Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:wacko: δηλαδη? απλα μου λεει συνεχεια "ληψη διευθυνσης ΙΡ" και μενει εκει.

Τελος παντων δεν ειναι κανα σοβαρο προβλημα , απλα ελεγα μην ειναι θεμα rom να δοκιμάσω μια original .

όχι πιστεύω πως δεν είναι θέμα rom αλλά αυτό που σου είπα πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω JW1 με semaphore 2.5.0scbm. Διαβάζοντας τα όσα λέτε αξίζει να βάλω την Ελβετική με τον αντίστοιχο semaphore; Αν ναί, μετά τα wipe data θέλει ripartition και pit; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω JW1 με semaphore 2.5.0scbm. Διαβάζοντας τα όσα λέτε αξίζει να βάλω την Ελβετική με τον αντίστοιχο semaphore; Αν ναί, μετά τα wipe data θέλει ripartition και pit; Ευχαριστώ.

 

Δεν θέλει pit. Θα κάνεις wipe cache, wipe data και wipe dalvik cache.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

ουτε και repartition βεβαια (συμπληρωνω για αποφυγη παρεξηγησεων ;))

 

pit και repartiton γενικα πανε μαζι.

η τα βαζεις και τα δυο η κανενα αναλογα με την περισταση

Link to comment
Share on other sites

ουτε και repartition βεβαια (συμπληρωνω για αποφυγη παρεξηγησεων ;))

 

pit και repartiton γενικα πανε μαζι.

η τα βαζεις και τα δυο η κανενα αναλογα με την περισταση

 

Aπλά έχω συνηθίσει πάντα τα 3 wipe :)

Link to comment
Share on other sites

Aπλά έχω συνηθίσει πάντα τα 3 wipe :)

 

Το repartition δεν είναι wipe. Repartition γίνεται με το PIT και ξαναχωρίζεται η μνήμη ρομ σε system, data κλπ κλπ....

Tα 3 wipe είναι wipe cache, wipe data (factory reset), wipe dalvik

Link to comment
Share on other sites

Το repartition δεν είναι wipe. Repartition γίνεται με το PIT και ξαναχωρίζεται η μνήμη ρομ σε system, data κλπ κλπ....

Tα 3 wipe είναι wipe cache, wipe data (factory reset), wipe dalvik

 

Έχεις δίκιο, εκ παραδρομής έγραψα το wipe data ως wipe repartinion.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι

Έχω βάλει CM9 nighlty (έκδοση 25 Απριλίου) είναι μια χαρά όλα κομπλέ αλλά ναι μεν μου λέει ότι έχω 370 RAM και χωρίς πολλές εφαρμογές μου δείχνει σε φυσιολογικά πλαίσια ότι έχω διαθέσιμα 90-120 περίπου.

Κατέβασα το Autokiller Memory και έχω βάλει ρύθμιση Aggressive (82,90,98), επειδή βλέπω ότι η 4.0.4 έχει potential για παραπάνω διαθέσιμη μνήμη έχετε να μου προτείνετε κάτι για περισσότερα διαθέσιμα MB?

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι

Έχω βάλει CM9 nighlty (έκδοση 25 Απριλίου) είναι μια χαρά όλα κομπλέ αλλά ναι μεν μου λέει ότι έχω 370 RAM και χωρίς πολλές εφαρμογές μου δείχνει σε φυσιολογικά πλαίσια ότι έχω διαθέσιμα 90-120 περίπου.

Κατέβασα το Autokiller Memory και έχω βάλει ρύθμιση Aggressive (82,90,98), επειδή βλέπω ότι η 4.0.4 έχει potential για παραπάνω διαθέσιμη μνήμη έχετε να μου προτείνετε κάτι για περισσότερα διαθέσιμα MB?

 

370 είναι συνολικά η ραμ. Δεν έχεις να κάνεις κάτι μιας και δε χρειάζεται γιατί το κινητό δουλεύει άψογα ακόμα και με 50ΜΒ ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

το κυνηγι της παραπανω ελευθερης ραμ εφοσον δεν τη χρειαζεστε δεν καταλαβαινω που αποσκοπει...:rolleyes:
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Όντως, εγώ από όταν έβαλα ICS δεν το κοιτάζω καν αυτό το θέμα. Δουλεύει τόσο άψογα το multitasking ακόμα και με την default τιμή στα 48ΜΒ που δεν χρειάζεται να ασχολούμαι και να στεναχωριέμαι όταν βλέπω λίγη ελεύθερη ραμ :p
Link to comment
Share on other sites

370 είναι συνολικά η ραμ. Δεν έχεις να κάνεις κάτι μιας και δε χρειάζεται γιατί το κινητό δουλεύει άψογα ακόμα και με 50ΜΒ ελεύθερα.

 

Α εντάξει απλά γίνεται να σηκώσει εφαρμογές τύπου Soldiers Vs Zombies?

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την JW5 από εδώ (έκδοση με 3 αρχεία) με Semaphore 2.7.4sc και το κινητό λειτουργεί υποδειγματικά (του έβαλα και έναν Go Launcher βέβαια γιατί ο TW δε μ αρέσει). Modem XDJV1, άλλαξα το CSC σε EUR, κ όλα δουλεύουν ρολόι. Πως γίνεται να το κράζουν όλοι το JV1 εδώ και σε εμένα να έκατσε τόσο καλά :D
Link to comment
Share on other sites

Α εντάξει απλά γίνεται να σηκώσει εφαρμογές τύπου Soldiers Vs Zombies?

