Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιος που εχει περασει το modem της jvu σε jw5 να μας πει τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω προβλημα.εσβησε το κινητο σταματησε στην αρχικη δεν κανει τιποτα.κατεβασα 2.3.5 προσπαθω μεσο οδιν αλλα τιποτα κολαει.στο recovery den mpainei.πεθανε/
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει σε Download Mode (Home - Volume Down - Power) για να περάσεις μία επίσημη Gingerbread;

Αφού ανοίγει το κινητό τότε μάλλον φτιάχνεται.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

μονο σε download mode μπαινει.δεν κανει τιποτα αλλο

 

μπαινει αλλα δεν την περνει κολαει

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Τότε ακολουθείς τον οδηγό και λογικά δε θα έχεις πρόβλημα.

Βεβαιώσου ότι έχεις περάσει τα drives στον υπολογιστή σου και τρέξε το Odin ως Administrator.

Επίσης δοκίμασε να κατεβάσεις ξανά τη ROM ή κάποια άλλη μήπως και δεν σου κατέβηκε σωστά.

Φλάσαρε με τρία αρχεία, re-partition και pit.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επανεκκίνηση στον υπολογιστή σου, βγάλε την μπαταρία από το κινητό, βάλε την σε κανένα δεκάλεπτο πάλι και ξαναδοκίμασε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κανε πρώτα ένα repartition και βγάλε τη μπαταριά για κανα λεπτό και περνά μετά αφού κανείς reset στο Odin κάποια rom και σίγουρα θα δουλέψει
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως κανω βαζω το pit 512 sto odin ,repartition ενωνω το κινητο το βρισκει παταω start.to κανει γραφει pass.βγαζω μπαταρια περιμενω το ξαναβαζω se download mode ξετικαρω το repartition βαζω τα τρια αρχεια (εχω κανει ρεσετ το οdin)παταω start kai kolaeiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ekei.
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει περασει το modem της jvu σε jw5 να μας πει τι παιζει?

 

Σε εμενα η jw5 με μοντεμ jvu δουλευει αψογα εδω και 10 ημερες...Εχω και go launcher και go sms και XWJW5 boeffla blue theme και περιπου 45 εφαρμογες εγκατεστημενες οποτε θεωρω οτι ειναι σχετικα "φορτωμενο"....

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα η jw5 με μοντεμ jvu δουλευει αψογα εδω και 10 ημερες...Εχω και go launcher και go sms και XWJW5 boeffla blue theme και περιπου 45 εφαρμογες εγκατεστημενες οποτε θεωρω οτι ειναι σχετικα "φορτωμενο"....

 

Με 50-100 εφαρμογές είναι light φίλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν γινεται τιποτα σταματαει το pit 512 δεν ειναι?

 

ναι 512 ειναι...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα η jw5 με μοντεμ jvu δουλευει αψογα εδω και 10 ημερες...Εχω και go launcher και go sms και XWJW5 boeffla blue theme και περιπου 45 εφαρμογες εγκατεστημενες οποτε θεωρω οτι ειναι σχετικα "φορτωμενο"....
Σε ευχαριστω φιλε μου.Οντως δουλευει αψογα η jw5 και γι αυτο το λογο ρωτησα για το μοντεμ αν το εχει δοκιμασει κανεις,γιατι δεν θελω να την χαλασω. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

ολοι εχετε την ελβετικη jw5??
Πιστευω αρκετοι.Ειναι η καλυτερη gingerbread.
Link to comment
Share on other sites

Με 50-100 εφαρμογές είναι light φίλε μου :)

 

Χαχα, εγω που εχω 210 τι θεωρουμαι; Ακου φορτωμενο στα 45... :D

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, εγω που εχω 210 τι θεωρουμαι; Ακου φορτωμενο στα 45... :D

 

Εγω εγινα slim με ~60 εφαρμογες!(που τις μαζεψα απο τις 160-που τις μαζεψα απο τις 350-που τις μαζεψα απο τις 500!!:lol: ) :p

 

Γενικα ~200 εφαρμογες ειναι νορμαλ πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω wifi απο on telecoms

προσφατα εγκατεστεισα το GT_I9000_XXJW4_XXJW4_OXAJW4_Sbl firmware.

