Jump to content

[Eπίσημο] Samsung Wave 3 (S8600)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος έχει την όρεξη να ασχοληθεί και να περάσει firmware με ελληνικά υπάρχει στο ποστ #548

αναλυτικά οι οδηγίες αρκεί να κάνετε εγγραφή στο site www.4shared.com.

Στο κατάστημα αυτό που λένε τα παιδιά μάλλον θα αργήσουν πολύ να το φέρουν γιατί τους ρώτησα χτες κάτι σχετικά με το wave 3 και δεν ξέρουν πότε θα έχουν επικοινωνία με τον προμηθευτή τους...

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιό κατάστημα είναι αυτό ipred? Το βρήκα στην ίδια τιμή και εδώ.

https://www.skroutz.gr/m/820/Cityshop

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει την όρεξη να ασχοληθεί και να περάσει firmware με ελληνικά υπάρχει στο ποστ #548

αναλυτικά οι οδηγίες αρκεί να κάνετε εγγραφή στο site www.4shared.com.

Στο κατάστημα αυτό που λένε τα παιδιά μάλλον θα αργήσουν πολύ να το φέρουν γιατί τους ρώτησα χτες κάτι σχετικά με το wave 3 και δεν ξέρουν πότε θα έχουν επικοινωνία με τον προμηθευτή τους...

[/url]

 

Τους ρώτησα σήμερα και μου είπαν οτι το έχουν.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Τους ρώτησα σήμερα και μου είπαν οτι το έχουν.

 

Πάρε και μια θηκούλα να μην γλιστράει και έσαι κομπλέ.... ;);)

Link to comment
Share on other sites

Τους ρώτησα σήμερα και μου είπαν οτι το έχουν.

 

Αφου το εχουν τα παιδια παρτο με κλειστα ματια,και οτι και να σου τυχει,[δυσκολο]τα παιδια θα σε εξυπηρετησουν με μεγαλη προθυμια.ΑΚΟΜΑ το σκεφτεσαι?:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αφου το εχουν τα παιδια παρτο με κλειστα ματια,και οτι και να σου τυχει,[δυσκολο]τα παιδια θα σε εξυπηρετησουν με μεγαλη προθυμια.ΑΚΟΜΑ το σκεφτεσαι?:)

τρεχα lambis! 10 κομματια .....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει πώς γίνεται η σύνδεση Kies μέσω Wi-Fi?? Έκανα αυτά που λέει στο Kies τις οδηγίες αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ. Τι μπορεί να φταίει??
Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνδέεται κανονικά ασύρματα με το Kies σε WIN7 με Windows Firewall,Avast και ρούτερ ZTE της Wind.

 

Μήπως έχεις ανοιχτό κανένα άλλο firewall πέρα από αυτό των windows και το μπλοκάρει?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνδέεται κανονικά ασύρματα με το Kies σε WIN7 με Windows Firewall,Avast και ρούτερ ZTE της Wind.

 

Μήπως έχεις ανοιχτό κανένα άλλο firewall πέρα από αυτό των windows και το μπλοκάρει?

 

Έχω Windows XP SP3, το Kaspersky Internet Security, το έχω τσεκάρει δεν το μπλοκάρει. Απλά ανοίγω το Kies πατάω μετά το Kies με Wi-Fi από το τηλ. και συνδέεται μόνο με το router και όχι με τον υπολογιστή...:O

Link to comment
Share on other sites

vista - comodo - d-link router ολα ΟΚ!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα και εγώ ένα Wave 3 από την Άρτα για τη γυναίκα μου.

Τα παιδιά φιλικότατα και φυσικά το wave έχει Ελληνικά.

Βασικά έκατσα και διάβασα όλα τα άρθρα και πήρα την (σωστή) απόφαση.Το κινητό είναι μια χαρά και έχει πολλή καλή ποιότητα κατασκευής.Καμία σχέση με τα άλλα πλαστικά sam.

