Jump to content

[Επίσημο] Nokia 701


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@asikis

Είχες δίκιο για το ρολόι ευχαριστώ και πάλι, αλλά χθες ήμουν και λίγο στον κόσμο μου, αφού το ίδιο ακριβώς ισχύει και για το Ν8.

Όσον αφορά τον browser και τη χρηματική απόδοση που ρωτάει και ο mixtri, εχω τη φωτεινοτητα στο τερμα, όμως θα φτιάξω ένα βιντεακι σύγκριση με το Ν8 και θα το ανεβασω αργότερα στο YouTube, αν θέλεις και κάποιο άλλο site πες μου να το δοκιμάσω. :)

Επίσης χθες ρώτησε ο d2000217 αν βάλω πολλά παιχνίδια μέσα στο φάκελο αν αργεί να ανοίξει, δυστυχώς όπως είπα και χθες δεν είχα πολλά βαριά παιχνίδια, ωστόσο πρόσθεσα και άλλα και παρατήρησα οτι αν είναι κλειστό το κινητο και το ανοίξεις την πρώτη φορά που θα πατήσεις το φάκελο έχει μια καθυστέρηση των 3 δευτερολέπτων περίπου, από εκεί και έπειτα όμως ανοίγει άμεσα.

Τέλος να πω οτι χθες με το accuweather και το widget καιρού που έχει, εφαγε κολλημα και αναγκάστηκα να κάνω επανεκινηση και να φανταστεί κανείς οτι το accuweather το έχει κανονικά το store να το κατεβάσεις, βέβαια να πω την αλήθεια το accuweather δε δούλευε και ποτέ σωστά για να δουλεύει τώρα. :p

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 885
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@asikis

Είχες δίκιο για το ρολόι ευχαριστώ και πάλι, αλλά χθες ήμουν και λίγο στον κόσμο μου, αφού το ίδιο ακριβώς ισχύει και για το Ν8.

Όσον αφορά τον browser και τη χρηματική απόδοση που ρωτάει και ο mixtri, εχω τη φωτεινοτητα στο τερμα, όμως θα φτιάξω ένα βιντεακι σύγκριση με το Ν8 και θα το ανεβασω αργότερα στο YouTube, αν θέλεις και κάποιο άλλο site πες μου να το δοκιμάσω. :)

Επίσης χθες ρώτησε ο d2000217 αν βάλω πολλά παιχνίδια μέσα στο φάκελο αν αργεί να ανοίξει, δυστυχώς όπως είπα και χθες δεν είχα πολλά βαριά παιχνίδια, ωστόσο πρόσθεσα και άλλα και παρατήρησα οτι αν είναι κλειστό το κινητο και το ανοίξεις την πρώτη φορά που θα πατήσεις το φάκελο έχει μια καθυστέρηση των 3 δευτερολέπτων περίπου, από εκεί και έπειτα όμως ανοίγει άμεσα.

Τέλος να πω οτι χθες με το accuweather και το widget καιρού που έχει, εφαγε κολλημα και αναγκάστηκα να κάνω επανεκινηση και να φανταστεί κανείς οτι το accuweather το έχει κανονικά το store να το κατεβάσεις, βέβαια να πω την αλήθεια το accuweather δε δούλευε και ποτέ σωστά για να δουλεύει τώρα. :p

Να'σαι καλα φιλε. Οποτε βρεις χρονο κανε και το τεστακι με τον browser και το site που σου ανεφερα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και ανέβασα τελικά τρία βιντεο, τα δύο δείχνουν τον στοκ browser και τον opera mobile και στο άλλο μια μικρή σύγκριση στις οθόνες του Ν8 και του 701. :)

 

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

 

Καλοριζικο!!:)

Βλεπω κραταει ψηλα τη free RAM!;)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και ανέβασα τελικά τρία βιντεο, τα δύο δείχνουν τον στοκ browser και τον opera mobile και στο άλλο μια μικρή σύγκριση στις οθόνες του Ν8 και του 701. :)

 

Σε ευχαριστουμε παρα πολυ για τα βιντεο. Πολυ καλη δουλεια.

Στο πρωτο ειδα οτι η συνδεση γινεται μεσω του δικτυου κινητης τηλεφωνιας, σωστα? Οποτε φταιει και αυτο για τις καθυστερησεις ως ενα βαθμο.

Στο δευτερο ομως που δειχνεις μονο τον stock browser δεν ειδα να επιλεγεις πως θα γινει η συνδεση. Να υποθεσω οτι ειναι μεσω WiFi?

