Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol::lol::lol: αν με κούρασες λέει...

1) με την aokp και με την slim bean

2) με στοκ κερνελ έπαιζε καλά, απο τότε που βάλανε τον semaphore μου έκανε κάτι πολύ μικρά σπασιματάκια

3) στοκ

4) ίδιες είναι, μόνο που η slim σου δίνει την αίσθηση στην αρχή ότι είναι πιο γρήγορη, μετά όταν πιάσεις και βάζεις εφαρμογές είναι τα ίδια

 

 

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις.Θα το σκεφτω και αναλογα τη διαθεση που θα εχω το βραδακι ή θα flashαρω ή θα το αφησω οπως ειναι(αλλωστε ηδη γλυκοκοιταω το S2 :rolleyes: )

Τωρα για την κουραση σου ειμαι διατεθημενος να σε κερασω ενα καφεδακι :D:D αλλα απ'οτι διαβασα η συναντηση των μελων του myphone θα γινει στη Θεσσαλονικη (16-12-12) αλλα εγω ειμαι Αθηνα και μου πεφτει λιγο μακρια....:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα πάντως τρέχει μια χαρά το temple run. Είμαι με slim 3 (και ούτε καν wipe data δεν έκανα από την 2,9) με semaphore 2,5s.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τρέχει μια χαρά το temple run. Είμαι με slim 3 (και ούτε καν wipe data δεν έκανα από την 2,9) με semaphore 2,5s.

 

εμένα τώρα που είμαι με την c-rom που στην ουσία είναι μια slimbean με NX launcher μου κολάει λίγο στο subway surf που είναι ίδια ψιλοβλακιούλα με το templerun πάλι sema kernel

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τρέχει μια χαρά το temple run. Είμαι με slim 3 (και ούτε καν wipe data δεν έκανα από την 2,9) με semaphore 2,5s.

 

εμένα τώρα που είμαι με την c-rom που στην ουσία είναι μια slimbean με NX launcher μου κολάει λίγο στο subway surf που είναι ίδια ψιλοβλακιούλα με το templerun πάλι sema kernel

 

Παντως απο οτι καταλαβα κανενας σας δεν εχει τοσο τραγικο lagαρισμα στο temple run σαν εμενα ( τοσο πχ.που να μην ανταποκρινεται στα στριψιματα ή το πιο κουφο...να εχεις παρει το bonus-δωρο με το κοκκινο ανθρωπακι που στριβει μονο του,τρεχει γρηγορα και περναει μεσα απο εμποδια και οταν τελειωσει ο δρομος αυτο να πεσει ευθεια μεσα στη θαλασσα....) Μιλαμε για τετοιο κολλημα....Αντε ψηθηκα σιγα σιγα...μαλλον το βραδυ παω για slimbean για δευτερη φορα ...(ειχα ξαναβαλει αλλα με ειχε τρελανει στα reboot και στα reboot σε recovery και την ξηλωσα)

Μαλλον αυτη τη φορα δεν θα αρκεστω στα 3 wipe.Λεω να σβησω και εσωτερικη μνημη και εξωτερικη sd card.Να παω για καθαρο install για να ειμαι σιγουρος ;)

Link to comment
Share on other sites

Εξωτερική sd δε νομίζω πως υπάρχει λόγος :) αλλά αν θέλεις το κάνεις. Ένα δείγμα από temple run σε μένα, αλλά δεν προχώρησα σε bonus που λες ότι τρέχει μόνο του.

https://www.dropbox.com/s/39fyv0nbzlogitr/DSCF0756.AVI γενικά δεν έχω προχωρήσει καθόλου γιατί δεν το είχα, απλά το έβαλα απο περιέργεια να δω αν lagarei. Πάντως έχω και εγκατεστημένες καμια 80αριά εφαρμογές στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Εξωτερική sd δε νομίζω πως υπάρχει λόγος :) αλλά αν θέλεις το κάνεις. Ένα δείγμα από temple run σε μένα, αλλά δεν προχώρησα σε bonus που λες ότι τρέχει μόνο του.

https://www.dropbox.com/s/39fyv0nbzlogitr/DSCF0756.AVI γενικά δεν έχω προχωρήσει καθόλου γιατί δεν το είχα, απλά το έβαλα απο περιέργεια να δω αν lagarei. Πάντως έχω και εγκατεστημένες καμια 80αριά εφαρμογές στη συσκευή.

