Jump to content

[Επίσημο] Nokia 701


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 885
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα,πως μπορω να σβησω το cnn,το νασιοναλ γεωγραφικ..και κατι αλλα που εχει μεσα..προσπαθησα με την διαγραφη αλλα μου λεει "ακυρωση διαγραφης"

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθώ να κατεβασω το Microsoft Office και δεν μπορω να το βρω πουθενα.Τι στο Ovi market εψαξα τι ενημερωση λογισμικού προσπάθησα να κανω τίποτα. Εχω την εκδοση symbian belle feature pack 1 και απο οτι βλεπω στις εφαρμογες εχω το quickoffice προεγκατεστημενο. Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτά

http://europe.nokia.com/PRODUCT_METADATA_0/Find_products/Nokia_for_Business/pdf/Microsoft_Apps_for_Symbian_Belle.pdf

 

θα σου έρθει αναβάθμιση μέσα από το ΝΟΚΙΑ SUITE. Μετά από Hard reset τα έχασα και δε μου έχει έρθει ξανά ειδοποίηση για να τα εγκαταστήσω ( ξέρει κανένας πως γίνεται αυτό? ). Βέβαια ελευθερώθηκαν και 30Mb από την c.

 

Αν μιλάς για Word-excel κτλ δε νομίζω να υπάρχει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτά

http://europe.nokia.com/PRODUCT_METADATA_0/Find_products/Nokia_for_Business/pdf/Microsoft_Apps_for_Symbian_Belle.pdf

 

θα σου έρθει αναβάθμιση μέσα από το ΝΟΚΙΑ SUITE. Μετά από Hard reset τα έχασα και δε μου έχει έρθει ξανά ειδοποίηση για να τα εγκαταστήσω ( ξέρει κανένας πως γίνεται αυτό? ). Βέβαια ελευθερώθηκαν και 30Mb από την c.

 

Αν μιλάς για Word-excel κτλ δε νομίζω να υπάρχει κάτι

 

Αυτά εννοώ αλλά νομίζω οτι περιλαμβάνει κ word excell μέσα.Δεν μου έχει έρθει καμιά αναβάθμιση από το ΝΟΚΙΑ SUITE. Βέβαια ψάχνοντας λίγο τα βρήκα έδω *********************

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η ανάρτηση Link προς site που διακινούν παράνομο περιεχόμενο.
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή αναβάθμιση με cnn international και nokia drop

 

υπάρχει κάποια προσφορά σε κατάστημα να το αγοράσω ; πάντως μουσικές εφαρμογες δεν εχει δεν είναι όπως τα android

Link to comment
Share on other sites

To Media Markt το είχε παλιότερα προσφορά στα 199Ε. Δεν ξέρω αν το έχει ακόμα. Μπορείς να περιμένεις και τις εκπτώσεις ή την παρουσίαση του 808 , οπότε η τιμή του 701 σίγουρα θα πέσει.

 

Για μουσική δεν ξέρω τι ακριβώς θέλεις. Δες εδώ βάζοντας σαν τηλέφωνο το 701 τι εφαρμογές υπάρχουν και αν σου κάνει

http://store.ovi.com

Link to comment
Share on other sites

199 διαθέσιμο στα Media Markt και βάλτε και το Tunewiki- θα με θυμηθείτε.
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

199 διαθέσιμο στα Media Markt και βάλτε και το Tunewiki- θα με θυμηθείτε.

 

δυστυχώς εξαντλήθηκε από media market Θεσσαλονίκης

 

 

 

To Media Markt το είχε παλιότερα προσφορά στα 199Ε. Δεν ξέρω αν το έχει ακόμα. Μπορείς να περιμένεις και τις εκπτώσεις ή την παρουσίαση του 808 , οπότε η τιμή του 701 σίγουρα θα πέσει.

 

Για μουσική δεν ξέρω τι ακριβώς θέλεις. Δες εδώ βάζοντας σαν τηλέφωνο το 701 τι εφαρμογές υπάρχουν και αν σου κάνει

http://store.ovi.com

 

πάντως φίλε σ'ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση όλοι εδώ στο φόρουμ είστε Απαιχτοι

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πολύ ποιοτική συσκευή. Πριν λίγη ώρα το αγόρασε ο αδερφός μου. Λίγο τσιμπημένη η τιμή, στα 299€ στον Κωτσόβολο. Ελληνικό product code (059Η039 - Steel Dark), made in Hungary. Δεν το έχω συνδέσει ακόμα στον υπολογιστή, προς στιγμήν το περιεργάζεται. Υπάρχει διαθέσιμη η Belle FP1, να την περάσω μέσω Nokia Suite; Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε.καλορίζικο το νέο τηλέφωνο αν και το πήρε λίγο ακριβά αλλά αξίζει!!Ναι υπάρχει αν το συνδέσεις στον υπολογιστή μέσο nokia suite θα στο βγάλει!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Τελικά την έκανα μέσω OTA την αναβάθμιση. Και φυσικά η συσκευή πάει πιο σφαίρα από πριν. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαθέσιμη η αναβάθμιση για το office mobile που είχε χαθεί με την fp1.
nokia e51, e72, x6, e5, 701, htc one s, Lumia 830, galaxy s7
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που με ξενέρωσε είναι το μενού που βγαίνει όταν πατάς το πλήκτρο power. Το ότι δεν υπάρχει επιλογή για αφαίρεση κάρτας μνήμης το αντιπαρέχομαι, είναι λογικό καθώς εκεί που είναι η υποδοχή κάρτας μνήμης είναι δώρο-άδωρο. Όμως η επιλογή «σβήσιμο» είναι τέρμα κάτω, ενώ σε όλα τα Nokia μέχρι τώρα ήταν πρώτη πάνω-πάνω επιλογή. Το χειρότερο απ' όλα είναι ότι δεν υπάρχει επιλογή για αλλαγή προφίλ, πράγμα απαράδεκτο για μένα. Είναι θέμα Belle FP1 ή καθαρά θέμα συσκευής (το 701 δεν είναι Nseries); Διορθώνεται με κάποιον τρόπο; :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έγινε μεταφορά ποστ εδώ [symbian^3] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές όπου και γίνεται συζήτηση για εφαρμογές.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέος κάτοχος (μια εβδομάδα τώρα) του 701 και χαιρετώ τους "βετεράνους" κατόχους από όπου θα χρειαστώ την βοήθεια τους και τα φώτα τους... ;)

 

Είναι η πρώτη μου επαφή με smartphone, προηγούμενο τηλ το Ν95 8gb, άρα και οι εμπειρίες μου μηδαμινές...

