Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένας κίνδυνος. Δεν αλλάζει το basebant με την αλλαγή custom roms.

 

σε ενα πρηξει βραδιατικα αλλα..αμα δεν μου αρεσει το baseband που θα φλασαρω πως θα γυρισω σε αυτο που εχω τωρα ??

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ενα πρηξει βραδιατικα αλλα..αμα δεν μου αρεσει το baseband που θα φλασαρω πως θα γυρισω σε αυτο που εχω τωρα ??

 

Αν κοιτάξεις εδώ κάτω κάτω, υπάρχει μια λίστα με κάποια basebands. Διαλέγεις όποιο θέλεις και το φλασάρεις όπως είπαμε μέσω odin.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Απο ποια ρομ ειναι αυτο το screenshot ??? :blink:

 

Απο την ΑΟΚΡ του cybert.

 

 

 

 

 

Παιδιά όσοι έχετε την AOKP κι έχετε πρόβλημα με το deep sleep δοκιμάστε αν θέλετε να εγκαταστήσετε το KPO baseband. Δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά από τη στιγμή που το εγκατέστησα το τηλέφωνο μπαίνει πολύ πιο γρήγορα σε deep sleep και δεν έχει κάτι να ζηλέψει από το KPM ούτε σε σήμα ούτε σε μπαταρία.

 

Εμενα μπαινει σε deep sleep απλα μερικες φορες (λιγες) δε βγαινει ποτε και θελει επανεκκινηση. Θα το δοκιμασω μπας και φτιαξει αν και πιστευω οτι γι αυτο φταιει το kernel. Σ ευχαριστω παντως

 

Ο camcory εντωμεταξυ ετοιμαζει την 4.2.1 . Εχει καταφερει αρκετα, μενει να την ολοκληρωσει..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=36511388

Edited by achkap
Link to comment
Share on other sites

Ξαναφλασαρα την aokp και μετα απο υπομονη ειδα με μεγαλη ανακουφιση πως μπαινει σε deep sleep αλλα αργει λιγακι..δλδ δουλευει 30-40 δευτερολεπτα σε 245 και μετα μπαινει ...Περασα και broodkernel για αν εχω smartassV2 και sio... Σας ευχαριστω για ολη την βοηθεια :rolleyes:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

30 με 40 δευτερόλεπτα δεν είναι τίποτα, το πρόβλημα θα ήταν αν ήθελε 30 με 40 λεπτά :p

 

ααχαχαχαχαχαχ αρχισε τωρα τα ιδια με χτες...περασα αλλο kernel ..κανονικα deep sleep ομορφα και ωραια και τωρα εκανα ενα reboot και αρχισε τα ιδια..θα επανελθει η' να αλλαξω ρομ ?? να εκανα κανα clear cache-fix permissions ?? να ξαναφλασαρα την ρομ ?? :(

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Ξαναφλάσαρε τη ρομ με wipe/cache και wipe/dalvik cache μόνο, για να μη χάσεις ρυθμίσεις και εφαρμογές. Μην αλλάζεις kernel μέχρι αύριο. Φόρτισέ το σήμερα και αύριο βλέπεις.

Τι να πω, περίεργο μου φαίνεται, να επιμένει τόσο πολύ :confused:

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Ξαναφλάσαρε τη ρομ με wipe/cache και wipe/dalvik cache μόνο για να μη χάσεις ρυθμίσεις και εφαρμογές. Τι να πω, περίεργο μου φαίνεται, να επιμένει τόσο πολύ :confused:

 

 

Να αλλαζα governor η' κατι τετοιο ?? τοσες ρομ εχω περασει 1η φορα το βλεπω αυτο το σκηνικο....πραγματικα... :blink:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Αφού είπες ότι το δοκίμασες. Όσες φορές μου κόλλησε το deep sleep αυτό ακριβώς έκανα και έφτιαχνε. Άλλαζα δηλαδή governor έκανα επανεκκίνηση και μετά αν έβλεπα ότι λειτουργούσε κανονικά ξαναέβαζα τον governor που ήθελα. Εννοείται ότι δεν το έχεις στον φορτιστή η συνδεδεμένο στον υπολογιστή μέσω usb. Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

4 μέρες με ginger revenge:

+όμορφη, γρήγορη, δουλεύουν όλα, deep sleep χωρίς πρόβλημα

-πολλά reset, το κινητό σβήνει λόγω μπαταρίας.:mad:

Εξηγώ: Το κινητό φορτισμένο πλήρως. Μπαίνω με 3g στον browser. Μετά από 3-4 λεπτά

η μπαταρία είναι στο 85% και κάπου εκεί το κινητό κλείνει. Το ανοίγω και η μπαταρία είναι στο 2%. Κάνω wipe battery stats, το φορτίζω, battery calibration και πάλι τα ίδια.

