Jump to content

[Eπίσημο] Samsung Wave 3 (S8600)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους .

Μια ερώτηση επειδή δεν μπορώ να βρώ άκρη . Μπορούμε να κάνουμε βιντεοκλήσεις μέσω yahoo messenger , facebook , msn messenger ( εννοείται με σύνδεση wi-fi ) ?

Και αν μπορούμε πώς γίνονται ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρώτα πρώτα πες μας τη δουλειά σου και γιατί σου κάνουν κακό.

Και δεύτερον έχω να παρατηρήσω το εξής: Όντας κάτοχος και του Wave S8500, ότι είχε βγει για Ισπανία τα ίδια καρμπόν αρχεία ήταν και για Ελλάδα. Και το λέω γιατί ασχολήθηκα με το να κάνω customize στα firmware. Με τη μόνη διαφορά ότι τα update βγαίναν πολύ πιο νωρίς για Ισπανία και μετά για Ελλάδα. Το ίδιο ισχύει και για το Wave II και απ' ότι βλέπω το ίδιο ισχύει και για το Wave 3. Δεν υπάρχει λόγος να επιλέξουμε το PHE για product code. Και κάνεις ένα λάθος, το product code για Ισπανία είναι το FOP.

Τέλος υπάρχει και η εναλλακτική όταν βγαίνει ένα update έχοντας το multiloader και γνωρίζοντας ότι υπάρχει και το αρχείο .pfs (εκτός των άλλων) μπορεί κανένας να κάνει το update μόνος του γνωρίζοντας το πως.

Υ.Γ. Σημειωτέον το Wave 3 δεν έχει εισαχθεί επίσημα από τη Samsung Hellas.

 

Θα συμφωνισω παρα πολυ μαζι σου

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Μια ερώτηση επειδή δεν μπορώ να βρώ άκρη . Μπορούμε να κάνουμε βιντεοκλήσεις μέσω yahoo messenger , facebook , msn messenger ( εννοείται με σύνδεση wi-fi ) ?

Και αν μπορούμε πώς γίνονται ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Δυστυχώς δεν γίνεται. Βίντεο-κλήσεις μπορείς να κάνεις μόνο με το 3G δίκτυό σου...

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω την δικη μου γνωμη . εχουν περασει ΟΛΑ τα wave απο τα χερια μου και εχω μια ολοκληρωμενη αποψη.

Η Samsung βγαζει τα Firmware ανα ομαδες Χωρών και μαζι τα αντιστοιχα CSC 's . Ελλάδα (CYO , EUR) , Ισπανια (FOP ) , Πορτογαλία (TPH ) . Στα δικά μας 8600 οταν τα πήραμε στο ΚΙΕΣ μας ελεγε product code DBT (germany ) δηλαδη αυτοι που περασαν αυτο το πακετο γλωσσων ΔΕΝ αλλαξαν το preconfiguration code και ετσι εμφανιζοταν το δικο μας firm με γερμανικο product code. Ετσι ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ουτε 1 στο εκκατομυριο να το αναγνωρισει το ΚΙΕΣ . επρεπε το p.c να ήταν ή ΚΟΡ ή ΕΥΡ. Από όσο βλεπω και διαβαζω ΔΕΝ εχει βγει ακόμα στις δικες μας χωρες (Ισπανια , πορτογαλια, Ελλάδα ) . Τωρα που βρεθηκε το Firm ?????? Μάλον ειναι ετοιμο για τις χωρες μας και απλά δεν το εχουν διαθεσει ακομα στις αγορες και ετσι απο καπου διερρευσε (ειναι απίθανο καποιος να το εφτιαξε απο μονος του) . το FIRMWARE και για τις 3 χωρες ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ .Ολα τα CSC περιεχονται μεσα και για αυτο κατα την πρωτη ενεργοποίηση μας ζηταει να δωσουμε χωρα.

