Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
τοτε θα το πάω για επισκευή...πιάνει μόνο όταν το πιέζω αρκετά προς τα μέσα,αν το σπρόξω ελαφρά με το νύχι πάει στην θέση 3δ αλλά η κάμερα δεν κάνει τίποτα...τον τζόγο που λέει ο φίλος joe bar τον είχε στην αρχή, αλλά τώρα μάλλον παράγινε και δεν πιάνει.

 

Αυτό είναι διαφορετικό, η συσκευή σου έχει πρόβλημα στο συγκεκριμένο σημείο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω το κινητο κανενα μηνα. του εχω φορτωσει αρκετες εφαρμογες κ διαπιστωνω οτι σε μερικα παιχνιδια (asphalt 6 hd) αρχιζει ανα διαστηματα να κολαει....

απ οτι βλεπω κ απο ενα τασκ μανατζερ που εβαλα, τρεχουν πολλες διεργασιες κ γενικα τρεχουν εφαρμογες που δεν τις εχω ανοιξει καν (πχ μετα απο επανεκκινηση). τι μπορω να κανω ; (ειναι ερωτηση που ταιριαζει πιο πολυ με τα γενικα του android κ οχι τοσο του κινητου αλλα σκεφτηκα ισως υπαρχει κανενα προγραμμα ή τασκ μανατζερ που να ταιριαζει για το εβο καλυτερα )

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι, δεν υπάρχει κάποιος task manager που να ειδικεύεται στα του Evo 3D. Επίσης έχε υπόψιν ότι η χρήση τέτοιων προγραμμάτων απαιτεί rooted συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο χρηστης https://www.youtube.com/user/1tompo1 γενικα εχει τρομερα Video.

 

Tα παιχνιδια γενικοτερα δεν ειναι και τα πιο καλογραμμενα και ειδικα της Fail loft.

 

ΠΧ αν βαλεις το Shadowgun το οποιο εχει απειρως καλυτερα γραφικα απο το Asphault θα δεις οτι το κινητο δε νιωθει μια.

 

Οποτε ειναι καθαρα θεμα της εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

από αυτούς που έχουν αλλάξει ρομ ξέρει κανείς αν υπάρχει καμία που να δουλεύει σωστά με ics & sense 4, γιατί από την htc δεν βλέπω φως (κανένα ελληνικό htc δεν έχει πάρει ICS ακόμα) όσο για sense 4 ........
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει κάποιος task manager που να ειδικεύεται στα του Evo 3D. Επίσης έχε υπόψιν ότι η χρήση τέτοιων προγραμμάτων απαιτεί rooted συσκευή.

οπότε για να μην κολαει το κινητο, τι να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

από αυτούς που έχουν αλλάξει ρομ ξέρει κανείς αν υπάρχει καμία που να δουλεύει σωστά με ics & sense 4, γιατί από την htc δεν βλέπω φως (κανένα ελληνικό htc δεν έχει πάρει ICS ακόμα) όσο για sense 4 ........

 

Επίσημα θα μας έρθει sense 3.6.

Όσο για τις ics που κυκλοφορούν έχουν αρκετα bug και σίγουρα δεν δουλεύει η κάμερα. Από κει κ πέρα εσυ αποφασίζεις... Υπάρχει μια απ τις virtous που π;λύνεται για καθημερινη χρήση(πάντα χωρίς κάμερα)

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα θα μας έρθει sense 3.6.

Όσο για τις ics που κυκλοφορούν έχουν αρκετα bug και σίγουρα δεν δουλεύει η κάμερα. Από κει κ πέρα εσυ αποφασίζεις... Υπάρχει μια απ τις virtous που π;λύνεται για καθημερινη χρήση(πάντα χωρίς κάμερα)

 

Το sense 3.6 τι θα είναι; Μια βελτίωση του 3.5;;Από όσο γνωρίζω μετα το 3.0 βγήκε το 3.5 και τωρα το 4.0 ή κανω λάθος;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κινητο κανενα μηνα. του εχω φορτωσει αρκετες εφαρμογες κ διαπιστωνω οτι σε μερικα παιχνιδια (asphalt 6 hd) αρχιζει ανα διαστηματα να κολαει....

