Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ακριβώς εννοείς?
Καλημέρα!!! Όπως στα WM πχ. 0275*14ΧΧΧ#, ή κάτι άλλο που να γίνεται αυτό που ρώτησα:)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!! Όπως στα WM πχ. 0275*14ΧΧΧ#, ή κάτι άλλο που να γίνεται αυτό που ρώτησα:)

Δεν νομίζω,κάποτε και εγώ το έψαξα και δεν βρήκα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια. Παίζει πρόβλημα πέρασα την cyanodenmod 10 και όταν άνοιξα το κινητό λειτουργεί σαν να μην έχει sim. Είχα apn backup αλλά δεν λειτουργεί σε jb. Τα φώτα σας παρακαλώ...
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δύσκολο Να βάλω jb στο Arc? Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, αλλά ψήνομαι λίγο...

 

Τα βήματα είναι απλά το θέμα είναι να εχεις όρεξη.

1) Ξεκλειδώνεις τον bootloader

2) Κάνεις root

3) Εγκαταστείς την Cyanogenmod 10

 

Κι έτσι απολαμβάνεις το JB στο ARC.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Τα βήματα είναι απλά το θέμα είναι να εχεις όρεξη.

1) Ξεκλειδώνεις τον bootloader

2) Κάνεις root

3) Εγκαταστείς την Cyanogenmod 10

 

Κι έτσι απολαμβάνεις το JB στο ARC.

Μερσί.Αλλά που μπορώ να βρώ τις οδηγίες για να το κάνω?Είμαι εντελώς άσχετος με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μερσί.Αλλά που μπορώ να βρώ τις οδηγίες για να το κάνω?Είμαι εντελώς άσχετος με αυτό

 

Mερικοί τα θέλετε όλα έτοιμα. Αν ψάξεις λίγο το φόρουμ θα βρεις τα πάντα.

Ξεκίνα από εδώ: εδώ για να ξεκλειδώσεις τον Bootloader.

Μετά κάνε root από εδώ

Επίσης δες κι εδώ

Πιστεύω να βοήθησα. Πάντως αν ψαχτείς λίγο θα το καταφέρεις δεν είναι τίποτα.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Mερικοί τα θέλετε όλα έτοιμα. Αν ψάξεις λίγο το φόρουμ θα βρεις τα πάντα.

Ξεκίνα από εδώ: εδώ για να ξεκλειδώσεις τον Bootloader.

Μετά κάνε root από εδώ

Επίσης δες κι εδώ

Πιστεύω να βοήθησα. Πάντως αν ψαχτείς λίγο θα το καταφέρεις δεν είναι τίποτα.

Ευχαριστώ!:) θα το δοκιμάσω και ο θεός βοηθός

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο σταμάτησαν οι push ενημερώσεις ..Σε όλες σχεδόν τις εφαρμογές..Γιατί;

Οι ενημερώσεις είναι ανοιχτές.. :s

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Mερικοί τα θέλετε όλα έτοιμα. Αν ψάξεις λίγο το φόρουμ θα βρεις τα πάντα.

Ξεκίνα από εδώ: εδώ για να ξεκλειδώσεις τον Bootloader.

Μετά κάνε root από εδώ

Επίσης δες κι εδώ

Πιστεύω να βοήθησα. Πάντως αν ψαχτείς λίγο θα το καταφέρεις δεν είναι τίποτα.

 

Και εγώ με το ARC LT15! ακολουθώ της οδηγίες αυτές σωστά

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με το ARC LT15! ακολουθώ της οδηγίες αυτές σωστά

Το έκανες εντάξει? Εγώ δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, φοβάμαι μην το χαλάσω

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έκανα ακόμα. Ήθελα να πάρω μπακάπ πρώτα αλλά ακόμα το cardon δεν δουλεύει :(

Να χαλάσει δεν νομίζω, και αν ξεκλειδώσουμε έχουμε και το emma μετά.

Link to comment
Share on other sites

Οι custom roms δεν είναι επικίνδυνες? Εννοώ αυτός που την έφτιαξε δεν μπορεί να έχει περάσει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να ελέγχει το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με το ARC LT15! ακολουθώ της οδηγίες αυτές σωστά

 

Κάνε πρώτα μια αναβάθμιση με το SEUS σε 4.0.4 και μετά δες οδηγίες από εδώ

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 4.0.4 μπακαπ χωρίς το ροοτ δεν μπορώ, για τα δεδομένα μου. Δουλεύει το cardon σε εσάς;

Δεν ξέρω για το πόσο πρέπει να εμπιστευόμαστε της ροομ, όμως δεν έχω διαβάσει κάτι κακό για αυτό το θέμα, και της σελίδες στα ελληνικά της έχω διάβαση όλες, και πολλές φόρες..

Edited by tasos001
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 4.0.4 μπακαπ χωρίς το ροοτ δεν μπορώ, για τα δεδομένα μου. Δουλεύει το cardon σε εσάς;

Δεν ξέρω για το πόσο πρέπει να εμπιστευόμαστε της ροομ, όμως δεν έχω διαβάσει κάτι κακό για αυτό το θέμα, και της σελίδες στα ελληνικά της έχω διάβαση όλες, και πολλές φόρες..

