεύομαι με το iGO. Προσπαθώ να εγκαταστήσω την έκδοση 8.4.3.179971 στο HTC HD2 (τρέχει American Android από κάρτα μνήμης) και μου βγάζει συνέχεια το παρακάτω error: User interface resolution [320x455] is not supported or compatible skin can not be found. Exiting application. . Έχω δοκιμάσει και το skin Motogis και άλλο ένα για την ανάλυση της οθόνης μου (800χ480) αλλά δεν γίνεται τίποτα. Η μόνη λύση για να τρέξει είναι να αλλάξω την ανάλυση της οθόνης από τα 217 ppi στα 240 ppi. Έτσι όμως φαίνονται τα πάντα πολύ μεγαλύτερα και δεν μου αρέσει καθόλου. Κάπου διάβασα ότι πρέπει να πειράξω το αρχείο sys.txt αλλά δεν αναφερόταν τι ακριβώς πρέπει να κάνω.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε μεσω της εφαρμογής spare parts να ξε-τσεκαρεις την επιλογη compatibility mode και κανε reboot.και θα δουλέψει και στα 217

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...