Στο 8530 που ειχα μου ειχε ερθει απο το ιδιο μαγαζι με εναν παραξενο συνδυασμο FIRM - CSC και οταν το εβαλα στο ΚΙΕΣ μου εβγαλε p.c ΚΟΡ και ελεγε οτι δεν αναβαμιζεται. ... Αλλάξα εγω το ΚΟΡ και το εκανα ΕΥΡ αλλα και παλι τα ιδια . το επεστρεψα και μου ήρθε με τον σωστο συνδυασμο FIRM - CSC .... ΓΙΑΤΙ εγινε αυτο ?????? Γιατι το ΚΙΕΣ βλεπει τον ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ FIRMWARE - CSC - product code και πρεπει να ειναι ο ιδιος με αυτον που εχει δοθει για το πακετο των χωρων . Για αυτο και το ΚΙΕΣ αναβαθμιζεται που και που .

Το μόνο που δεν ξερουμε ειναι αν ο συνδυασμος ειναι σωστος για αναβαθμιση ΟΤΑΝ βγει επίσημα στις 3 χωρες ή εφτιαξαν άλλο συνδυασμο FIRM- CSC οποτε και το βαζουμε εμεις ή το μαγαζι απο όπου το πήραμε .

Αν κανω κάπου λαθος διωρθώστε με .

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω την δικη μου γνωμη . εχουν περασει ΟΛΑ τα wave απο τα χερια μου και εχω μια ολοκληρωμενη αποψη.

Η Samsung βγαζει τα Firmware ανα ομαδες Χωρών και μαζι τα αντιστοιχα CSC 's . Ελλάδα (CYO , EUR) , Ισπανια (FOP ) , Πορτογαλία (TPH ) . Στα δικά μας 8600 οταν τα πήραμε στο ΚΙΕΣ μας ελεγε product code DBT (germany ) δηλαδη αυτοι που περασαν αυτο το πακετο γλωσσων ΔΕΝ αλλαξαν το preconfiguration code και ετσι εμφανιζοταν το δικο μας firm με γερμανικο product code. Ετσι ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ουτε 1 στο εκκατομυριο να το αναγνωρισει το ΚΙΕΣ . επρεπε το p.c να ήταν ή ΚΟΡ ή ΕΥΡ. Από όσο βλεπω και διαβαζω ΔΕΝ εχει βγει ακόμα στις δικες μας χωρες (Ισπανια , πορτογαλια, Ελλάδα ) . Τωρα που βρεθηκε το Firm ?????? Μάλον ειναι ετοιμο για τις χωρες μας και απλά δεν το εχουν διαθεσει ακομα στις αγορες και ετσι απο καπου διερρευσε (ειναι απίθανο καποιος να το εφτιαξε απο μονος του) . το FIRMWARE και για τις 3 χωρες ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ .Ολα τα CSC περιεχονται μεσα και για αυτο κατα την πρωτη ενεργοποίηση μας ζηταει να δωσουμε χωρα.

Στο 8530 που ειχα μου ειχε ερθει απο το ιδιο μαγαζι με εναν παραξενο συνδυασμο FIRM - CSC και οταν το εβαλα στο ΚΙΕΣ μου εβγαλε p.c ΚΟΡ και ελεγε οτι δεν αναβαμιζεται. ... Αλλάξα εγω το ΚΟΡ και το εκανα ΕΥΡ αλλα και παλι τα ιδια . το επεστρεψα και μου ήρθε με τον σωστο συνδυασμο FIRM - CSC .... ΓΙΑΤΙ εγινε αυτο ?????? Γιατι το ΚΙΕΣ βλεπει τον ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ FIRMWARE - CSC - product code και πρεπει να ειναι ο ιδιος με αυτον που εχει δοθει για το πακετο των χωρων . Για αυτο και το ΚΙΕΣ αναβαθμιζεται που και που .

Το μόνο που δεν ξερουμε ειναι αν ο συνδυασμος ειναι σωστος για αναβαθμιση ΟΤΑΝ βγει επίσημα στις 3 χωρες ή εφτιαξαν άλλο συνδυασμο FIRM- CSC οποτε και το βαζουμε εμεις ή το μαγαζι απο όπου το πήραμε .

Αν κανω κάπου λαθος διωρθώστε με .

