Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- Η οθόνη μπορεί να σβήσει αν δεν είναι συνδεμένα τα ακουστικά και δεν ανάβει ξανά.

Λύση: Κρατήστε την αναμένη για όσο μιλάτε στο τηλέφωνο. Aυτό μπορεί να γίνει και με την εφαρμογή του "δικού μας" Κ. Πολυχρόνη, Screen on, ενεργοποιώντας την οθόνη για τα "an active call" και "PhoneUtil".

 

ρε παιδιά σας έχει δουλέψει η παραπάνω λύση? Σε εμένα όχι, την κατέβασα την εφαρμογή, τικάρισα τις παραπάνω 2 ενδείξεις και όταν κάνω κλήση μετά από 15 περίπου δευτερόλεπτα η οθόνη σβήνει και φυσικά χάνω και την κλήση.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήρθε ΟΤΑ η ICS!!!

 

Απίστευτο....:X

 

 

 

Να εισαι καλα που μας ενημερωσες φιλε!;)

Διαβαζοντας το ποστ σου,το ανοιξα κι εγω και ειχε ερθει σε μενα,και μολις τωρα τελειωσα την εγκατασταση!:up:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Θα την δούμε και εμείς που εχουμε περάσει ics ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το πιο βασικό μετά από περίπου 7 μήνες αναμονής... έχουν διορθώσει το πρόβλημα με το deep sleep, οεο? .. αν οχι, δεν βλέπω το λογο να την περάσω.. ειμαι σουπερ με τη ''μαγειρεμένη'' ρομ που έδωσε ο τυχεράκιας..

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα που μας ενημερωσες φιλε!;)

Διαβαζοντας το ποστ σου,το ανοιξα κι εγω και ειχε ερθει σε μενα,και μολις τωρα τελειωσα την εγκατασταση!:up:

 

ειναι ευκολο να μας πεις ποια ακριβως εκδοση κατεβασες για να δουμε αν ειναι ιδια με αυτη που υπαρχει στο sammobile?

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να μας πεις ποια ακριβως εκδοση κατεβασες για να δουμε αν ειναι ιδια με αυτη που υπαρχει στο sammobile?

 

 

Η 4.0.4 μου ηρθε!

Eκδοση βασικου φασματος:P7500XXLQ8

Ειναι γυρω στα 250,8 mb!

Οτι αλλο θελεις και μπορω να βοηθησω εδω ειμαι!;)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Η 4.0.4 μου ηρθε!

Eκδοση βασικου φασματος:P7500XXLQ8

Ειναι γυρω στα 250,8 mb!

Οτι αλλο θελεις και μπορω να βοηθησω εδω ειμαι!;)

 

αν ειναι ευκολο,ο φιλος τυχερακιας να μας πει,που μπορουμε να την βρουμε να την κατεβασουμε,εμεις που ειμαστε root.

Link to comment
Share on other sites

Nαι παιδιά είναι η ίδια που δόθηκε και στην Ουγγαρία Σλοβενία κλπ, η ίδια που έχω ποστάρει στο πρώτο θέμα. Όσοι την έχουν βάλει και έχουν αλλάξει το csc όπως περιγράφω στο ποστ δε χρειάζεται να κάνουν τίποτα...

Για τους υπόλοιπους, εδώ η απείραχτη ελληνική: http://www.hotfile.com/dl/204625068/9fe3161/P7500XWMPJ_P7500OXXMQ1_EUR.zip.html

 

Φυσικά αυτή θα έχει το πρόβλημα της μπαταρίας....αν δε θέλετε πρόβλημα με τη μπαταρία, βάλτε την άλλη. Άλλαξα το μήνυμα από το link της πρώτης σελίδας και το εξηγώ. Όποιος έχει απορία μου λέει...

 

το πιο βασικό μετά από περίπου 7 μήνες αναμονής... έχουν διορθώσει το πρόβλημα με το deep sleep, οεο? .. αν οχι, δεν βλέπω το λογο να την περάσω.. ειμαι σουπερ με τη ''μαγειρεμένη'' ρομ που έδωσε ο τυχεράκιας..

Είναι ακριβώς η ίδια rom που έχω ανεβάσει εδώ και καιρό, απλά στην Ελλάδα τη δώσανε τελευταία, ως συνήθως. Και φυσικά δεν έχουν διορθώσει τίποτα. Δεν υπάρχει λόγος να την περάσεις.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μου τι να κανω. Εβαλα την αναβαθμηση που μου εστειλε το ταμπλετ και εχω παθει μεγαλη αναστατωση. Πρωτον εχασα τα πολυτονικα μου που διαβαζα με οπερα στο 3,2. Δευτερον τωρα δεν παιζουν στον ιντερνετ βιντεο γιατι δεν εχει λεει φλασ πλεϊερ. Τριτων δεν παιζει java. Και τεταρτον και συμαντικοτερο πως παμε πισω στην εκδοση 3,2. Υπαρχει δυνατοτητα διορθωσης περιμενω τους ειδικους.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μου τι να κανω. Εβαλα την αναβαθμηση που μου εστειλε το ταμπλετ και εχω παθει μεγαλη αναστατωση. Πρωτον εχασα τα πολυτονικα μου που διαβαζα με οπερα στο 3,2. Δευτερον τωρα δεν παιζουν στον ιντερνετ βιντεο γιατι δεν εχει λεει φλασ πλεϊερ. Τριτων δεν παιζει java. Και τεταρτον και συμαντικοτερο πως παμε πισω στην εκδοση 3,2. Υπαρχει δυνατοτητα διορθωσης περιμενω τους ειδικους.

