Jump to content

ZTE Carl


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι...

υπαρχει κανενας που να του δουλευει το wifi σωστα ?

υπαρχει κανενας που να το εστειλε για σερβις και πλεον να του δουλευει το wifi σωστα ?

εμενα μου το φερανε το κινητο μετα απο σερβις κ δεν το ειχαν κανει τιποτα.... Στην γραπτη αναφορα σημειωσαν οι τεχνικοι οτι δεν υπαρχει προβλημα με την συσκευη κ οτι ετσι ειναι ο τροπος που δουλευει....

καλα μας δουλευουνε στη WIND ?????

το ξαναεδωσα πισω στο σερβις κ σημειωσε η κοπελα να απευθυνθουνε στο αντιστοιχο σερβις της ΖΤΕ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 263
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι...

υπαρχει κανενας που να του δουλευει το wifi σωστα ?

υπαρχει κανενας που να το εστειλε για σερβις και πλεον να του δουλευει το wifi σωστα ?

εμενα μου το φερανε το κινητο μετα απο σερβις κ δεν το ειχαν κανει τιποτα.... Στην γραπτη αναφορα σημειωσαν οι τεχνικοι οτι δεν υπαρχει προβλημα με την συσκευη κ οτι ετσι ειναι ο τροπος που δουλευει....

καλα μας δουλευουνε στη WIND ?????

το ξαναεδωσα πισω στο σερβις κ σημειωσε η κοπελα να απευθυνθουνε στο αντιστοιχο σερβις της ΖΤΕ....

Παιδιά, μην μπαίνετε στον κόπο να στείλετε τα κινητά σας στο service, τελικά έτσι είναι ο τρόπος που δουλεύουν.

Είχα την εντύπωση ότι υπήρχαν παρτίδες που ήταν απαλλαγμένες απ' αυτό το πρόβλημα, αλλά τελικά αυτό δεν ισχύει.

Το επιβεβαίωσα σήμερα, όταν μου έδωσε ο γαμπρός μου το ZTE V9 του για να του περάσω την 2.2 (επίσημη αναβάθμιση)

και παρατήρησα ότι τόσο πρίν (2.1), όσο και μετά (2.2) είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, αποσυνδεόταν δηλαδή όσο το tablet έμπαινε σε κατάσταση αναμονής.

Επιτρέψτε μου πάντως να πω πως κατά τη γνώμη μου, δεν ευθύνεται η Wind για το χάλι της ZTE, αλλά οι ίδιοι που είτε είναι, είτε κάνουν τους Κινέζους...

Πάντως για το τηλεφωνάκι δεν πλήρωσα μία, άρα δεν έχω και τρελές απαιτήσεις απ' αυτό, αλλά έτσι και τύχει στο μέλλον να μου γυαλίσει κανένα άλλο τηλέφωνο της ZTE, θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά πριν προχωρήσω σε αγορά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,να ειναι γεματη η μπαταρια για να δουλευη σωστα ,δοκιμασμενο μολις το βαλεις στο φορτιστη στρωνη
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,να ειναι γεματη η μπαταρια για να δουλευη σωστα ,δοκιμασμενο μολις το βαλεις στο φορτιστη στρωνη

Είναι ήδη γνωστό αυτό φίλε.

Από την άλλη δε γίνεται να έχεις το κινητό μονίμως στο φορτιστή, προκειμένου να έχεις ενεργό το Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη γνωστό αυτό φίλε.

Από την άλλη δε γίνεται να έχεις το κινητό μονίμως στο φορτιστή, προκειμένου να έχεις ενεργό το Wi-Fi.

 

ρε παιδια οταν χρειάζεται μονιμα το γουαι φαι ενεργοποιουμε την εφαρμογη...αλλιωε την εχουμε κλειστη...σιγά τη διαφορά...