Παντως στο δευτερο βιντεο ακομα και με τον μαμισιο browser δεν τα παει ασχημα. Αν και θα περιμενα ακομα καλυτερα πραγματα. Ευτυχως που ο Οπερα δινει καλυτερα αποτελεσματα. Ας ελπισουμε η ΝΟΚΙΑ να βελτιωσει και αλλο τον δικο της browser. To ιδιο και η Opera. Mε 1GHz CPU, 512 RAM και καλυτερη GPU (οπως ανφερθηκε στην προηγουμενη σελιδα αλλα δεν εχει επιβεβαιωθει ακομα) πρεπει να δουμε πολυ καλυτερες επιδοσεις στον browser (σχετικο-ασχετο: το xperia mini με WiFi συνδεση φορτωνει το gazzetta σε χρονο dt και με πολυ smooth scrolling).

Αντε ΝΟΚΙΑ ξυπνα!!

 

Τωρα στο τριτο βιντεο με το Ν8 νομιζω οτι ειναι ολοφανερο οτι η AMOLED αποδιδει καλυτερα χρωματα, πιο ζωντανα. Απο την αλλη η οθονη του 701 ειναι πολυ πιο φωτεινη και ισως και αυτο να φταιει για τα οχι τοσο ζωντανα χρωματα?? Δεν ξερω. Νομιζω ομως οτι και του 701 τελικα μια χαρα ειναι. Τα reviews παντως του 701 ελεγαν τα καλυτερα για την οθονη του. Οτι ειναι πολυ φωτεινη και ζωντανη.

 

Καλοριζικο. Δεν αντεξες τελικα ε???

 

Περιμενουμε και το δικο σου mini review!

 

 

Μιλησα με ΝΟΚΙΑ καταστημα και μου επιβεβαιωσαν οτι οι συσκευες που πουλανε εχουν διαδικασια DOA 7 ημερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!!:)

Βλεπω κραταει ψηλα τη free RAM!;)

 

To Symbian έχει αυτή τη λογική,δηλαδή να αυξάνει της δυνατότητες χωρίς να απαιτεί επιπλέον πόρους. Για εφαρμογές αυτό δεν ισχύει. Μπορεί να δούμε "βαριές" εφαρμογές για Symbian. Γενικά το caching προσπαθεί κρατήσει τη RAM στο 40% όση μνήμη και να έχει το κινητό.

Κάτι άλλο:

Μόνο εμένα μου φαίνεται η IPS καλύτερη; Να εξηγήσω τι εννοώ : τα χρώματα είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σωστά. Μπορεί να μην έχει αντίθεση που σκοτώνει-εάν και είναι άψογη- αλλά προσέξτε το Ν8 πόσο δυσκολεύεται να απεικονίσει κάποια σημεία του video και σκοτεινιάζει...

Η εμπειρία χρήσης της AMOLED όντως μπορεί να είναι καλύτερη! Μιλώντας όμως με αντικειμενικά κριτήρια,η IPS φαίνεται αρκετά καλύτερη ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

....Καλοριζικο. Δεν αντεξες τελικα ε???

Περιμενουμε και το δικο σου mini review!

Μιλησα με ΝΟΚΙΑ καταστημα και μου επιβεβαιωσαν οτι οι συσκευες που πουλανε εχουν διαδικασια DOA 7 ημερων.

Παρακολούθησα τόσα χρόνια την εξέλιξη των Symbian Touch(από το 5800 δηλαδή) που πλέον βαρεθηκα και δεν το βλέπω το review με τίποτα γιατί βαριέμαι απίστευτα,το 701 πάντως μου έχει αφήσει πολύ θετικές εντυπώσεις αλλά για όλα τ΄άλλα θα γράψουν άλλοι νέοι κάτοχοι.

To Symbian έχει αυτή τη λογική,δηλαδή να αυξάνει της δυνατότητες χωρίς να απαιτεί επιπλέον πόρους. Για εφαρμογές αυτό δεν ισχύει. Μπορεί να δούμε "βαριές" εφαρμογές για Symbian. Γενικά το caching προσπαθεί κρατήσει τη RAM στο 40% όση μνήμη και να έχει το κινητό.

Κάτι άλλο:

Μόνο εμένα μου φαίνεται η IPS καλύτερη; Να εξηγήσω τι εννοώ : τα χρώματα είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σωστά. Μπορεί να μην έχει αντίθεση που σκοτώνει-εάν και είναι άψογη- αλλά προσέξτε το Ν8 πόσο δυσκολεύεται να απεικονίσει κάποια σημεία του video και σκοτεινιάζει...