To wifi μου κανει συνεχως αποσυνδεσεις καθε 2-3 λεπτα και μετα ξανασυνδεεται.

Και το GT_I9000_XWJVW_XXJVT_OXXJV9_Sbl το ιδιο.

Εχει να κανει μήπως οτι η on εχει static ip ?

πώς μπορω να διορθωσω το προβλημα ?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, εγω που εχω 210 τι θεωρουμαι; Ακου φορτωμενο στα 45... :D

 

Εμα βρε Αλεξανδρε.Και τις χρησιμοποιεις ολες...;:rolleyes:

Εγω αυτες που εχω αναγκη ειναι μια 50ρια, και εχω ακομη αλλες 60 για να περνα ευχαριστα ο χρονος :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εμα βρε Αλεξανδρε.Και τις χρησιμοποιεις ολες...;:rolleyes:

Εγω αυτες που εχω αναγκη ειναι μια 50ρια, και εχω ακομη αλλες 60 για να περνα ευχαριστα ο χρονος :)

Σωστος ο Ηρακλης!!!

Τις ιδιας αποψης ειμαι κι εγω.

Λοιπον αυτη η jw5 ειναι ολα τα λεφτα,η μοναδικη gb που δουλευει σωστα (σε μενα τουλαχιστον :p).Το gps κλειδωνει σε χρονο μηδεν οπου κι αν ειμαι (τι να πει και το sii που πρεπει να παρω τηλεφωνο τον φιλο μου τον αστροναυτη να με ενημερωσει για την θεση των δορυφορων για να το βαλω ακριβως απο κατω τους :lol:),λειτουργια απροβληματιστη,κρεμασματα-κολληματα μηδεν,ταχυτατη,προβλημα με τον tw επισης κανενα τοσες μερες που το λιωνω,η μπαταρια δεν παιρνει χαμπαρι τιποτα,μεχρι και το bt για πρωτη φορα με gb δουλευει σωστα :blink: !!!

να πω οτι την εχω με semaphore 2.7.4sc και convert του file system σε ext4

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εμα βρε Αλεξανδρε.Και τις χρησιμοποιεις ολες...;:rolleyes:

Εγω αυτες που εχω αναγκη ειναι μια 50ρια, και εχω ακομη αλλες 60 για να περνα ευχαριστα ο χρονος :)

 

Χρησιμοποιώ πολλές. Δε λέω ότι τις χρησιμοποιώ όλες κάθημερινά φυσικά, αλλά αν ας πούμε μου έρθει να παίξω ένα παιχνίδι που μ'αρέσει ή να κάνω κάτι έκτακτα με κάποια εφαρμογή δε μου λείπει, είναι εκεί. Το τηλέφωνό μου είναι γεμάτο με εφαρμογές και έτσι πρέπει να είναι κατά την άποψη μου, έχω smartphone και το χαίρομαι. Το θέμα είναι ότι έχω επέμβει προσωπικά σε κάποιες που έκαναν πράγματα που δεν ήθελα, ή άνοιγαν όταν δεν ήθελα, και τους το έχω κόψει. Και φυσικά αν δεν μπορώ να αλλάξω κάποια κακή συμπεριφορά, πάει στα σκουπίδια.

 

Δυστυχώς επειδή δεν μπορούν/θέλουν να το κάνουν πολλοί αυτό, το να έχεις λίγες εφαρμογές στο Android ίσως έιναι πιο "ασφαλές", για να μη σου κολλάει το τηλέφωνο. Και φυσικά χωρίς root δεν υπάρχει καμία ελπίδα. Τουλάχιστον στην παρούσα φάση του Android.

 

Το δικό μου τηλέφωνο πάντως λειτουργεί υποδειγματικά, όσο φορτωμένο κι αν το έχω. Kαι το χαίρομαι. :) (το παραπάνω νούμερο είναι χωρίς τις εφαρμογές συστήματος)...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο Ηρακλης!!!

