Jump to content

ZTE Carl


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.:)

Παιδια,εχω ενα προβληματακι στην συσκευη μου.

Πηγα να του κανω αναβαθμιση ,και κατι λαθος εγινε δεν ολοκληρωθηκε η διαδικασια :(

Προσπαθω να μπω σε FTM mode πατωντας τα πληκτρα vol- kai power,αλλα τιποτα! :blink:

αναβοσβηνει το κοκκινο led.

Εβγαλα -εβαλα μπαταρια,το ξαναδοκιμασα αλλα τιποτα! :mad:

Να φανταστειτε οτι,δεν ανοιγει ουτε σαν τηλεφωνο,πατωντας μονο το power,

αναβει μονο το κοκκινο λεντ συνεχομενα!

Τωρα τι κανω,υπαρχει καμια λυση?

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 263
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ειμαι συνδεδεμένος(ιντερνετ)με wifi και γινει αποσυνδεση συνεχίζει αυτοματα με την καρτα η μου ερχετε ειδοποιηση;
Link to comment
Share on other sites

Αν ειμαι συνδεδεμένος(ιντερνετ)με wifi και γινει αποσυνδεση συνεχίζει αυτοματα με την καρτα η μου ερχετε ειδοποιηση;

 

αν εχεις ενεργοποιημενα τα δεδομενα ναι αν οχι απλα δεν φορτωνει τιποτα... σε καμια περιπτωση απο τις δυο δεν σου ερχετε ειδοποιηση απλα στην μπαρα πανω βλεπεις οτι το εικονιδιο του ασυρματου εφυγε και και φαινεται του δικτυου

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Κατεβασα το "data enabler" να ανοιγοκλεινω τα data γρηγορα και η εφαρμογη "advanced wifi locker" βελτιωνει το wifi.Εχω ενα αλλο θεμα.Μερικες φορες μου σβηνει και αναβει μονο του οταν ειμαι στο ιντερνετ η αν ανοιξω το αλμπουμ(φωτο).Φταίει η μπαταρία;Συνηθως μου το κανει με λιγη μπαταρία γι'αυτο.Συγνώμη αν κούρασα:)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Κατεβασα το "data enabler" να ανοιγοκλεινω τα data γρηγορα και η εφαρμογη "advanced wifi locker" βελτιωνει το wifi.Εχω ενα αλλο θεμα.Μερικες φορες μου σβηνει και αναβει μονο του οταν ειμαι στο ιντερνετ η αν ανοιξω το αλμπουμ(φωτο).Φταίει η μπαταρία;Συνηθως μου το κανει με λιγη μπαταρία γι'αυτο.Συγνώμη αν κούρασα:)

 

εννοειται οτι δεν κουρασες ρωτα ελευθερα...

 

τωρα αυτο που λες δεν το ξερω στο galaxy 5 που εχω εγω με android 4.2.1 κολλαει καποιες φορες πολυ και κανει επανεκκινηση ανεξερτητα απο το ποση μπαταρια εχω... μπορει να ειναι τυχαιο αλλα μπορει και bug... ας σου πει καλυτερα καποιος κατοχος της συσκευης αν αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Φοβαμαι οτι δεν φταίει η μπαταρία.Απ'οτι τσεκαρα οταν το ζοριζω το παθαίνει.Πριν φορτωνα χαρτες+ιντερνετ και μου το εκανε.Σαν να μην σηκωνει την "ταση" ας πουμε και κατεβαζει ασφαλεια.Επανεκινηση οπως το δικο σου που είπες.Αν μπορει να με ενημερώσει κανεις.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Φοβαμαι οτι δεν φταίει η μπαταρία.Απ'οτι τσεκαρα οταν το ζοριζω το παθαίνει.Πριν φορτωνα χαρτες+ιντερνετ και μου το εκανε.Σαν να μην σηκωνει την "ταση" ας πουμε και κατεβαζει ασφαλεια.Επανεκινηση οπως το δικο σου που είπες.Αν μπορει να με ενημερώσει κανεις.

 

ε, τοτε αυτο που σου λεω ειναι τιγκαρει η ραμ και ο επεξεργαστης προφανως και επανεκκινει μπας και μπορεσει να δουλεψει... :)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καθολου να βελτιωθει αυτο το προβλημα;Δεν διαβασα να το παθαινει αλλος και με ανησυχει.

 

μονο αν δεν το ζοριζεις ή/και του κανεις υπερχρονισμο στον επεξεργαστη του...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου αν το ζορισω κολλαει και κανει επανεκινηση.

 

Επισης και εγω εχω θεμα με την εκκινηση σε λειτουγια για φλασαρισμα... οταν παω να του το κανω κολλαει στην οθονη με το λογοτυπο zte και δε κανει τιποτε, μονο με βγαλσιμο μπαταριας ξεκιναει κανονικα... καμια ιδεα κανεις για το τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Εσενα κολλάει εντελώς,εμενα απλα κλείνει και ξαναναβει.Το φλασαρισμα τι ειναι;Πας να πειραξεις λογισμικο;
Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου αν το ζορισω κολλαει και κανει επανεκινηση.