Η εμπειρία χρήσης της AMOLED όντως μπορεί να είναι καλύτερη! Μιλώντας όμως με αντικειμενικά κριτήρια,η IPS φαίνεται αρκετά καλύτερη ;)

Η ΙΡS του 701 είναι πολύ καλύτερη από την amoled του C7 για μένα,πολύ πιο φυσική απόδοση των χρωμάτων σίγουρα.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

@asikis Όχι σε όλα τα βίντεο το κινητο είναι σε wifi, ωστόσο τις τελευταίες μέρες έχω ένα θέμα με τη σύνδεση μου και έχω πολυ χαμηλές ταχύτητες.

Όσον αφορά τον browser αν και καλύτερος είναι ακόμη αρκετά πίσω απο τον ανταγωνισμό, ειδικά το pinch to zoom είναι τραγικό. Το καλό είναι οτι παίζει σχεδόν όλα τα flash video.

Η οθόνη του σίγουρα είναι πολύ καλή και όπως είπαν και τα άλλα παιδιά αποδίδει σωστά τα χρώματα, ωστόσο προσωπικά κλείνω περισσότερο προς την amoled είναι όμως μάλλον και θέμα συνήθειας.

Τώρα κάποια γενικά πράγματα για το τηλέφωνο, το tv out λειτουργει μια χαρά, το ίδιο και το USB on the go.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Φίλε atlantian και το δικό μου έχει bleeding, οπότε δεν είσαι ο μόνος, αν αυτό σε παρηγορρεί. Αυτό που παρατηρώ πάντως είναι άλλο. Η ταχύτητα στα μενού δεν με ικανοποιεί, ενώ για να μην κάνεις λάθος γράφοντας στο εικονικό QWERTY, πρέπει να μειώσεις την ταχύτητα πληκτρολόγησης στο μισό, σε σχέση π.χ. με ένα Galaxy S II. Δεν μπορώ να καταλάβω που στα κομμάτια έχει πάει αυτό το 1GHz, γιατί κατά τα άλλα μου αρέσει πολύ η συσκευή, τόσο για την αυτονομία της, όσο και για τον σχεδιασμό της. Τέλος προτιμώ χιλίες φορές περισσότερο τα χρώματα της οθόνης του 701 που είναι ρεαλιστικά, έναντι των υπερκορεσμένων μιιας AMOLED.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα οσα giga κ να βαλεις το λειτουργικο το ιδιο που ειναι γραμμενο βασικα απο αλλες εποχες θετη το πηχη.

εγω απλα εχω ριξει τις απαιτησεις μου εχοντας το C7 και το χρησιμοποιω κυριως σα τηλεφωνο(2ο) μιας και μου αρεσει φοβερα τη νυχτα το ενεργο screensaver και gps μιας και αν το συγκρινω στα αλλα(π.χ. browser) οθονη ταχυτητσ με το γαλαξια 2 τοτε αντε γεια μεχρι εκει ειναι!!

 

τα γραφω αυτα γιατι περιμενα το 701 να ειναι.εμφανως ταχυτερο με 1 giga cpu κ διπλασια ram απ το C7 αλλα βλεποντας κατι videaκια και ακουγοντας τους κατοχους του βλεπω οτι τσαμπα περιμενα τη μεγαλη διαφορα..καλη η bela αλλα εως εκει για μενα δε χρειαζετε οποιος εχει το C7 να το πουλησει για να.παρει το 701 γιατι απλως δε θα του δωσει επιπεδο top android συσκευων οποτε δεχομενος αυτο μια χαρα ειναι και και το C7 αν δεν εχεις απαιτησεις τρελες.

Και οσο για το qwerty πραγματικα απορω και εγω τι το ηθελαν.σε.portrait μιας κ πρεπει να εχεις τα δαχτυλακια της bibi bo για να για δουλεψεις ενω αντιθετα το alphanumerick keyboard ειναι σαφως ανωτερο και πρακτικο σε portrait παντα.