 

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.54/install_flash_player_ics.apk

Kατέβασε το Flash από το παραπάνω link και εγκατάστησέ το... τα υπόλοιπα προβλήματα θα λυθούν με διαφορετικό browser λογικά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση.

Σε παρακαλω επειδη βλεπω οτι ησε απο τους λιγους που ξερουν τοσο καλα το ταμπλετ και το android πες μου πως θα καν την διαδικασια που περιγραφει στον παρακατω συνδεσμο για τα πολυτονικα. Στο 3,2 το ειχα κανει και με τον οπερα διαβαζε πολυτονικα τωρα στο 4.0.4 προσπαθω αλλα δεν.

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Νικος απο Κρητη.

http://analogion.com/forum/showthread.php?t=16758

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω εχω την 3.2 με την οποια το εχω αγορασει και δεν εχω ιδιαιτερα θεματα που να με κουραζουν. Εχω καποιες ερωτησεις για οσους κατεχουν και εχουν αποψη. Αν κανω την αναβαθμιση θα σβηστουν φωτογραφιες και βιβλια που εχω μεσα περασμενα? Η 4.0.4 ειναι καλυτερη απο αυτη που εχω? Η μπαταρια πως αποκρινεται? Ειχα ακουσει σε καποιο αλλο θρεντ οτι η 4.0.4 σε καποια κινητα ετρωγε την μπαταρια πιο γρηγορα. Ισχυει και για το ταμπλετ μου? Εχω το 10.1 7500. Αν αξιζει να μπω σε αυτη την διαδικασια και αν θα ειναι το ιδιο λειτουργικο σε δημιουργικοτητα αν οχι και καλυτερο. Ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση.

Σε παρακαλω επειδη βλεπω οτι ησε απο τους λιγους που ξερουν τοσο καλα το ταμπλετ και το android πες μου πως θα καν την διαδικασια που περιγραφει στον παρακατω συνδεσμο για τα πολυτονικα. Στο 3,2 το ειχα κανει και με τον οπερα διαβαζε πολυτονικα τωρα στο 4.0.4 προσπαθω αλλα δεν.

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Νικος απο Κρητη.

http://analogion.com/forum/showthread.php?t=16758

 

Ναι δεν είναι τίποτα πρέπει να γίνεις root και να βάλεις τα fonts. Απλά ο σύνδεσμός σου είναι λάθος τρόπο για root. Εχω αναρτήσει τον σωστό στην ενότητα Οδηγοί. Όταν γίνεις root απλά αντίγραψε τα ttf αρχεία στο φάκελο με τα fonts, δε χρειάζεται τίποτα από αυτά που λένε εκεί.

Αν έχεις πρόβλημα στείλε πμ.

 

Πάντως είναι κάπως παράδοξο που ενδιαφέρεσαι τόσο για πολυτονικό ενώ στα μηνύματά σου δε βάζεις ούτε έναν τόνο... :p

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ψάλτης και χρησημοποιώ κείμενα πολυτονικά που υπάρχουν στο ιντερνετ. Όσο για τους τόνους ειναι καθηστέρηση στο τάμπλετ να πατάς το γράμμα μέχρι να σου βγάλει το τονισμένο. Ερώτηση βασική τι ειναι το root που μου γραφεις;

Και πως το κάνω αυτό;

Ευχαριστώ και παλι εκ των πρωτέρων χρωστάω δυο μπουκάλια τσικουδιά.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια ειναι καλυτερη η 4.0.4? Αξιζει να αναβαθμισουμε? Αν ηταν η 4.1.2 δεν θα ρωτουσα. Εχω αποψη.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω. κατι ακομη.για να κανω την αναβαθμιση πρεπει να αποθηκευσω καπου φωτο μουσικες και βιβλια που εχω περασει μεσα? και παλι ευχαριστω.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

μολις αναβαθμισα και παει σφαιρα....:)...

 

 

καμμια παρενεργεια μεχρι στιγμης....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μολις αναβαθμισα και παει σφαιρα....:)...

 

 

καμμια παρενεργεια μεχρι στιγμης....

 

Μετα την αναβαθμιση εχασες καποιες εφαρμογες? Παιχνιδια, βιβλια κ.ο.κ? Ειναι σημαντικο για μενα. Και οσον αφορα την μπαταρια την αποψη σου. Την ρουφαει πιο γρηγορα απο οτι στην 3.2? Ευχαριστω.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει χαθει τιποτα.....προγραμματα, φωτογραφιες, αρχεια μουσικης ολα ειναι εκει....

 

μονο τα shortcuts χαθηκαν απο την επιφανεια εργασιας και το ebook....τα αρχεια ομως ειναι στην θεση τους....

 

τωρα για μπαταρια δεν μπορω να σου πω.....νομιζω οτι παει καλα.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάφερα να βρώ απο που θα κατεβάσω το mod για να μπορώ να κάνω κλήσεις απο το p7500.

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει..!

 

ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάφερα να βρώ απο που θα κατεβάσω το mod για να μπορώ να κάνω κλήσεις απο το p7500.

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει..!

 

ευχαριστώ..

 

το link για τον οδηγό και ότι αλλο χρειαστείς.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=344060

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...