 

Να σου επισημάνω ότι η Ισπανία το έκανε επίσημη εισαγωγή. Μπορείς να το δείς και στο site της Samsung Ισπανίας http://www.samsung.com/es/consumer/mobile-phone/smartphones/bada

Link to comment
Share on other sites

Να σου επισημάνω ότι η Ισπανία το έκανε επίσημη εισαγωγή. Μπορείς να το δείς και στο site της Samsung Ισπανίας http://www.samsung.com/es/consumer/mobile-phone/smartphones/bada

 

Πολυ καλό αυτο . μαλον λοιπον επιβεβαιωνομαι σχετικα με το πακετο γλωσσας - φιρμ. σιγα σιγα θα βγει στην φορα και αυτο.Ειναι θέμα ημερων να βγει και εδω.

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλό αυτο . μαλον λοιπον επιβεβαιωνομαι σχετικα με το πακετο γλωσσας - φιρμ. σιγα σιγα θα βγει στην φορα και αυτο.Ειναι θέμα ημερων να βγει και εδω.

 

Πρέπει να γίνει και εδώ όμως εισαγωγή του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνει και εδώ όμως εισαγωγή του κινητού...

 

ναι αυτο λεω και εγω οτι ειναι θεμα ημερων να ερθει και εδω. οπότε τα ελληνικα που περαστικαν στα δικα μας ειναι απο το ισπανικο φιρμ ..... ελπιζω να μην εχει αλλαξει τιποτα για να μην τρεχουμε με φλασαριματα.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο λεω και εγω οτι ειναι θεμα ημερων να ερθει και εδω. οπότε τα ελληνικα που περαστικαν στα δικα μας ειναι απο το ισπανικο φιρμ ..... ελπιζω να μην εχει αλλαξει τιποτα για να μην τρεχουμε με φλασαριματα.

 

Θα δούμε. Δεν είναι και κανένας με product code FOP να μας πει αν έχει βγει και κανά update... Ελπίζω να μην έχουμε προβλήματα κυβερνητικά και οδηγηθούμε αλλού και δεν γίνει εισαγωγή του Wave.. χαχαχαχα... :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας βρήκα το πρόγραμμα Mobile scan ( antivirus νομίζω ) . Έχετε εγκαταστήσει αυτό το πρόγραμμα η άλλο παρόμοιο ?

Είναι αποτελεσματικά ? Τι προτείνετε ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

η Samsung εχει ήδη τις συσκευες στις αποθηκες και μαλον ηδη περναει το firm . το θεμα ειναι να ειναι το ιδιο με αυτο που εχουμε και εμεις (κατι πολυ πιθανο αφου η κυκλοφορια του ανεπισημου ''Ελληνικου'' φιρμ ειναι πολυ κοντα με το επισημο ). και FOP να εχει καποιος αφου δεν το εχει στο ΚΙΕΣ δεν προκειτε να κανει τιποτα . Υπομονη μερικες μερες ακομα και θα δουμε τι θα γινει. Το πολυ πολυ να βγει στο SAMIFIRMWARE και να το περασουμε εμεις , και μετα ολα καλα !!!:):):)

 

οσο για το Antivirus δεν νομιζω να πολυχρειαζεται ...

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρώτα πες μας τη δουλειά σου και γιατί σου κάνουν κακό.

Μέρος της δουλειάς μου είναι να βάζω Ελληνικά σε εμπόρους που κάνουν εισαγωγή. Θεωρώ οτι όσοι βάζουν Ελληνικά στο πόδι κάνουν κακό στην δουλειά μου και στους εμπόρους, επειδή:

Όταν ο χρήστης ( που έχει πάρει συσκευή απο παραεισαγωγή ) βάζει το SonyEricsson στο SEUS για αναβάθμιση, δεν μπορεί να το κάνει, γιατί αυτός που πέρασε τα Ελληνικά δεν έβαλε cust.

Όταν ο χρήστης βάζει το SAMSUNG στο KIES για αναβάθμιση, δεν μπορεί να το κάνει, γιατί αυτός που πέρασε τα Ελληνικά δεν άλλαξε το product code.