Harley - Amiga - HTC και ξερό ψωμί!
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο :)

 

Αν η γυναίκα σου δεν νοιάζεται για την ποσότητα των εφαρμογών και αν δεν γράφει μεγάλα sms τότε θα μείνει πολύ ευχαριστημένη από :

>την ποιότητα κατασκευής

>την ταχύτητα

>την έλλειψη κολλημάτων

>την super amoled οθόνη

>τη μπαταρία

>την εγγραφή/αναπαραγωγή video ( αν ασχολείται)

>τη διαχείριση & αναπαραγωγή μουσικής ( αν ακούει στο κινητό )

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο λοιπον,πιστευω η γυναικα σου θα το ευχαριστηθει.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 μήνες το wave 3 και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος από το κινητό. Κάνει όμως ανά διαστήματα κάτι τρελά, όπως ότι δεν ενεργοποιείται το gps ή κάνει μόνο του επανεκκίνηση. Δεν είναι πολύ συχνα φαινόμενα, αλλά είναι εκνευριστικά. Ξέρει κανένας τι μπορεί να φταίει ? το πήρα από το μαγαζί της Άρτας με το ισπανικό firm που υποστηρίζει τα ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

Για τις επανεκκινήσεις κάνε το εξής κ πες μου αποτέλεσμα :

->Βγάλε το ψηφιακό ρολόι αν το έχεις στην κεντρική οθόνη

->Βγάλε το widget του καιρού αν τον έχεις στην κεντρική οθόνη ( όχι τον μεγάλο στην αριστερή )

 

Μπορεί να είναι τυχαίο αλλά από τότε που εγώ έκανα τα παραπάνω δεν έχω δει ούτε μια επανεκκίνηση ή κόλλημα σε διάστημα 2 μηνών.Αντίθετα πριν κάνω τα παραπάνω είχα επανεκκινήσεις ανά βδομάδα.Δεν ξέρω ποιο από τα δύο τις προκαλούσε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα επανεκίννησης με τα widget..Έχω μόνο του ψηφιακού ρολογιού (made by ipred;);)) , και στην πρώτη οθόνη το υβριδικό που έχει και τον καιρό, δεν νομίζω να έχει νόημα το widget του καιρού στην κεντρική οθόνη..

Μήπως τρέχουν πολλές εφαρμογές στο παρασκήνιο. Πάτα λίγα δευτερόλεπτα το κεντικό κουμπί μπροστά να δεις πόσες εφαρμογές τρέχουν..

Επίσης κάποιες εφαρμογές προκαλούν restart γιατί είναι κακογραμμένες πχ. αυτή του facebook.

Τώρα για το gps την πρώτη φορά θέλει λίγη ώρα να κλειδώσει δορυφόρους. Το έχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις? Μετά σε ανοιχτό σημείο θα σου κλειδώνει πιο γρήγορα..

Υ.Γ. Η χρήση του route66 είναι δωρεάν μόνο για τις πρώτες 30 μέρες από την πρώτη ενεργοποίηση, μετά πρέπει να αγοράσεις άδεια.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Εκανε και μενα επανεκκινησεις,αλλα με 2 hard reset το προβλημα διορθωθηκε στο 98% τωρα μια φορα στην εβδομαδα,αλλα πιστευω μπορει να φταιει η εφαρμογη του φατσομπουκιου,σκεφτομαι να την ξηλωσω.Οποτε δεν εχω πιν στην καρτα και ανοιγει αυτοματα και παλι,γιατι τις προηγουμενες φορες εμενα χωρις τηλ. μεχρι να το παρω χαμπαρι.

Εσεις ποια εκδοση εχετε? η ΧΧΚΚ7 ειναι η τελευταια.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όλοι όσοι πήραμε το κινητό από το ίδιο κατάστημα έχουμε την ΧΧKK7.Το Μάιο νομίζω βγήκε κι από τότε τίποτα.

