Jump to content

[Eπίσημο] Samsung Wave 3 (S8600)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω αμα παει 200 θα παρω και άλλο ενα να μου βρισκεται . εχω σκοπο να το κρατησω ποοοοοολυ καιρο το τηλ αυτο. :) :) . (ακομα και η τωρινη τιμη του παντως ειναι χωμα) ........

τωρα αν βγει WAVE 4 δεν ξερω αν και πιστευω οτι οι 4 ιντσες ειναι οι ιδανικες για ΚΙΝΗΤΟ σαν φορητοτητα και χρηση με το ενα χερι κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω αμα παει 200 θα παρω και άλλο ενα να μου βρισκεται . εχω σκοπο να το κρατησω ποοοοοολυ καιρο το τηλ αυτο. :) :) . (ακομα και η τωρινη τιμη του παντως ειναι χωμα) ........

τωρα αν βγει WAVE 4 δεν ξερω αν και πιστευω οτι οι 4 ιντσες ειναι οι ιδανικες για ΚΙΝΗΤΟ σαν φορητοτητα και χρηση με το ενα χερι κλπ κλπ.

 

Καααλα ακομα δεν βγηκε αυτο και ονειρευεσαι το 4? Οσο για τις ιντσες ειναι ιδανικο και στο χερι και στην χρηση.Ειχα με 4,3 και ζοριζομουν με το ενα χερι καποιες φορες.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καααλα ακομα δεν βγηκε αυτο και ονειρευεσαι το 4? Οσο για τις ιντσες ειναι ιδανικο και στο χερι και στην χρηση.Ειχα με 4,3 και ζοριζομουν με το ενα χερι καποιες φορες.:)

 

Πλακα εκανα .... Οπως και να εχει το πραγμα παντως και WAVE4 να βγει θα εχει σιγουρα μεγαλυτερη οθονη οποτε θα αρχισει να ξεφευγει το πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο!!!!!!!!!!! δουλευει πολυ καλα........

 

Δουλευει μεν πολυ καλα αλλα δεν βλεπω και τρεελη διαφορα με τον σαφαρι?που εχει ηδη το κινητο.Σε ταχυτητα εννοω,τωρα τι αλλες πλεον λειτουργιες εχει η οπερα δεν κατεχω.:O:O

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να εχει safari μαλλον εχει dolphin 3 που δε λεει κ πολλα...:(

 

Dolphin 3 εχει ο οποιος δουλευει καλα αλλα νομιζω οτι μου παει καλυτερα ο οπερα.

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να εχει safari μαλλον εχει dolphin 3 που δε λεει κ πολλα...:(

 

Ναι δικιο εχεις συγνωμη λαθος μου αλλα παλι μια χαρα δουλευει .

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να εχει safari μαλλον εχει dolphin 3 που δε λεει κ πολλα...:(

 

Στο Wave 3 o Dolphin πάει σφαίρα. Ο Opera συμφέρει για data connection, γιατί συμπιέζει έως 90% τα δεδομένα με αποτέλεσμα την εξοικονόμηση πολλών MB...;)

Ενώ με Wi-Fi πιο ωραίος είναι ο Dolfin..

Link to comment
Share on other sites

Στο Wave 3 o Dolphin πάει σφαίρα. Ο Opera συμφέρει για data connection, γιατί συμπιέζει έως 90% τα δεδομένα με αποτέλεσμα την εξοικονόμηση πολλών MB...;)

Ενώ με Wi-Fi πιο ωραίος είναι ο Dolfin..

 

Σωστος,:rolleyes: ο ντελφιν με wifi παει σφαιρατος,τωρα εχουμε και επιλογη με τον οπερα για λιγοτερα δεδομενα απο τον παροχο?Τελειααα.:rolleyes:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς ότι υπάρχει απουσία της επιλογής Flash στις ρυθμίσεις του browser?

 

δΗΛΑΔΗ δεν παιζει φλας αρχεια ενοεις?

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

δΗΛΑΔΗ δεν παιζει φλας αρχεια ενοεις?

 

Δεν παίζει περιεχόμενο flash στον browser. Όχι ότι είναι πρόβλημα απλώς το αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει περιεχόμενο flash στον browser. Όχι ότι είναι πρόβλημα απλώς το αναφέρω.

 

A ναι οντως δεν ειναι θεμα,εδω νομιζω και το μηλο μεχρι προτινως δεν επαιζε ,ουδεν μεμπτον.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα το μεσημέρι . Το άφησα να φορτίσει 3 ώρες ( ήθελε παραπάνω ) ? . Μια μόνο λέξη .

Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο !!!!!!!!!!!

Δεν έχω ξαναπιάσει τέτοιο τηλέφωνο στα χέρια μου ( ποιοτικό ) .

