Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτήν!

Μη ξεχάσεις να φλασαρεις τα GAPPS μετά...

 

Καλησπερα.Κατεβασα και εγω τα αρχεια που ειπες..Φλασαρισμα μεσω odin το κανουμε ή αντιγραφη στην καρτα sd;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μέσω recovery από την sd :-)

 

Καλησπερα σε ολους, μηπως υπαρχει καποιο λινκ, οδηγιες για το πως θα κανουμε root και μετα να περασουμε custom rom? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για αρχή πρέπει να βάλετε custom recovery από εδω. Για odin flash αυτό.

Όταν γίνει το παραπάνω για να μπορέσετε να μπείτε στο recovery θα κλείσετε το TAB (μέχρι να νοιώσετε την δόνηση) και μετά με πατημένο το ON/OFF + DOWN θα μπείτε στο menu. Από το menu θα μπορέσετε να πάρετε backup, να φλασάρετε άλλη rom κλπ...

 

Τα παραπάνω θέλουν πολύ προσοχή. Δοκιμάστε μόνο εάν ξέρετε τι κάνετε...

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπάνω θέλουν πολύ προσοχή. Δοκιμάστε μόνο εάν ξέρετε τι κάνετε...

 

Και μεγάλη προσοχή στο μοντέλο που έχετε. Δεν είναι τα ίδια για όλους. Γιώργο οι οδηγίες σου είναι για το wifi-only μοντέλο, το P7510. Δεν ισχύουν για το 3G (που έχουν οι περισσότεροι έλληνες στατιστικά), το P7500. Εκεί οι διαδικασίες (καθώς και οι διάφορες roms), είναι διαφορετικές. Αυτά πρέπει να λέγονται.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Το P7500 δε χρειάζεται custom recovery.

Αρκεί αυτό το αρχείο, flash μέσω android recovery. Αν μετά χρειάζεστε CWM, βάλτε την τελευταία τζάμπα έκδοση του ROM Manager από το market.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φλάσαρα το cwm που αναφέρω παραπάνω στο P7500 μου και την παραπάνω ROM.

Οι οδηγίες μου έγιναν με γνώμονα το 3G - P7500 μοντέλο και όχι το wifi - P7510 :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φλάσαρα το cwm που αναφέρω παραπάνω στο P7500 μου και την παραπάνω ROM.

Οι οδηγίες μου έγιναν με γνώμονα το 3G - P7500 μοντέλο και όχι το wifi - P7510 :)

 

Α οκ πάσο τότε, σόρρυ, αν και τα παραπάνω δουλεύουν (στο root αναφέρομαι ότι στις roms) και στο wifi only. Μάλιστα εσύ δε χρειαζόταν να το κάνεις έτσι, το P7500 είναι ξεκλείδωτο και μπορείς να φορτώσεις root χωρίς cwm recovery :) Αλλά αφού πήγες μετά σε άλλη rom δεν έχει σημασία... :)

Απλά για τους καινούριους στα φλασαρίσματα, αυτό που ήθελα να τονίσω είναι να προσέχουν ποιές οδηγίες ακολουθούν, για ποιά συσκευή, για να αποφύγουν δυσάρεστες εκπλήξεις :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λες. Θέλει πολύ προσοχή παιδιά.

Βγήκε και νέα ROM v23 (RomanBB)

 

Σου δουλεύει το 3G κανονικά?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την v23 την έβαλες ή είσαι με την 22 ακόμα? Αν την έβαλες είδες καμία διαφορά ανάμεσα στις 2?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Είμαι νέο μέλος σην παρέα (αγόρασα το sammsung GT P7500 την Παρασκευή) και θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα.

1ο:Γιατί δεν μπορεί να συνδεθεί με τον υπολογιστή στη δουλειά μου ως απλός σκληρός δίσκος?

Δεδομένα:

Ο υπολογιστής τρέχει windows xp pro el με sp3

Έχω προσπαθήσει σε όλες τις θύρες usb του υπολογιστή και δεν έγινε κάτι

Οι θύρες συνεργάζονται μα άλλες συσκευές πχ usb sticks κλπ

Σε κάθε προσπάθεια μου βγαίνει το παράθυρο του mtp media platyer προφανώς για μεταφορά multimedia files δεν με ενδιαφέρει εγώ θέλω Pdf να μεταφέρω οπότε το κλείνω

Στον υπολογιστή του σπιτιού μου (windows xp home el με sp3) η σύνδεση γίνεται κανονικότατα

2ο Πως διορθώνω για να εξαφανιστεί το μήμυμα που εμφανίζεται κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή;

Μήνυμα: "Η εφαρμογή Ap Mobile( σε εξέλιξη com sec.android.widgetapp.newswidget) Δοκιμ'αστε ξανά"

Και μου δίνει τις επιλογές:

"Αναγκαστικό κλείσιμο" "Αναφορά"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Είμαι νέο μέλος σην παρέα (αγόρασα το sammsung GT P7500 την Παρασκευή) και θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα.

1ο:Γιατί δεν μπορεί να συνδεθεί με τον υπολογιστή στη δουλειά μου ως απλός σκληρός δίσκος?