 

Επισης και εγω εχω θεμα με την εκκινηση σε λειτουγια για φλασαρισμα... οταν παω να του το κανω κολλαει στην οθονη με το λογοτυπο zte και δε κανει τιποτε, μονο με βγαλσιμο μπαταριας ξεκιναει κανονικα... καμια ιδεα κανεις για το τι μπορει να φταιει;

 

δεν ξερω καθολου για τη συσκευη σου αλλα μηπως ηταν corrupted το cwm (αν εβαλες αυτο το custom recovery)

 

Εσενα κολλάει εντελώς,εμενα απλα κλείνει και ξαναναβει.Το φλασαρισμα τι ειναι;Πας να πειραξεις λογισμικο;

 

προφανως και ενδεχομενως να μην εκανε κατι σωστα

Edited by al3x1k0

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω καθολου για τη συσκευη σου αλλα μηπως ηταν corrupted το cwm (αν εβαλες αυτο το custom recovery)

 

 

 

προφανως και ενδεχομενως να μην εκανε κατι σωστα

 

 

γνωριζεις μήπως τι μπορώ να κάνω τώρα για να διορθωθεί το πρόβλημα;

 

με το rom manager έκανα flash clockworkmod recovery στην τελευταία version (ClockWorkMod 5.0.2.7) αλλά ακόμη και τώρα όταν επιλέγω Reboot Into Recovery πάλι κολλάει στην οθόνη με το λογότυπο και με το led αναμμένο κόκκινο...

 

επίσης όταν επιλέγω να κάνω BackUp Current ROM, πάλι κάνει reboot και κολλάει στην οθόνη με το λογότυπο της ZTE και με αναμμένο το κόκκινο led.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια:Κατεβαζω πχ μια εφαρμογη και μου βγάζει ειδοποιηση οτι δεν υπάρχει χωρος και με παραπεμπει στις ρυθμισεις εφαρμογων.Τι να κανω;Πως μπορώ να αποθηκευονται στην καρτα μνημης;Στις ρυθμισεις δεν μου βγάζει για ολες να τις αντιγραψω στην καρτα μνημης να απελευθερωθει χωρος.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να μ'εσωσες!Πηγα σημερα γουιντ,βονταφον δεν ηξεραν και πολλα..:)Το link2sd δείχνει να μου δουλεύει.Εχω το εξης θεμα.Μου βγάζει:το link2sd δεν μπορει να αποκτησει προσβαση root.Τι κανω;
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και αλλες παρομοιες εφαρμογες,τελικα μερικες εφαρμογες δεν αποθηκευονται στην καρτα οτι και να κανω,πανε στην μνημη του κινητου.Απλα τα 150mb που εχει το κινητο ειναι ελαχιστα.Τωρα αυτο με το root τι ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε στο φορουμ τους οδηγους περι root, κλπ

 

Ειμαι απ το κινητο και δε μπορω να ποσταρω τα λινκς

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους για την βοηθεια,ενημερωθηκα περι root,το θεμα ειναι αν το εχει κανεις αλλος σε carl να με ενημερωσει γιατι πιστευω οτι δεν θα την παλεψει..Εδω κατακολλαει μαμισιο..:)
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλαξω το email μου και δεν με αφηνει ενω εχω συνδεδεμενο και δευτερο.Μονο αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Θα σβηστουν ολα αν το κανω;(ενοω εφαρμογες).
Link to comment
Share on other sites

Εχτες το βραδυ, επαιζα με κατι προγραμματακια που κυκλοφορουν, σχετικα με το rootάρισμα του τηλεφωνου.

Καποια μ@λ@κι@ ομως εκανα προφανως, γιατι καποια στιγμη το κινητο κολησε και αναγκαστηκα να του βγαλω τη μπαταρια για να σβησει.

Απο εκεινη τη στιγμη, καθε φορα που προσπαθω να το ανοιξω, το κινητο δεν bootάρει αλλα παραμενει στην οθονη με το πρασινο android ανθρωπακι.

Τι κανουμε σ αυτη την περιπτωση ?

Πως το επαναφερουμε αφου δεν ανοιγει καν ?

Edited by nikprin
Link to comment
Share on other sites

γνωριζεις μήπως τι μπορώ να κάνω τώρα για να διορθωθεί το πρόβλημα;

 

με το rom manager έκανα flash clockworkmod recovery στην τελευταία version (ClockWorkMod 5.0.2.7) αλλά ακόμη και τώρα όταν επιλέγω Reboot Into Recovery πάλι κολλάει στην οθόνη με το λογότυπο και με το led αναμμένο κόκκινο...

 

επίσης όταν επιλέγω να κάνω BackUp Current ROM, πάλι κάνει reboot και κολλάει στην οθόνη με το λογότυπο της ZTE και με αναμμένο το κόκκινο led.

 

δυστυζως δεν γνωριζω... εχω ομως την εντυπωση οτι στις προηγουμενες σελιδες τπαρχουν οδηγιες... αλλιως ριξε μια ματια στο xda... :)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Το έχω από πέρυσι το καλοκαίρι το κινητό αλλά για διάφορους λόγους τώρα το χρησιμοποίησα..Τελικά υπάρχει λύση στο γνωστό πρόβλημα με το wifi ή να μην το παιδεύω άδικα και να το πάρω απόφαση ότι δεν θα μπαίνει στο internet??Αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω πείτε μου σας παρακαλώ.. Ευχαριστώ πολύ..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Carl

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...