Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι αναγκη να κατεβασεις εφαρμογη για να το κανεις αυτο..και ειδικα στο arc S Που θελει οικονομια στο κατεβασμα..

Απλα πας απο ρυθμισεις εφαρμογες και ειτε πας στην SD οποτε οσες μπορουν να μεταφερθουν στις δειχνει εκει με ενα κουτακι διπλα το οποιο τσεκαρεις και μεταφερονται ειτε πας στις εφαρμογες που θες και εχει επιλογη μεταφορα στην SD

 

οσο για ρουτ, διαβασε το παραπανω post μου..εξηγω στο φιλο καποια πολυ βασικα που θα σε βοηθησουν. ακριβως τα προηγουμενα μου δες

 

Απλά με τις εφαρμογές που ανέφερα και την προυπόθεση ότι έχεις ρουτ μπορείς να απεγκαταστίσεις και να μεταφέρεις και όσες εφαρμογές δεν μεταφέροντε με αυτό τον τρόπο που περιγράφεις. Ένα από τα πλεονεκτήματα του ρουτ.!!

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά με τις εφαρμογές που ανέφερα και την προυπόθεση ότι έχεις ρουτ μπορείς να απεγκαταστίσεις και να μεταφέρεις και όσες εφαρμογές δεν μεταφέροντε με αυτό τον τρόπο που περιγράφεις. Ένα από τα πλεονεκτήματα του ρουτ.!!

 

χαχα, οκ αλλα κατσε να γινει ρουτ το παιδι..μην τον πας απο το τελος πρωτα :P

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χαχα, οκ αλλα κατσε να γινει ρουτ το παιδι..μην τον πας απο το τελος πρωτα :P

 

Με τη μία στα βαθιά τον έβαλα; δεν πειράζει θα μάθει... Ούτε εμείς ξέραμε!! :PP

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καινουργιος και θελω βοηθεια πως να κανω roote σε xperia arc s me android 4 πρωτη φορα θα κανω και τι παιζει με εγγυηση?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339346

Η εγγύηση χάνεται.

 

Καλώς ήρθες!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή εφαρμογή για ρουτ ARC S; Δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο αλλά γενικά.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή εφαρμογή για ρουτ ARC S; Δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο αλλά γενικά.

 

Titanium backup

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Titanium backup

 

Πολύ καλή εφαρμογή και χρήσιμη. Αλλά είναι η πρώτη που εγκατέστησα μετά το ρουτ. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

και το all in one toolbox ειναι τελειο app εχει backup..τελειο Free δοκιμαστε το

να ρωτισω κατι καποιος που πηρε πιο παλια το arc μεσα στο κουτι του ειχε και mini hdmi ?

 

Thanks

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω κατι καποιος που πηρε πιο παλια το arc μεσα στο κουτι του ειχε και mini hdmi ?

 

Εγώ που το έχω 1 χρόνο περίπου όχι δεν είχε καλώδιο mini hdmi

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

και το all in one toolbox ειναι τελειο app εχει backup..τελειο Free δοκιμαστε το

να ρωτισω κατι καποιος που πηρε πιο παλια το arc μεσα στο κουτι του ειχε και mini hdmi ?

 

Thanks

 

Μια διόρθωση μόνο.....το καλώδιο δεν είναι mini hdmi αλλά micro hdmi! :)

 

Πάντως ούτε εμένα είχε στο arc και στης κοπέλας μου αλλά ούτε στο arc s 2 φίλων!Πρέπει να ήταν σε συγκεκριμένα μοντέλα κατά πάσα πιθανότητα παραεισαγωγής αλλά δεν παίρνω και όρκο. :p

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την Cyanogenmod 10 και πλέον αναβαθμίστικα σε Jelly bean 4.1.2!!!

Ευτυχώς για εμάς που δεν πρόκειτε να πάρουμε αναβάθμιση από τη sony υπάρχουν τα παιδιά της Cyanogenmod.

Ίσως άργησα λίγο αλλά ήταν θέμα ότι είχα βολευτεί με την Ultimate Hd.

Περιμένουμε πλέον και την Key Lime Pie...

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την Cyanogenmod 10 και πλέον αναβαθμίστικα σε Jelly bean 4.1.2!!!

Ευτυχώς για εμάς που δεν πρόκειτε να πάρουμε αναβάθμιση από τη sony υπάρχουν τα παιδιά της Cyanogenmod.

Ίσως άργησα λίγο αλλά ήταν θέμα ότι είχα βολευτεί με την Ultimate Hd.

Περιμένουμε πλέον και την Key Lime Pie...

 

μπορεις να μας πεις διαφορες αναμεσα στις 2?

γενικα η ultimate με εχει βολεψει πολυ αλλα αν υπαρχει κατι καλυτερο.. Σιγουρα δε θα ρισκαρα να αλλαξω αν ειναι πιο αργη καθως το κινητο πεταει. και εμφανισιακα ειναι αψογο με παρα πολλες ρυθμισεις και στοιχεια απο τις τελευταιες εκδοσεις ανροιδ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την Cyanogenmod 10 και πλέον αναβαθμίστικα σε Jelly bean 4.1.2!!!