απ οτι βλεπω κ απο ενα τασκ μανατζερ που εβαλα, τρεχουν πολλες διεργασιες κ γενικα τρεχουν εφαρμογες που δεν τις εχω ανοιξει καν (πχ μετα απο επανεκκινηση). τι μπορω να κανω ; (ειναι ερωτηση που ταιριαζει πιο πολυ με τα γενικα του android κ οχι τοσο του κινητου αλλα σκεφτηκα ισως υπαρχει κανενα προγραμμα ή τασκ μανατζερ που να ταιριαζει για το εβο καλυτερα )

To taskkiller που νομίζω είναι επι πληρωμή(δε την έχω κατεβάσει από το official market) είναι πολύ καλή και θα σε καλύψει. Στην ουσία, φτιάχνεις μια blacklist των εφαρμογών που θέλεις να κλείνουν μόλις σβήνεις την οθόνη.Οι εφαρμογές δηλαδή, θα ξανα ανοίξουν κανονικά αλλά η εφαρμογή θα τις δει και θα τις ξανακλείσει.Χωρίς ροοτ είχα καταφέρει να ελευθερώνω 400ΜΒ ραμ ενώ τώρα που έχω διαγράψει εφαρμογές που δε χρησιμοποιώ, μπορεί να μου απελευθερώσει και 540ΜΒ ραμ.Είμαι πολύ ικανοποιημένος.Δοκίμασέ το και πες μου τη γνώμη σου.

Link to comment
Share on other sites

Το sense 3.6 τι θα είναι; Μια βελτίωση του 3.5;;Από όσο γνωρίζω μετα το 3.0 βγήκε το 3.5 και τωρα το 4.0 ή κανω λάθος;

Η sense 3.6 που θα πάρει το EVO 3D είναι μια 4.0 χωρίς κάποια πραγματάκια.

Link to comment
Share on other sites

To taskkiller που νομίζω είναι επι πληρωμή(δε την έχω κατεβάσει από το official market) είναι πολύ καλή και θα σε καλύψει. Στην ουσία, φτιάχνεις μια blacklist των εφαρμογών που θέλεις να κλείνουν μόλις σβήνεις την οθόνη.Οι εφαρμογές δηλαδή, θα ξανα ανοίξουν κανονικά αλλά η εφαρμογή θα τις δει και θα τις ξανακλείσει.Χωρίς ροοτ είχα καταφέρει να ελευθερώνω 400ΜΒ ραμ ενώ τώρα που έχω διαγράψει εφαρμογές που δε χρησιμοποιώ, μπορεί να μου απελευθερώσει και 540ΜΒ ραμ.Είμαι πολύ ικανοποιημένος.Δοκίμασέ το και πες μου τη γνώμη σου.

έχω βάλει τασκ μανατζερ κ γενικα οταν τερματιζω εφαρμογες έχω καπου στα 300-350 ΜΒ ελευθερα, αλλα απ οτι βλέπω πολλες διεργασίες ανοιγουν απο μόνες τους ξανα.... Το κινητο παει σφαίρα γενικα... μονο σε ένα παιχνιδι αρχισε να ριχνει ανα διαστηματα ψηλοκολημα (αλλα δεν ειναι τοσο τραγικο)

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Το sense 3.6 τι θα είναι; Μια βελτίωση του 3.5;;Από όσο γνωρίζω μετα το 3.0 βγήκε το 3.5 και τωρα το 4.0 ή κανω λάθος;

 

Δεν ειμαι και σίγουρος αλλά απ ότι εχω καταλάβει θα είναι κάτι σαν το sense 4 χωρίς όμως κάποια πράγματα που σχετίζονται με την κάμερα η οποία είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με τις λειτουργίες του sense 4.

 

Οι νέες συσκευές της HTC θα έχουν έξυπνη?! Κάμερα. Χωρίς να εχω καταλάβει τι σημαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Έχει δοκιμάσει κανείς να γράψει βίντεο σε περιβάλλον με θόρυβο(δυνατή μουσική)ακούγεται καθαρά ο ήχος?
Link to comment
Share on other sites

Στο Posidonio μια χαρά ακούγεται ο Πάνος πάντως... :p

Κι έξω στην πόλη με φασαρία, πάλι ακούγεται μια χαρά...