Όταν ο χρήστης βάζει το NOKIA στο PCsuite για αναβάθμιση, και χάνει τα Ελληνικά, γιατί αυτός που πέρασε τα Ελληνικά δεν άλλαξε το product code.

Δεν υπάρχει λόγος να επιλέξουμε το PHE για product code.

Οι φωτογραφίες που επισυνάπτω σε διαψεύδουν.

 

Και κάνεις ένα λάθος, το product code για Ισπανία είναι το FOP.

Μάλλον εσύ κάνεις λάθος, και αυτό γιατι η Ισπανία έχει πολλά product codes :PHE/AMN/ATL/BIT/EUS/FOP/OSP/OXC/XEC/YOG

 

Τέλος υπάρχει και η εναλλακτική όταν βγαίνει ένα update έχοντας το multiloader και γνωρίζοντας ότι υπάρχει και το αρχείο .pfs (εκτός των άλλων) μπορεί κανένας να κάνει το update μόνος του γνωρίζοντας το πως.

Και επειδή κάποιοι βρίσκουν κάποια αρχεία στο SAMMOBILE λύθηκε το πρόβλημα??? Εξάλου σε αυτό το site εκτός απο android και bada συσκευές δεν βρίσκεις Ελληνικά για τα υπόλοιπα μοντέλα. Ρωτάς τον απλό χρήστη αν είναι διατεθιμένος να μάθει να αναβαθμίζει με MultiLoader ???

 

Edit: Πολλά απο τα αρχεία στο samfirmware/sammobile (αυτά με ένα αστερίσκο ) έχουν ελείψεις κυρίως δεν έχουν FS και DSP με αποτέλεσμα πολλές φορές να δημιουργείται πρόβλημα στο τηλέφωνο, γι΄αυτό τα μάτια σας 14......

Edited by platijet
More details
Link to comment
Share on other sites

Για το PHE δεν το ήξερα. Εγώ σου απαντώ στις φωτογραφίες που ανέβασες ότι το Wave 3 δεν έχει εισαχθεί Ελλάδα.

1ον. Όταν είχε βγει το Update για το Wave S8500 είχα περάσει το Ισπανικό firmware S8500XXLAI/S8500OXCLA2.

2ον. Στην αρχή μου εμφάνιζε το μήνυμα που επισυνάπτεις τη φωτογραφία (είχα ήδη επιλέξει το EUR). Όταν βγήκε για Ελλάδα μετά από μήνες μου εμφάνιζε το μήνυμα ότι έχω το πιο πρόσφατο λογισμικό. Αυτό δεν σημαίνει κάτι αν είναι ίδια τα αρχεία. Απλώς θα πάρει μήνες να το αναγνωρίσει το Kies.

 

Υ.Γ. Εδώ είναι ένα φόρουμ και πρέπει κάποιοι σαν εσένα μας δίνουν τα φώτα. Και επίσης δεν είναι μόνο το sammobile.com πηγή πληροφοριών και όσοι ασχολούνται πολλές φορές δεν προσέχουν τι γράφουν εκέι και την πατάν. Εγώ π.χ. στην περιοχή μου επειδή είναι φίλος μου αυτός που έχει το service της Samsung πάντα τσεκάρω το τι ισχύει, γιατί από αυτόν έμαθα τα περισσότερα για τα product code κτ.λ.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Ο κανόνας είναι οταν ο χρήστης θέλει να κάνει αναβάθμιση να συνδέει το κινητό του στο KIES και όχι να ψάχνεται στο internet. Το ξέρεις οτι όλοι όσοι αγόρασαν το παραεισαγωγής Wave 3 με Ελληνικά κινδυνέυουν να μην μπορούν ποτέ να το αναβαθμίσουν αν στην Ελλάδα εισαχθεί με άλλη firmware???? Τι θα τους πεί αυτός που τους τα πούλησε??? συγνώμη αλλά σας έκανα μισή δουλειά ????

 

Δεν ξέρω ποιός έχει το level2 στην περιοχή σου , αλλά συνεργάζομαι με τα περισσότερα εξουσιοδοτημένα της SAMSUNG. Εδώ και μερικούς μήνες έχουν πρόσβαση στα firmwares και τα level2 μέσω HHP , έτσι εξηγείται και η "διαρροή" των Ελληνικών.

