Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βιντεο κληση μεσω skype και wifi κανει;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι οτιδήποτε - οποιαδήποτε βιντεοκλήση γίνεται μέσω δεδομένων και ΟΧΙ μέσω GSM.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω πολυ!

 

Καμια καλη θηκουλα να προτινετε διακριτικη κ οικονομικη;

Πχ στο δικο μου εχω soft jelly και ειναι τελεια, σαν να μην υπαρχει, αλλα προστατευει.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ παρέλαβα κι εγώ από Vodafone το κινητάκι. 169 ευρουδάκια, τα οποία ήταν να πληρώσω σε δόσεις αλλά η πιστωτική κάρτα δεν περνούσε λέει τις δόσεις. Τώρα ή στη VODAFONE καιγονται για άμεση ρευστότητα, ή άρχισαν τα όργανα απο τις τράπεζες εν' όψοι αλλαγή νομίσματος (?). Μου "κρατήσανε" λέει και ένα σετ θήκης σιλικόνης με προστασία οθόνης 5,90 ευρώ από 12. Σκέφτηκα ότι δεν άξιζε τον κόπο να ψαχτώ στο ebay και να περιμένω,έτσι τους ευχαρίστησα για την πρωτοβουλία τους και το πήρα και αυτό.

Ήρθα στο live απο ένα zte racer, με ICS rom, ρουταρισμένο βέβαια με πλήθος καλούδια,και χωρίς άχρηστα (για μένα). Ετσι η αρχική οθόνη του live μου φάνηκε πολύ οικία, αλλά βρήκα πολλές εφαρμογές που μου είναι άχρηστες. Προς το παρόν βέβαια καινούριο (κοσκινάκι) ούτε λόγος για root, οπότε θα υπομένω το άχρηστο φορτίο.

Τώρα για την μπαταρία παιδιά, είνα σχετικά κοινότυπη, και υπάρχουν διάφορες λύσεις, αλλά αμφιβόλου αξιοπιστίας. Για παράδειγμα ρίξτε μια ματιά εδώ:

http://www.ebay.com/itm/GOLD-2430MAH-EP500-BATTERY-SONY-ERICSSON-XPERIA-X8-/130542062974

Υπερδιπλάσια χωρητικότητα αλλά χωρίς να μας δινουν καμιά φωτογραφία με τη μπαταρία μετρημένη με κάποιο πολυμετρο-μιλιαμπερόμετρο.

Μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνω τις επαφές να φαίνονται πρώτα με επώνυμο?

Στο ρουταρισμένο zte με την ICS υπήρχαν διάφορες επιλογές εμφάνισης, αλλά εδώ δεν βρίσκω τίποτα!!!!

Το antivirus που έχει μέσα είναι πλήρης έκδοση ή Demo?

Edited by pantelista
Link to comment
Share on other sites

κανενας αλλος δεν το εψαξε για τη μπαταρια?ειναι αυθεντικο τελικα αυτο το κινητο με την 1660? ποση καρτα μνημης να βαλω?με την 32 θα κολλαει?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας μια μικρή έρευνα βρήκα ότι το Sony Ericsson Xperia Active που φοράει την ίδια μπαταρία πουλιέται στην Αγγλία με EP500 1160mAh battery.

http://www.clove.co.uk/sony-ericsson-xperia-active

Αν δείτε στα specifications λέει πάλι την μπαταρία 1200mah. Πιθανόν μιλάμε τελικά για το ίδιο πράγμα, αλλά για διαφορετικά εργοστάσια παραγωγής. Το ένα γράφει την πραγματική χωρητικότητα και το άλλο την ονομαστική. Απλώς η Sony Ericsson για να καλύψει τη ζήτηση προμηθεύεται και απο τα δύο. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας σε ότι αφορά την γνησιότητα...:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι τελευταιο πριν το παρω στην κοπελα μου. Θελω να μου πειτε αν η πληκτρολογηση ειναι ευκολη με την μικρη οθονη που εχει. Και γενικα το touch αν ειναι ακριβες ή θελει πολυ προσπαθεια να πετυχεις αυτο πογ θες.

