Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα. Εχω τον αθάνατο γαλαξία και ακόμη αντέχει. Φοράω 4.4.3 και snapshot M5. Δεν κολλάει σχεδόν καθόλου. Εχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο εξίσου σταθερό και γρήγορο;

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

ειμαι root και πηγα να φλασαρω τη SPIRIT

ακολουθωντας τα παρακατω βηματα απο δω

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s-i9000/i9000-development/rom-t2837220

 

-WIPE DATA/FACTORY RESET

-WIPE CACHE

-FORMAT SYSTEM

-FLASH THE ROM THEN RECOMMENDED GAPPS

-REBOOT SYSTEM

 

Το 3ο βημα ομως ελειπε (FORMAT SYSTEM)

δε το εβρισκα κι ετσι σταματησα!

τι εχω παραλειψει και δε μου το εμφανιζει?

 

κι επειδη δεν ειμαι και πολυ σχετικος

χρησιμοποιω και Titanium backup, αυτο θεωρειται TWRP recovery?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχει οδηγος διαθεσιμος στα ελληνικα για αυτα τα προβληματα( Τι κάνω αν στην JVQ/JVR rom κάνει αναγκαστικό κλείσιμο η διεργασία com.android.phone;

- Τι κάνω αν στην JVT rom κάνει αναγκαστικό κλείσιμο η διεργασία com.android.phone; ).

 

εγινα root εχει την 2,3,6 xxjw4 κ θελω να λυσω ενα προβλημα που ειχε κ πριν στην κληση χανεται η οθονη δεν εχω επιλογες για την κληση κ δεν δουλευει τιποτα μετα αν δεν βγαλω μπαταρια,το κιν δουλευει κανονικα μονο αν εχω συνδεμενα ακουστικα

Edited by stayros83
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια εχω jetpack custom rom.Θελω να μου πειτε μια ελαφρια ρομ μονο για παιχνιδια.Διοτι το χρησιμοποιει μονο ο γιος μου για παιχνιδακια και καποια δεν τα παιζει η κολλαει.Σαν κινητο δεν το χρησιμοποιω καθολου
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ?χρονια πολλα!;)

 

Για παιχνίδια βάλε αυτή... [ROM] GamerzRom Ninja v11 with RTL JW5 Odexed with 385MB RAM.και χρόνια πολλά. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28151174#post28151174

Edited by splus

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω jetpack custom rom.Θελω να μου πειτε μια ελαφρια ρομ μονο για παιχνιδια.Διοτι το χρησιμοποιει μονο ο γιος μου για παιχνιδακια και καποια δεν τα παιζει η κολλαει.Σαν κινητο δεν το χρησιμοποιω καθολου

 

 

 

 

Για παιχνίδια βάλε αυτή... [ROM] GamerzRom Ninja v11 with RTL JW5 Odexed with 385MB RAM.και χρόνια πολλά. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28151174#post28151174

 

 

Πολύ σωστός!!

Ότι καλύτερο και σταθεροτερο κυκλοφορεί για games.

Δοκιμασμένη και από εμένα,οποτε συμφωνώ απόλυτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός!!

Ότι καλύτερο και σταθεροτερο κυκλοφορεί για games.

Δοκιμασμένη και από εμένα,οποτε συμφωνώ απόλυτα!!!

 

Τωρα ειδα τα μηνυματα οκ παιδια θα τη βαλω αμεσα.Καλη χρονια με υγεια σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια,

εχω εναν φιλο που ξεθαψε το galaxy s gti9000 και θα ηθελα να μαθω πια rom να του βαλω που να μην εχει προβληματα.

Απο οτι ειδα εχει την Gingerbread 2.3.3 χωρις να ειναι root(cf-root).Nα του αφησω αυτην η μου προτεινεται καποια πιο νεα και καλυτερη και αν ναι απο που κατεβαζω.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Η JW8 εδω: I9000XWJW8 (EUR) (έκδοση 20 Ιουνίου - αρχικά για Vodafone Αυστραλίας, εδώ τελείως sim free με ελληνικές ρυθμίσεις).

Βάλε την JW8, είναι η ίδια από το νήμα Eπίσημα Samsung firmwares και οδηγός εγκατάστασης με Odin

Αν θές να το κάνεις root περνάς και Semaphore 2.7.4, Οδηγός εγκατάστασης Semaphore

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την mackay rom 4.4.4 και ηταν πολυ καλη δεν λεω και γρηγορη

Τωρα για πλακα περασα την joyos που ξαθαψα απο καποιο site , περασα στην rom την μεταφραση στα Ελληνικα που ειχα απο προυγουμενη joyos αλλου κινητου και εχω Ελληνικη joyos sto galaxy S και εχω iphone look

 

 

[ATTACH]55629[/ATTACH]

 

[ATTACH]55630[/ATTACH]

 

[ATTACH]55631[/ATTACH]

 

[ATTACH]55632[/ATTACH]

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα φίλοι,μηπως εχει κατεβάσει κάποιος απο παλιά το resque kit για το galaxy s,ψαχνω στο net αλλα εχουν κοπεί τα link..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

rescue kit εννοεις το odin ?

Εδω εχω το odin και οδηγιες στα Ελληνικα πως να κανεις recovery και μετα να βαλεις new CM recovery :

http://www.mediafire.com/download/5p9bmwwvw08x4b5/DDJV9.zip

ελπιζω να σε βοηθησα

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να ρωτήσω κάτι παιδιά. Ένας φίλος κλειδώθηκε από το κινητό του (κάνε παιδιά να δεις καλό) και επειδή δεν ήταν στο WiFi του ζητάει email/password αλλά δεν μπορεί να κάνει κάτι.