 

Του εχει κανεις βαλει το spb shell να μας πει πως παει;

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε atlantian και το δικό μου έχει bleeding, οπότε δεν είσαι ο μόνος, αν αυτό σε παρηγορρεί. Αυτό που παρατηρώ πάντως είναι άλλο. Η ταχύτητα στα μενού δεν με ικανοποιεί, ενώ για να μην κάνεις λάθος γράφοντας στο εικονικό QWERTY, πρέπει να μειώσεις την ταχύτητα πληκτρολόγησης στο μισό, σε σχέση π.χ. με ένα Galaxy S II. Δεν μπορώ να καταλάβω που στα κομμάτια έχει πάει αυτό το 1GHz, γιατί κατά τα άλλα μου αρέσει πολύ η συσκευή, τόσο για την αυτονομία της, όσο και για τον σχεδιασμό της. Τέλος προτιμώ χιλίες φορές περισσότερο τα χρώματα της οθόνης του 701 που είναι ρεαλιστικά, έναντι των υπερκορεσμένων μιιας AMOLED.

 

Αν και με τον 1 GHz επεξεργαστη και την 512 μνημη συνεχιζει να εχει τα ιδια lag τοτε καληνυχτα ζωη. Και εμενα μου αρεσει πολυ η συσκευη και πολησα το C7 που ειχα για να παρω αυτο. Βλεπω ομως με λυπη μου απο αυτα που λετε εσεις που το πηρατε οτι τελικα το αναβαθμισμενο hardware δεν φαινεται στην πραξη ή φαινεται ελαχιστα...

 

Δηλαδη τοσο δυσκλο ειναι να φτιαξουν εναν καλο browser? Θα το πω αλλη μια φορα χωρις να θελω να δημιουργηδω θεμα διαξιφισμων. Το xperia mini me 180 ευρω πεταει στον browser. Δεν συγκρινω τα τηλεφωνα απλα το αναφερω.

 

Ημουν ψημενος αλλα τωρα το ξανασκεφτομαι....Ισως να περιμενω να πεσει λιγο η τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Και οσο για το qwerty πραγματικα απορω και εγω τι το ηθελαν.σε.portrait μιας κ πρεπει να εχεις τα δαχτυλακια της bibi bo για να για δουλεψεις ενω αντιθετα το alphanumerick keyboard ειναι σαφως ανωτερο και πρακτικο σε portrait παντα.

 

μας κοροιδευεται μερικοι... μεχρι να ερθει η ΑΝΝΑ, ολοι εδω μεσα θαβαν την Νοκια και λεγανε "χαχα συμπιαν, ουτε portrait qwerty δεν εχει" :blink: και τωρα λετε γιατι το βαλανε ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να συμφωνήσω οτι το qwerty είναι μικροσκοπικό ειδικά όταν το γυρίζεις στα Ελληνικά, αυτό όμως οφείλεται και στο γεγονός οτι η οθόνη είναι 16:9 οπότε το κάνει ακόμα πιο στριμωγμένο, στο Ν8 έχω περάσει το swipe 2 beta το οποίο λειτουργεί εξαιρετικά και σε portrait, αν και να πω την αλήθεια προσωπικά προτιμώ το αλφαριθμητικό συνήθειες είναι αυτές. :)

Τώρα απο εκεί και πέρα νομίζω οτι είναι λίγο άδικο να συγκρίνουμε το 701 με το galaxy s2, καταρχην όσον αφορά το πληκτρολόγιο η οθόνη του γαλαξία είναι τεράστια οπότε και το πληκτρολόγιο έχει ανάλογες διαστάσεις, από εκεί και έπειτα παιδιά μην τρελαίνεστε, για ηλεκτρονικές συσκευές μιλάμε κάποια στιγμή όλες τρώνε τα κολλήματά τους, δεν υπάρχει κινητό που να μην έχει έστω και ελάχιστο lag ακόμη και ο παντοδύναμος γαλαξίας που τυγχάνει να έχω και lag θα εμφανίσει και καμιά εφαρμογή θα κρασάρει, έτσι είναι όλα τα κινητά (καθώς και οι ταμπλέτες μια φορά τη βδομάδα τουλάχιστον το ipad τρώει κόλλημα και επανεκίνηση) χεχε

Α επίσης όποιος πάρει το 701 να κοιτάξει και το βιβλίο οδηγιών, έχει αυτοκόλητο nfc σου λέει να μπείς στο ovi store και όταν ακουμπήσεις το κινητό σου κάνει δώρο 3 εφαρμογές, σαν kinder έκπληξη ένα πράμα. :p

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

μας κοροιδευεται μερικοι... μεχρι να ερθει η ΑΝΝΑ, ολοι εδω μεσα θαβαν την Νοκια και λεγανε "χαχα συμπιαν, ουτε portrait qwerty δεν εχει" :blink: και τωρα λετε γιατι το βαλανε ?