 

Εδω στη Ναξο βγαινει στα 154 ευρω απο βονταφον. Η αμεσως επομενη επιλογη ειναι το neo v στα 184 ευρω περιπου.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι τελευταιο πριν το παρω στην κοπελα μου. Θελω να μου πειτε αν η πληκτρολογηση ειναι ευκολη με την μικρη οθονη που εχει. Και γενικα το touch αν ειναι ακριβες ή θελει πολυ προσπαθεια να πετυχεις αυτο πογ θες.

 

 

Αν η κοπέλα σου δεν είναι ο Νταβέλης:p, μια χαρά θα το καταφέρει. Αν βάλεις και το Go Keyboard απο το μαρκετ τότε δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Χεχε! Ευχαριστω....

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου εβγαλε ενα μηνημα οταν ανοιξα το κινητο οτι πρεπει να δηλωσω/να κανω εγγραφη στο mcafee security.to αφησα ως εχει.τι ακριβως ειναι αυτο..?? πρεπει να γινει??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου εβγαλε ενα μηνημα οταν ανοιξα το κινητο οτι πρεπει να δηλωσω/να κανω εγγραφη στο mcafee security.to αφησα ως εχει.τι ακριβως ειναι αυτο..?? πρεπει να γινει??

 

Ειναι μια προεγκατεστημενη εφαρμογη antivirus την οποία δε χρειάζεσαι και μπορείς μάλιστα να την κανείς απεγκατάσταση και αν κάποια στιγμή χρειαστείς antivirus (που δε νομίζω γιατι τα android δε χρειάζονται) στο market υπάρχουν παρά πολλές.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια προεγκατεστημενη εφαρμογη antivirus την οποία δε χρειάζεσαι και μπορείς μάλιστα να την κανείς απεγκατάσταση και αν κάποια στιγμή χρειαστείς antivirus (που δε νομίζω γιατι τα android δε χρειάζονται) στο market υπάρχουν παρά πολλές.

οκ! επισης ποιες αφαρμογες θεωρεις "αχρηστες" και μου προτεινεις να τις αφαιρεσω??

επισης οταν πχ..ανοιγω τον οπερα για να σερφαρω.μετα οταν το κλεισω..με το πληκτρο διπλα απο το home κλεινει οριστικα?? γιατι συνιθησμενος απο symbian εκλεινε αλλιως.:worry:

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ! επισης ποιες αφαρμογες θεωρεις "αχρηστες" και μου προτεινεις να τις αφαιρεσω??

επισης οταν πχ..ανοιγω τον οπερα για να σερφαρω.μετα οταν το κλεισω..με το πληκτρο διπλα απο το home κλεινει οριστικα?? γιατι συνιθησμενος απο symbian εκλεινε αλλιως.:worry:

 

Κάποιες εφαρμογές κλείνουν από το back button και κάποιες εχουν επιλογή και από το μενού. Εγω συνήθως πατάω το δεξί κουμπι (μενού) και κάνω έξοδο όταν η εφαρμογη μου δίνει αυτή τη δυνατότητα. Αλλιώς την κλείνω από το back. Η μόνη περίπτωση να μένει ανοιχτή η εφαρμογη ειναι να πατήσεις το κεντικο (home) πλήκτρο.

Όσον αφορά στις εφαρμογές για απεγκατάσταση εγω έχω χρησιμοποιήσει το titanium, έχω κάνει backup όλες τις εφαρμογές και έχω ''παγώσει'' (οχι απεγκαταστησει) αυτές που δε θελω. Ειναι υποκειμενικό το ''άχρηστες''. Έχω παγώσει πολλές. Ολα τα trial παιχνίδια που είχε μέσα, το twitter, το κινέζικο πληκτρολόγιο, το moxier, το timescape, το wisepilot και πάει λέγοντας. Αλλα αυτές ειναι άχρηστες για μένα. Οχι για όλους. Πρόσεξε μόνο να μην βγάλεις ή παγωσεις τίποτα που να περιέχει τη λέξη google. Οτι αφορά στη google ειναι απαραίτητο.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εφαρμογές κλείνουν από το back button και κάποιες εχουν επιλογή και από το μενού. Εγω συνήθως πατάω το δεξί κουμπι (μενού) και κάνω έξοδο όταν η εφαρμογη μου δίνει αυτή τη δυνατότητα. Αλλιώς την κλείνω από το back. Η μόνη περίπτωση να μένει ανοιχτή η εφαρμογη ειναι να πατήσεις το κεντικο (home) πλήκτρο.