Δεδομένα:

Ο υπολογιστής τρέχει windows xp pro el με sp3

Έχω προσπαθήσει σε όλες τις θύρες usb του υπολογιστή και δεν έγινε κάτι

Οι θύρες συνεργάζονται μα άλλες συσκευές πχ usb sticks κλπ

Σε κάθε προσπάθεια μου βγαίνει το παράθυρο του mtp media platyer προφανώς για μεταφορά multimedia files δεν με ενδιαφέρει εγώ θέλω Pdf να μεταφέρω οπότε το κλείνω

Στον υπολογιστή του σπιτιού μου (windows xp home el με sp3) η σύνδεση γίνεται κανονικότατα

2ο Πως διορθώνω για να εξαφανιστεί το μήμυμα που εμφανίζεται κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή;

Μήνυμα: "Η εφαρμογή Ap Mobile( σε εξέλιξη com sec.android.widgetapp.newswidget) Δοκιμ'αστε ξανά"

Και μου δίνει τις επιλογές:

"Αναγκαστικό κλείσιμο" "Αναφορά"

 

Από που το αγόρασες αν επιτρέπετε,; Ψάχνω να το βρω αλλά δεν υπάρχει πουθενά άμεσα διαθέσιμο.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Από που το αγόρασες αν επιτρέπετε,; Ψάχνω να το βρω αλλά δεν υπάρχει πουθενά άμεσα διαθέσιμο.

Ναι έχεις δίκιο δεν το βρίσκεις εύκολα, ωστόσο νομίζω ότι ο Κωτσόβολος στο mall θα σε εξηπηρετούσε άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μόλις σήμερα το αγόρασα και δεν έχω σταματήσει να το πειράζω. Μπήκα στην εφαρμογή του facebook και παρατήρησα πως όποιο βίντεο και να παίξω από αυτά που παραθέτουν οι χρήστες δεν αναπαράγεται η εικόνα αλλά μόνο ο ήχος !! Μήπως ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό αφού το tablet δεν έχει πρόβλημα με το flash?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Είμαι νέο μέλος σην παρέα (αγόρασα το sammsung GT P7500 την Παρασκευή) και θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα.

1ο:Γιατί δεν μπορεί να συνδεθεί με τον υπολογιστή στη δουλειά μου ως απλός σκληρός δίσκος?

Δεδομένα:

Ο υπολογιστής τρέχει windows xp pro el με sp3

Έχω προσπαθήσει σε όλες τις θύρες usb του υπολογιστή και δεν έγινε κάτι

Οι θύρες συνεργάζονται μα άλλες συσκευές πχ usb sticks κλπ

Σε κάθε προσπάθεια μου βγαίνει το παράθυρο του mtp media platyer προφανώς για μεταφορά multimedia files δεν με ενδιαφέρει εγώ θέλω Pdf να μεταφέρω οπότε το κλείνω

Στον υπολογιστή του σπιτιού μου (windows xp home el με sp3) η σύνδεση γίνεται κανονικότατα

2ο Πως διορθώνω για να εξαφανιστεί το μήμυμα που εμφανίζεται κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή;

Μήνυμα: "Η εφαρμογή Ap Mobile( σε εξέλιξη com sec.android.widgetapp.newswidget) Δοκιμ'αστε ξανά"

Και μου δίνει τις επιλογές:

"Αναγκαστικό κλείσιμο" "Αναφορά"

 

1) Είναι θέμα του υπολογιστή, μάλλον δεν έχει τα σωστά drivers. Εγκατάστησε το Kies αν δεν το έχεις κάνει, ή αν το έχεις κάνει ξανακάντο. Και κάνε ένα reboot.

2) Βγάλε το widget ειδήσεων του AP από την αρχική οθόνη αν είναι εκεί, μετά από τις ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών, βρες το AP και κάνε εκκαθάριση data και cache. Μετά κάνε reboot και θα είσαι οκ. Tότε αν θες μπορείς να ξαναβάλεις το widget εκεί που ήταν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κατεβάσει το Flash Player από το Market?

 

Το έχω κατεβάσει και σε όλα τα site που μπαίνω έχει flash κανονικά. Επίσης βλέπω κανονικά βίντεο στο youtube.

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι μέσα στην εφαρμογή του facebook !!!

 

Επίσης μήπως γνωρίζει κανείς γιατί μέσα στο tablet δεν υπάρχει το allshare?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μήπως γνωρίζει κανείς γιατί μέσα στο tablet δεν υπάρχει το allshare?

 

Απλά κατέβασέ το από το Samsung apps. Σε εκδόσεις πριν από την 3.2 δεν υπήρχε προεγκατεστημένο, δεν έκανες κάτι λάθος.

 

Όσο για την εφαρμογή του facebook, είναι απλά για τα μπάζα :p Εγώ μπαίνω από τον browser.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Και κάτι ακόμη: Για να ανοίξω το samsung apps μου ζητάει κάρτα sim. Τελικά έβαλα μία παλιά και μπόρεσα και μπήκα. Είναι φυσιολογικό αυτό? Όσο για το allshare δεν το βρίσκω μέσα στις εφαρμογές. το μόνο που βρίσκω είναι το allshare player. Να κατεβάσω αυτό? Edited by khatzis
Παρέλειψα κάτι
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καναν καλό browser που να μην αρχει τοσο στην αποκριση ειδικα σε κατι οταν πατας πάνω σε flash περιοχόμενο η πχ να παιξει videakia ποσταρισμενα στο facebook
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..Παιδια υπαρχει η επισημη ρομ για το P7510 , χωρις το touchwiz;Ή εστω και με το touchwiz...Μπορω να την βρω καπου και να την περασω απο cwm recovery η odin;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...