Μια μόνο ερώτηση .

Πώς θα σβήσω μερικές εφαρμογές που κατέβασα και μου είναι αδιάφορες ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο. θα πατησεις για λιγη ωρα το δαχτυλο σου στην οθονη οταν εισαι στο μενου και θα δεις τα εικονιδια που εχουν εγκατασταθει απο σενα να εχουν πανω τους ενα μικρο ''χ '' πατας πανω του και οι εφαρμογες φευγουν . :):)
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα το μεσημέρι . Το άφησα να φορτίσει 3 ώρες ( ήθελε παραπάνω ) ? . Μια μόνο λέξη .

Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο !!!!!!!!!!!

Δεν έχω ξαναπιάσει τέτοιο τηλέφωνο στα χέρια μου ( ποιοτικό ) .

Μια μόνο ερώτηση .

Πώς θα σβήσω μερικές εφαρμογές που κατέβασα και μου είναι αδιάφορες ?

Ευχαριστώ

 

Ηθελε 8 ωρες τουλαχιστον μην εισαι ανυπομονος,αστο να ξεφορτισει μια και καντο τωρα.Καλοριζικο με το καλο να το χαρεις.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε κάποιες χρήσιμες εφαρμογές για το κινητό ( όχι παιχνίδια )

 

ργω εχω βαλει ενα θεμα (ετσι για αλλαγη λίγο) Galaxy S3 HD ,Και τις εφαρμογες sMOVE , Swaterlevel , Unit Converter (ΑΠιστευτη) και την BADA Tracker (Θελει GPS αλλά πολυ καλη. ) .Δοκιμασε τισ και πεσ μας την γνωμη σου :):):)

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ παλι περιμενω απο τους φιλους που το απεκτησαν να μας πουν εντυπωσεις απο το κυμα 3,και αν εχουν τιποτα παραπονα γενικως.

Τωρα απο εφαρμογες εχω βαλει το πολυ καλο TRANSL8 και ειναιποοολυ καλο και χρησιμο μονο που θελει ενεργο wifi H net.

EΠΙΣΗς σε οσους θελουν να χασουν κιλακια για παρακολουθηση της εξελιξης τους εχει τον Θερμιδομετρητη και το weigt loss.Eπισης εβαλα και το Εθνος online και εχω ενημερωση.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι παρα πολυ καλο. κανει που και που κανενα ψιλοκολληματακι στο ξεκλειδωμα αλλα αυτο δεν ειναι τιποτα σπουδαιο όπως επίσης και τα κουμπια αφης που δεν με ψιλοβολευουν αλλα ειναι θεμα συνηθειας. Γενικα ειναι ενα παρα πολυ καλο τηλεφωνο και τελικα ολη την διαφορα για εμενα δεν την κανει το λογισμικο (που ετσι και αλλιως για μενα ειναι μια χαρα ) οσο η ποιοτητα κατασκευης που ειναι απολυτως κορυφαια.Βρηκα χτες και μια απιστευτη δερματινη θηκη (για HTC αλλα κανει γαντι )και κομπλε το εργαλειο. Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ παλι περιμενω απο τους φιλους που το απεκτησαν να μας πουν εντυπωσεις απο το κυμα 3,και αν εχουν τιποτα παραπονα γενικως.

Τωρα απο εφαρμογες εχω βαλει το πολυ καλο TRANSL8 και ειναιποοολυ καλο και χρησιμο μονο που θελει ενεργο wifi H net.

EΠΙΣΗς σε οσους θελουν να χασουν κιλακια για παρακολουθηση της εξελιξης τους εχει τον Θερμιδομετρητη και το weigt loss.Eπισης εβαλα και το Εθνος online και εχω ενημερωση.:)

 

Παράπονα κανένα . Αντίθετα όλα είναι τέλεια , άκουγα από φίλους για κολλήματα διαφόρων smartphones και λειτουργικών . Κανένα πρόβλημα ούτε από το λειτουργικό ( πολύ καλό και εύκολο το bada ) ούτε φυσικά από το τηλέφωνο το οποίο για μένα είναι κορυφαίο σε ποιότητα κατασκευής και όχι μόνο . Χθές π.χ χάζευα την τέλεια οθόνη του . Απλά Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο !!!!!!!

Ποιό iphone και τρίχες ? ( Sorry αν είμαι υπερβολικός στους χαρακτηρισμούς )

 

Κάτι ακόμη . Τα ευσημά μου σε όλους σας ( και το myphone ) που μας δίνετε τα φώτα σας στην αγορά καλών συσκευών .

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Να βάλουμε μερικά πράγματα στην θέση τους και να εκφράσω το παράπονό μου για όλους αυτούς που κάνουν κακό στο επάγγελμα μου.

