Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια. Ειδα πιο πανω την αναβαθμηση του 7500 της vodafone που εχω και γω και την κατεβασα αλλα δεν ξερω πως να την εγκαταστησω το kies δεν την βλεπει και λεει οτι δεν υπαρχει νεα εκδοση και το ιδιο το ταμπλετ δεν αναγνωριζει τα αρχεια με αυτες της καταληξεις.

Περιμενω τα φωτα σας!!!

Διάβασε και ακολούθα π ρ ο σ ε κ τ ι κ ά τον οδηγο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=344060

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τελικά έχει έρθει η ΕΠΙΣΗΜΗ ΟΤΑ αναβάθμιση σε ICS για τα ελληνικά unbranded wifi & 3G??

 

Είχα βάλει μέσω odin αυτή που είχε βγει πριν κάνα 2μηνο, αλλά θέλω να γυρίσω σε 3.1 και να πάρω ΟΤΑ την ελληνική μπάααας και φτιάξει το θέμα με την κατανάλωση μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη και παλι γιατι σας απασχολω, παλικαρια, αλλα για πειτε μου κατι η εκδοση της vodafone ειναι η επισημη, δηλαδη μετα την αναβαθμηση ισχυει η εγγυηση η την περνει και την σηκωνει. Αλλιως να περιμενω λιγο μηπως και την δωσει μεσω kies η μεσα απο το ιδιο το ταμπλετ. Ευχαριστω εκ των πρωτερων.
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη και παλι γιατι σας απασχολω, παλικαρια, αλλα για πειτε μου κατι η εκδοση της vodafone ειναι η επισημη, δηλαδη μετα την αναβαθμηση ισχυει η εγγυηση η την περνει και την σηκωνει. Αλλιως να περιμενω λιγο μηπως και την δωσει μεσω kies η μεσα απο το ιδιο το ταμπλετ. Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

 

Αν αλλάξεις μόνος σου έκδοση και βάλεις άλλη από αυτή που προορίζεται για το tablet σου (χώρα, πάροχος), όχι δεν ισχύει η εγγύηση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις μόνος σου έκδοση και βάλεις άλλη από αυτή που προορίζεται για το tablet σου (χώρα, πάροχος), όχι δεν ισχύει η εγγύηση.

 

έχει πέσει σε κανενός το μάτι ( tyxerakias για σένα το λέω :) ) αν κυκλοφορεί jb για το tablet μας ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έχει πέσει σε κανενός το μάτι ( tyxerakias για σένα το λέω :) ) αν κυκλοφορεί jb για το tablet μας ?

 

Nαι κυκλοφορούν nightly εκδόσεις της CM10. Είναι αρκετά σταθερή αλλά όχι τελείως.

 

Αν εννοείς επίσημα Samsung firmwares, όχι. (και αμφιβάλλω ότι θα δούμε ποτέ)...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Nαι κυκλοφορούν nightly εκδόσεις της CM10. Είναι αρκετά σταθερή αλλά όχι τελείως.

 

Αν εννοείς επίσημα Samsung firmwares, όχι. (και αμφιβάλλω ότι θα δούμε ποτέ)...

τώρα που θα κυκλοφορήσει και για το 2 λες να γίνει και τίποτα καλό, ανεπίσημα και για το δικό μας ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τώρα που θα κυκλοφορήσει και για το 2 λες να γίνει και τίποτα καλό, ανεπίσημα και για το δικό μας ?

 

Tι θα πει ανεπίσημα; Όπως έγραψα παραπάνω, ανεπίσημα υπάρχει ήδη.... επίσημα δε νομίζω να βγει τίποτα, θα είναι μεγάλη και ευχάριστη έκπληξη αν μας δώσουν JB.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Tι θα πει ανεπίσημα; Όπως έγραψα παραπάνω, ανεπίσημα υπάρχει ήδη.... επίσημα δε νομίζω να βγει τίποτα, θα είναι μεγάλη και ευχάριστη έκπληξη αν μας δώσουν JB.

 

εννοώ βασισμένη σε αυτή του 2 που λογικά θα είναι πιο σωστή και απροβλημάτιστη σε σχέση με αυτές που παράθεσες πιο πριν

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εννοώ βασισμένη σε αυτή του 2 που λογικά θα είναι πιο σωστή και απροβλημάτιστη σε σχέση με αυτές που παράθεσες πιο πριν

 

Δε νομίζω να υπάρξει καλύτερη ανεπίσημη rom από την CM10. Εξάλλου δε μπορεί να βασιστεί η rom του 1 στο 2, είναι άλλες συσκευές. Αν θέλεις JB καλύτερα να δοκιμάσεις την CM10.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρξει καλύτερη ανεπίσημη rom από την CM10. Εξάλλου δε μπορεί να βασιστεί η rom του 1 στο 2, είναι άλλες συσκευές. Αν θέλεις JB καλύτερα να δοκιμάσεις την CM10.

μπααααα, θα περιμένω πρώτα εσένα να κάνεις τα ΄΄μαγικά ΄΄ σου και ως πιστός μαθητής θα σε ακολουθήσω ΄΄δάσκαλε΄΄:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!

Έκανα αυτό ακριβώς που λέει ο οδηγός εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=344060

για να ξαναγυρίσω στην 3.1 λόγω της κατανάλωσης μπαταρίας, περνώντας αυτή την έκδοση P7500XWKL1_P7500OXXKK4_EUR, που είχε δωθεί πριν 1-2 σελίδες στο νήμα.