 

Το πήγε Public και σε άλλα μαγαζιά αλλά δεν είδε φως. Υπάρχει λύση;

 

Μπορεί ίσως να περάσει CWM και μετά με κάποιο aroma file manager να μεταφέρει τα αρχεία των επαφών στην SD;

 

Το κινητό είναι τελείως stock.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά. Ένας φίλος κλειδώθηκε από το κινητό του (κάνε παιδιά να δεις καλό) και επειδή δεν ήταν στο WiFi του ζητάει email/password αλλά δεν μπορεί να κάνει κάτι.

 

Το πήγε Public και σε άλλα μαγαζιά αλλά δεν είδε φως. Υπάρχει λύση;

 

Μπορεί ίσως να περάσει CWM και μετά με κάποιο aroma file manager να μεταφέρει τα αρχεία των επαφών στην SD;

 

Το κινητό είναι τελείως stock.

 

τι εννοεις κλειδωθηκε ? ειχε βαλει pin και δεν το θυμαται τωρα?

τις επαφες που τις ειχε ? στην καρτα ή στο google?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις κλειδωθηκε ? ειχε βαλει pin και δεν το θυμαται τωρα?

τις επαφες που τις ειχε ? στην καρτα ή στο google?

 

Είχε βάλει pattern και είχε κλειδωθεί απ' έξω μετά από πολλές προσπάθειες. Ζητούσε email+password αλλά δεν ήταν στο ίντερνετ/data και δεν μπορούσε να μπει.

 

Anyway, κατάφερε να μπει με το email/pass (ούτε αυτός δεν ξέρει πως...).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χρόνια πολλά σε ολους

Ποια η καλύτερη Ρομ που να έχει ταχύτητα απο τη μια χωρίς λαγκς και βασικό να μην ξεζουμιζει τη μπαταρία? Θενξ

:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ημουν πολύ καιρό με slim 3.1. Τελικά διαπίστωσα πως δεν έτρεχε σχεδον τιποτα απο παιχνιδια :p Επειδη πηρα νεα συσκευη πριν λιγες μερες ειπα ας το γυρισω σε στοκ να δουλευει σωστα. Εβαλα JWB με semaphore 2.7.4scbm, ξηλωσα και αρκετο bloat, το γυρισα και σε ext4 και παει πολυ καλά.

Εψαχνα το Voodoo Sound ομως και δεν υπαρχει πλεον στο play store. Τι παιχτηκε; Αλλαξε ονομα μηπως; Καταργηθηκε; Που θα το βρω;

 

Παντως ο γαλαξιας εμεινε για καθημερινη χρηση σαν κυρια συσκευη στα χερια μου απο τις 9/9/2011 μέχρι τις 22/4/2015. Μαλιστα δεν εχω αλλαξει ποτε μπαταρια. Απιστευτο μου φαινεται... Τι περασαμε με αυτον. Φλασαρισματα καθημερινα, πειραματα (τοσο σε software τοσο και σε hardware με το GPS), τουμπες κλπ. Βασικά ακόμα θα τον εχω για κυριο κινητο μεχρι να βγαλω ακρη με το καινουριο επειδη το εστειλα πισω :p

 

Και μια αναμνηστική φωτογραφία με ο,τι απεμεινε απο το ξεφλουδισμενο bezel (σκοπευα να το ξεφλουδισω ολο αλλα σταματησα εκει γιατι βαρεθηκα)

http://postimg.org/image/age2hgbpp/

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Ημουν πολύ καιρό με slim 3.1. Τελικά διαπίστωσα πως δεν έτρεχε σχεδον τιποτα απο παιχνιδια :p Επειδη πηρα νεα συσκευη πριν λιγες μερες ειπα ας το γυρισω σε στοκ να δουλευει σωστα. Εβαλα JWB με semaphore 2.7.4scbm, ξηλωσα και αρκετο bloat, το γυρισα και σε ext4 και παει πολυ καλά.

Εψαχνα το Voodoo Sound ομως και δεν υπαρχει πλεον στο play store. Τι παιχτηκε; Αλλαξε ονομα μηπως; Καταργηθηκε; Που θα το βρω;

 

Παντως ο γαλαξιας εμεινε για καθημερινη χρηση σαν κυρια συσκευη στα χερια μου απο τις 9/9/2011 μέχρι τις 22/4/2015. Μαλιστα δεν εχω αλλαξει ποτε μπαταρια. Απιστευτο μου φαινεται... Τι περασαμε με αυτον. Φλασαρισματα καθημερινα, πειραματα (τοσο σε software τοσο και σε hardware με το GPS), τουμπες κλπ. Βασικά ακόμα θα τον εχω για κυριο κινητο μεχρι να βγαλω ακρη με το καινουριο επειδη το εστειλα πισω :p

 

Και μια αναμνηστική φωτογραφία με ο,τι απεμεινε απο το ξεφλουδισμενο bezel (σκοπευα να το ξεφλουδισω ολο αλλα σταματησα εκει γιατι βαρεθηκα)

http://postimg.org/image/age2hgbpp/

 

Εγώ το πούλησα και το μετάνιωσα. :(

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνε στις αγγελιες να το ξαναβρεις χαχαχα

 

Μπα αν δεν είναι το δικό μου που το είχα, κυριολεκτικά, άψογο δεν λέει!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...