 

Καταρχην (επειδη μεχρι τωρα,κακως δεν το εχω κανει...) να σε ευχαριστησω για τον πολυ καλο οδηγο που εκατσες και εφτιαξες για τη slimbean...Μας εχεις βοηθησει παρα πολυ.! Και τωρα στο θεμα μας... : Το ξερω οτι η sd card δεν εχει μεσα αρχεια συστηματος αλλα ειπα να την καθαρισω ετσι κ αλλιως..Οσο για τις 80 εφαρμογες που λες πως εχεις, εγω αντιστοιχα εχω 56 δικες μου και 86 συστηματος...Αρα με 56 δεν δικαιολογειτε να κανει τετοια το τηλεφωνο :(:( Οποτε ενας λογος παραπανω να κανω ολοκαθαρο install !! Και αυτη τη φορα θα προσπαθησω να βρω το χρονο να στησω τις εφαρμογες απο play store και να γυρισω οσο το δυνατον λιγοτερες απο titanium....

Αυτα και βλεπουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να τον ανανεώνω από δω και πέρα τον οδηγό για αυτό και έμεινε στην έκδοση 2,9... (Κάποιος μπάτσος του φόρουμ ονόματα δε λέμε μου έβγαλε τα δικαιώματα guide editor)

Καλά θα κάνεις να κάνεις καθαρό install, δε βλάπτει. Πέρνα την 3,0 όσο πιο καθαρή μπορείς και από κει και πέρα περνάς τις αναβαθμίσεις όπως λέει ο δημιουργός της slim. Πάντως και στην 3.0 αυτός πρότεινε και wipe data, αλλά εγώ δεν έκανα. Επίσης και στην 2,9 που δεν έλεγε τίποτα για full wipe, εμένα δεν άνοιγε με τίποτα το κινητό οπότε αναγκαστηκά έκανα wipe data :rolleyes: Δε βγάζεις άκρη με αυτά, καλό είναι το full wipe, αλλά καταντάει κουραστικό... Και σε κάποιους μπορεί να μην χρειάζεται ενώ άλλοι να έχουν προβλήματα αν δεν το κάνουν. Μυστήριο πράμα :p

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να τον ανανεώνω από δω και πέρα τον οδηγό για αυτό και έμεινε στην έκδοση 2,9... (Κάποιος μπάτσος του φόρουμ ονόματα δε λέμε μου έβγαλε τα δικαιώματα guide editor)

Καλά θα κάνεις να κάνεις καθαρό install, δε βλάπτει. Πέρνα την 3,0 όσο πιο καθαρή μπορείς και από κει και πέρα περνάς τις αναβαθμίσεις όπως λέει ο δημιουργός της slim. Πάντως και στην 3.0 αυτός πρότεινε και wipe data, αλλά εγώ δεν έκανα. Επίσης και στην 2,9 που δεν έλεγε τίποτα για full wipe, εμένα δεν άνοιγε με τίποτα το κινητό οπότε αναγκαστηκά έκανα wipe data :rolleyes: Δε βγάζεις άκρη με αυτά, καλό είναι το full wipe, αλλά καταντάει κουραστικό... Και σε κάποιους μπορεί να μην χρειάζεται ενώ άλλοι να έχουν προβλήματα αν δεν το κάνουν. Μυστήριο πράμα :p

 

Λοιπον επανερχομαι με νεοτερα..:

Το τηλεφωνο εχει τη slimbean 3.0 απο εχθες τα μεσανυκτα....Εγιναν τα 3 wipe και εγινε και format sd card.Την εξωτερικη αποφασισα να μην την πειραξω...Μαλιστα της περασα και τα αναλογα αρχεια και flashαρα απο αυτην...Ολα καλα με την εγκατασταση και φυσικα ,πρωτη δοκιμη,εγκατασταση temple run και τσεκαρισμα για lag....Τιποτα.....ολα τρεχαν νερακι..!

Μετα εισοδο στο playstore και εγκατασταση ολων των απωντων εφαρμογων απο εκει...Απο titanium δεν γυρισα τιποτα....Ξεμπερδεψα στις 2:45 οποτε ,που αντοχη για τσεκαρισμα....Σημερα στη δουλεια λεω ας δοκιμασω για 2 λεπτα το temple run... :( Τρελα κολληματα....Τελικα ομως ανακαλυψα τι φταιει.... : Το Θεμα !!! Μολις απεγκατεστησα το cobalt theme και γυρισα στο stock,ολα επανηλθαν και εγιναν οσο smooth ηταν και πριν...!!!

Οποιος εχει τη διαθεση να το τεσταρει ας κατεβασει θεμα απο το store να δουμε αν συμβαινει και σε αλλους....