Link to comment
Share on other sites

Ο κανόνας είναι οταν ο χρήστης θέλει να κάνει αναβάθμιση να συνδέει το κινητό του στο KIES και όχι να ψάχνεται στο internet. Το ξέρεις οτι όλοι όσοι αγόρασαν το παραεισαγωγής Wave 3 με Ελληνικά κινδυνέυουν να μην μπορούν ποτέ να το αναβαθμίσουν αν στην Ελλάδα εισαχθεί με άλλη firmware???? Τι θα τους πεί αυτός που τους τα πούλησε??? συγνώμη αλλά σας έκανα μισή δουλειά ????

 

Δεν ξέρω ποιός έχει το level2 στην περιοχή σου , αλλά συνεργάζομαι με τα περισσότερα εξουσιοδοτημένα της SAMSUNG. Εδώ και μερικούς μήνες έχουν πρόσβαση στα firmwares και τα level2 μέσω HHP , έτσι εξηγείται και η "διαρροή" των Ελληνικών.

 

Θα τον ξέρεις σίγουρα αλλά δεν μπορώ να τον αναφέρω στο φόρουμ. Από εμπειρία στα προηγούμενα Wave ήρθαν το όλα με το ίδιο firmware. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα αλλάξει και τώρα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχας ευχαριστω τον φιλο platijet για την βοηθεια του .

Να ρωτησω και εγω όμως κατι ???? Αν θεωρησουμε δεδομενο οτι τα σχολια του φιλου platijet ειναι ετσι πραγμα απολυτα θετικο για ενα φορουμ ΤΟΤΕ αφου όλοι εχουμε τον κωδικο PHE στο preconf γιατι οταν βγει Ελλαδα και με τον ΕΥΡ δεν μας το αναγνωριζει το ΚΙΕΣ να μην τον αλλαξουμε σε ΡΗΕ να ξεμπερδεψουμε ??. Επειδη και εγω εχω πειρα απο ολα τα WAVE τα λογισμικα στις 3 χωρες ειναι τα ιδια . Ελπιζω να μην βγει Ελλαδα για πρωτη φορα με διαφορετικο συνδυασμο FIRM - CSC και την πατησουμε.

Επειδη εχω την εμπειρια του WAVE2 το τηλ το επεστρεψα στο μαγαζι που το πήρα δωρεαν και μου το επεστρεψαν μια χαρα , οποτε και να γινει η στραβη θα το φτιαξει το καταστημα .

Και κατι τελευταιο . Μερικοι απο εμας ξερουμε να περασουμε FIRM με το muliloader . αν γινει καμια στραβη ας μας δωσει ο φιλος platijet τον σωστο συνδυσμο firm - csc να τον περασουμε μονοι μας και να μην μενουμε χωρις τηλεφωνο :):)

 

Υ.Γ. Απορια !!!!!!! Πως σου λεει το ΚΙΕΣ με τον κωδικο (ΡΗΕ) οτι το λογισμικο σου ειναι το ποιο προσφατο αφου δεν υπαρχει στην λιστα συσκευων bada του Ελληνικου ΚΙΕΣ ??????????? Αν περασω και εγω τωρα τον κωδικο ΡΗΕ θα μου πει το ιδιο ??? Αν ναι τοτε ο συνδυασμος firm-csc ειναι σωστος ?????

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Απορια !!!!!!! Πως σου λεει το ΚΙΕΣ με τον κωδικο (ΡΗΕ) οτι το λογισμικο σου ειναι το ποιο προσφατο αφου δεν υπαρχει στην λιστα συσκευων bada του Ελληνικου ΚΙΕΣ ??????????? Αν περασω και εγω τωρα τον κωδικο ΡΗΕ θα μου πει το ιδιο ??? Αν ναι τοτε ο συνδυασμος firm-csc ειναι σωστος ?????