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα αλλο προβλημα. το notification light οταν εχω π.χ. αναπαντητη αναβοσβηνει μονο οσο ειναι ανοιχτη η οθονη οταν σβησει σταματα να αναβοσβηνει και μονο οταν ξανανοιξω την οθονη ξαναρχιζει να αναβοσβηνει. καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν χρειάζεται μονιμα το γουαι φαι ενεργοποιουμε την εφαρμογη...αλλιωε την εχουμε κλειστη...σιγά τη διαφορά...

νομιζω στα συγχρονα smartphones χρειαζεται να ειναι μονιμα ονλαιν... το θεμα ειναι οτι οταν εχεις ανοιχτο το wifi σταματαει να χρησιμοποιει τα data... δλδ, οταν σβηνει η οθονη δεν εχεις ο\ιντερνετ ουτε απο 3G

Link to comment
Share on other sites

εμένα το τηλέφωνο παίρνει ενημερώσεις από διάφορα social sites (twitter, facebook κτλ) ακόμη και όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη.

δε ξέρω αν απλά είναι θέμα συσκευής αλλά εγώ το έχω rootαρει και του έχω περάσει το busy box.

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν κάνω restart το τηλέφωνο δεν παίρνω τις ενημερώσεις παρα μόνο όταν του ξαναπεράσω το busy box.

Πρόταση μου είναι να κάνετε το root και να δοκιμάσετε το BusyBox, δεν έχετε να χάσετε κάτι.

 

Αν κάποιος το δοκιμάσει, ας ποσταρει εδώ τα αποτελέσματα για να δούμε αν όντως δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

me root χανουμε εγγυηση;

δεν το πολυεμπιστευομαι σαν κινητο.για την αντοχη του στο χρονο μιλαω.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

εμένα το τηλέφωνο παίρνει ενημερώσεις από διάφορα social sites (twitter, facebook κτλ) ακόμη και όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη.

δε ξέρω αν απλά είναι θέμα συσκευής αλλά εγώ το έχω rootαρει και του έχω περάσει το busy box.

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν κάνω restart το τηλέφωνο δεν παίρνω τις ενημερώσεις παρα μόνο όταν του ξαναπεράσω το busy box.

Πρόταση μου είναι να κάνετε το root και να δοκιμάσετε το BusyBox, δεν έχετε να χάσετε κάτι.

 

Αν κάποιος το δοκιμάσει, ας ποσταρει εδώ τα αποτελέσματα για να δούμε αν όντως δουλεύει.

τι ειναι το busybox ? ειδα στο ιντερνετ αλλα δεν πολυ καταλαβα....

είναι σαν τις αλλες εφαρμογες που κρατανε το wifi ανοιχτο και τρωνε μπαταρια?

για δωσε τα φωτα σου....

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το busybox ? ειδα στο ιντερνετ αλλα δεν πολυ καταλαβα....

είναι σαν τις αλλες εφαρμογες που κρατανε το wifi ανοιχτο και τρωνε μπαταρια?

για δωσε τα φωτα σου....

 

αν δεν κανω λαθος ειναι εφαρμογη που διαχειριζετε τα δικαιωματα root των εφαρμογων.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικα το ξερουταρα το πηγα στην wind και μου το αλλαξαν

 

τροπο για να παρω μπακαπ δεν βρηκα οποτε δεν του εκανα πολυ δραστικα πραγματα

 

εχει κανει κανεις σας oc και αν ναι με ποιο app?

 

υγ εννοειται οτι και το καινουργιο εχει προβλημα με το wifi

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

τελικα το ξερουταρα το πηγα στην wind και μου το αλλαξαν

 

τροπο για να παρω μπακαπ δεν βρηκα οποτε δεν του εκανα πολυ δραστικα πραγματα

 

εχει κανει κανεις σας oc και αν ναι με ποιο app?