Τις ιδιας αποψης ειμαι κι εγω.

Λοιπον αυτη η jw5 ειναι ολα τα λεφτα,η μοναδικη gb που δουλευει σωστα (σε μενα τουλαχιστον :p).Το gps κλειδωνει σε χρονο μηδεν οπου κι αν ειμαι (τι να πει και το sii που πρεπει να παρω τηλεφωνο τον φιλο μου τον αστροναυτη να με ενημερωσει για την θεση των δορυφορων για να το βαλω ακριβως απο κατω τους :lol:),λειτουργια απροβληματιστη,κρεμασματα-κολληματα μηδεν,ταχυτατη,προβλημα με τον tw επισης κανενα τοσες μερες που το λιωνω,η μπαταρια δεν παιρνει χαμπαρι τιποτα,μεχρι και το bt για πρωτη φορα με gb δουλευει σωστα :blink: !!!

να πω οτι την εχω με semaphore 2.7.4sc και convert του file system σε ext4

 

Ε ναι βρε φιλε, πανω-κατω μια 100ρια χρησιμοποιω, το θεμα δεν ειναι να εχεις λιγες ή πολλες αλλα ανα πασα στιγμη οτι θελησεις να περασεις να εχεις χωρο, και ο γαλαξιας εχει απλετο χωρο!!!

Αληθεια, τοσο καλη ειναι η jw5 ( εαν δεν κανω λαθος την Ελβετικη εχεις ;:rolleyes: ) ...;

Τοτε σιγουρα ειναι υποψηφια οταν αποφασισω να επιστρεψω απο την slim ;)

 

Χρησιμοποιώ πολλές. Δε λέω ότι τις χρησιμοποιώ όλες κάθημερινά φυσικά, αλλά αν ας πούμε μου έρθει να παίξω ένα παιχνίδι που μ'αρέσει ή να κάνω κάτι έκτακτα με κάποια εφαρμογή δε μου λείπει, είναι εκεί. Το τηλέφωνό μου είναι γεμάτο με εφαρμογές και έτσι πρέπει να είναι κατά την άποψη μου, έχω smartphone και το χαίρομαι. Το θέμα είναι ότι έχω επέμβει προσωπικά σε κάποιες που έκαναν πράγματα που δεν ήθελα, ή άνοιγαν όταν δεν ήθελα, και τους το έχω κόψει. Και φυσικά αν δεν μπορώ να αλλάξω κάποια κακή συμπεριφορά, πάει στα σκουπίδια.

 

Δυστυχώς επειδή δεν μπορούν/θέλουν να το κάνουν πολλοί αυτό, το να έχεις λίγες εφαρμογές στο Android ίσως έιναι πιο "ασφαλές", για να μη σου κολλάει το τηλέφωνο. Και φυσικά χωρίς root δεν υπάρχει καμία ελπίδα. Τουλάχιστον στην παρούσα φάση του Android.

 

Το δικό μου τηλέφωνο πάντως λειτουργεί υποδειγματικά, όσο φορτωμένο κι αν το έχω. Kαι το χαίρομαι. :) (το παραπάνω νούμερο είναι χωρίς τις εφαρμογές συστήματος)...

 

Προσωπικα, δεν προτιμω να εχω "λιγες" για να μην μου κολλαει. Δεν θεωρω ως αιτια δυςλσλειτουργιας καμια φορα του συστηματος το πληθος των εφαρμοφων, αλλα την ποιοτητα τους. Υπαρχουν αρκετες κακογραμμενες εφαρμογες ή τελοσπαντων δεν λειτουργουν σωστα σε ολες τις ανδροειδη συσκευες, κι αυτο ειναι φυσικο επακολουθο του fragmentation κατα την γνωμη μου.Μου εχει τυχει με 30 apps να κολλαει το συμπαν λογω 2-3 τετοιων εφαρμογων και με 80 apps να πηγαινει μπαλα!! Δεν εχει λοιπον για μενα σημασια "ποσες" βαζω, αλλα "ποιες" βαζω :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...