 

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το gps προγραμμα ("Πλοηγηση HTC") που εχει μεσα, οταν πρωτομπηκα μου ανεφερε οτι ειναι δωρεαν για 30 μερες. Μετα προχωρωντας την διαδικασια initializing του, κατι εγραψε για εναρξη μεσα Απριλη (; :confused:)και τωρα που το ψαχνω δεν μπορω να βρω κατι σε ημερομηνια που θα ειναι valid, δεν εχει help-about κλπ. Τι συμβαινει; Ειναι για 30 μερες ή δουλευει και μετα απο αυτες;

 

Να πουμε και πως το https://www.htcsense.com/ δεν ανοιγει πλεον στο pc, δεν εχει περιεχομενο δλδ η σελιδα, αν και εχει αλλαξει εμφανιση. (ουτε απο το κινητο πλεον μπορεις να κανεις account κλπ)

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

Να πουμε και πως το https://www.htcsense.com/ δεν ανοιγει πλεον στο pc, δεν εχει περιεχομενο δλδ η σελιδα, αν και εχει αλλαξει εμφανιση. (ουτε απο το κινητο πλεον μπορεις να κανεις account κλπ)

Κάνουν αναβάθμιση στην υπηρεσία γι αυτό δεν είναι διαθέσιμη...

Link to comment
Share on other sites

:( Δεν είναι πολύ χρήσιμο...Υπάρχουν τόσες και τόσες εφαρμογές οι οποίες είναι κλάσεις ανώτερες.Κάποιες είναι και πολύ οικονομικές και μπορείς να κάνεις ένα ταξίδι χωρίς να χάσεις το στίγμα σου λόγω 3G σήματος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
:( Δεν είναι πολύ χρήσιμο...Υπάρχουν τόσες και τόσες εφαρμογές οι οποίες είναι κλάσεις ανώτερες.Κάποιες είναι και πολύ οικονομικές και μπορείς να κάνεις ένα ταξίδι χωρίς να χάσεις το στίγμα σου λόγω 3G σήματος.

 

Περισσότερα για τα προγράμματα πλοήγησης εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφου υπαρχουν πολλα που ειναι μαλιστα κλασεις ανωτερα, ας κανουμε προτασεις σε οποιο προγραμμα navigator δουλευουμε στο EVO 3D. Προσωπικα με ενδιαφερει καποιο που να εχει κυριως δυνατοτητα για χρηση ως πεζος (να μου δειχνει την συντομοτερη διαδρομη ειναι αυτο που ψαχνω βασικα, οταν θελω να παω καπου με τα ποδια η με ποδηλατο) και φυσικα να μην χρειαζεται data απο ιντερνετ (wifi ή 3G την ωρα που λειτουργει).

 

Δεν το εχω πειραξει ακομα αφου περιμενω την επισημη ics. Οποτε περιμενω οι προτασεις να μην αφορουν root. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν το εχω πειραξει ακομα αφου περιμενω την επισημη ics. Οποτε περιμενω οι προτασεις να μην αφορουν root. ;)

 

Στο link που δίνω ακριβώς από πάνω, όλες οι προτάσεις δεν απαιτούν root αλλά καμία από αυτές δεν είναι free. Είναι εμπορικά λογισμικά, υπάρχει πληθώρα επιλογών και διαβάζοντας εκεί θα καταλήξεις σε ποιο ταιριάζει περισσότερο στα δικά σου δεδομένα.

 

EDIT:

Επαναλαμβάνω... για εφαρμογές πλοήγησης συζητάμε αποκλειστικά στο θέμα που δίνω παραπάνω. Είναι θέμα κανονισμών και απαιτείται να γίνει σεβαστό από όλους.

 

(Οι off topic συζητήσεις αφαιρέθηκαν)

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...όλες οι προτάσεις δεν απαιτούν root...

 

Λεω να σου δωσω μια ευκαιρια να γινεις πιο εποικοδομητικος απο το να σβηνεις συνεχως ο,τι γραφω.:rolleyes:

Τι εννοεις με την παραπανω φραση γιατι νοημα δεν βγαινει; Ολες μπαινουν σε non-root, καποιες;

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα σβήστηκαν μιας και ο Γιάννης έδωσε παραπάνω ένα link, το οποίο αποτελεί και το θέμα στο οποίο γίνονται αυτές οι συζητήσεις. Κι επίσης καμία εφαρμογή πλοήγησης δε θέλει root! ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι εννοεις με την παραπανω φραση γιατι νοημα δεν βγαινει; Ολες μπαινουν σε non-root, καποιες;

 

Νομίζω ότι ήμουν ξεκάθαρος, το αυτό...

 

Κι επίσης καμία εφαρμογή πλοήγησης δε θέλει root! ;)

 

 

Αν ξεκαθαρίστηκε και αυτό ας επανέλθουμε στα της συσκευής και μόνο.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, επειδη θα αλλαξω κινητο και σκεφτομαι το 3d ειναι καποιος εδω που ειχε πριν το desire hd? με ενδιαφερει η συγκριση οσον αφορα την μπαταρια και την ποιοτητα φωτογραφιας .Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...