 

Πάντως παιδιά δεν χρειάζεται να έχετε product PHE για να περιμένετε τυχόν update.Το PHE σου γεμίζει τα bookmarks με ισπανικά sites μη αφαιρέσιμα και γράφει στα ισπανικά τα ονόματα των default φακέλων.Εγώ το έχω γυρίσει στην EUR κι αν ποτέ βγει update θα το γυρίσω στη PHE.Σιγά το πράγμα.:)

Link to comment
Share on other sites

Όλοι όσοι πήραμε το κινητό από το ίδιο κατάστημα έχουμε την ΧΧKK7.Το Μάιο νομίζω βγήκε κι από τότε τίποτα.

 

Πάντως παιδιά δεν χρειάζεται να έχετε product PHE για να περιμένετε τυχόν update.Το PHE σου γεμίζει τα bookmarks με ισπανικά sites μη αφαιρέσιμα και γράφει στα ισπανικά τα ονόματα των default φακέλων.Εγώ το έχω γυρίσει στην EUR κι αν ποτέ βγει update θα το γυρίσω στη PHE.Σιγά το πράγμα.:)

 

Αυτό είναι το λιγότερο ρε συ.. Με την πατέντα σου φεύγουν τα bookmark...;)

Και γιατί να αλλάζουμε κάθε λίγο product code και άντε να ξαναπερνάς από την αρχή ρε συ??

Άσε που Ελλάδα μάλλον δεν θα έρθει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια αυτο γιατι το κανουν για καλυτερο?Δεν ξερω βεβαια αν γινεται στο 3άρι αλλα ποιος ο λογος?

Ενα εχω να πω οτι ΑΥΤΟ το κινητο και ΑΥΤΟ το λογισμικο ειναι αλλου,και κακως απο την σαμυ που δεν το αναπτυσει,καπου διαβασα οτι εχει διαθεσει περι τα κινητα με bada 7.000000 σε ολο τον κοσμο Ινδια,Γαλλια,Γερμανια,Ρωσια,Ελλαδα κλπ κλπ. τι αλλο θελει να πιασει τα 30αρια του μηλου και του s3 για να τα υποστηριξει?:(

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=MzQaicf6VFg

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

O μόνος σοβαρός λόγος για να επιχειρήσει κάποιος να περάσει android στο κινητό μας είναι για να έχει πρόσβαση στο android market.Αν εξαιρέσουμε την υπεροχή του android market έναντι του bada store, θεωρώ πως είναι χαζό να βγάλει κάποιος από το κινητό του ένα ελαφρύ/γρήγορο/απροβλημάτιστο λογισμικό όπως είναι το bada και να περάσει ένα βαρύτερο όπως είναι το android.Ούτως ή άλλως η προσπάθεια εισαγωγής android στο Wave δεν έχει στεφθεί με επιτυχία μέχρι στιγμής και ούτε πιστεύω πως θα γίνει κάτι τέτοιο στο μέλλον.
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε να ξεκουνησουν απο την μαμα εταιρεια,για να κανει το bada ακομα καλυτερο,οχι βεβαια οτι με χαλαει και οπως ειναι,αν δεν εχει καποιος θεμα με τις εφαρμογες το κινητο ειναι αριστο.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα .

Κατέβασα τον opera από το samsungapps αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή να μπω στο internet με πετάει έξω και γράφει ''ελέγξτε τις ρυθμίσεις δικτύου '' .

Τι δεν κάνω σωστά η τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να μπαίνω στο internet μέσω opera ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά , καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα .

Κατέβασα τον opera από το samsungapps αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή να μπω στο internet με πετάει έξω και γράφει ''ελέγξτε τις ρυθμίσεις δικτύου '' .

Τι δεν κάνω σωστά η τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να μπαίνω στο internet μέσω opera ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά , καλό βράδυ

 

Λογικα πρεπει να μπαινεις αμεσως.Με τον μαμα μπαινεις κανονικα?Κοιτα παντως μηπως εχεις θεμα με το wifi η εχεις κλειστα τα δεδομενα.

Επισης να σου πω οτι εγω τον εχω δοκιμασει αλλα ο Dolphin δουλευει πολυ καλυτερα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με komia2:) Toν είχα κατεβάσει τον Opera και εμφάνιζε άσχημα τα γράμματα οπότε τον έβγαλα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...