 

Με δυσκόλεψε να το συνηθίσω 2-3 μέρες αλλά ο επιμένων νικά... :p

 

Πρόβλημα 1ον λοιπόν που αντιμετωπίζω > του έβαλα μια mikroSD 10GB class10.

A. Από που μπορώ να βλέπω (και να διαχειρίζομαι) τα περιεχόμενα της (όταν τα φορτώσω...) ?

Β. Πως μεταφέρω αρχεία (μουσικής, φωτό κ.λ) σ' αυτήν ?

 

Σύνδεσα το 701 με το PC και μετέφερα από την Mass memory > music έναν φάκελλο (άλμπουμ) στην κάρτα > music . Αλλά στο κινητό δεν μπορώ να το δω...

 

Και κάτι άλλο...Στην "Μουσική βιβλιοθήκη" έχω φτιάξει 2-3 λίστες αναπαραγωγής με 3-4 τραγούδια η κάθε μία. Γιατί όταν πάω στην music μέσω (συνδεδεμένο) του pc δεν βλέπω αυτές τις λίστες ??

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος (μια εβδομάδα τώρα) του 701 και χαιρετώ τους "βετεράνους" κατόχους από όπου θα χρειαστώ την βοήθεια τους και τα φώτα τους... ;)

 

Είναι η πρώτη μου επαφή με smartphone, προηγούμενο τηλ το Ν95 8gb, άρα και οι εμπειρίες μου μηδαμινές...

 

Με δυσκόλεψε να το συνηθίσω 2-3 μέρες αλλά ο επιμένων νικά... :p

Καλορίζικο. Πολύ καλή επιλογή. :)

 

Πρόβλημα 1ον λοιπόν που αντιμετωπίζω > του έβαλα μια mikroSD 10GB class10.

A. Από που μπορώ να βλέπω (και να διαχειρίζομαι) τα περιεχόμενα της (όταν τα φορτώσω...) ?

Β. Πως μεταφέρω αρχεία (μουσικής, φωτό κ.λ) σ' αυτήν ?

 

Α. Με τη βοήθεια ενός file manager. Υπάρχει ο εργοστασιακός (η εφαρμογή «Αρχεία»), αλλά για περισσότερες δυνατότητες μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον παλιό καλό LCG X-plore. Η κάρτα μνήμης έχει αντιστοιχιστεί στο drive letter F:/

Β. Ή μέσω καλωδίου USB, σε λειτουργία USB mass storage (προκύπτουν δύο drives, E + F, mass memory και κάρτα μνήμης αντίστοιχα), ή βγάζοντας την κάρτα μνήμης από το κινητό και βάζοντάς την σε έναν card reader. Αυτό δε βολεύει όμως, γιατί η κάρτα βρίσκεται κάτω από τη μπαταρία κι έτσι θα χρειαστεί να κλείνεις τη συσκευή κάθε φορά που θες να μεταφέρεις αρχεία.

 

Σύνδεσα το 701 με το PC και μετέφερα από την Mass memory > music έναν φάκελλο (άλμπουμ) στην κάρτα > music . Αλλά στο κινητό δεν μπορώ να το δω...

Για να δει ξανά η Μουσική τα αρχεία σου, κάνε ανανέωση μουσικής βιβλιοθήκης.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δύο πρόβλήματα ως τώρα:

1.Μετέφερα μέσω ovi της επαφές στο τηλέφωνο, αλλά δύο φορές ως τώρα τις έχασε, την μία ένα μεγάλο μέρος και την άλλη όλες (δεν ξέρω εάν φταίει κάποιος περίερσος συγχρονισμός-αν γίνεται).

2. Προσπαθώ να κάνω backup (αντίγραφο ασφαλείας ) στην εσωτερική μνήμη, ενώ παλιά γινότανε κανονικά, τώρα βγάζει μήνυμα "Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας είναι αδύνατη. Η επιλεγμέν μνήμη δεν είναι διαθέσιμη". Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει...

Link to comment
Share on other sites

2. Προσπαθώ να κάνω backup (αντίγραφο ασφαλείας ) στην εσωτερική μνήμη, ενώ παλιά γινότανε κανονικά, τώρα βγάζει μήνυμα "Η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας είναι αδύνατη. Η επιλεγμέν μνήμη δεν είναι διαθέσιμη". Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει...

 

Το backup από το τηλέφωνο προϋποθέτει ή κάρτα μνήμης SD ή φλασάκι στη USB.

Link to comment
Share on other sites

Το backup από το τηλέφωνο προϋποθέτει ή κάρτα μνήμης SD ή φλασάκι στη USB.

Χωρίς κάρτα μνήμης πρώτα έκανε backup στην εσωτερική μνήμη (8gb) του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κάρτα μνήμης πρώτα έκανε backup στην εσωτερική μνήμη (8gb) του τηλεφώνου.

 

Δεν κάνει backup. Ούτε το 701 ούτε το C7 με Belle...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...