Το ίδιο και με gps. Αν το αφήσω κλειστό η μπαταρία ανεβαίνει πάλι περίπου στο 75%.

Θα δοκιμάσω Shadow.

 

Για τη Shadow: τα gpu patches πρέπει να τα εγκαταστήσω?

Ευχαριστώ!

Edited by deinosauraki
Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ωχ μή μου λές τέτοια! Και ημουν έτοιμος να τη δοκιμάσω :( Την τελευταία εκδοση έβαλες? Νομίζω βγήκε μία εχθές

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Ωχ μή μου λές τέτοια! Και ημουν έτοιμος να τη δοκιμάσω :( Την τελευταία εκδοση έβαλες? Νομίζω βγήκε μία εχθές

 

Έχω την 1.1.5. Θα δοκιμάσω όμως και την καινούρια που βγήκε χθες.

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω Shadow.

 

Για τη Shadow: τα gpu patches πρέπει να τα εγκαταστήσω?

Ευχαριστώ!

 

Να τη δοκιμάσεις οπωσδήποτε.

Τα gpu patches δεν χρειάζεται να τα εγκαταστήσεις. Μονο αν θέλεις να τ αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Να τη δοκιμάσεις οπωσδήποτε.

Τα gpu patches δεν χρειάζεται να τα εγκαταστήσεις. Μονο αν θέλεις να τ αλλάξεις.

 

Thanx Kouros!

Δοκίμασα και την 1.2.0, τη χθεσινή version και μου κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα.:wacko:

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτό όμως? Μου κάνει εντύπωση. Υποτίθεται πως είναι πιο βελτιωμένη και πιο φρέσκια απο την shadow

 

Με ποιό kernel δοκίμασες?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτό όμως? Μου κάνει εντύπωση. Υποτίθεται πως είναι πιο βελτιωμένη και πιο φρέσκια απο την shadow

 

Με ποιό kernel δοκίμασες?

 

Δε νομίζω πως είναι θέμα βελτιωμένης ή μη. Είναι απλά μια άλλη rom. Κατά τη γνώμη μου η shadow δεν έχει ψεγάδια. Ήταν και είναι ακόμα η καλύτερη rom για το τηλέφωνό μας. Τουλάχιστον αν δεν σε ενδιαφέρει να έχεις ICS ή JB.

Link to comment
Share on other sites

O δημιουργός της shadow έχει κάποια Link για Themes, υπάρχει περίπτωση αυτά να παίζουν και με την ginger revenge?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

O δημιουργός της shadow έχει κάποια Link για Themes, υπάρχει περίπτωση αυτά να παίζουν και με την ginger revenge?

 

Γιατί δεν τα δοκιμάζεις?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που μιλάτε για Gb, παιδιά σάντοου και σκάϊχαϊ μόνο για μένα! Είχα καμιά βδομάδα τη ριβεντζ αλλά άστατη με reboot και πληκτρολόγιο χωρίς μικρά ελληνικά φοντς με πολύ ωραίο ομως υι από S3. Με το που έβαλα ξανά τη σαντοου, έχω και πάλι τηλέφωνο και όχι πειραματική ταμπλέτα 4 ιντσών. Θα αλλάξω μόνο όταν βγεί Ics ή Jb με υι S3 και σταθερή, με όλες τις λειτουργίες σωστές. Edited by athankar75
Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι μην γινει καμια ζημια και δεν ξεκιναει!!!

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι μην γινει καμια ζημια και δεν ξεκιναει!!!

 

Αν γίνει κάτι τέτοιο ξαναφλασάρεις τη ρομ χωρίς wipes.

Link to comment
Share on other sites

ωπ σ ευχαριστω. οσο ζεις μαθαινεις!!! παντως μεχρι στιγμης δεν μου εχει κανει κανενα περιεργο. και μικρα Ελληνικα εχω

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

ωπ σ ευχαριστω. οσο ζεις μαθαινεις!!! παντως μεχρι στιγμης δεν μου εχει κανει κανενα περιεργο. και μικρα Ελληνικα εχω

Νομίζεις ότι έχεις, για δοκίμασε να στείλεις ςμς...

Link to comment
Share on other sites

και με το hanbcent sms και με το default γραφει κανονικα μικρα

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

και με το hanbcent sms και με το default γραφει κανονικα μικρα

Τότε σόρυ, μάλλον θα το έφτιαξε στην τελευταία βερσιόν...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...