 

Εγώ όταν το αγόρασα το τηλ. δοκίμασα όλα τα product code και δεν μου έγραφε κάτι τέτοιο και μετά άφησα το EUR.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρεις οτι όλοι όσοι αγόρασαν το παραεισαγωγής Wave 3 με Ελληνικά κινδυνέυουν να μην μπορούν ποτέ να το αναβαθμίσουν αν στην Ελλάδα εισαχθεί με άλλη firmware????

Τώρα που το ξανασκέφτομαι δεν κινδυνεύουν απλά, είναι εντελώς σίγουρο και αυτο γιατι το product code που εχουν είναι DBT ( μιλάω για το κινητό όπως θα έπρεπε να είναι χωρίς να επεμβουμε στο configuration ) .

Και κατι τελευταιο . Μερικοι απο εμας ξερουμε να περασουμε FIRM με το muliloader . αν γινει καμια στραβη ας μας δωσει ο φιλος platijet τον σωστο συνδυσμο firm - csc να τον περασουμε μονοι μας και να μην μενουμε χωρις τηλεφωνο :):)

Αν σβηστούν τα boot sectors η συσκευή νεκρώνει και θα πρέπει ή να το επισκευάσεις με JTAG ( απαιτει ειδικό εξοπλισμό και γνώσεις ) ή να το πάς εγγύηση και να σου αλλάξουν πλακέτα. Στην 2η περίπτωση υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να το καταλάβουν γιατι πλέον το ψάχνουν περισσότερο το πως "έσβησε" .

Υ.Γ. Απορια !!!!!!! Πως σου λεει το ΚΙΕΣ με τον κωδικο (ΡΗΕ) οτι το λογισμικο σου ειναι το ποιο προσφατο αφου δεν υπαρχει στην λιστα συσκευων bada του Ελληνικου ΚΙΕΣ ??????????? Αν περασω και εγω τωρα τον κωδικο ΡΗΕ θα μου πει το ιδιο ??? Αν ναι τοτε ο συνδυασμος firm-csc ειναι σωστος ?????

Δεν υπάρχει Ελληνικό, Τούρκικο ή Ιταλικό KIES, το KIES είναι ένα και απλά αλλάζει η γλώσσα του interface.

Στα επόμενα ερωτήματά σου , ναί και στα δύο .

 

Εγώ όταν το αγόρασα το τηλ. δοκίμασα όλα τα product code και δεν μου έγραφε κάτι τέτοιο και μετά άφησα το EUR.

Τα αρχεία στους servers για τα εξουσιοδοτημένα, προηγούνται των ενημερώσεων του KIES, ακόμη ένας λόγος που θα έπρεπε αυτός που πέρασε τα Ελληνικά να έχει βάλει και το σωστό Product Code ( buyer ) .

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει Ελληνικό, Τούρκικο ή Ιταλικό KIES, το KIES είναι ένα και απλά αλλάζει η γλώσσα του interface.

Στα επόμενα ερωτήματά σου , ναί και στα δύο .

αν ειναι ετσι μολις βγει Ελλαδα και εχει τον ιδιο συνδυασμο FIRM-CSC αν το γυρισουμε σε PHE θα υπαρχει προβλημα αφου λογικα όπως και στην φωτο σου το αναγνωριζει κανονικα??????

ή για να το πω αλλιως αν βάλω ΤΩΡΑ το ΡΗΕ και το κιεσ το δει κανονικα θα υπαρχει προβλημα οταν βγει επισημα????

Ακομα και τωρα αν μας δωσεις δηλαδη το φιρμ που εχεις με τα ελληνικα (μαζι με τα bootfiles ) δεν μπαινει με το multiloader , θα εχουμε προβλημα τοτε ????

Αυτο με τα boot files ισχυε και στα αλλα wave για αυτο και δεν βαζαμε ποτε firm χωρις bootfiles (ξερω πολλους που την πατησαν)

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

Ο συνδυασμός " S8600XXKK7_OXCKK1 " ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ έχει βγεί για το PHE και μόνο, οπότε τι πρόβλημα να υπάρχει ???? Δεν καταλαβαίνω επίσης τι εννοείς "επίσημα" , αφού δεν είναι ιδιοκατασκευή αλλά γνήσια αρχεία της Samsung.