 

Το KIES αναγνωρίζει για αναβάθμιση τις συσκευές εκείνες οι οποίες έχουν σωστό συνδυασμό αρχείων ΚΑΙ product code .

Όσοι έχουν Ελληνική γλώσσα στο S8600 , έχουν απο σπόντα, δηλ. στην firmware που είναι για Ισπανία. Έτσι λοιπόν αν το κινητό έχει αρχεία για Ισπανία και product code για Ελλάδα ( EUR ) δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να αναβαθμίζεται μελλοντικά απο το KIES , EΚΤΟΣ και αν σύντομα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα με τα ίδια αρχεία, πράγμα εξαιρετικά σπάνιο. Η firmware για Ισπανία είναι η S8600XXKK7_OXCKK1 και αν θέλετε να αναβαθμίζεται μελλοντικά να βάλετε " PHE " για product code.

 

Δυστυχώς σχεδόν ΚΑΝΕΝΑΣ απο αυτούς που εισάγουν κινητά και βάζουν Ελληνικά δεν κάνει ολοκληρωμένη δουλειά, έτσι τα SONY και SAMSUNG δεν αναβαθμίζονται, τα ΝΟΚΙΑ χάνουν τα Ελληνικά και πάει λέγοντας......

 

Όσα μέλη του myphone έχουν την συσκευή χωρίς Ελληνικά ή θέλουν να την αποκτήσουν απο κάπου που δεν θα έχει Ελληνικά, μπορούν να την φέρουν σε εμένα και να τους τα περάσω ΔΩΡΕΑΝ. το μόνο που έχουν να κάνου είναι να μου στείλουν ΡΜ.

Link to comment
Share on other sites

Να βάλουμε μερικά πράγματα στην θέση τους και να εκφράσω το παράπονό μου για όλους αυτούς που κάνουν κακό στο επάγγελμα μου.

 

Το KIES αναγνωρίζει για αναβάθμιση τις συσκευές εκείνες οι οποίες έχουν σωστό συνδυασμό αρχείων ΚΑΙ product code .

Όσοι έχουν Ελληνική γλώσσα στο S8600 , έχουν απο σπόντα, δηλ. στην firmware που είναι για Ισπανία. Έτσι λοιπόν αν το κινητό έχει αρχεία για Ισπανία και product code για Ελλάδα ( EUR ) δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να αναβαθμίζεται μελλοντικά απο το KIES , EΚΤΟΣ και αν σύντομα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα με τα ίδια αρχεία, πράγμα εξαιρετικά σπάνιο. Η firmware για Ισπανία είναι η S8600XXKK7_OXCKK1 και αν θέλετε να αναβαθμίζεται μελλοντικά να βάλετε " PHE " για product code.

 

Δυστυχώς σχεδόν ΚΑΝΕΝΑΣ απο αυτούς που εισάγουν κινητά και βάζουν Ελληνικά δεν κάνει ολοκληρωμένη δουλειά, έτσι τα SONY και SAMSUNG δεν αναβαθμίζονται, τα ΝΟΚΙΑ χάνουν τα Ελληνικά και πάει λέγοντας......

 

Όσα μέλη του myphone έχουν την συσκευή χωρίς Ελληνικά ή θέλουν να την αποκτήσουν απο κάπου που δεν θα έχει Ελληνικά, μπορούν να την φέρουν σε εμένα και να τους τα περάσω ΔΩΡΕΑΝ. το μόνο που έχουν να κάνου είναι να μου στείλουν ΡΜ.

 

Πρώτα πρώτα πες μας τη δουλειά σου και γιατί σου κάνουν κακό.

Και δεύτερον έχω να παρατηρήσω το εξής: Όντας κάτοχος και του Wave S8500, ότι είχε βγει για Ισπανία τα ίδια καρμπόν αρχεία ήταν και για Ελλάδα. Και το λέω γιατί ασχολήθηκα με το να κάνω customize στα firmware. Με τη μόνη διαφορά ότι τα update βγαίναν πολύ πιο νωρίς για Ισπανία και μετά για Ελλάδα. Το ίδιο ισχύει και για το Wave II και απ' ότι βλέπω το ίδιο ισχύει και για το Wave 3. Δεν υπάρχει λόγος να επιλέξουμε το PHE για product code. Και κάνεις ένα λάθος, το product code για Ισπανία είναι το FOP.

Τέλος υπάρχει και η εναλλακτική όταν βγαίνει ένα update έχοντας το multiloader και γνωρίζοντας ότι υπάρχει και το αρχείο .pfs (εκτός των άλλων) μπορεί κανένας να κάνει το update μόνος του γνωρίζοντας το πως.

Υ.Γ. Σημειωτέον το Wave 3 δεν έχει εισαχθεί επίσημα από τη Samsung Hellas.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...