 

Αρχικά έκανα επαναφωρά εργοστασιακών ρυθμίσεων και προχώρησα.

Ενώ όλα φαίνονταν να πηγαίνουν καλά, μόλις περαστεί η έκδοση και πάει να μπουτάρει σταματάει στο λογότυπο της samsung και δείχνει συνέχεια αυτό! Τα άστρα που γυρίζουν και μετά το σήμα της Σάμυ. Και ξανά απο την αρχή!!

 

Τι μπορώ να κάνω??? Ελπίζω να μην το μπρίκιασα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!

Έκανα αυτό ακριβώς που λέει ο οδηγός εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=344060

για να ξαναγυρίσω στην 3.1 λόγω της κατανάλωσης μπαταρίας, περνώντας αυτή την έκδοση P7500XWKL1_P7500OXXKK4_EUR, που είχε δωθεί πριν 1-2 σελίδες στο νήμα.

 

Αρχικά έκανα επαναφωρά εργοστασιακών ρυθμίσεων και προχώρησα.

Ενώ όλα φαίνονταν να πηγαίνουν καλά, μόλις περαστεί η έκδοση και πάει να μπουτάρει σταματάει στο λογότυπο της samsung και δείχνει συνέχεια αυτό! Τα άστρα που γυρίζουν και μετά το σήμα της Σάμυ. Και ξανά απο την αρχή!!

 

Τι μπορώ να κάνω??? Ελπίζω να μην το μπρίκιασα....

 

εκει που σταματαει κατα την διαρκεια του boot,κρατα πατημενο το volume down και πατα το power on καμποση ωρα ωστε να το αναγκασεις να μπει στο recovery!απο εκει κανε wipe data και cache!

 

Ειχα παθει και εγω μια φορα το ιδιο πραγμα

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Τελικα επισημα δεν εχει ερθει το παγωτο για το 7500?:confused:

 

Διάβασε το link στο πρώτο μήνυμα.. Για τα simfree ελληνικά 7500 δεν έχει βγει ακόμα. Mπορείς να βάλεις την LP6 που είναι μάλλον αυτή που θα δώσουν, αν δεν το ξεχάσουν τελείως.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω ένα καλό "φορμάτ" το τάμπλετ. Όχι να αλλάξω ρομ και τα σχετικά, να μείνω στην 3.2. Πέρα από το factory reset, για να είναι σε κατάσταση καινούριου, μπορώ να κάνω και τα clear cashe davlik κλπ ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Με το factory reset δεν επανέρχεται σε κατάσταση καινούργιου??

Αν τ=δηλαδή το πουλήσουμε κάπου πρέπει να κάνουμε και κάτι άλλο για να σβηστούν απο μέσα όλα μας τα δεδομένα?? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Με το factory reset δεν επανέρχεται σε κατάσταση καινούργιου??

Αν τ=δηλαδή το πουλήσουμε κάπου πρέπει να κάνουμε και κάτι άλλο για να σβηστούν απο μέσα όλα μας τα δεδομένα?? :wacko:

 

Nαι επανέρχεται. Δε χρειάζεται κάτι άλλο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και το clear cache davlik γιατί το κάνουμε? Τι γίνεται όταν το κάνουμε?

 

Αν κάνεις factory reset καθαρίζει και το dalvik cache.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Απλά, να επισημάνω ότι με factory reset χάνονται όλα τα δεδομένα - εφαρμογές κλπ. αλλά όχι οι αναβαθμίσεις λειτουργικού.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα

Πειτε μου την γνωμη σας... Να περασω την μη επισημη 4.0.4?

Θα διαπιστωσω διαφορες? Μηπως ειναι περισσοτερη απαιτητικη κ σερνεται η ταμπλετα?

Link to comment
Share on other sites

Η βαλτικης σε εμενα σε συνδιασμο με το mod για τις τηλ κλησεις με εχει αφησει ενθουσιασμενο, καποιοι αναφεραν προβληματα στην αποδοση της μπαταριας, εγω δεν διαπιστωσα κατι τετοιο. Την συνηστω ανεπιφυλακτα!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Έφαγα όλη τη νύχτα χθες για να βάλω το jelly bean CM10 , αλλά όταν flashάρω τα google apps Κολλάει. Το jelly bean είναι φοβερό. To εβαλα στο samsung galaxy s κινητο και ειναι λες και αγορασα , αλλο κινητο. Πεταει. Πρεπει να το βαλω και στην ταμπλέτα. Ολοι λενε ότι ειναι τελειώς smooth
Link to comment
Share on other sites

Η βαλτικης σε εμενα σε συνδιασμο με το mod για τις τηλ κλησεις με εχει αφησει ενθουσιασμενο, καποιοι αναφεραν προβληματα στην αποδοση της μπαταριας, εγω δεν διαπιστωσα κατι τετοιο. Την συνηστω ανεπιφυλακτα!

 

Να κάνω μια διόρθωση, η μπαταρία μια χαρά είναι...το πρόβλημα με την ρομ της βαλτικής είναι ότι σε fly mode έχεις απίθανο draining το οποίο δεν έχω βρει ακόμα...

κατά τα άλλα το μηχανάκι έχει γίνει πιο smooth σε σχέση με πριν...συστήνεται ανεπιφύλακτα η αναβάθμιση

Φιλικά Γιώργος

3210-7110-7210-7610-N80-Touch Cruise-Touch HD-HD2-Desire HD-Sensation-NoteII-Note3-Note4...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...