Υπαρχει καποια ασυμβατοτητα 'η ολα λειτουργουν οκ?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μας πεις διαφορες αναμεσα στις 2?

γενικα η ultimate με εχει βολεψει πολυ αλλα αν υπαρχει κατι καλυτερο.. Σιγουρα δε θα ρισκαρα να αλλαξω αν ειναι πιο αργη καθως το κινητο πεταει. και εμφανισιακα ειναι αψογο με παρα πολλες ρυθμισεις και στοιχεια απο τις τελευταιες εκδοσεις ανροιδ.

 

Κι εμένα η Ultimate με είχε βολέψει πάρα πολύ απλά ήθελα να δοκιμάσω και τη νέα έκδοση android. Το κινητό πετάει αν και η αλήθεια είναι ότι ακόμα προσπαθώ να προσαρμοστώ γιατί έχει αρκετές διαφορές από την 4.0.4. Κι εγώ δεν θα την άλλαζα μιας και ήμουν πολύ ευχαριστημένος με την ultimate αλλά με έψησε ένας φίλος που από τη στιγμή που πήρε το καινούριο του κινητό και είχε επάνω την 4.1.2 μου την έλεγε συνεχως... :lol: :D :lol:

 

Υπαρχει καποια ασυμβατοτητα 'η ολα λειτουργουν οκ?

 

Μέχρι στιγμής ότι έχω δοκιμάσει λειτουργεί πολύ καλά και απροβλημάτιστα. Eχω δοκιμάσει τα πάντα εκτός του GPS.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σημερα εκανα ροοτ σε ενα arc s ενος φιλου και εσβησα αχρηστες εφαρμογες μεσα απο το κινητο απο το system / app.

 

το θεμα ειναι οτι πλεον μου βγαζει : unfortunately, the process com.google.process.gapps has stopped.

 

καμια ιδεα για το πως να το ξεφορτωθω;

 

στο ιντερνετ οι περισσοτεροι αναφερουν μονο για samsung.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σημερα εκανα ροοτ σε ενα arc s ενος φιλου και εσβησα αχρηστες εφαρμογες μεσα απο το κινητο απο το system / app.

 

το θεμα ειναι οτι πλεον μου βγαζει : unfortunately, the process com.google.process.gapps has stopped.

 

καμια ιδεα για το πως να το ξεφορτωθω;

 

στο ιντερνετ οι περισσοτεροι αναφερουν μονο για samsung.

μαλλον εσβησες και κατι που δεν επρεπε..

αφου εκανες ρουτ περνα και την ultimate HD ή οποια αλλη ρομ, 5 λεπτα ειναι..να πηγαινει σφαιρα και να δουλευει σωστα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σημερα εκανα ροοτ σε ενα arc s ενος φιλου και εσβησα αχρηστες εφαρμογες μεσα απο το κινητο απο το system / app.

 

το θεμα ειναι οτι πλεον μου βγαζει : unfortunately, the process com.google.process.gapps has stopped.

 

καμια ιδεα για το πως να το ξεφορτωθω;

 

στο ιντερνετ οι περισσοτεροι αναφερουν μονο για samsung.

 

Εγώ θα σου πρότεινα να του περάσεις την Cyanogenmod 10.

Και όλα καλά!

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να κάνει unlock τον boot loader για cm

 

Η οποία διαδικασία μπροστά στο root είναι απλά παιχνιδάκι. απλά ακολουθείς τις οδηγίες εδώ

 

http://unlockbootloader.sonymobile.com/

 

Παιδιά αν ξέρει κανείς να μου πει καμία εφαρμογή σαν το Astro File Manager αλλά με πρόσβαση root

για να σβήνω και να γράφω αρχεία από τη μνήμη που δεν μπορεί το Astro.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

η JB δεν είναι πολύ βαριά για το arc?

 

Φίλε εμένα στο ARC S τρέχει απροβημάτιστα. Βέβαια δεν έχω και πολλές απαιτήσεις από το τηλέφωνο αλλά και πάλι ότι εφαρμογή έβαλα

ότι κι αν έκανα είμαι ευχαριστημένος. Να σου πω ότι δεν χρησιμοποιώ FB Gmail κτλ (τα έχω σβήσει κιόλας) αλλά και μόνο το ότι έχω μόνιμα το GPS ανοιχτό όταν είμαι στο αυτοκίνητο και το ότι έχω εφαρμογές που τρέχουν συνέχεια όπως to Add Block Plus λένε κάτι.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

με FB σβηστο ολα τα κινητα πανε πολυ πιο γρηγορα :P

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απλά εγώ δε το χρησιμοποιώ... Άσχετο ότι δεν είναι μέτρο σύγκρισης για την ταχύτητα.!!!

 

:D

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ξέρει κανείς να μου πει καμία εφαρμογή σαν το Astro File Manager αλλά με πρόσβαση root

για να σβήνω και να γράφω αρχεία από τη μνήμη που δεν μπορεί το Astro.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop Χαρακτηριστικό εξερεύνησης με δικαιώματα root (ενεργοποίηση από τις ρυθμίσεις) :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop Χαρακτηριστικό εξερεύνησης με δικαιώματα root (ενεργοποίηση από τις ρυθμίσεις) :)

 

Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά φίλε!!

 

:D :D

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...