 

Οι custom rom φτιάχνονται με σκοπό να βελτιώσουν τις επιδόσεις των τηλεφώνων. Εννοείται ότι πάντα πρέπει να διαβάζεις πριν ασχοληθείς με κάποια συγκεκριμένη γιατί μπορεί να έχει κάποια προβλήματα. Συνήθως στην αρχή και μετά διορθόνωνται.

Τώρα όσο αφορά για το backup μία απλή αντιγραφή των δεδομένων σου στην κάρτα μνήμης είναι αρκετή μιας και δεν επηρεάζεται από

την διαδικασία του root. Για καλό και για κακό μπορείς να την αφαιρέσεις κιόλας αλλά εγώ χωρίς να την αφαιρέσω δεν είχα κανένα πρόλημα. Το μόνο που θα χάσεις είναι ότι έχεις στην μνήμη του τηλεφώνου.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Άπλα αν κάτι πάει στραβά και χρειαστεί επαναφορά τότε χρειάζεται το μπακαπ.

Για το ξεκλείδωμα του bootloader πρέπει να έχεις μπακαπ χάνονται το δεδομένα από της εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Οι custom roms παίρνουν και αναβαθμίσεις?

 

Εννοεις να ερθει ειδοποιηση για επισημη αναβαθμιση οταν εχεις custom?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις να ερθει ειδοποιηση για επισημη αναβαθμιση οταν εχεις custom?

Εντάξει, δεν νομίζω να έχεις και επίσημη αναβάθμιση με custom, αλλά πως βλέπεις αν υπάρχει κάποια διαθέσιμη ενημέρωση? Και αν την κάνεις πρέπει να φλασάρεις πάλι το τηλέφωνο και να σβηστούν όλα? Συγνώμη αν ρωτάω χαζομάρες αλλά δεν έχω κάνει root ποτέ και δεν ξέρω και πολλά. :)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν νομίζω να έχεις και επίσημη αναβάθμιση με custom, αλλά πως βλέπεις αν υπάρχει κάποια διαθέσιμη ενημέρωση? Και αν την κάνεις πρέπει να φλασάρεις πάλι το τηλέφωνο και να σβηστούν όλα? Συγνώμη αν ρωτάω χαζομάρες αλλά δεν έχω κάνει root ποτέ και δεν ξέρω και πολλά. :)

 

Οταν βγαζει καποιο bug fix αυτος που εφτιαξε την custom την περνας μεσω recovery συνηθως. Φυσικα και δεν σου βγαζει καποια ειδοποιηση. Απλα πας xda και κοιτας το αντιστοιχο θεμα της rom να δεις αν εβγαλε καποιο fix ο developer

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να ξεκλειδώσω τον bootloader και στο τελικό στάδιο εκεί πουσσυνδέω το τηλέφωνο στον υπολογιστή, δεν βρίσκει drivers. Δοκιμάζω αυτούς που λένε οι οδηγίες και τίποτα. Ξερει κανένας γιατί?

Σε αυτό το σημείο κόλλησα:

 

On your computer, you will be asked for drivers. Point to the usb_driver folder where you placed the android_winusb.inf-file, and select the Android Boot loader Interface-file.

Open a command window and go to the tools folder within the Android SDK folder.

Enter fastboot.exe -i 0x0fce getvar version, and verify that you get a response back (for example "0.3"). This means your phone is connected properly.

Edited by michanikos
Link to comment
Share on other sites

σε 4.0.4 επισημη,δεν μπορουμε να βρουμε,πως θα αποθηκευονται οι φωτο και τα βιντεο στην sd και οχι στην εσωτερικη μνημη.

οσο και να εψαξα δεν μπορουσα να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να ξεκλειδώσω τον bootloader και στο τελικό στάδιο εκεί πουσσυνδέω το τηλέφωνο στον υπολογιστή, δεν βρίσκει drivers. Δοκιμάζω αυτούς που λένε οι οδηγίες και τίποτα. Ξερει κανένας γιατί?

Σε αυτό το σημείο κόλλησα:

 

On your computer, you will be asked for drivers. Point to the usb_driver folder where you placed the android_winusb.inf-file, and select the Android Boot loader Interface-file.

Open a command window and go to the tools folder within the Android SDK folder.

Enter fastboot.exe -i 0x0fce getvar version, and verify that you get a response back (for example "0.3"). This means your phone is connected properly.

 

Αν στην πρώτη εντολή που δίνεις fastboot.exe -i 0x0fce getvar version δεν σου γράψει το 0,3 δεν έχεις τους drivers εγκατεστημένους ακολούθησε πιστά της οδηγίες πριν 3 μέρες το έκανα

Link to comment
Share on other sites

Αν στην πρώτη εντολή που δίνεις fastboot.exe -i 0x0fce getvar version δεν σου γράψει το 0,3 δεν έχεις τους drivers εγκατεστημένους ακολούθησε πιστά της οδηγίες πριν 3 μέρες το έκανα

Αυτό είναι το θέμα, δεν τους αναγνωρίζει. Πάω σε εκείνον τον φάκελο που λέει, βλέπω τους drivers τους τικάρω και μου λέει ότι δεν βρέθηκε κατάλληλο πρόγραμμα οδήγησης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...