 

γιατι εισαι εριστικος??ειναι μικρο το πληκτρολογιο κ καθολου χρησιμο ετσι...δυστυχως εχουμε πολλοι την ιδια αποψη...

Link to comment
Share on other sites

γιατι εισαι εριστικος??ειναι μικρο το πληκτρολογιο κ καθολου χρησιμο ετσι...δυστυχως εχουμε πολλοι την ιδια αποψη...

 

Γιατι το κανουμε θεμα εφοσον υπαρχει ακομα η επολογη γαι numeric πληκτρολογιο στο portrait???

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ποτέ δεν κατάλαβα γιατί είναι τόσο σημαντικό το qwerty σε portrait. Το παρουσίαζαν λες και είναι ο Μεσσίας που θα σώσει την Nokia, ήταν η δεύτερη σε συχνότητα βελτίωση που προβαλόταν, μετά τον νέο browser.. Εγκατέστησα την Anna, το δούλεψα μία φορά και από τότε δεν το ξαναείδα, ουσιαστικά είναι άχρηστο.
Link to comment
Share on other sites

ωραίοι οι πρώτοι κάτοχοι με τις απόψεις τους και τα βίντεο, αλλά για πείτε μας τώρα που θα τα φτύσει και η μπαταρία, πόσο άντεξε πριν την πρώτη επαναφόρτιση...?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το κανουμε θεμα εφοσον υπαρχει ακομα η επολογη γαι numeric πληκτρολογιο στο portrait???

 

Δε το κανουμε θεμα απλα ειναι το κολλημα μερικων να βγαινουν και να πεταγοντε μιας και δε μπορουν να ακουσουν τιποτα αρνητικο για την αγαπημενη τους εταιρια...δυστυχως ομως ετσι οπως φωναζα στο symbian thred απο εποχες Ν82 κ παλαιοτερα δε κανουν καλο ουτε στο τελικο υποψηφιο αγοραστη που περιμενη να μαθει και τα αρνητικα μιας συσκευης ουτε βεβαιως στην ιδια τη Νοκια μιας και με το να τις χαιδευουν συνεχεια τα αυτια εφτασε σε αυτο το σημειο που ειναι τωρα με ενα μη ανταγωνιστικο λειτουργικο δικο της και περιμενοντας απ το μεγαλο ανταγωνιστη και (πρωιν) εχθρο της να τη σωση.....

Και χυστυχως οποιος.συμετεχει στο my phone χρονια βλεπει ποιοι λιγοι ιδιοι και ιδιοι το κανουν αυτο.

 

Με την ευκαιρια να πω 2 λογια..

Εγω φιλοι μου λογο τρελας για αυτο το χομπι εχω αλλαξει και αλλαζω κινητα απο ολες σχεδον.τις εταιριες και λειτουργικα οποτε 1ον εχω προσωπικη εμπειρια και δε αναμασαω οτι διαβαζω στα ξενα forum και 2ον δεν εχω παροπιδες με καποια εταιδια η καποιο λειγουργικο οποτε λεω τι βλεπω.

Και στο θεμα μας το symbian η ανα η μπελα η κουκουμπελα να λεγετε δε μπορει να καλυψει πλεον.ενα συγχρονο power user και οσοι εχουν δοκιμασει αλλα τοπ κινητα android και οχι μονο θα με καταλαβαινουν..

Απλως περιμενα πως κ πως μιας και ηθελα να στηριξω το λειτουργικο τι συμπεριφορα θα ειχε με 1 giga cpu και 512 ram αλλα δε βλεπω μεγαλη διαφορα.

Οποτε για μενα καταριπτετε και η καραμελα οτι αν ειχε το.symbian τετοιες δυνατοτητες hardware θα πεταγε....οσο για το browser απορω γιατι χρησιμοποιητε το default και το περιμενατε πως και πως οταν υπαρχει ο opera που μπορει να μη πεταει οπως στα android αλλα στην αναγκη ειναι αξιοπρεπεστατος

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

το σχολιο μου ηταν κυριως προς οσους λεγαν πριν την αννα πως ειναι ξεφτιλα που δεν εχει portrait qwerty και τωρα λενε δεν χρειαζεται... προσπωπικα, ουτε σε galaxy s2 δεν μπορω να γραψω ετσι, οχι σε οθονη 3,5 ιντσες !