Όσον αφορά στις εφαρμογές για απεγκατάσταση εγω έχω χρησιμοποιήσει το titanium, έχω κάνει backup όλες τις εφαρμογές και έχω ''παγώσει'' (οχι απεγκαταστησει) αυτές που δε θελω. Ειναι υποκειμενικό το ''άχρηστες''. Έχω παγώσει πολλές. Ολα τα trial παιχνίδια που είχε μέσα, το twitter, το κινέζικο πληκτρολόγιο, το moxier, το timescape, το wisepilot και πάει λέγοντας. Αλλα αυτές ειναι άχρηστες για μένα. Οχι για όλους. Πρόσεξε μόνο να μην βγάλεις ή παγωσεις τίποτα που να περιέχει τη λέξη google. Οτι αφορά στη google ειναι απαραίτητο.

και για μενα αχρηστες ειναι.θα κατεβασω και αυτο που λες και θα το χρησιμοποιησω..αλλα ολα τα παιχνιδια θα τα σβησω.

επισης χρησιμη η διευκρινηση σου να προσεξω οτι εχει σχεση με "google"..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με τι καρτα μνημης το εχετε? 32αρα? ακομα δε βρηκα το προφιλ,ουτε πως βγαινει η δονηση οταν πληκτρολογουμε αριθμους στη κληση. ουτε πως γινετε να μη κλειδωνει μονο του στην αναμονη Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

η δικια μου γραφει 1200 mAh 4.5Wh

επειδη δεν ξερω εχω την "σωστη" ή οχι ?

κινητο απο προγραμμα επιδοτησης vodafone

 

 

ευχαριστω :)

καλα χριστουγεννα!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

που το πουλανε το κινητο παιδια ειναι αποκληστικο καπιας εταιριας;

το κνητο το βρισκεις παντου.και σε ενα απλο ηλεκτρονικο καταστημα οπως π.χ. το μπιρντφον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η δικια μου γραφει 1200 mAh 4.5Wh

επειδη δεν ξερω εχω την "σωστη" ή οχι ?

κινητο απο προγραμμα επιδοτησης vodafone

 

 

 

ευχαριστω :)

καλα χριστουγεννα!!

κι εγω απο vodafone

1200 mAh 4.5Wh οποτε λογικα ειμαστε οκ με το θεματακι της μπαταριας.:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

κανενα ποργραμμα να κανω το led του κινητου φακο,υπαρχει??

εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει τιποτα ακομα..:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανενα ποργραμμα να κανω το led του κινητου φακο,υπαρχει??

εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει τιποτα ακομα..:(

 

Το πιο γρήγορο που βρήκα, https://market.android.com/details?id=com.devuni.flashlight ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ποσο πιο μεγαλο απο το μινι ειναι στο χερι βολευει; σορυ αλλα σε καταστημα δεν το βρηκα για να το δοκιμασω. Edited by harisalex
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το πίσω μέρος είναι πιο "μακρύ" είναι στο μέγεθος του Ν 8 (περίπου)!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ....εδω και 4 μερες εχω παρει και εγω το κινητο ...και ειμαι πολυ ευχαριστημενος... θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και οποιος γνωριζει ας μου απαντησει...... μπηκα με WIFI και κατεβασα καποιες εφαρμογες απο το Market που ειναι ομως δωρεαν....θα εχω καποια χρεωση αν τις ανοιγω χωρις συνδεση στο ιντερνετ

 

ευχαρυστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...