 

υγ εννοειται οτι και το καινουργιο εχει προβλημα με το wifi

 

Tι είναι το oc; Τελικά όλες οι παρτίδες έχουν πρόβλημα με το wi-fi;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Tι είναι το oc; Τελικά όλες οι παρτίδες έχουν πρόβλημα με το wi-fi;

 

Σύμφωνα με τη Zte, αυτό δεν είναι πρόβλημα, αφού υπάρχει σε αρκετές συσκευές της αυτό το θέμα.

Blade, V9 και άλλα είναι μερικά παραδείγματα.

Link to comment
Share on other sites

overclocking ,αυξανεις (μεχρι καποιο οριο) την συχνοτητα του επεξεργαστη για να τρεχει το τηλεφωνακι τις εφαρμογες λιιιγο ποιο γρηγορα

 

ναι ολα μαλλον και δυστηχως πριν λιγο καιρο εδιναν σε παρομοια προσφορα ενα samsung καπως καλυτερο

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια υπαρχει καποιος τροπος να περασουμε τη 2.3 στο CARL επισημα ή ανεπίσημα?Ας μας δώσει κάποιος λεπτομέρειες...Ευχαριστω!
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω κάνει port του ClockworkMod recovery για το ZTE Carl... Τώρα προσπαθώ να κάνω port του Cyanogenmod 7... αν ενδιαφέρεστε πείτε μου να τα ανεβάσω
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια να ρωτησω, επειδη θελω να βαλω μια εφαρμογη με διαφορα νεα αλλα επειδη δεν μπορει λογω κινητου, και καλα δεν υποστηριζεται, προσπαθω τωρα να αλλαξω name σσυσκευης απο το build.prop αλλα το κινητο δεν ειναι rooted , και δε μπορω με κανεναν file manager, μπορειται να μου πειτε πως θα μπορεσω να το κανω χωρίς root? η αν πρεπει αναγκαστικα να το ρουταρω πως το κανω σε αυτο το κινητο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει port του ClockworkMod recovery για το ZTE Carl... Τώρα προσπαθώ να κάνω port του Cyanogenmod 7... αν ενδιαφέρεστε πείτε μου να τα ανεβάσω

 

πολύ ενδιαφέρον.

αν μπορείς ανέβασετα και δωσε πληροφορίες για να τα περάσουμε.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μέχρι στιγμής λειτουργεί κανονικά το CWM Recovery, επίσης έκανα port το CyanogenMod 7 αλλά δεν λειτουργεί το wifi και η πυξίδα/accelerometer (θέλει δουλειά ακόμα). Περισσότερες πληροφορίες και link για κατέβασμα θα βρείτε εδώ: http://www.modaco.com/topic/358645-dev-71112-cyanogenmod7-nightlies-with-26357-kernel-cwm-recovery/ Κάποια στιγμή θα ανοίξω και ένα topic εδώ στο myphone με οδηγίες αναλυτικά.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μέχρι στιγμής λειτουργεί κανονικά το CWM Recovery, επίσης έκανα port το CyanogenMod 7 αλλά δεν λειτουργεί το wifi και η πυξίδα/accelerometer (θέλει δουλειά ακόμα). Περισσότερες πληροφορίες και link για κατέβασμα θα βρείτε εδώ: http://www.modaco.com/topic/358645-dev-71112-cyanogenmod7-nightlies-with-26357-kernel-cwm-recovery/ Κάποια στιγμή θα ανοίξω και ένα topic εδώ στο myphone με οδηγίες αναλυτικά.

 

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να κατεβάσει την πιο πρόσφατη έκδοση που έχουν λυθεί όλα τα προβλήματα εκτός του wi-fi από το παραπάνω link

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να κατεβάσει την πιο πρόσφατη έκδοση που έχουν λυθεί όλα τα προβλήματα εκτός του wi-fi από το παραπάνω link

 

Ενδιαφέρον, αλλά χωρίς WiFi είναι άχρηστο στους περισσότερους.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορεις να κανεις hard reset?

 

μέσα από τις ρυθμίσεις. στην κατηγορία ασφάλεια είναι αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Carl

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...