Aν βγουν τα ίδια αρχεία και για την Ελλάδα δεν θα σταματήσει να υποστηρίζει τις συσκευές PHE της Ισπανίας αν εννοείς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Επισημα εννοω στην Ελλάδα.

οπότε λοπόν αν ερθει και εδω με συνδυασμό " S8600XXKK7_OXCKK1 " δεν θα εχουμε πρόβλημα και εμεις ασχετα αν το τηλ ειχε στην αρχη κωδικο DBT και το αλλάξαμε μετα σωστα σε ΕΥΡ....???

επίσης αν τελικα ερθει με άλλο συνδυασμο και εμεις αλλάξουμε το ΕΥΡ και το κανουμε ΡΗΕ θα το βλεπει κανονικα το ΚΙΕΣ ????

σορρυ που σε πρηζω με ερωτησεις αλλα ........

Link to comment
Share on other sites

Επισημα εννοω στην Ελλάδα.

οπότε λοπόν αν ερθει και εδω με συνδυασμό " S8600XXKK7_OXCKK1 " δεν θα εχουμε πρόβλημα και εμεις ασχετα αν το τηλ ειχε στην αρχη κωδικο DBT και το αλλάξαμε μετα σωστα σε ΕΥΡ....???

επίσης αν τελικα ερθει με άλλο συνδυασμο και εμεις αλλάξουμε το ΕΥΡ και το κανουμε ΡΗΕ θα το βλεπει κανονικα το ΚΙΕΣ ????

σορρυ που σε πρηζω με ερωτησεις αλλα ........

 

Με έχεις μπερδέψει, δεν μπορείς να βάζεις ο΄τι συνδυασμό product code και firmware θες, είναι συγκεκριμένη η "παντρειά" . Επίσης δεν είναι EYR ή EYP αλλά EUR .

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα τα γραφω Ελληνικα και διαβαζονται παραξενα . Να το εξηγησω όπως το αντιλαμβανομαι.

αυτη την στιγμη υπαρχει ο συνδυασμός " S8600XXKK7_OXCKK1 " .... και Το ΚΙΕΣ το βλεπει αναβαθμισιμο μονο με το p.c PHE σωστα???

στα δικα μας ηρθε με τον ιδιο συνδυασμο αλλα με p.c DBT και εμεις το αλλάξαμε σε EUR . Το ΚΙΕΣ και με τα 2 p.c. (DBT , EUR ) δεν τα βλεπει αναβαθμισιμα.

οπότε ρωταω εγω Αν αλλάξω τώρα το EUR σε PHE θα το δει το ΚΙΕΣ ???? και αν υποθεσουμε οτι ερχεται επισημα Ελλαδα αλλα με ΑΛΛΟ συνδυασμο FIRM-CSC θα εξακολουθει το PHE να το βλεπει αναβαθμισημο το ΚΙΕΣ ????

θελω να πω οτι αν το ΚΙΕΣ βλεπει αναβαθμισιμο το p.c . PHE στα τηλεφωνα που εχουμε ήδη ανεξαρτητα με το αν ερθει με αυτο τον συνδυασμο ή αλλο ΕΛΛΑΔΑ τοτε ας το γυρισουμε σε PHE απο τωρα και δεν υπαρχει προβλημα . Δεν ξερω αν ειναι ετσι ......

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εγω οτι λετε μου φαινονται κινεζικα,το κινητο σας δεν δουλευει?εχετε προβληματα κολλαει,σβηνει,δεν ακουει η οθονη,δεν εχει ελλληνικη γλωσσα εστω με 60 χαρακτηρες.Τι θα κανει παραπανω η αναβαθμιση?Συγνμη που ρωτω μου φαινονται ολα καπως.........:O:O:O:O:O:O:O:O:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Να σου το θέσω αλλιώς.Αυτός που έχει το Wave1 και έχει την 1η έκδοση bada, δεν κολλάει , έχει Ελληνικά, παίρνει τηλέφωνα και στέλνει sms , γιατί να θέλει να βάλει την bada 2.0 ??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...