Link to comment
Share on other sites

full wipe πως γινετε? μεσα απο recovery ή σβηνοντας την εσωτερικη sd?και λινκ με τον οδηγο για την slimbean αν γινετε;Ευχαριστω

 

Αν είσαι με custom rom μέσα από recovery κάνεις wipe data/factory reset (=επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που έχει και στις ρυθμίσεις)

Αν έχεις stock rom με stock kernel γίνεται και απο τις ρυθμίσεις αλλά και από recovery.

 

Οδηγοί γενικώς εδώ

Slimbean εδώ

Μόνο που δεν είναι ανανεωμένα τα λινκ. Οπότε τα δίνω και εδώ:

Slimbean 3.0

Slim gapps

 

Αφού υπάρχει συγκεκριμένο θέμα για την slimbean καλό είναι οτιδήποτε αφορά την συγκεκριμένη ρομ να πηγαίνει εκεί :) (απορίες, προβλήματα κλπ)

 

@tolisfz6

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά έβαλα αυτό το θέμα και δεν μου λαγκάρει πάλι το παιχνίδι. Μήπως εννοείς κάποιο άλλο; Γιατί έχει πολλά Cobalt.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

full wipe πως γινετε? μεσα απο recovery ή σβηνοντας την εσωτερικη sd?και λινκ με τον οδηγο για την slimbean αν γινετε;Ευχαριστω

 

απο recovery

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=346549

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που δεν είναι ανανεωμένα τα λινκ. Οπότε τα δίνω και εδώ:

Slimbean 3.0

Slim gapps

 

Ανανεώθηκαν τα link στον οδηγό της SlimBean.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

@tolisfz6

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά έβαλα αυτό το θέμα και δεν μου λαγκάρει πάλι το παιχνίδι. Μήπως εννοείς κάποιο άλλο; Γιατί έχει πολλά Cobalt.

 

Αυτο που εβαλες εννοουσα... Αλλα αφου σε εσενα δεν κανει κολληματα τοτε κατι αλλο θα ειναι....Θα δω πως θα παει στην πορεια και βλεπουμε. :rolleyes:

 

Edit: Και 3 λεπτα αργοτερα απο αυτο που σου εγραψα....κοιταω το τηλεφωνο και ειχε μπει σε recovery...:mad::mad: Τα νευρα μου...Τελικα θα ψαξω να το δωσω γυρω στα 150€ και στις γιορτες βαζω τη διαφορά απο την τσεπη μου και παιρνω S2....Ε δεν θα μου σπασει να νευρα μια συσκευη....(Οποια και αν ειναι.Ακομα και το πρωην αγαπημενο μου..!! )

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τον Semaphore,

τι επιλογές έχουμε από Kernels για φασολάκι;

 

devil, mackay αλλά θα πρότεινα εύκολα semaphore

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Θενκς.

Ψάχνω κάτι με καλύτερη αυτονομία από τον default της CM10.

 

νομίζω δυστυχώς δεν θα βρεις...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ας πέσω μαχόμενος! :)

Thank's anyway!

 

Ο devil στην αυτονομια τα παει καλυτερα παντως σε σχεση με τον semaphore...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας.

Εδώ και δύο μέρες και ενώ τόσο καιρό δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, δεν μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνο με τον Η/Υ.

Δεν το βλέπει, σαν να μην υπάρχει, οπότε δεν μπορώ ούτε να βάλω ούτε να πάρω αρχεία.

Το χειρότερο είναι ότι όταν το βάλω σε Download mode ούτε το Odin το βλέπει για να μπορέσω να τα ξαναπεράσω.

Στο τηλέφωνο έχω περάσει την 2.3.6 (JW5), semaphore 2.7.4sc και κάποια mods (XWJW5-Boeffla-Mod-V4.1-Stock) για να έχω % μπαταρία και CRT-OFF

Samsung Galaxy S

CyanogenMod 10.2 Stable

Kernel.......: Stock

Modem......: XXJVT

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά όταν τα βάζω μου δείχνει φόρτιση. Πάντως θα το δοκιμάσω και θα σου πω

Samsung Galaxy S

CyanogenMod 10.2 Stable

Kernel.......: Stock

Modem......: XXJVT

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά όταν τα βάζω μου δείχνει φόρτιση. Πάντως θα το δοκιμάσω και θα σου πω

 

Δεν έχει σημασία που φορτίζει. Μπορεί να μην έχουν κοπεί τα καλώδια της φόρτισης, αλλά των δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...