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε το κανουμε θεμα απλα ειναι το κολλημα μερικων να βγαινουν και να πεταγοντε μιας και

 

... και όλο το κατεβατό, χαίρομαι που δεν προσπαθείς να το κάνεις θέμα, καταβάλεις αξιοσημείωτες και υπεράνθρωπες προσπάθειες .... :)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Και στο θεμα μας το symbian η ανα η μπελα η κουκουμπελα να λεγετε δε μπορει να καλυψει πλεον.ενα συγχρονο power user και οσοι εχουν δοκιμασει αλλα τοπ κινητα android και οχι μονο θα με καταλαβαινουν..

Απλως περιμενα πως κ πως μιας και ηθελα να στηριξω το λειτουργικο τι συμπεριφορα θα ειχε με 1 giga cpu και 512 ram αλλα δε βλεπω μεγαλη διαφορα.

Οποτε για μενα καταριπτετε και η καραμελα οτι αν ειχε το.symbian τετοιες δυνατοτητες hardware θα πεταγε....

 

Σε απαντηση των οσων ειπες

Θα ηθελα να σου απαντησω με ενα παραδειγμα

Στο σαλονι μου εχω ενα Pc 10ετιας το μηχανημα αυτο απο παντα ετρεχε XP λειτουργικο επισης 10ετιας

Τις τελευταιες μερες ειπα να περασω τα Windows 8 τα οποια τα τρεχει αξιοπρεπεστατα!!!

Αυτο που πρεπει να σημειωσουμε οποτε ειναι το ποσο ωριμασαν και ποσο καλα εγιναν τα προιοντα της Microsoft!

 

Στα δικα μας τωρα

To 701 φορα ενα cpu ARM 11 αλλα το ιδιο συμβαινει και με τα γηραια Ν8,Ε7...

Την ιδια αρχιτεκτονικη επισης συνανταμε και σε παλαιοτερα μοντελα οπως Ν97 και ακομα παλαιοτερα!!!!

Μαλιστα

οποτε καποιος που εχει επαφη με το ΙΤ ενα πραγμα μονο μπορει να συμπερανει

Το ποσο καλο λειτουργικο ειναι το Symbian και το ποσο εχει ωριμασει

Αντιθετα με κατι αλλα λειτουργικα εκει εξω που χρειαζονται μπαταρια αυτοκινητου για να κανεις ενα τηλεφωνημα

και 1GB ram για να τρεξεις 10 εφαρμογες ταυτοχρονα

 

Σε σχεση με εναν χαρακτηρισμο περι Power User.......χαρακτηριζεις τον εαυτο σου Power User???

Edited by abcdefg

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Και στο θεμα μας το symbian η ανα η μπελα η κουκουμπελα να λεγετε δε μπορει να καλυψει πλεον.ενα συγχρονο power user και οσοι εχουν δοκιμασει αλλα τοπ κινητα android και οχι μονο θα με καταλαβαινουν..

 

Ειμαι χρηστης Ν900 με Maemo 5 και με καλυπτει το Symbian ^3 Anna του Ν8 στους περισσοτερους τομεις.

 

theory debunked/

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το σχολιο μου ηταν κυριως προς οσους λεγαν πριν την αννα πως ειναι ξεφτιλα που δεν εχει portrait qwerty και τωρα λενε δεν χρειαζεται... προσπωπικα, ουτε σε galaxy s2 δεν μπορω να γραψω ετσι, οχι σε οθονη 3,5 ιντσες !

 

Προσωπικα δεν ειχα πει ποτε κατι τετοιο μιας και απευθυνοσουν σε μενα!:)

 

Οσο για τα υπολοιπα σχολια των αλλων συμφορουμιτων αυτα που εγραψα παραπανω τελειως καλοπιστα ειναι η απαντηση μου;)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα να μάθω, στο 701 η sim μπαίνει πάλι στο ίδιο σημείο με του c7;

 

Το C7 όπως είναι γνωστό παρουσιάσε τρελά προβλήματα που με την θερμότητα που αναπτυσσόταν στο πίσω μέρος, άλλοτε καιγόταν (πάρα πολλές συσκευές αντικαταστήθηκαν-βλέπε forum nokia) και άλλοτε χάνει επαφή η sim και κάνει restart η συσκευή μόνη της!

 

Εαν δεν το έχουν φτιάξει αυτό... η συσκευή απλά δεν αξίζει μια!

 

Υ.Γ. Το Qwerty δεν είναι βολικό τόσο όσο των Android/iOS! Μιλάω για τα "high-end" κινητά! (αν θεωρήσουμε ότι η Νοκια βγάζει πλέον τέτοια!)

Edited by d2000217

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...