 

Δε ξέρω τι είναι αυτό, αλλά εννοείτε πως όταν δεν υπάρχει χώρος για κάποια εφαρμογή (το όριο αυτό ορίζεται από το low memory kill που πείραξες) τότε κλείνουν αυτόματα εφαρμογές που ήταν πολύ ώρα ανενεργές και αχρησιμοποίητες στην ram, οπότε ελευθερώνεται χώρος όταν χρειαστεί. Όσο δεν έχεις προβλήματα, μην το ψάχνεις το θέμα. Άστο να λειτουργεί όπως πρέπει (έτσι λειτουργεί το android)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την JW5 από εδώ (έκδοση με 3 αρχεία) με Semaphore 2.7.4sc και το κινητό λειτουργεί υποδειγματικά (του έβαλα και έναν Go Launcher βέβαια γιατί ο TW δε μ αρέσει). Modem XDJV1, άλλαξα το CSC σε EUR, κ όλα δουλεύουν ρολόι. Πως γίνεται να το κράζουν όλοι το JV1 εδώ και σε εμένα να έκατσε τόσο καλά :D

 

Αυτήν ακριβώς είχα στην πρώτη σελίδα. Μέχρι τώρα είσαι o πρώτος με θετικά σχόλια... :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ο δεύτερος! Και σε μένα δουλεύει πολύ καλά και έχει καλύτερες ταχύτητες από τα αλλά. Αυτονομία και αλλά bugs δεν παρατήρησα. Αλλά και στο xda λένε ότι δουλεύει καλά. Πού υπάρχει αυτό? Είναι καινούριο?
Link to comment
Share on other sites

Ο δεύτερος! Και σε μένα δουλεύει πολύ καλά και έχει καλύτερες ταχύτητες από τα αλλά. Αυτονομία και αλλά bugs δεν παρατήρησα. Αλλά και στο xda λένε ότι δουλεύει καλά. Πού υπάρχει αυτό? Είναι καινούριο?

 

Όχι είναι η Σλοβάκικη/Τσέχικη JW5 που είχα στην πρώτη σελίδα του θέματος με τις επίσημες αναβαθμίσεις, και όσοι τη δοκιμάσανε είπανε ότι η JW5 με το JW4 modem (η Ελβετική/Πορτογαλική) αντί για JV1 που έχει αυτή, δουλεύει καλύτερα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε αυτή με το JV1 modem είχα προβλήματα που δεν ξέρω αν σχετίζονται με το modem.

Μου έκανε καθημερινά 1-2 επανεκκινήσεις.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η τσεχικη είχε μεγάλο θέμα με τo μικρόφωνο, δεν με άκουγε κανείς σωστά!

 

O tw4 έχει επίσης θέμα και μου κόλλαγε συνεχώς και με ελβετική. Απ' όταν έβαλα go κανένα κόλλημα...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η τσεχικη είχε μεγάλο θέμα με τo μικρόφωνο, δεν με άκουγε κανείς σωστά!

 

O tw4 έχει επίσης θέμα και μου κόλλαγε συνεχώς και με ελβετική. Απ' όταν έβαλα go κανένα κόλλημα...

 

Ναι ο touchwiz ειναι προβληματικος, και στην jw4.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω 1 galaxy ενός φίλου και θέλω να του κάνω αναβάθμιση.

Έχει τώρα eclair 2.1 XWJM5

Μπορώ να περάσω κατευθείαν την 2.2.1 XWJS8 ?

Πρέπει να κάνω και repartition μαζί?

Πωπω τα έχω ξεχάσει όλα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω 1 galaxy ενός φίλου και θέλω να του κάνω αναβάθμιση.

Έχει τώρα eclair 2.1 XWJM5

Μπορώ να περάσω κατευθείαν την 2.2.1 XWJS8 ?

Πρέπει να κάνω και repartition μαζί?

Πωπω τα έχω ξεχάσει όλα:lol::lol:

Ναι κανε του repartition κανονικα.Βαλτου την js8 ή την 2.3.6 jw5 Ελβετιας...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν ακριβώς είχα στην πρώτη σελίδα. Μέχρι τώρα είσαι o πρώτος με θετικά σχόλια... :p

 

Εγώ σε αυτή με το JV1 modem είχα προβλήματα που δεν ξέρω αν σχετίζονται με το modem.

Μου έκανε καθημερινά 1-2 επανεκκινήσεις.

 

Και εγω εχω προβλημα με την JW5 (την ολλανδικη περασα) με αυτο το μοντεμ, συγκεκριμενα την εβαλα σε ενα φιλο μου παντα με semaphore και τωρα εχει κατεβει Κρητη να ψηφισει και λεει οτι του κανει αρκετα restart...(μεχρι που απειλησε οτι αν του το φτιαξω μολις γυρισει δεν θα μου το ξαναδωσει να του το πειραξω...)

 

Του αδερφου μου απο το Πασχα του περασα JW4 και semaphore και δουλευει απροβληματιστα απο οτι μου λεει, μαλλον καλυτερα και απο JW1.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...